Skandaliczne zachowanie polakó komentowane w USA!

Sayhar

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Po Derbach Rzeszowa gdzie kibice jednej z druzyny pokazali skandaliczny transparent oburzenie wyraziła amerykańska federacja żydów


szczegóły tu:


http://polscykibice.dbv.pl/news.php?readmore=19


jak dla mnie to skandal!
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
"Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."
Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej , Art.. 54 p.1

"Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei bez ingerencji władz publicznych i bez względu na państwowe."
Europejska Konwencja Praw Człowieka, Art.10 p. 1

ARTICLE 19."Everyone has the right to freedom of opinion and expression; this right includes freedom to hold opinions without interference and to seek, receive and impart information and ideas through any media and regardless of frontiers."
The Universal Declaration of Human Rights, adopted by the United Nations General Assembly on December 10, 1948, in Paris.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
ADL to psy gończe World Jewish Congress. Jeśli zainteresowali się takimi pierdułami to znak, że nie zrezygnowali z nacisków,żeby wycisnąć jak najwięcej szekli. Nie ma się czym podniecać.
 

lukikusiu

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2010
Posty
60
Punkty reakcji
1
Wiek
34
ale skandal dla ciebie to zachowanie kibiców czy apel ADL?

"Art. 255.
§ 2. Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni,podlega karze pozbawienia wolności do lat 3."
"Art. 257. Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby,podlega karze pozbawienia wolności do lat 3." kk.
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Zwykłe nawoływanie do nienawiści i przemocy. Nie ma nic wspólnego z wolnością słowa. Za to sporo z sianem w głowie tych co to wywiesili.
 

siedząc na dachu

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2010
Posty
59
Punkty reakcji
2
Miasto
poniemiecka kamienica
Jakby na meczu w jakimś innym kraju ktoś wywiesił napis "śmierć wąsatym ryjom" i poniżej narysował postać Polaka to czy ktoś napisałby tu że to wolność słowa? Nie. Nie czyń drugiemu, co tobie nie miłe.
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
po pierwsze nie powiedziałem że to pochwalam

po drugie kontekst wypowiedzi tych z Resovii był w kierunku Stali a nie narodu żydowskiego (więc najpierw kontekst wypowiedzi się liczy)

po trzecie za głoszenie różnych opinii przy jednoczesnej swobodzie mówienia to tylko w socjalizmie karzą i tak to jest obecnie w UE czy USA które są socjalistyczne

po czwarte ma się karać przede wszystkim za czyny a nie za same poglądy bo inaczej wychodzicie na faszystów
 

lukikusiu

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2010
Posty
60
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Ta, siedziałeś tam z ziomkiami z Resovii? Dla bezstronnego obserwatora czapeczka w kolorach biało-niebieskich na głowie Żyda ma jednoznaczny wymiar. Głoszenie opinii trzeba odróżnić od nawoływania do nienawiści czy wręcz zbrodnii, bo pewnie i tak to możnaby interpretować.
A portetem Polaka jest wąsaty człowiek?
Pewnie, kara się za czyny i bardzo dobrze. Zamiar nawet najgorszy, karany być nie może. Ale tutaj ciężko mówić tylko i wyłącznie o zamiarze.
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
"Śmierć dla księży. Poszukiwany egzekutor ideowy. Ewentualny zwrot kosztów podróży."

Czymże moje ogłoszenie różniłoby się od kretyńskiego hasła kibiców? Oczywiście w sądzie będę mógł się tłumaczyć że nie o księży mi chodziło i nie fizyczną eksterminację. A poza tym zabranianie mi dawania takich ogłoszeń to jawny faszyzm.
Ale chyba musiałbym trafić na sędziego z ciężkimi procesami myślowymi, żeby z tego wyjść cało.
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
Ta, siedziałeś tam z ziomkiami z Resovii?

nie za bardzo nic do Rzeszowa nie mam bo jestem z Krakowa

Dla bezstronnego obserwatora czapeczka w kolorach biało-niebieskich na głowie Żyda ma jednoznaczny wymiar. Głoszenie opinii trzeba odróżnić od nawoływania do nienawiści czy wręcz zbrodnii, bo pewnie i tak to możnaby interpretować.

