skad wiedzieć która religia jest prawdziwa

Czapek

Lokalny Filozof
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
571
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
Chodziło o to, że tzw. "moralność" tego wymaga. Bo sataniści wyznają trochę inne zasady, jeśli można mówić o etyce...? Nie znam się, nigdy się nie interesowałem środowiskami satanistycznymi. Chociaż wiele osób twierdzi inaczej ze względu na rodzaj słuchanej przeze mnie muzyki...
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Czapek, Satanizm nie wiąże się z żadną muzyką, ja np. słucham Blacku, mój kolega Satanista słucha Trasha, a założyciel Kościoła Szatana słuchał Bacha i Mozarta.

R06ert - Relatywizm Moralny, wymyślony przez Barucha Spinoze o ile mnie pamieć nie myli.
 

Czapek

Lokalny Filozof
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
571
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
O tym, że muzyka nie wiąże się z przynależnością do żadnej grupy (chyba, że funclubu kakiegoś zespołu :)) Nie musisz mnie zapewniać. O tym doskonale wiem i jak wcześniej wspomniałem to nie jest moja opinia.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Czapek, czy twój avatar ma obrazować twoją ideologię? ^_^
---
A wiązanie muzyki z wiarą jest moherowym stereotypem.
 

still sane

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2006
Posty
380
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
From the pagan vastland
---
A wiązanie muzyki z wiarą jest moherowym stereotypem.
W Polsce uczą w szkołach że metal jest satanistyczny, w katechiźmie było napisane, więc ludzie wierzą <_<
A w zamierzchłych czasach gdy chodziłem w podstawówce na religię to dowiedziałem się z ust kapłana katolików, że techno zostało zesłane przez szatana aby ludzie bardziej grzeszyli :lol: naprawde są tacy ludzie..
 

Czapek

Lokalny Filozof
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
571
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
Mój avatar niczego nie odzwierciedla... Różni są ludzie i różne mówią rzeczy.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Nie wiedziałeś?
A wiesz że jak oglądamy telewizję to grzeszymy?
 

Czapek

Lokalny Filozof
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
571
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
Jakich nowych rzeczy się dowiaduje... Pewnie jeszce się dowiem, że to wyznają katolicy?
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Strażnicy sunny, znani pod nazwą sunnici.
Radykalny odłam islamu.
Ale gdyby przyrównać chrześcijaństwo do islamu, to katolicy są swoistego rodzaju sunnitami.
 

Ema91

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2006
Posty
84
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Somewhere over the rainbow... :)
Ja jestem katoliczką (przynajmniej tak się mówi...), bo urodziłam się w katolickiej rodzinie. Jednak już nie wiem sama czy wierzyć w Boga czy nie. Tzn. jeśli chodzi o moje odczucia, to nie wierzę, przecież jest tyle innych ludzi na świecie, którzy nie wierzą w Boga i jakoś żyją. To czy ja muszę w Niego wierzyć? Może on wcale nie istnieje? (Tak właśnie uważam...) Mimo tych moich racji czasem mam wahania i zastanawiam się nad tym, dlaczego jestem taka i dlaczego po prostu nie wgłębię się w naszą religię i zacznę chodzić do kościoła, modlić się itp jak inni. Moja mama powiedziała, że to jest moja sprawa, czy wierzę w Boga czy nie. Oczywiście wie, że lepiej jest wierzyć, ale uważa, że mogę mieć swoje zdanie i swoje przekonania :) I to mi się podoba :) Gorzej jest z ojcem... i z babcią <_< no ale trudno :p
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Jesteś na dobrej drodze do oświecenia, tfu ateizmu :D Tak trzymaj. Zresztą modląc się bez wiary tracisz czas poświęcony na modlitwe. Ja się nie modliłem od dobrych kilku lat i dobrze mi z tym.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Jest jeszcze taki maleńki przystanek, gdzieś w połowie tej drogi.
Nazywa się reformacją ^_^
 

Anthrax

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2006
Posty
416
Punkty reakcji
0
Wiek
45
No to wydobywam ten wątek, bo jest ciekawy i ponawiam pytanie.

Na świecie jest wiele religii, w których czczeni są różni bogowie, żadna nie jest dominująca. Religie dalej dzielą się na różne wyznania w których ci sami bogowie są czczeni na różny sposób albo trochę inaczej pojmowani np. katolicyzm, protestantyzm, prawosławie... Dlaczego któraś ma być lepsza niż inne? Gdyby istniał tylko jeden Bóg, nie było by podziału na wiele walczących ze sobą religii oraz wyznań i kościołów. Wszyscy zgadzaliby się ze sobą, jak co do tego, że w układzie słonecznym mamy jedno słońce oraz że jest takie a nie inne, ma taką wielkość, jasność etc. Zamiast tego wszyscy się spierają o to który Bóg jest prawdziwy, jaki jest, a jaki nie, jak mu oddawać cześć, a jaki nie, a nawet zabijają się o to.

