Skok z 39 km

pryc

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2010
Posty
14
Punkty reakcji
0
Witam,
Feliks Baumgartner w niedzielę, 14 października 2012 roku, skoczył ze stratosfery, ustanawiając trzy nowe rekordy świata!
Co sądzicie o tym skoku z 39 km? moim zdaniem koleś miał j... :)
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
podziwiam faceta... sama też chciałabym mieć w ogóle taką możliwość skoku... felix przygotowywał się do tego 5 lat, jak wczoraj wyczytałam.. mnóstwo cierpliwości miał w sobie i determinacji. Chciałabym mieć też w tym wieku tyle energii i charyzmy co on... jak zobaczyłam zdjęcie ziemi, którą on oglądał będąc tak wysoko to aż mnie zatkało. Nie mam zielonego pojęcia czy odwazyłabym się na taki skok...
 

La Bella Luna

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
657
Punkty reakcji
118
Wiek
35
Miasto
Wrocław
R.E.S.P.E.K.T. Facet miał j... to nie ulega wątpliwości. Ale do tego po prostu trzeba mieć j... i być odrobinę szalonym, bo bez tego byłoby to niemożliwe :)
 

SirEnorock

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
97
Punkty reakcji
5
yhym, z tym, ze bez odwagi by nie ruszyl.
nie mówie że nie potrzebna jest odwaga, ale gdyby niewierzył w sprzęt i ludzi którzy go zabezpieczali to musiał by być walnięty aby skoczyć.

Więcej odwagi ma chłopak który ostatnio skakał z 2 piętra dla zakładu.

Napisane z RBM One
 

SirEnorock

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
97
Punkty reakcji
5
dlatego mowie, ze byl odwazny.


no to akurat przyklad glupoty nie odwagi.
A ja mowie ze bardziej potrzebna jest wiara. Nie kwestionując jego odwagi, bo sam nie wiem czy bym się na coś takiego odważył.

A czy odwaga nie wiąże się z szaleńczym ryzykiem. Po za tym wspomniany chłopak od 2 lat ćwiczy parkur, także głupotą tego bym nie nazwał. Choć rozsądne to też nie było.

Napisane z RBM One
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Cokolwiek by się nie rzekło o zabezpieczeniu "oblatywacza" przez firmy i instytucje - odwaga jest do takiego eksperymentu konieczna.
Czy to chodziło tylko o rekord?
Może raczej o testowanie rzeczonych zabezpieczeń? Rekord robi wrażenie na wszystkich, a wiedza o możliwościach sprzętu tylko na niektórych.
Za to bardziej "opłaca(l)na" jest ta wiedza nielicznych. O balonie, o hermetyczności gondoli i kombinezonu "nurka", o możliwościach organizmu i innych, może niejawnych celach skoku.
Brawo - Bravo (dzielny)
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Szczerze patrząc na to cały czas myślałam,że on się zabije,potem to jakoś tak krótko spadał -z takiej wysokości to myślałam,że to będzie dłużej.Chyba najbardziej to przeżyła to jego matka.
 

Dobuch93

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2011
Posty
20
Punkty reakcji
1
Niesłychana odwaga, zazdroszczę mu jej szczerze. To nie tylko determinacja, ale też szereg przedmiotów które kształci się w sobie przez lata..;x
 

Mściciel

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
29
Punkty reakcji
2
Człowiek niesamowity, podziwiam.

Skonstruowanie kapsuły i balonu, które zabiorą człowieka, aż do samej stratosfery- bez żadnego sensu.
Całe to wydarzenie, poza wyczynem Felix'a, który podziwiam i jest to jak najbardziej symbol spełnienia ludzkich ambicji i marzeń, jest kolejnym wyczynem próżnego komercjalizmu.
Transmisja, hełm ze znaczkiem marki sponsora, miliony widzów przed telewizorami, instytuty i zespoły naukowców pracujące dla wielkiego przedsięwzięca wartego miliardy dolarów amerykańskich- przykro mi, ale nie znajduję w tym żadnej wartości, poza pustą chęcią zysku.
Podobnie, jak wyprawy na Księżyc- z naukowego punktu widzenia nie miały żadnego znaczenia, dla rządów dwóch, wielkich mocarstw USA i Rosji były pokazem siły podczas zimnej wojny.
Współcześnie mnóstwo wydarzeń, rozdmuchiwanych przez media (tak samo skomercjalizowane, co wielcy sponsorzy) są organizowane jedynie dla zysku i niczego więcej.

