Siatkówka - pomocy !

michau

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
428
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
jesteś ?
w wieku 14 lat, broń boshe, niczego nie ćwicz na siłę! jak wiadomo jest to okres dojrzewania i różnego rodzaju "magiczne" programy ćwiczeń mogą zaburzyć ten proces...
poczekaj, graj w siatkę, trenuj w drużynie i biegaj.
wyskok przyjdzie sam :) ja mam teraz mam ok 315cm przy 188cm, bez żadnych specjalistycznych treningów xD

ahaaa, bardzo ważne są odpowiednie OBUWIE!
 

adrianek28

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
2
Punkty reakcji
0
nie martw sie tak wysokiem duzo trenuj zdrowo sie odzywiaj nie pij nie pal nie bierz dragow a bedzie dobrze ;) nie cwicz tez specjalnie wyskoku zadnych air alertow itd (nie w tym wieku - moze jak bedziesz pare lat starszy) i nie piszcie glupot ze rower poprawia wyskok!! rower rozwija miesnie ale w ten sposob ze wyskok jest slabszy nie wiem dokladnie dlaczego ale czytalem o tym w fachowych artykulach, pozdrawiam
 

zorro3246

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
34
Punkty reakcji
0
ja mam 15 lat od roku gram w siateczke mam 180 cm wzrostu a TY ile masz ?? ja mam zasieg 315 ale ciagle poprawiam wyskok robie codziennie przysiady. przysiady nalezy robic stopniowo do bolesci nog przestac ale czym dluzej robisz to nogi masz coraz mocniejsze mi za mieisac wyskok poprawil sie o 15 cm to sie oplaca jak chcesz garc w siatkowke
 

jagis16

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
79
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Krzyżowa
wyskok przyjdzie sam :)

Nic w naturze nie przychodzi samo. Wyskok też sam nie przyjdzie. To tak samo jakbyś był głodny i czekał, aż się najesz. Jak ktoś nie jest z natury skoczny i chce sobie poprawić wyskok to pomogą mu tylko ćwiczenia. Wszelkiego rodzaju skoki- przez płotki, na skakance itd.
 

takezzo

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
65
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Zamość
Jeżeli chodzi Ci o wyskok i o jak najlepszy zasięg to nie tylko nogi się liczą, ale także zgranie całego ciała przy wyskoku, przede wszystkim rąk, spróbuj normalnie wyskoczyć z samych nóg, a później wyskocz robiąc zamach rękami, może to nie wiele ale zawsze 2,3cm w górę jak nie lepiej. Ja na treningi zakładam obciążniki 1kg tak gdzieś na 30min i poźniej normalnie gram i dzięki temu coraz wyżej skacze, możesz też spróbować treningu a la air alert III ćwiczyłem to ale nie całe serie, dostosowywałem to do siebie żeby nic nie nadwerężyć. Jest tylko jedno ale tego typu treningi zaczynaj gdy bedziesz >16lat
edit: no, to powinno być tutaj >=P
 

matimati122

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
120
Punkty reakcji
0
Jak o wyskok to nieduzo ci trzeba ale chyba musisz byc wyzszy ja mam 12 lat i trener mnie wyruznia za najlepszego w siatkówce...
 

jagis16

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
79
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Krzyżowa
Za najlepszego w siatkówce... Ciekawe. Nie wątpię w Twój talent, ale trener, który tak chwali swojego podopiecznego nie jest zbyt dobrym szkoleniowcem. A poza tym każdy przypadek trzeba traktować indywidualnie. To że Ty masz tak, to nie znaczy, że on będzie miał tak samo. :)
 

michau

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
428
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
jesteś ?
ale nie o to chodzi, że wyskok ci spadnie z nieba.... tylko o to że w wieku nastu lat, jeśli się będziesz katował "boskimi" treningami to za 30 (jak nie mniej.) lat będziesz chodził 5 razy w tygodniu na zabiegi rehabilitacyjne...
na moim przykładzie powiem, że teraz skacze w górę 70-75 cm i nic specjalnego ćwiczyłem, po prostu żyję bardzo aktywnie xD

Jak o wyskok to nieduzo ci trzeba ale chyba musisz byc wyzszy ja mam 12 lat i trener mnie wyruznia za najlepszego w siatkówce..."

