Skini

ave666

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
721
Punkty reakcji
2
Wiek
17
szczerze mówiąc nie za bardzo lubię skinów. za dużo u nich nienawiści do innych ludzi. a to hasło ,,Polska dla Polaków" jest troche śmieszne ponieważ jak taki skin bedzie musiał to i tak wyjedzie za kasą do innego kraju no i co wtedy :> ?? czy któryś chciałby usłyszeć ,,Anglia dla Anglików" i dostać po mordzie w sumie to za nic :D ?? bo jak dla mnie to troche chore :p
 

fightern

Bóg Rodzina Naród
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
965
Punkty reakcji
1
Miasto
SERCE POLSKIEGO ORŁA
O skinach NS w Bialymstoku - http://wiadomosci.onet.pl/1829694,11,item.html

"...Grupa m.in. przygotowała wielki baner pokryty swastykami z napisem "Jude raus", który miał zawisnąć nad ulicą w centrum miasta. Policja znalazła go w mieszkaniu jednego z zatrzymanych..." - banda idiotow.


"...Prokurator zarzucił im działanie w zorganizowanej grupie, która malowała swastyki, napisy "SS" i antyżydowskie hasła w różnych miejscach w mieście. Sąd Okręgowy w Białymstoku przesłuchał dziś m.in. kolejnych kolegów oskarżonych, w tym takich, którzy w śledztwie sporo mówili o działalności subkultury skinheadów w mieście, w tym o grupie zwanej "Czwarta edycja". Według prokuratury taka grupa złożona z 20-30 młodych osób działała (lub działa wciąż) i ma związek z akcją malowania haseł na murach...."

"...Napisy, o których malowanie oskarżeni zostali zasiadający na ławie oskarżonych, pojawiły się m.in. na tablicy przy bloku w miejscu, gdzie stał dom twórcy esperanto Ludwika Zamenhofa, a także na nagrobkach i murze na cmentarzu żydowskim..."

Niestety w moim miescie dominuja NS. Trzeba cos z tym zrobic. Za te swastyki powinni do pierdla ich wsadzic.
 

Odwet

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
23
Wiek
21
Miasto
Ojczyzna Orlich Gniazd
szczerze mówiąc nie za bardzo lubię skinów. za dużo u nich nienawiści do innych ludzi. a to hasło ,,Polska dla Polaków" jest troche śmieszne ponieważ jak taki skin bedzie musiał to i tak wyjedzie za kasą do innego kraju no i co wtedy :> ?? czy któryś chciałby usłyszeć ,,Anglia dla Anglików" i dostać po mordzie w sumie to za nic :D ?? bo jak dla mnie to troche chore :p


Zgiń, przepadnij, maszkaro!

:bag:
 

gogonotcrycry

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
31
ogólnie skini są wrogo nastawieni do ludu, ale powiem szczerze, że nie raz podczas pogowania poznałam skina, który podał mi rękę, a podczas rozmowy zachowywał się jak w pełni normalny i dojrzały człowiek.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
bo na ogół skinami są najczęściej dorosłymi poważni ludzie...
No chyba że spotkasz się z pseudo skinami- moim zdaniem najgroźniejsza "subkultura" zaraz po dresach...

Edit: Błąd gramatyczny poprawiony :)
 

elskadig

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2007
Posty
249
Punkty reakcji
1
Gdy bylo sie mlodszym slyszalo sie o roznych zajciach na tle metale - skini. Byly to zbiegi okolicznosci czy owe subkultury faktycznie za soba nie przepadaja?
Do tego mam jeszcze jedno pytanie. Moda na skinhedostwo? zaczela sie po 89 roku, czy juz przed tym rokiem owa subkultura w Polsce istniala?
 

gogonotcrycry

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Gdy bylo sie mlodszym slyszalo sie o roznych zajciach na tle metale - skini. Byly to zbiegi okolicznosci czy owe subkultury faktycznie za soba nie przepadaja?
nie wiem jak to jest ogólnie, ale osobiście spotkałam się jedynie z tym, że moi znajomi (metale) mówili, że nienawidzą skinów, tak jak skini reszty świata. wypili parę kielonków i już ich od siebie odciągnąć nie było można, tak się pokochali (dosłownie). tak więc uważam tą 'walkę subkultur' ogólnie za propagandę. a jak reszta?
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Do tego mam jeszcze jedno pytanie. Moda na skinhedostwo? zaczela sie po 89 roku, czy juz przed tym rokiem owa subkultura w Polsce istniala?
Z tego co pamiętam to kiedyś czytałem że skinheadzi pojawili się w Polsce w połowie lat 80 głownie w miastach przy granicy z Niemcami, najwięcej we Wrocławiu. Właśnie w tym mieście chyba przed rokiem 89 odbyła się pierwsza manifestacja skinheadów stłumiona przez milicję. Jeśli jednak piszę głupoty to niech ktoś bardziej otrzaskany w temacie mnie poprawi.
 