Dlaczego uważacie, że wasze wyznanie jest właściwe, wasza religia prawdziwa i czcicie realnie istniejącego Boga, a inni nie? Czy uważacie że bogowie innych religii są fałszywi, a wasz nie?

Gdzieś w postach pojawił się argument, że wszyscy wyznawcy czczą jakiegoś kreatora, stwórcę świata. To jest jednak nie prawda. Nie we wszystkich religiach istnieje Stwórca świata. Poza tym nawet jeśli taki istnieje, to nie wszyscy bogowie są stwórcami świata, tylko jeden, który często jest podrzędny wobec innych. Tak czy inaczej nie jest to dobry argument.

Dobrym argumentem nie jest również, to że wszyscy religijni ludzie czczą jakąś wyższą istotę. Bo co z tymi, którzy wierzą w UFO i jakieś wyżej od nas rozwinięte cywilizacje i istoty, które manipulują nami? Czy ich też zaliczacie do swojego grona? Wyższa istota to nie koniecznie jakiś Bóg.

Poza tym jak wytłumaczycie to, że na świecie żyje ponad miliard ludzi niewierzących? Czy oni wszyscy także się mylą i nie mają żadnej racji?
 

SPIRIT

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2006
Posty
15
Punkty reakcji
0
sądze że każda wiara skupia sie do jednego. Może zaczne tak Ojciec Pio powiedzial ze skoro
Bóg stworzyl nas mogl stworzyc takze inne istoty ktore mogly osiagnąc o wiele wyzszy poziom religijny. Wg mnie jest jedna odpowiedz by połączyc wszystkie religie. Bóg wysylal na ziemie wielu proroków ttakich jak Jezus np. mahometa budde i innych zeby kazdy z nich glosil zycie w wierze i pokoju. Zwróccie uwagę ze Jezus nie wedrowal po calym swiecie wiec Bóg musial jakos dotrzec do innych narodów a dla zwolennikow Ufo moze Bóg ma z nimi blizszy kontakt i np na samym poczatku w starozytnosci to ich wysylal do szerzenia pokoju na ziemi ale nie ujawniali sie bo ludzi ogarnela by ciekawosc i czuli by sie gorsi wiedzac ze sa oni zalezni od innych istot(ufo). A np ze wyznawcy islamu ku czci bogu popelniajac samobojcze ataki z mysla ze dobrze czynia to juz od nich zalezy sadze ze Bóg chcial dobrze ale w koncowej fazie to czlowiek zadecydowal i ktos stwierdzil ze samobujcze ataki dlaBog sa dobre to jakos dalej sie to pociaglo przeciez Bóg dal czlowiekowi wolną wole wiec nie mogl z gory nakazac pokoju.

mnie irytuje inne pytanie dlaczego kościół nie uznaje wiary w ksmitow? czy to cos zlego gdyby Bóg stworzyl innych ludzi w innym miejscu kosmosu.

mozliwe jest duze zroznicowanie religi i ludzi nie wierzacych po to by sie nam nie nudzilo zebysmy dazyli do wspolnoty bo moze tylko wtedy bedziemy mogli wszytko zrozumiec i wtedy nastapi sad ostateczny wszystkich ludzi, a co do niewierzacych to zalezy od srodowiska w jakim sie znajduja lub od ich silnej woli bo niektorzy przestaja wierzyc gdy ktos umiera a inni sie bardziej umacniaja w wierze ale zwrocmy jeszcze raz uwage Bóg dal nam wolna wole to nie od niego zalezy czy bedziemy wierzycz czy nie on nam moze pomoc w tym ale ostatnie slowo w tym temacie nalezy do nas

co do ludzi niewierzacych sadze ze szukaja oni najprostszej odpowiedzi na pytanie czy ktos nad nami czowa. nie bede sie w ich imieniu wypowiadal bo to nie odemnie zalezy co oni sadza na ten temat ale mysle ze nie moga oni pojac tego wszykieg co nas otaca bo niby jak Bog mogl byc zawsze ale skoro go niema bo jak mogl powstac z niczego to jak ckolwiek innegomoglo powsac?? sadze ze na to pytanie tylko On moze nam odpowiedziec...

