Simson :P

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
Pokręć śrubą od powietrza i od zapłonu, sprawdź pływak.

Śrubą od zapłonu?A gdzie ona jest?Chodzi Ci o przerywacz?Wątpię aby to był problem chyba że ktoś coś tam majstrował.

Jeśli już to pływak.Rozkreć gaźnik i pobaw się tą blaszką od pływaka która zamyka zaworek iglicowy<ustawisz w ten sposób poziom paliwa w komorze-im blaszka będzie niżej tym poziom paliwa będzie wyższy i dlatego moze zalewac swiecę>
 
S

Silvesters

Guest
Przypuszczam ze to nie wina poziomu paliwa. Mógł bys sprawdzic czy ci sie zaplon nie przestawil, najlepsza metoda to maly palec do fajki, kciuk na cylinder a lewa ręką krecisz magnetem, ja tak zawsze ustawialem i bylo git, wielu kumpli do mnie przychodzilo regulowac zaplon.

mozliwosc druga to: sprawdzic dawke powietrza..

oraz trzecia która przychodzi mi do głowy moze cie zasmucic:p
Jezeli bzyk zapala ci na pare sekund moze byc to bardzo zły znak, znak który informuje ze nadszedł własnie moment aby wymienic simeringi, maszyna wtedy gdy jest zimna zapala na dluzej, a im cieplejszy silnik tym krócej chodzi, mozna to sprawdzic przez nalozenie na wał tawotu, jezeli wtedy pochodzi dluzej to wymiana i bestia dalej lata.

A jesli uwazasz ze to nie to, bo mozliwosci jest jeszcze kilka to napisz jak i kiedy ci sie to stalo, czy jak odstawiles i na drugi dzien dopiero, czy podczas jazdy maszyna padla, wtedy moze cos ci podpowiem...

Ja posiadalem jeszcze jakis czas temu simsona sr-51, teraz stoi zakonserwowany i przykryty, a ja nim juz nie jezdze bo wole cztery kola:)
 

kadet12345

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2007
Posty
111
Punkty reakcji
3
Opisze cała sprawę dokładnie.

Ten simson stał bez użytku ok. 4 lata ponieważ nie miał iskry. Oddałem go do mechanika i mechanik go zrobił lecz mówił że są pierścienie do wymiany. Simson jeździł lecz na wyższych obrotach się dusił. Wymieniłem pierścienie lecz i tak sie dusił. Pewnego gdy go odpaliłem dusił sie jak nigdy ale dało sie jeszcze jeździć no i przejechałem 1km po czym simson zgasł. Jeden z mechanik powiedział mi że jest gaźnik do wymiany a więc kupiłem gaźnik i zamontowałem i po zamontowaniu gaźnika simson rozpali pochodzi 10 sekund i gaśnie (świeca się zalewa)
 
S

Silvesters

Guest
A nie zerwalo ci klina? mogles miec skopany zaplon i simsonek czasem lubi sobie go zerwac:)
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
to zapytaj tego mechanika teraz:"a co moze się zepsuć w gaźniku?"

Jakby pierscionki były do wymiany to by się nie dusił tylko nie miałby mocy,poza tym gdy są pierscionki do wymiany to przeważnie i tłok,no i szlif trzeba robić itd,a robienie szlifu bez regeneracji wału nie ma sensu.

Ktoś musiał ładnie katowac ten motorek.
 

tomek_1425211

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2008
Posty
89
Punkty reakcji
0
Miasto
Korzemowo małe
Ja równiez mam simka s51 elektronik. Kolego kadet12345 jeśli simek się zalewa to ustaw poziom paliwa w gaźniku. Dostaje za duzo paliwa i nie przepala
 
Do góry