kojarzyć się może i owszem każdy ma prawo protestować proszę bardzo mogą ich podać do sądu z powództwa cywilnego za obrazę uczuć ale nie powinno być to ścigane z ramienia prokuratury i z tego co wiem jeszcze z wywieszonymi językami bo Mośki z Niu Jorku sobie tak zażyczyły szczególnie że to bardziej dotyczyło sympatyków drużyny przeciwnej niż narodu

A portetem Polaka jest wąsaty człowiek?

na zachodzie ? złodziej pijak i sprzątaczka i sami sobie jesteśmy za to winni

Pewnie, kara się za czyny i bardzo dobrze. Zamiar nawet najgorszy, karany być nie może. Ale tutaj ciężko mówić tylko i wyłącznie o zamiarze.

głoszenie tego typu haseł jest głupie ale wtrącanie się żydków w wewnętrzne sprawy Polski to bezczelność, kara się za popełnioną zbrodnię a nie za zamiar jej popełnienia
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Czy to głupie czy nie związek z Izraelem jest taki oględny. Możemy spotkać w Polsce w małych wioskach kluby piłkarskie o nazwach dziwnie znajomych (pierwsze co przyszło mi na myśl to "Barcelona Chrząstowice":sexy:)
Jak już wspomniano transparent dotyczy POLSKIEGO klubu a nie przyjaznego kraju:papa:

Albo-albo wie coś o tym ponieważ mieszka nieopodal "Cracovii" która jak wszyscy wiedzą jest w prostej linii dziedziczką klubu starozakonnego.
 

lukikusiu

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2010
Posty
60
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Przecież można złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Kara się za popełnione przestępstwo- to przestępstwo(z art. 255) skutkowe nie jest więc nie można wiązać popełnienia go z wystąpieniem skutku w postaci popełnienia przestępstwa, do którego się nawołuje. Pewnie trzeba się zastanowić jaki jest stopień społecznej szkodliwości, według mnie nie jest znaczny, co eliminuje ten czyn jako zachowanie przestępne. Niemniej jednak nie pochwalam tego zachowania i podejrzewam, że jeżeli prokuratura się uprze to przeforsuje ten "wyższy niż znikomy" stopień sp. szkodliwości.
Naprawde, próbuję zinterpretować ten transparent w związku z kontekstem i cieżko tutaj stwierdzić, ze to "tylko" dotyczy drużyny przeciwnej. Garbate nosy, portret Żyda w czapeczce. Ciężko to odebrać "tylko" jako transparent skierowany do przeciwnego klubu. A jeżeli nawet to trzeba pamiętać, że taka działalność niesie za sobą znamię "działalności publicznej", w której wystrzeać należy się zachowań, które mogą być odebrane własnie w taki niejednoznaczny sposób. Własciwie jedyne co bardzo kontrowersyjne w tej sprawie to zamiar, czy był on bezpośredni czy ewentualny.
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
wg kibiców ŁKS Widzew to żydzi, wg Widzewa ŁKS to żydzi, wg Resovii Stal Rzeszów to żydzi i na odwrót a wg Wisły kibice Cracovii to żydzi itd itp stąd się wziął transparent i tego typu hasła a ma to tyle wspólnego z prawdziwymi żydami co nic a jeszcze mniej z tymi z Ameryki co do kary jak znam będzie kara pieniężna dla klubu i ewentualnie parę zakazów stadionowych i tak nieprzestrzeganych
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
ale skandal dla ciebie to zachowanie kibiców czy apel ADL?

"Art. 255.
§ 2. Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni,podlega karze pozbawienia wolności do lat 3."
"Art. 257. Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby,podlega karze pozbawienia wolności do lat 3." kk.
Gdyby nie chodziło o Żydów pies z kulawą nogą by się nie zainteresował. Nie raz na nich najeżdżałem, ale i nie raz broniłem. W końcu jestem ekscentrykiem.
Ale tylko oni ze skandaliku w Myszych Kiszkach potrafią zrobić ogólnoświatową aferę.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Zwykłe nawoływanie do nienawiści i przemocy. Nie ma nic wspólnego z wolnością słowa. Za to sporo z sianem w głowie tych co to wywiesili.
A co to jest ?
Lecz nastanie dzień, gdy ich miasta zadrżą od miarowego marszu gejowskich legionów i znów Polacy będą się bać, gdy nasze zbrojne gejowskie kohorty będą niszczyć ich i zabijać. Na pohybel wrogom naszej rasy! Bóg jest z nami!! Bóg jest z nami!!
Robert Biedroń Manifa marzec 2006
To nie jest skandal i siano w głowie ?
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Amerykanska federacja zydow, to ci sami potomkowie tchorzow, ktorzy siedzieli w USA i nic nie robili, a teraz maja wielkie roszczenia o wszystko i ciagle im sie cos nie podoba? Skoro tak, to niech siedza cicho, i dalej robia pod siebie ze strachu, jak to czynili ich dziadkowie.

