Silownia i Dieta

Boy17

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2007
Posty
433
Punkty reakcji
0
Miasto
ze!
Czesc!
Mam 17 lat i zastanawiam sie nad cwieczeniami. Slyszalem, ze gdy sie juz zacznie cwiczyc, to sie przestaje rosnac, a ja chcialbym jeszcze troszke podroscac, choc juz 1.90m mam;) Czy to prawda, ze przestane roscac, albo wogole - czy to zle odbije sie na moim zdrowiu????

Poszukuje rowniez jakies dobrej diety (co jesc, kiedy i jak) i planu cwiczen na silowni. Co pic przed silownia zeby lepiej i szybciej miesnie rosly (ZADNYCH STERYDOW/DOPINGOW!!!). Myslicie, ze mleko cos daje? Czy godzinka dziennie 3 razy w tygodniu wystarczy? Co jeszcze powinienem wiedziec o cwiczeniech... Czego unikac, o co zabiegac... Poradzcie!!!
Dzieki!!! Pozdrawiam!!!! :eek:k: :eek:k: :eek:k:

- Plan silowni
- Dieta

^pamietajcie^ i o reszcie taz :)
 

Tredowaty

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
88
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Pomorze
Nie prawda, ze przestaniesz rosnac, pamietaj o rozgrzewce, plan masz dla poczatkujacego...powodzenia :eek:k:

PLAN TRENINGOWY
Pn - Klatka piersiowa + Triceps
Sr - Grzbiet + Biceps
Pt - Nogi + Barki

Klatka - Wyciskanie na ławeczce ze sztanga - 4/10
- Rozpietki na ławeczce skosnej - 3/10
- Pompki na poreczach - 3 ( max )

Triceps - Prostowanie na wyciągu -4/10
- Wyciskanie francuskie - 3/10

Grzbiet - Podciaganie na drażku - 5 ( max )
- Wiosłowanie na wyciagu siedząc -4/12

Biceps - Uginanie przedramion ze sztanga - 4/10
- Uginanie na modlitewniku ze sztangą - 3/10

Barki - Wyciskanie sztangi przodem - 4/10
- Unoszenie sztangielek na boki - 3/10
- Podciaganie sztangi do brody - 3/10

Nogi - przysiady - 4/8
- Prostowanie nóg - 4/10

DIETA
7:00
Platki owsiane 100g + 200ml mleka
Twarog chudy 100g
Oliwa z oliwek 10ml

10:35
Chleb zytni pelnoziarnisty 150g
Serek wiejski 200g

13:30
Chleb zytni pelnoziarnisty150g
Szynka z indyka 50g
3 jajka

16:00
Kasza gryczana100g
Piers z kurczaka 150g
Oliwa z oliwek 15ml

17:30-18:30
Trening

19:10
Ryz brazowy 80g
Tunczyk w wodzie120g

22:00
100g twarogu
40g slonecznika
 

Boy17

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2007
Posty
433
Punkty reakcji
0
Miasto
ze!
oo, dziekuje bardzo!!! Wiec mam to jesc tak co dziennie? Bez zadnych urozmaicen?
I mam pytanko - co znacze te numerki x/x jak a przyklad przy cwiczeniach bicepsu pisze 4/10 ??? I niewiem nacym polega:

- Rozpietki na ławeczce skosnej ?
- Pompki na poreczach ?

-Triceps - Prostowanie na wyciągu ?
- Wyciskanie francuskie ?

Grzbiet - Podciaganie na drażku ?
- Wiosłowanie na wyciagu siedząc ?

Biceps - Uginanie przedramion ze sztanga - ? ( to chyba wiem, chodzi o podciaganie ciezaru jedna reka tak?)
- Uginanie na modlitewniku ze sztangą -?


Barki - Wyciskanie sztangi przodem - ?
- Unoszenie sztangielek na boki - ?

Nogi - Prostowanie nóg - ??

