Skąpe i spóźniające się miesiączki od kilku miesięcy...

Izabela_1990

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2007
Posty
128
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
nadmorskie miasteczko ;)
Zwykle mam miesiączkę w miarę regularnie,trwa ona dokładnie 7 ( krwawienie 4-5 dni a 2-3 ostatnie dni plamienie) dni i pierwsze 3-4 dni są dość bolesne ( do tego stopnia że muszę zażywać lek przeciwbólowy).
Mój problem polega na tym że od jakich 6 miesięcy moja miesiączka wygląda w ten sposób : zwykle spóźnia się tydzień lub dwa( czasami nawet 3 ),krwawienie jest tak słabe że praktycznie wcale go nie ma,z tą różnicą że trwa ono dłużej ( ponad 7 dni,czasami nawet 14...),przed miesiączką i między miesiączkami mam dziwne plamienia i właściwie nie mam bolesnych miesiączek,brzuch boli mnie między miesiączkami , przed miesiączkami i w czasie miesiączek..to znaczy nie cały czas,ale ból w porównaniu z tym co było wcześniej to pestka.Obecnie ciągle mam miesiączkę która trwa już ponad tydzień,a poprzedzało ją kilkudniowe plamienie.....
Wiem,że powinnam się udać z tym do lekarza ( i niedługo pewnie tak zrobię..) ale nienawidzę wizyt u ginekologa bo badanie zawsze jest dla mnie bolesne ..:/
Chciałabym zapytać Was,co o tym sądzicie,czy wygląda to na tyle poważnie że powinnam już dawno z tym iść do lekarza, czy może po prostu mój okres zawsze będzie tak wyglądał i to nic poważnego ? ( miesiączkuję już od bardzo dawna,od 9 roku życia - obecnie mam 22.. )
Dziękuję z góry za odpowiedzi.
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
miesiączkujesz od 9 roku życia? o matko, strasznie wcześnie...
mi się wydaje, że to mogą być jakieś zaburzenia hormonalne...
miałam podobny problem, z tym, że u mnie miesiączka wyglądała normalnie, ale za to spóźniała się o cały miesiąc.. czyli dostawałam okres co dwa miesiące.. poszłam do lekarza i się okazało, że moim hormonom zachciało się zaszaleć.:p
lepiej będzie jak faktycznie pójdziesz z tym do lekarza, aczkolwiek nie martwiłabym się na zapas:)
 
Do góry