a na etmat roznych religi:
- buddyzm ; postaram sie wiecej wczytac i dokladniej odpowiedziec ale buddyzm to filozofia
- judaizm jak wiemy ich swieta ksiega jest Tora czyli piecioksiag Mojzesza
- chrzesciajnizm Bibli czyli to samo tylko owiele bardziej rozwiniete
- islam swieta ksiega ; koran wg wyznawcow zostal objawiony mahometowi przez Archaniola Gabriela i znowu zwiazek z chrzescijanstwem. wg islamu Jezus byl prorokiem Boga ale nie umarł na krzyzu a islam nie dopuszcza wiary chrzescijanskiej dlatego ze my stworzylismy sobie trzech Bogow (Trójca Świeta)
-bahaizm łaczy w sobibe elementy judaizmu, chrześcijaństwa, islamu i babizmu
-a wiekszosc innych wiar to odlamy

sami sprobujcie teraz sobie odpowiedziec a jezeli chcecie wiecej to dokladniej poczytajcie o tych wiarach wg mnie wszystko do jednego sie skupia
 

Anthrax

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2006
Posty
416
Punkty reakcji
0
Wiek
45
a na etmat roznych religi:
- buddyzm ; postaram sie wiecej wczytac i dokladniej odpowiedziec ale buddyzm to filozofia
- judaizm jak wiemy ich swieta ksiega jest Tora czyli piecioksiag Mojzesza
- chrzesciajnizm Bibli czyli to samo tylko owiele bardziej rozwiniete
- islam swieta ksiega ; koran wg wyznawcow zostal objawiony mahometowi przez Archaniola Gabriela i znowu zwiazek z chrzescijanstwem. wg islamu Jezus byl prorokiem Boga ale nie umarł na krzyzu a islam nie dopuszcza wiary chrzescijanskiej dlatego ze my stworzylismy sobie trzech Bogow (Trójca Świeta)
-bahaizm łaczy w sobibe elementy judaizmu, chrześcijaństwa, islamu i babizmu
-a wiekszosc innych wiar to odlamy
trochę się, że tak powiem, ograniczyłeś: pominąłeś hinduizm, którego wyznawcy stanowią ok 14% populacji świata, pominąłeś tradycyjne religie chin, a także japonii (shinto), pominąłeś niezinstytucjonalizowany poganizm i religie animistyczne.

poza tym co z ponad miliardem ludzi niereligijnych?

dodam jeszcze dla sprostowania, że buddyzm jest religią.
 

SPIRIT

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2006
Posty
15
Punkty reakcji
0
wiem ze mja odpowedz jest bardzo ograniczona ale postaram sie dowiedziec cos o tych religiach i poszukaswspolnego zwiazku z innymi a co do ludzi niewierzacych- zyje 6mld ludzi, wiec gdy zaluzmy ludzi bylo 10000tys teoretycznie jakas czesc z nich zaluzmy 100 wylamalo sie wyjasniajac ze nie ma Boga bo nie jest mozliwe zeby zyl wiecznie lub wiele innych powodow mieli oni wplyw na swoje potomstwo i najblizsze otoszenie i idzie taki łancuch a dodajmy jeszcze tych ludzi ktorzy wierza w Boga i w penym momencie przestaja z roznych powodow. to moze dac kolosalne skutki a jak widzimy kazda religia dazy do powiekszenia swoich wyznawcow czyli do nawrucenia. jesli masz jeszcze jakis zastrzezenia to mow bo z checia porozmawiam na ten temat bo tez wiele rzeczy mnie trapi...
 

deora

Nikt
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
1 071
Punkty reakcji
14
Lepiej było Berials zamknąć ten temat, tam

[topic=31078]Dlaczego?, taka religia a nie inna[/topic]

było ciekawiej
 

Martuś1991

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2007
Posty
122
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Jest gdzieś lecz nie wiadomo gdzie...
Ja powracam do tematu pierwotnego - DLACZEGO AKURAT WIERZĘ W TO CO WIERZĘ? A osobiście wierzę jestem katoliczką bo tak wychowali mnie rodzice. Wiem, że mogłabym zostać ateistką albo zmienić tę wiarę, ale w chrześcijaństwie z wiekiem (jeszcze dość niedużym, ale zawsze coś) doszukuję się coraz lepszych rzeczy i nie czuję potrzeby uznania nagle buddyzmu jako mojej religii! A poza tym wg mnie najważniejsze jest, żeby człowiek nie był egoistą dążącym po trupach do celu i żeby umiał podać rękę drugiemu człowiekowi... A TEGO akurat nakazują chyba wszystkie religie...
 
Do góry