Prosze, wytlumaczcie mi to, zebym mogl zaczac ;) Dzikei wielkie za pomoc!!!!

Ps. moge troche zmienic czas cwiczen???? Co jesli bede nadal glody po zjedzeniu danego w diecie posilku????
 

Tredowaty

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
88
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Pomorze
Na tej stronie masz wszystko co chcesz wiedziec o cwiczeniach http://www.kulturystyka.pl/atlas/
4/10 to jest, 4 serie/ 10 powtorzen. Czas mozesz zmienic tylko nie lacz duzych grup miesni np plecy, klatka. Nie bedziesz glodny jesli bedziesz sie tak odzywial.
 

Boy17

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2007
Posty
433
Punkty reakcji
0
Miasto
ze!
Dzieki Ci Chlopie! Nie ma to jak dobra i szybka pomoc.

Mam jeszcze tylko takie watpliwosci, bo pierwszy posilek jest o 7, a ostatni o 22, wiec biorac pod uwage, ze pojsc spac trzeba o 22:30, a wstac 6:30, zostaje mi 8 godz. snu. A czytalem na stronie co podales, ze miesnie rosna przy odpoczynku. Zreszta mam 17 lat i potrzeba mi snu. Czy 8 godzinek to nie za krotko?
____________

Takie pytanie:) Po jakim czasie cwiczen na podanej przez Ciebie diecie, pijac 4-5 litrow wody dziennie bede widzial efekty w postaci duzych miesni? :)

O i kiedy bede musial zmienic plan cwiczen i diete? Jak do jakiego stopnia zaawansowania dojde?


Odpowiedz mi prosze na te 3 pytanka jeszcze! Dzieki Ci! Pozdrawiam!
 

Siwiczek108

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2007
Posty
15
Punkty reakcji
0
Mam jeszcze tylko takie watpliwosci, bo pierwszy posilek jest o 7, a ostatni o 22, wiec biorac pod uwage, ze pojsc spac trzeba o 22:30, a wstac 6:30, zostaje mi 8 godz. snu. A czytalem na stronie co podales, ze miesnie rosna przy odpoczynku. Zreszta mam 17 lat i potrzeba mi snu. Czy 8 godzinek to nie za krotko?

8 godzin to dokladnie minimalna wartość snu do wypoczynku :)

A poza tym jeśli jesteś endomorfikiem i nie masz problemów z żołądkiem, jedz o jakiejś 2,3 nad ranem wtedy posiłek się praktycznie nie trawi.
Ale z tym uważaj :) bóle brzucha napoczątku mogą wystąpić ale my endomorficy musimy za tycie jakoś płacić
 

CorpseBride29

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2007
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
45
oo, dziekuje bardzo!!! Wiec mam to jesc tak co dziennie? Bez zadnych urozmaicen?

obawiam się, że tak. jeden ze znajomych jest na takiej diecie i aż żal patrzeć.
jutro robię grilla i będziemy żreć pyszną karkówkę i kiełbasy a dla niego kupiłam piersi kurczaka, tak jak mnie o to poprosił.
nawet kukurydzę sobie będzie musiał wygrzebać z sałatki greckiej (gdyż jest zakazana)
no i maksymalnie 1piwo (przy odżywkach nie można pić)

straszna ta dieta...
 

Boy17

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2007
Posty
433
Punkty reakcji
0
Miasto
ze!
Mam pytanko. Czy w dni poza dieta, ktora mi podal Ttendowaty moge jesc co innego? Tzn w poniedzialek, srode i piotek mam silke, a wreszte dni nie. NIc sie nie stanie jak zjec cos innego? A jesli jedak lepiej byloby gdyb jadl ta diete jdnak codziennie, to czym mam zastapic trening we wtorki czwartki soboty i niedzile?? Moge se pobiegac, albo poplywac na basenie np?
Oprocz tego, moge jesc owoce i warzywa dodatkowo w te dni co cwicze? Bo tam niema w diecie nic z tych rzeczy...

