Skala religijności

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Obiecałem ankietę odnośnie agnostycyzmu. No i jest. Proszę o wskazanie swojego miejsca w skali religijności od 1 do 7.
1 oznacza osobę która jest na 100% przekonana że bóg istnieje. & 0% że bóg istnieje. 4 to 50% - tyle co rzut monetą.

Mój wybór to 6. Zakładam taką możliwość, ale jest dla mnie bardzo nieprawdopodobna.
 

Syd

Traditional Grip
Dołączył
12 Sierpień 2006
Posty
1 048
Punkty reakcji
0
Stawiam się w tej samej pozycji.
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Albo się wierzy, albo nie. No! ;p
Skąd ten wniosek. Człowiek może być częściowo przekonanym, nie być pewnym, być niemalże pewnym.
O to właśnie chodzi w tej ankiecie, czy masz wahania czy po prostu to w co wierzysz jest niepodważalne w żaden sposób.
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Wahać się można, ale nie można powiedzieć, że wierzę w Boga na 56% lub 79%.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
6. Prawdy nikt nie udowodni, ale, przynajmniej ja, nie odczuwam jego/ich istnienia, ani nie przekonują mnie rzekome dowody.
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
Oceniać swoją religijność? Ja uważam, że nie mnie jest to oceniać.. Mogę ocenić na ile lubię modlitwę czy coś w tym stylu, ale nie na ile wierzę w Boga. Albo sie wierzy, wątpi, albo się nie wierzy.
 

Suitcase

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2009
Posty
75
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Zaznaczyłem 1.
Długo się zastanawiałem nad otaczającym nas światem i sensem istnienia i doszedłem do wniosku, że Bóg istnieje. Nie mam co do tego wątpliwości.
 

gewaraz

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2008
Posty
75
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Tomaszów Lubelski
W sumie racja. Nie ma dowodów na istnienie Boga. I bardzo dobrze.
Człowiek sam, jako istota rozumna, mająca obraz świata przed oczami powinien rozpatrzyć istnienie metafizyki.
 

karollaa

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2008
Posty
100
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Podhale :D
uważam że Bóg istnieje - religijność moja sprawa... a odnośnie ankiety... wg mnie jest źle skonstruowana... (ale to moje zdanie)...
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
uważam że Bóg istnieje - religijność moja sprawa... a odnośnie ankiety... wg mnie jest źle skonstruowana... (ale to moje zdanie)...
Co w niej nie tak.
Tu nie chodzi tylko o to czy bóg istnieje, ale czy możesz to powiedzieć na 100%.

I nie ma takiego czegoś że wierzysz lub nie. Bo istnieją jeszcze stany pośrednie, takie jak niepewność.
 

karollaa

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2008
Posty
100
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Podhale :D
tzn..nie no wszystko ok... tylko forma mi trochę nie odpowiada...ktoś już pisał że mało zrozumiałe... ale nie o to chodzi....
ja bym to zrobiła bardziej konkretnie... wierzysz.../ nie wierzysz.../ wahasz się... bo jak ktoś zaznaczy (2).. to tak jakby... w 80% wierzył(był religijny) a co z pozostałymi 20%... (w tych 80% i tak przewaga tego że wierzy... więc...?
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
tzn..nie no wszystko ok... tylko forma mi trochę nie odpowiada...ktoś już pisał że mało zrozumiałe... ale nie o to chodzi....
ja bym to zrobiła bardziej konkretnie... wierzysz.../ nie wierzysz.../ wahasz się... bo jak ktoś zaznaczy (2).. to tak jakby... w 80% wierzył(był religijny) a co z pozostałymi 20%... (w tych 80% i tak przewaga tego że wierzy... więc...?
Nie, tu nie chodzi o to że w 80% wierzysz, a oto że na 80% jesteś pewien że bóg istnieje.
Innymi słowy wierzysz w boga, jesteś przekonany(na) że istnieje, ale uwzględniasz opcję że możesz się mylić.
Pewne argumenty mogą wskazywać za lub przeciw istnienia boga, dlatego trochę naiwne jest wg. mnie zaznaczenie 100%. Tj. brak wątpliwości.


Edit: Lepiej byłoby zapytać "Za jak prawdopodobne uważasz istnienie boga".
 
Do góry