w siatkówce w twojej szkole podstawowej? tak?:D
to powiem nie skromnie że ja też jestem najlepszy w siatkówce^^
peeaaaaceee ;)
 

serreebok

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ej ja mam 183cm wzrostu i zasięg mam koło 290cm jak mam zwiększyć???? Bo i tak zbicie mam bardzo dobre bo mam mocne ręce ale jak mam jeszcz zwiększyc wyskok :/?????
 

kifer4

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
798
Punkty reakcji
1
Miasto
sie znamy?
przez pierwsze dwa tygodnie robisz 5 serii po 20 przysiadow ze wzniosem na palce o tej samej porze.

Po 2 tyg dokladasz 4 serie po 12 cwierc skoku + 4 serie wzniosow na palcach po 20 razy. Zostawiasz 2 serie przysiadow x 25. Po zrobieniu wszystkich cwiczen stajesz na prostych nogach i z calej sily "sciskasz" miesnie nog.


Napisz czy zrobisz to, to Ci powiem co dalej
 

Anittkaaaa

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2006
Posty
363
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Elblążkowo
Tutaj nie chodzi o wiek tylko o ilosc Twoich treningow. Wiadomo ze jak rzadko trenujesz nie ma sie czego posiedziwac a jak intenswnie, czesto to Twoj atak powinien byc dopracowany.
 

santiriel

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
Matko ludzie nie udzielajcie się w takich sprawach jak się kompletnie nie znacie! Półprzysiad ze sztangą? Co ty chcesz z niego Pudziana zrobić? Wiesz jaki jest główny staw skokowy? Kolana? Pff! Kostki! Musi mieć wytrzymałe kostki, oczywiście uda też są ważne, ale goleń i łydka to najważniejsze mięśnie skokowe. Polecam więc program Tytanowe Kostki. Odradzam Super Dunks 3, Air Alert, a Kangaroo Hoops jak najbardziej prawidłowy!


-->"LOL ja jak wyciagne reke to mam 255"

CO!? Człowieku to ile ty masz wzrostu?!?!? ~2.05m? Matko święta... Czym to ludzie próbują zaimponować... Czyli mówisz że masz zasięg ~3.10? W wieku około 14-17 lat? <.<... Po prostu bul i rzal -.-
 

kifer4

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
798
Punkty reakcji
1
Miasto
sie znamy?
-->"LOL ja jak wyciagne reke to mam 255"

CO!? Człowieku to ile ty masz wzrostu?!?!? ~2.05m? Matko święta... Czym to ludzie próbują zaimponować... Czyli mówisz że masz zasięg ~3.10? W wieku około 14-17 lat? <.<... Po prostu bul i rzal -.-


po pierwsze doom jest znacznie starszy :]

po drugie to 255 nie jest niczym nadzwyczajmy, kolega ma 198 wzrostu i zasieg reki 255 a z wyskokiem lapie na 330


po trzecie to co chciales osiagnac przez swoja wypowiedz?


Półprzysiad ze sztangą?

kto na tej stronie cos takiego doradzil?
 

olivier01

gorzkniejacy romantyk
Dołączył
7 Czerwiec 2008
Posty
962
Punkty reakcji
109
Miasto
Lodz
330 to jeszcze nic. Wlazly ma 365 przy wzroscie 196 a jest jeszcze podobno jakis Kubanczyk do ktorego nalezy nieoficjalny rekord. Raz zlapal pilke na zasiegu ok 390 co sie w glowie nawet nie miesci.

A co do kolezanki to ona raczej w wieku 14 lat nic nie powinna robic. A juz na pewno nie powinna cwiczyc ze sztanga jak tu ktos doradzil.
 

kifer4

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
798
Punkty reakcji
1
Miasto
sie znamy?
Cwiczenie z obciazeniami sie stosuje tylko wtedy, gdy 'zwykle cwiczenia' nie przynosza juz zadnych rezultatow! To jest w wieku 22+ lat. Dochodzi do tego fakt, ze przez kilka lat trzeba cwiczyc, wtedy nogi sa przystosowane do wiekszego wysilku i te 2-3cm po pol roku mozna wiecej skakac. Trener mowil ze nie warto... Stopniowe wzmacnianie nog i dynamiki zupelnie wystarczy.
 
Do góry