I czy moge jesc orzechy??? Na tym mi najbardziej zalerzy! Ale jak lepiej zebym niejadl, to powiedzcie szczerze!

Dzieki, pozdrawiam!
 

teliozzo

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2007
Posty
4
Punkty reakcji
0
Oj te diety...stary na początku zastanowiłbym się na twoim miejscu nad odżywkami typu gainere i dibencozide do tego...
Bo nie wiem czy w twoim przypadku warto takowa diete ustalac...
Po prostu trzymaj sie starego przepisu dziadka dla początkującyh Bialka 3x1 do Carbo i na silce 2-3 serii do 13 powtorzen max...
A to ze sie nie rosnie spowodowane jest zatrzymaniem hormonu wzrostu przy wiekszym wchlanianiu weglowodanow, ale to przy twoim wzroscie i wieku wieksza ilosc weglowadanow nic nie zmieni (chyba ze mialbys 12 lat :D )...
wiec nie masz sie co martwic :) jedz orzechy stary do woli az Ci uszami wyjdzie :D
 

Ronnie Coleman

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
972
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Katowice
najlepiej jest trenowac jedna partie mięsni dziennie to sa wtedy najlepsze efekty... jak chcesz to napisz na gg pozdro 8228468
 

Boy17

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2007
Posty
433
Punkty reakcji
0
Miasto
ze!
Dzieki Chlopaki!

Zastanawiam sie na odrzywkami, ale troche sie boje :/

Musze to dobrze zbadac

Mam jescze 1 pytanko - moge zuc gumy mietowe z cukrem??? Nic nie szkodza???

Ufff... Orzechy moge jesc!!!!!!!!!!!! ;) ;) ;) ;)
 

Ronnie Coleman

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
972
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Katowice
eee co Ty guma do zucia nie powinna szkodzic no chyba ze bys w:cenzura:cył 3 paki naraz to mozesz sie rozesrać ale tak to looz :)
 

Boy17

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2007
Posty
433
Punkty reakcji
0
Miasto
ze!
Ej a slodycze? Moge cos slodkiego zjesc chociaz raz na tydzien? Czy raczej sie powstrzymac?

Ps. wczoraj nie wytrzymalem i zjadlem i sie zastanawiam czy bardzo zgrzeszylem..
 

Ronnie Coleman

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
972
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Katowice
słodycze nie mają nic do tego ja sie diety wogole nie trzymam i mam efekty cwiczeń... slodycze mają węglowodany... duzo wegli duzo bialka ale tluszczy unikac... pozdro
 

Boy17

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2007
Posty
433
Punkty reakcji
0
Miasto
ze!
no ale maja cukier... A cukier szkodzi, czy nie? Bo kiedys ogladalem p[rogram ze strongmenami i oni cos mowili ze nie mozna slodyczy, jak to jest???????

Dzieki


Ronnie Coleman - a jak dlugo juz cwiczysz?????


________


Mam pytanko, co najlepiej robic, zeby sie mocno poszerzyc w barach?????????
 

Ronnie Coleman

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
972
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Katowice
ogolnie swoją przygode z ćwiczeniem zacząłem 4 lata temu ale tak konktnie wziąłem sie za siebie od jakis 2 lat. I nie narzekam :) Ja ogolnie jem wszystko jak popadnie. Dam Ci przykład np Mariusz Pudzianowski w jednym z wywiadow mowil ze je dziennie po 10 MARSOW czy SNICKERSÓW wiec sam sobie teraz odpowiedz czy mozna je jeść czy nie :) pozdro :)
 

yamakashi

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2007
Posty
19
Punkty reakcji
0
ja tez tam diety nie stosuje podobnie Ronnie Coleman nie unikam tłuszczy ale ograniczam najważniejsze żeby ćwiczyć regularnie i na maksa nie oszczędzać sie
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
batoniki to weglowodany. Ja osobiscie przed treningiem zjadam 2 batoniki "Corny" jest tam duzo platkow owsianych i takich tam naturalnych skladnikow.
 

