Śierzb u psa

ewunia198612

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2008
Posty
485
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Głowno / Pabianice
Witam,
założyłam nowy temat gdyż mam straszny problem. Ostatnio kupiłam maleńką sunię. Po przywiezieniu do domu zauważyłam że piesek się strasznie drapie, poszłyśmy do weterynarza i okazało się , iż moja Misia ma świerzb . Dostała lekarstwo. I tutaj zaczyna się mój problem. Czy świerzb z psa może przejść na człowieka ?
Kiedy ją wysmaruje owym specyfikiem wydaje mi się że się dziwnie zachowuje , tylko nie wiem czy to trauma czy lek źle na nią działa ...
Aha i jeszcze jedno wydaje mi się że piesek stracił do mnie zaufanie, nie chcę do mnie podchodzić ani się ze mną bawić, za to szczeka i warczy na mnie :(
Kuracja ma trwać jeszcze miesiąc .... Zastanawiam się czy czy odbudować jej zaufanie czy może do końca życia już będzie wobec mnie nie ufna/
Dziękuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam
 

WujekSamoZuo

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
254
Punkty reakcji
1
Na pewno jak kuracja się skończy, to piesek się uspokoi, nie będzie rozdrażniony. Także uszy do góry - pamiętaj, żeby po tym, jak już wyzdrowieje dawać mu jakąś dobrą karmę (na e-karma.pl mają taką). Bo często psy potrzebują mocnej regeneracji po takich przejściach. Co do świerzbu, przechodzącego na ludzi - po prostu zadzwoń do weterynarza i zapytaj.
 

katik

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2007
Posty
299
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Jeśli zachowa się odpowiednią higienę to świerzb nie przejdzie na człowieka.

Co do dziwnego zachowania, to trudno cokolwiek napisać. Może to po prostu reakcja na podawanie leków, a może psiak zaczyna pokazywać swój charakter. Może oprócz leczenia świerzbu powinnaś zająć się wychowaniem i socjalizacją psa.
 

myszkamiki3103

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
358
Punkty reakcji
1
Zgadzam się z przedmówcą, że jak się zachowa odpowiednią higienę, to nie powinno być problemu i świerzb nie powinien przejść na człowieka... Na pewno musisz zachować dużą ostrożność;) Jak będziesz kąpać swojego psiaka musisz dobrać odpowiedni szampon ( bardzo duży wybór np. na delazoo.pl )I możliwe jest to, że jeśli piesek się dziwnie zachowuje to może to być po prostu reakcja na leki;) Ale jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości to możesz zapytać weterynarza, dlaczego Twój pies tak się zachowuje??
 
P

papryka9

Guest
Nie mówi się kupiłem tyko adoptowałem:) Na twoim miejscu skonsultowałabym się jeszcze z weterynarze- objawy, które opisujesz są lekko niepokojące. Może ten lek/maść źle na niego działa? Nie zwlekaj, przecież chodzi o zdrowie twojego pupila
 

katik

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2007
Posty
299
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Papryka, czytaj wszystkie posty dokładnie - pies już nie zyje.
 
Do góry