baai

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Polska
No cóż, choć jestem dziewczyną i nie powiem żebym już dużo na tym świecie przeżyła jednak miałam niemiłą okazję widzieć co skini pod wpływem alkoholu jakże i nie pod wpływem są wstanie wyprawiać. I dla takich ludzi nie mam żadnego szacunku. Bo czy da się racjonalnie wytłumaczyć to ze banda skinów wpada miedzy metali i napie*dala wszystkich nie patrząc na płeć, wiek, na nic?
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
No cóż, choć jestem dziewczyną i nie powiem żebym już dużo na tym świecie przeżyła jednak miałam niemiłą okazję widzieć co skini pod wpływem alkoholu jakże i nie pod wpływem są wstanie wyprawiać. I dla takich ludzi nie mam żadnego szacunku. Bo czy da się racjonalnie wytłumaczyć to ze banda skinów wpada miedzy metali i napie*dala wszystkich nie patrząc na płeć, wiek, na nic?

czy aby na pewno spotkałaś skinów? A może pseudo skinów czy jak chcecie dreso skinów...
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
Mazury
szczerze mówiąc nie za bardzo lubię skinów. za dużo u nich nienawiści do innych ludzi. a to hasło ,,Polska dla Polaków" jest troche śmieszne ponieważ jak taki skin bedzie musiał to i tak wyjedzie za kasą do innego kraju no i co wtedy :> ?? czy któryś chciałby usłyszeć ,,Anglia dla Anglików" i dostać po mordzie w sumie to za nic :D ?? bo jak dla mnie to troche chore :p

Ale głupoty wypisujesz.... Teraz ogólnie ludzie mało wiedzą o skinach, bo w dzisiejszych czasach jest ich bardzo mało, a jeszcze mniej jest prawdziwych skinów.
Jeśli chodzi "Polskę dla Polaków", to jest w tym sporo racji. Jak sobie wyobrażasz Polskę przepełnioną obcokrajowcami, którzy tu mieszkają i pracują, a Polacy są bezrobotni, bo brakuje dla nich pracy właśnie przez to ?
Pewnie jesteś jeszcze w wieku szkolnym i założę się, że nie wiesz, jak ciężko jest znaleźć pracę. I z całą pewnością to częściowo właśnie przez napływ obcokrajowców.
Niestety - Polska nie jest dla wszystkich. Zrobiłby się taki burdel, jak w USA, gdzie jest zbiorowisko wszystkich ras i narodowości (w wyjątkiem indian, bo tych jest teraz bardzo mało).

A poza tym jestem gotów się założyć, że na pewno nigdy nie byłeś zaczepiany przez prawdziwego skina.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Ale głupoty wypisujesz.... Teraz ogólnie ludzie mało wiedzą o skinach, bo w dzisiejszych czasach jest ich bardzo mało, a jeszcze mniej jest prawdziwych skinów.
Jeśli chodzi "Polskę dla Polaków", to jest w tym sporo racji. Jak sobie wyobrażasz Polskę przepełnioną obcokrajowcami, którzy tu mieszkają i pracują, a Polacy są bezrobotni, bo brakuje dla nich pracy właśnie przez to ?
Pewnie jesteś jeszcze w wieku szkolnym i założę się, że nie wiesz, jak ciężko jest znaleźć pracę. I z całą pewnością to częściowo właśnie przez napływ obcokrajowców.
Niestety - Polska nie jest dla wszystkich. Zrobiłby się taki burdel, jak w USA, gdzie jest zbiorowisko wszystkich ras i narodowości (w wyjątkiem indian, bo tych jest teraz bardzo mało).

A poza tym jestem gotów się założyć, że na pewno nigdy nie byłeś zaczepiany przez prawdziwego skina.

nie przesadzajmy, nie jest ich kto wie jak mało. Liczebność ich można porównać do liczebności niektórych subkultur- mówię tutaj o Polsce, a nie świecie (bo nie orientuję się jak jest na całym globie)
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
Mazury
Gdy bylo sie mlodszym slyszalo sie o roznych zajciach na tle metale - skini. Byly to zbiegi okolicznosci czy owe subkultury faktycznie za soba nie przepadaja?
Do tego mam jeszcze jedno pytanie. Moda na skinhedostwo? zaczela sie po 89 roku, czy juz przed tym rokiem owa subkultura w Polsce istniala?

Też bzdury wypisujesz. Skini istnieją od przełomu lat 60-tych i 70-tych.
I chyba Ci się coś pochrzaniło - jak już były jakieś zajścia i konflikty, to raczej skinów z punkami, albo ewentualnie (żadziej)
metali z punkami.
Ale większość skinów zawsze raczej trzymała sztamę z metalowcami. Co niektórzy najwyżej mieli obojętny stosunek.
Dowody ? Sam znam paru skinów i to są porządni ludzie. I to nie są żadne wyjątki.
Skinheadzi nie byli tacy, jak teraz są dresiarze, w ogóle nie ma co porównywać jednych i drugich, bo wielu skinów nie lubi drechów.
Kiedyś było więcej zadym, niż teraz, ale nie były bez sensu, tak jak te dzisiejsze (o muzykę, wygląd itp.).
Skini jak już kogoś mieli atakować, to nie byle kogo. Przeważnie imigrantów i innych obcokrajowców, wiadomo dlaczego.
A z innych subkultur, to najwyżej punków, hipisów i ewentualnie depeszowców, wiadomo, zupełnie przeciwna ideologia.