Podziwiam człowieka, rozumiem, że dzięki środkom wyłożonym na ten skok, mógł zrealizować swoje marzenie, ale w świetle biedy na świecie i innych okrucieństw, których doświadczają ludzie, na które nigdy nie znajduje się wystarczających środków jest to pokaz głupoty i próżności.
 
0

03092010

Guest
Człowiek niesamowity, podziwiam.
nie da sie go nie podziwiac.

Skonstruowanie kapsuły i balonu, które zabiorą człowieka, aż do samej stratosfery- bez żadnego sensu.
Całe to wydarzenie, poza wyczynem Felix'a, który podziwiam i jest to jak najbardziej symbol spełnienia ludzkich ambicji i marzeń, jest kolejnym wyczynem próżnego komercjalizmu.
Transmisja, hełm ze znaczkiem marki sponsora, miliony widzów przed telewizorami, instytuty i zespoły naukowców pracujące dla wielkiego przedsięwzięca wartego miliardy dolarów amerykańskich- przykro mi, ale nie znajduję w tym żadnej wartości, poza pustą chęcią zysku.
Podobnie, jak wyprawy na Księżyc- z naukowego punktu widzenia nie miały żadnego znaczenia, dla rządów dwóch, wielkich mocarstw USA i Rosji były pokazem siły podczas zimnej wojny.
Współcześnie mnóstwo wydarzeń, rozdmuchiwanych przez media (tak samo skomercjalizowane, co wielcy sponsorzy) są organizowane jedynie dla zysku i niczego więcej.
ale powiedz nam cos czego nie wiemy. przeciez to jest oczywiste, ze swiatem rzadzi pieniadz.

w świetle biedy na świecie i innych okrucieństw, których doświadczają ludzie, na które nigdy nie znajduje się wystarczających środków jest to pokaz głupoty i próżności.
to Ciebie powinno najmniej obchodzic. nie Ty wylozyles kase. a jesli boli Cie bieda i cierpienie innych, moze Ty zrob cos w tym kierunku, aby im ulzyc.
Felix najwidoczniej chcial spelnic swoje marzenie, pobic rekord. skoro mial taka mozliwosc to nie rozumiem dlaczego mialby tego nie zrobic.
 

Mściciel

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
29
Punkty reakcji
2
to Ciebie powinno najmniej obchodzic. nie Ty wylozyles kase. a jesli boli Cie bieda i cierpienie innych, moze Ty zrob cos w tym kierunku, aby im ulzyc.
Felix najwidoczniej chcial spelnic swoje marzenie, pobic rekord. skoro mial taka mozliwosc to nie rozumiem dlaczego mialby tego nie zrobic.


Mylisz się- czy jeżeli zachowujesz obojętność wobec niesprawiedliwości, to jesteś niewinny? Nie
Robię wszystko co mogę, żeby pomagać- daję pieniądze na cele charytatywne, podejmuję takie dyskuje. Możliwe, że nie wygram z chęcią zysku, prawdopodbnie nigdy nie przebiję się przez skamnieniałą mentalność zysku rządzących.

Nie powiedziałem, że Felix jest winny.
Napisałem przecież, że dostał możliwość realizacji swojego marzenia i jego wyczyn jest niesamowity.

Powiedzieć Ci coś czego nie wiesz?
W takim razie wiesz wszystko, a zatem wytłumacz mi, dlaczego skoro na świecie są potężne państwa, które posiadają ogromny kapitał, to nie robią wystarczająco dużo, aby nieść pomoc biedniejszym?
Ja znam odpowiedz, Ty też, ale różnimy się tym, że ja nie akceptuję takiego postępowania.

Możliwe, że jestem naiwny, ale obojętność jest dużo gorsza
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
39 km robi wrażenie.... ale to nie był taki zwykły skok ale doskonale zaplanowany i o dużym zapleczy finansowym.
 
0

03092010

Guest
Powiedzieć Ci coś czego nie wiesz?
W takim razie wiesz wszystko, a zatem wytłumacz mi, dlaczego skoro na świecie są potężne państwa, które posiadają ogromny kapitał, to nie robią wystarczająco dużo, aby nieść pomoc biedniejszym?
Ja znam odpowiedz, Ty też, ale różnimy się tym, że ja nie akceptuję takiego postępowania.
przykre, ale nie wygramy Mscicielu...
 
Do góry