A Polska liga i pilka nozna, coz jaka ona jest kazdy widzi. A jaki jest poziom kibicowania tez. Powiedzialbym, ze przyklad idze z gory, czyli z PZPN.
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
A co to jest ?
Lecz nastanie dzień, gdy ich miasta zadrżą od miarowego marszu gejowskich legionów i znów Polacy będą się bać, gdy nasze zbrojne gejowskie kohorty będą niszczyć ich i zabijać. Na pohybel wrogom naszej rasy! Bóg jest z nami!! Bóg jest z nami!!
Robert Biedroń Manifa marzec 2006
To nie jest skandal i siano w głowie ?

Dla mnie nieważne jest kto nawołuje i przeciw komu. Podżeganie do przestępstwa jest karalne i nieważne czy czyni to kibic, Żyd, gej, czy ktokolwiek inny.
 

lukikusiu

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2010
Posty
60
Punkty reakcji
1
Wiek
34
http://www.tvn24.pl/2336445,28377,0,0,1,wideo.html

To nie podżeganie, to nawoływanie i masz rację, nie ważne kto to czyni. Wystarczy zawiadomić prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa.
Pewnie masz rację, ale chodzi o Żydów i oni się tym zainteresowali.
Pewnie, wina leży całkowicie po stronie PZPN. Cóż, teraz strach wyjść na jakikolwiek mecz. Co by nie mówić, wzorem dla mnie w tym względzie jest Anglia i tamtejszy monitoring + kary pieniężne + zakazy stadionowe
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
1. przeciwko komu skierowny był ten transparent rospostarty przez "myślących inaczej"
do kibiców drużyny przeciwnej, jak domniemywam nie mają oni nic wspólnego z narodem wybranym, jeśli sie mylę to prosze poprawić

jeżeli mam rację, proszę czytać dalej
2. czy kodeks karny jest od oceny prymitywnie używanych określeń? tak o ile one zniesławiają, itp
czyli jeżeli kibice przeciwnej drużyny poczuli by sie dotknięci tym okresleniem winni złożyć uprzejme doniesienie

teraz troszkę o słownictwie
w Polsce, niestety funkcjonuje wiele stereotypowych sformułowań, w tym związanych z Żydami
stąd mamy
- ty Żydzie (co ma oznaczać, cwaniaka, sknerę, osobę nieuczciwą etc)
posługują się takim słownictwem raczej osoby prymitywne (chociaż znam wyjątek), powstaje pytanie
czy kibice resovii (jeśli nie myle drużyny) to osoby o wiedzy encyklopedycznej z doktoratami, czy raczej prymitywy szukające okazji do wybpitki i wybitki?

zostawię z tym, licząc na przemyślenia
 

lukikusiu

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2010
Posty
60
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Wydaje mi się, że dawno nie miałeś brave styczności z pr. karnym i to żaden przytyk ani obelga czy argument ad pesonam. Chodzi mi o to, że trochę inaczej widzisz sprawę niż spojrzeć na nią karnista powinen. W sensie, nie chodzi tutaj o obrazę, zniewagę czy inne przestępstwo przeciwko czci i nietykalności cielesnej ( Rozdział XXVII). W tym momencie kibice, moim zdanie, wypełnili przesłanki przestępstwa z art. 255, rodzajowym przedmiotem ochorony jest tutaj porządek publiczny. Zastanawiać się oczywiście można czy strona podmiotowa była wystarczająca, czy jest większy niż znikomy stopień szkodliwości społecznej i wreszcie czy to nawoływanie, było właśnie nawoływaniem (chodzi tutaj o zamiar, który w tym przestępstwie musi być bezpośredni- wskazuje na to słówko nawołuje).
 
Do góry