KLON

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2006
Posty
437
Punkty reakcji
0
o w mordę poczytałem wypowiedzi co poniektórych i centralnie wiedzę to macie typowo osiedlową....


dieta w tym sporcie to podstawa... z powietrza masy nie zrobicie.... i bez diety na pewno nie osiągniecie zamierzonego efektu no chyba że macie takie zamierzenia jak dietę wiec spoko %)

co do posiłku przed treningowego.... ważne żeby sie składał z węglowodanów złożonych oraz prostych... dobrze połączyć jakiś posiłek z owocami... np makaron z jakimś mięsem a potem zjeść jeszcze banana czy winogron... o wiele dłużej na takim posiłku można ćwiczyć oraz sam trening jest przyjemniejszy i wydajniejszy....

co do słodyczy... wszystko dozwolone tylko z umiarem... a to że Pan MP zjada tyle to nie znaczy że to dobrze wpłynie na przeciętnego zawodnika który sobie tam ćwiczy... kolejna sprawa jak byś brał takie ilości GH przy takiej masie jak Pan MP to też byś mógł sobie pozwolić na takie dawki kcal.... każdy musi indywidualnie podejść do tego....
 

hubert0105

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Nie prawda, ze przestaniesz rosnac, pamietaj o rozgrzewce, plan masz dla poczatkujacego...powodzenia :eek:k:

PLAN TRENINGOWY
Pn - Klatka piersiowa + Triceps
Sr - Grzbiet + Biceps
Pt - Nogi + Barki

Klatka - Wyciskanie na ławeczce ze sztanga - 4/10
- Rozpietki na ławeczce skosnej - 3/10
- Pompki na poreczach - 3 ( max )

Triceps - Prostowanie na wyciągu -4/10
- Wyciskanie francuskie - 3/10

Grzbiet - Podciaganie na drażku - 5 ( max )
- Wiosłowanie na wyciagu siedząc -4/12

Biceps - Uginanie przedramion ze sztanga - 4/10
- Uginanie na modlitewniku ze sztangą - 3/10

Barki - Wyciskanie sztangi przodem - 4/10
- Unoszenie sztangielek na boki - 3/10
- Podciaganie sztangi do brody - 3/10

Nogi - przysiady - 4/8
- Prostowanie nóg - 4/10

DIETA
7:00
Platki owsiane 100g + 200ml mleka
Twarog chudy 100g
Oliwa z oliwek 10ml

10:35
Chleb zytni pelnoziarnisty 150g
Serek wiejski 200g

13:30
Chleb zytni pelnoziarnisty150g
Szynka z indyka 50g
3 jajka

16:00
Kasza gryczana100g
Piers z kurczaka 150g
Oliwa z oliwek 15ml

17:30-18:30
Trening

19:10
Ryz brazowy 80g
Tunczyk w wodzie120g

22:00
100g twarogu
40g slonecznika


Mówiąc "AMOTOROWI" o rozgrzewce....powinieneś wpomnieć zeby rozgrzewał całe ciało a nie tylko mięśnie które bedzie ćwiczył.Z tego co wiem rozgrzewka "poprawna" powinna trwać 10*-15min. ale wątpie ze ktoś tak długo się rozgrzewa> Mi wystarcza 5-7 min. I ja polecił bym od siebie bieganie w wolnym dniu. np. poniedziełk trening wtorek bieganie.Biegać 2-3 razy w tygoniu.A jeżeli nie masz czasu lub chęci to nawt raz...ale powinienieś się ruszać...bo chyba nie chesz być karkiem który nie może sobie poprawić kołnierza:p:p:p: POZDRAWIAM
 
Do góry