Nigdy nie było konfliktów metali i skinów. Może co najwyżej sporadyczne przypadki. Przecież, jakby dobrze się przyjrzeć, to ideologia obu frontów jest bardzo bliska. Większość metalowców to na swój sposób patrioci, często neo-poganie, anty-komuniści itp. Skini też często są poganami (przede wszystkim NS) i spora ich część też słucha Metalu (NSBM) i zbliżonego do black metalu - RAC.

Jakieś kilkanaście lat temu nie raz widziałem, jak metale siedzieli ze skinami i gadali. Mam starszego kumpla (trzydzieści parę lat), który kiedyś w Gdańsku pił ze skinami (sam był metalem) i bardzo dobrze go przyjęli.

W ogóle kiedyś, jak nie było dresiarstwa i tym podobnych rzeczy (gdzieś przed 1996 rokiem), Metalowców było bardzo dużo i nie było czegoś takiego, jak nietolerancja dla metalowców. Przynajmniej nie ze strony młodzieży i ludzi w wieku około 20-30 lat. Kiedyś pełno ludzi mogło sobie łazić po nocach po mieście w skórach,dżinsach i długich piórach i nikt się nie czepiał.
Jak już to najwyżej ze strony nauczycieli z szkole, ewentualnie niektórych rodziców.
 

baai

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Polska
czy aby na pewno spotkałaś skinów? A może pseudo skinów czy jak chcecie dreso skinów...

Wiesz może i to byli dreso skiny, aż tak nie jestem zainteresowana skinami żeby odróżniać skinów od dreso skinów. Wiem że niestety u mnie konflikty między skinami a metalami są codziennością.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
na ogół odróżnić się nie da...
Po prostu tak jak z pseudo metalami jest- pseudo skini róznią się od skinów tym że g*wiedzą o swojej subkulturze.


Wojowniku nadal za bardzo uogólniasz z bliskością metalowców i skinów. Nie taka większość :)
ale jak ktos nie dawno powiedział- większość metalowców jest prawicowych...
 

elskadig

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2007
Posty
249
Punkty reakcji
1
W Polsce skini pojawili się po zniesieniu stanu wojennego. Po upadku komunizmu służyli jako ochroniarze na Pierwszym Kongresie Polskiej Prawicy. Powstały takie grupy jak Narodowe Odrodzenie Polski, Ofensywa Narodowo Radykalna, Narodowy Fron Polski, Stronnictwo Narodowe i inne. i partiami.

Z tego co znalazlem w necie pierwsi skini pojawili sie po stanie wojennym. A ich supkultura powstala w latach 60 w Angli.

Punki drażnią skinów za swe anarchistyczne poglądy. Zarówno punki, jak i żebrzący Rumunii są godni pogardy i ?lania? za to, że są brudni i śmierdzący. Skini nie znoszą też ćpunów, kolorowych imigrantów, Żydów, hipisów, szowinistów, homoseksualistów.

Tutaj wszystko sie zgadza z tym co napisal Wojownik88.

Sport w życiu skina to święto. W niedzielę lub sobotę wraz z kolegami wybiera się na stadion lokalnej drużyny. Skini stojący we własnym sektorze otoczonym korowodem policji wykrzykują hasła gloryfikujące ich ukochany klub, a ubliżające drużynie przeciwnika i kibicom, którzy są ich fanami.

To jest prawda czy falsz?
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
Mazury
metal, punk, hipis jeden brud.

Uważaj, bo ludzi obrażasz. Brudasem może być równie dobrze drech.... nie raz widziałem takich dresów, że jak obok nich się przeszło, to waliło, jakby się nie myli z tydzień.


Wiesz może i to byli dreso skiny, aż tak nie jestem zainteresowana skinami żeby odróżniać skinów od dreso skinów. Wiem że niestety u mnie konflikty między skinami a metalami są codziennością.

W ogóle to teraz jest bardzo mało prawdziwych skinów. Ci "skini", którzy wchodzą w te konflikty, to pewnie jakieś zwykłe drechy w glanach.... Ja tu mówię o prawdziwych skinach, którzy istnieli na długo, zanim pojawiło się to całe dresiarstwo.
Mylisz nazewnictwo.
Oto jak wyglądają typowi skini - http://media.urbandictionary.com/image/lar...nhead-46482.jpg
Na pewno takich ludzi nie ma na Twoim osiedlu, tylko jakieś drechy, co ze skinami nie mają nic wspólnego.



Sport w życiu skina to święto. W niedzielę lub sobotę wraz z kolegami wybiera się na stadion lokalnej drużyny. Skini stojący we własnym sektorze otoczonym korowodem policji wykrzykują hasła gloryfikujące ich ukochany klub, a ubliżające drużynie przeciwnika i kibicom, którzy są ich fanami.[/i]

To jest prawda czy falsz?

No raczej to się chyba tyczy tylko hoolsów, a nie typowych skinów. Oprócz tego, że są patriotami, to jeszcze na dodatek
takimi lokalnymi patriotami.
 
Do góry