Ska! ska! ska!

N

Nazer

Guest
Skoro powstał osobny dział na muzykę reggae, ska itp.
Zastanawiam się czego słuchacie z tego gatunku. Oldschoolowego firstwave ska? czy może dynamiczniejszego ska trzeciej fali, pomieszanego z punkiem lub reggae.
Podajcie jakieś swoje ulubione zespoły, piosenki...

Ja jako autor zaczne.
Ska słucham od dawna, kiedyś głównie polskie mieszanie ska z punkiem, CGB, Zabili Mi Żółwia, blade loki, skangur. Ale pewnego dnia wpadłem przypadkiem na płytkę SKA-P, hiszpańskiej kapeli grającej odlotowy skapunk. Tym samym zostałem zassany.
Dziś do ulubionych zespołów mogę zaliczyć:
SKA-P rzecz jasna
The Mighty Mighty Bosstones
Mad Caddies
The Locos
Capdown
Talco
Big D & the Kids Table
Skangur i ZMŻ z polskich <--- jakoś polski mi tak nie wchodzi jak zagraniczne kapele, znacznie bardziej wole polski punk
 

YoMan

Narcyz :)
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
4 475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Włoszczowa
to samo co Ty, slucham polskiej muzyki.
Ska ostanio troche wiecej, a glownie zespoly ktorej wyzej wyminiles :)
 

calamrun

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2007
Posty
171
Punkty reakcji
1
Ska-p. Fajne, tylko trochę zalatuje punkiem zbyt. Ale ogólnie niezłe skakanie przy nich jest : )
Generalnie nie słucham ska tak wiele, ale muzyka jest kozak. Nie ma to jak spontaniczne, radosne pogo w rytmach ska

Sialalalala zrób mi dobrze w rytmie ska!

Do moich ulubionych należy Muzyka Końca Lata, CGB, Ska-P, ZMŻ. No nie znam za wiele, na razie tyle mogę powiedzieć

Tylko jedna chwila, jak fenoloftaleina!
 

KaLoLa

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2007
Posty
316
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Warszawa
Wleciało mi w ucho SKA;] reggae razy dwaaaaaaa nanana ;]

Ska-P maja extra kawalki;]
 
N

Nazer

Guest
No czyli są w polsce ludzie którzy Ska-P znają, wbrew pozorom dużo osób słyszało ale nie wie co to, bo jak rozmawiam z różnymi ludzmi w tzw 'klimacie', to tylko dziwne miny robią, "eee a co to jest?" ale kiedy odsłuchają jakiś utwór, to krzyczą "aaaa, to to, Cannabis zarąbisty kawałek, no jasne że znam" :]


Ska-p. Fajne, tylko trochę zalatuje punkiem zbyt. Ale ogólnie niezłe skakanie przy nich jest : )
No taki styl właśnie to jest, trzecia fala ska, prawie wszystkie zespoły tej fali łączą punk ze ska.

Żałuje że nigdy nie zobaczę Ska-P na żywo... :/
 

martha

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2007
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
116
Miasto
z Jamajki.
ogólnie modne połączenie to punk,reggae i ska : )

Ja też żałuję,że ska-p na żwyo nie zobaczę,ale cóż,trzeba sie pogodzić ;)
 

calamrun

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2007
Posty
171
Punkty reakcji
1
Punky Reggae Live- wszyscy wiedzą o co chodzi : )
Kiedyś nawet było w moim mieście. Zagrali Akuraci, Zabili Mi Żółwia i Farben Lehre. Tyle że... mnie wtedy nie było. Ble.
 
N

Nazer

Guest
Punky Reggae Live- wszyscy wiedzą o co chodzi : )
Kiedyś nawet było w moim mieście. Zagrali Akuraci, Zabili Mi Żółwia i Farben Lehre. Tyle że... mnie wtedy nie było. Ble.
Byłem na PRL (sic!) rok temu, grali ci których wymieniłeś no i musze powiedzieć że mi się podobało, ale ja zawsze się dobrze bawię na koncertach... :]
Pierwszy raz wtedy Akurat usłyszałem, następnego dnia byłem w muzycznym po Pomarańcze...
 

Mamatwojejbabci

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2007
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
piekło!
PRL tez w moim miescie byylo w tamtym roku, ale ehh... nie dalam rady. Za to Akurat w tym roku zaliczyłam i musze powiedzieć, ze dobrze grają na żywo, tylko szkoda że nie mają żadnego kontaktu z publicznością...;/
ZMŻ to klasyka:D już wczesniej w którymś z tematów pisałam, że większosć ich kawałków gram na akordeonie i kapele na nich rozgrzewany;]
CGB "od wielu dni gapie sie w okno!"

a Vespe ktoś słucha? "zadzwon do mnie albo przyjdz i umówmy się na ska!"
 

kingulinda

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2007
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
gdzieś na skraju snów :)
" znów będziemy tańczyć ska to rozgrzeje Cię " ^^ (jakos tak to było, czyż nie ;> )

przez Vespe miałam pierwszy kontakt ze ska :D szkoda tylko, że nie bardzo idzie ściągnąć ich muzyke... mam jedną płyte i to musi mi wystarczyc :)
ajjj cholernie dobrzy są!
 
N

Nazer

Guest
Tak sobie przypomniałem, świetne koncerty daję Skangur, goście w porządku, pogadać też można... Na Piastonaliach w Opolu '07 dali czadu... IMHO byli lepsi od strachów na lachy bez grabarza... ale ja wtedy się wyszalałem...
 

Mamatwojejbabci

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2007
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
piekło!
vespy kilka kawałków można z ich strony "wyssać":]
ja też mam tylko jeden album "bujaj sie" i jakieś tam pojedyncze nagrania.
a wszystkich którzy mają ochotę posłuchać vespy (i nie tylko) na zywo zapraszam na "reggae nad wartą"!
http://www.reggaenadwarta.eu/
 

margaryna1234

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2007
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
dobre pytanie :)
a ja uwielbiam Akurat :D:D:D:D:D:D:D
podoba mi sie w nich to, że słychać np. trąbke tak rzadko słyszaną w zisiejszech muzyce czy choćby flet w "Jak zioła" :)

zdeycdowanie lepiej brzmią na żywo niż na płytach ale ogólnie spoko :D
 

calamrun

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2007
Posty
171
Punkty reakcji
1
A co powiecie o Etnie- polskiej kapelce z pogranicza reggae i ska. Super pozytywna energia.
No i jeszcze Suicide Machines - punk + ska
 

kingulinda

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2007
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
gdzieś na skraju snów :)
Ha a własnie miałam zakładać temat o Etnie bo pare dni temu zaliczyłam ich koncert :D no trzeba przyznać ze chłopaki dają rade! tylko jak sie ściąga ich muze to trzeba uważac bo jest drugi zespół Etna który daje disko-polo :lol:
a tak poza tym to prywatnie chłopaki sa bardzo sympatyczni :D i mają przystojnego PAna Trębacza ale to już inna bajka BB)
 

perfect

Złodziej Zapalniczek
Dołączył
30 Marzec 2007
Posty
1 023
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Z wszond!
Ska znam tylko z ZMŻ, ale podoba mi się :p ]
Ska na wszystko jest lekarstwem...
 
Do góry