Sesja fotograficzna

karolina1994

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2007
Posty
152
Punkty reakcji
0
Miasto
--------
Witam wszystkich Forumowiczów, Otóż za tydzień będę miała sesę fotograficzną. Będę jednoczęsnie modelką i fotografem. To znaczy ze najpierw kolezanka zrobi mi zdjęcia a póżniej ja jej. Celem sesji będzie to zeby jak najpiekniej wyeksponować fryzury które zrobi nam fryzjer. Zdj ecia natomiast zostaną zamieszczone w magazynie fryzjerskim. Czy możecie mi dać jakieś porady jak się przygotować? Porady zarówno dla modelki jak i fotografa ( może macie jakieś ciekawe zdjęcia, ujęcia, nastawinia aparatów itp.)
 

szedar1

Generał
Dołączył
24 Grudzień 2006
Posty
803
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
Forum
Jako fotografka rób zdjęcia z lampą błyskową. Sesja moze odbywać się w dzień najlepiej słoneczny bo zdjęcia wyjda bo zakładam że jesteś amatorką.
A modelka no cóż ważniejsza jest fryzura więc fotografować okolice głowy przód, boki i tył.
 

esencja

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2007
Posty
704
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Krakau.
Jeśli masz robić zdjęcia z lampą błyskową to używaj rozpraszacza, żeby nie było nie ładnych refleksów na twarzy.
Do takich sesji przyda się mocny makijaż, matowy podkład, mocno podkreślone oczy.
 

omickal

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2006
Posty
605
Punkty reakcji
4
Jeżeli będziesz robiła zdjęcia kompaktem, wiele nie naczarujesz, ale lustrzanką owszem.

Ogniskowe rzędu 70-135mm wtedy dobrze odzwierciedlone są proporcje.
Ja preferuję światło zastane, dlatego odradzam używania lampy, ale jeżeli będziesz pracowała na profesjonalnym sprzęcie w studio i będą parasolki, to warto się nimi pobawić. Jak będziesz miała tylko zwykłą lampę i będziesz chciała robić z nią zdjęcia, to tak, jak pisze @esencja - dyfuzor jest niezbędny.

Tak więc, wszystko zależy na jakim sprzęcie będziesz robiła zdjęcia, gdzie i kiedy. Wtedy będzie łatwiej coś radzić.
 

karolina1994

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2007
Posty
152
Punkty reakcji
0
Miasto
--------
zdjęcia będą robione w profesjonalnym studio kasi - mojej koleżanki. Aparat jaki ma to Canon EOS ...... ale bardzo dobry bo za 3 000 zł jakieś ciekawe ujecia??????? ogólnie pioszcie jak się przygotować
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Omickal - przyznaje racje, jeden z zabawniejszych postów w tym dziale.

Do autorki, www.google.pl i oglądaj fotki zawodowców.
 

Tami

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2007
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
39
hehe jak za 3000 to chyba tylko wbudowana lampa wchodzi w gre :D :D :D
 

opiolica

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2007
Posty
241
Punkty reakcji
0
hahahahaahha dobry bo za 3 tysiaki
oj ja biedna choc nie mam lustrzaanki tylko kompakt-nie za 3tys :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 

szedar1

Generał
Dołączył
24 Grudzień 2006
Posty
803
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
Forum
Wy tu śmichy chichy że za 3 tys. to słaby sprzęt a napisała jaką ma optyke i czy ma lampe? No nie więc może troche pokory bo taka duma że coś co jest tylko z najwyższej półki jest to jest najlepsze sam się przekonałem że tak nie jest. Wszystkie komponenty w aparacie musza współgrać by było prawie idealnie. Sam się domyślam że nie macie dobrego sprzętu a rżniecie zuchów. :D Beliarisa już poznałem i jego Canona :p. Omickal a Ty czym focisz?
 

opiolica

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2007
Posty
241
Punkty reakcji
0
omickal wcale a wcale nie zaluje, canon jest bajera i jesli kiedys zdecyduje sie na kupno lustrzanki(a szybko nie zamierzam) to 3 razy sie zastanowie czy aby napewno!
is5 robi swietne zdjecia no faktycznie przy ISO 1600 ma szumy ale..
po co kupowac sprzet, ktorym sie nie umi poslugiwac, ja jeszce nie opanowalam wszystkich funkcji is5
 

omickal

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2006
Posty
605
Punkty reakcji
4
Wy tu śmichy chichy że za 3 tys. to słaby sprzęt a napisała jaką ma optyke i czy ma lampe?
Nikt nie napisał, że sprzęt jest słaby. Chodziło, przynajmniej mi, o to, że koleżanka za kryterium oceny przyjęła jego cenę, a nie zawsze jest ona adekwatna do jakości sprzętu. Zresztą sam to zauważyłeś.

Omickal a Ty czym focisz?
Tajemnica :p Przecież to nie ma większego znaczenia. Prawda?

Sam się domyślam że nie macie dobrego sprzętu a rżniecie zuchów.
Ja nikogo nie rżnę.

@opiolica cieszę się, że jesteś zadowolona ze swojego sprzętu
 

karolina1994

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2007
Posty
152
Punkty reakcji
0
Miasto
--------
Omickal - przyznaje racje, jeden z zabawniejszych postów w tym dziale.

Do autorki, www.google.pl i oglądaj fotki zawodowców.


ale jakie te fotki


Jestescie załośni jak ktoś ma swoje wlasne studio i robi zdjęcia slubne do dokumentow itp to sprzet musi mieć najwyzszej jakiości. Ja sie dopiero uczę kilka razy tylko widzialam dobry aparat i chce sie was poradzić a wy ze mnie szydzicie. Napiszcie ze zle napisałam a nie zmieniacie temat, to wynika z braku inteligencji. Radze się was bo myslę - myslalam ze jesteście inni niz wszyscy to znaczy każdy ze mnie się śmieje: Nawet nie ma wlasnego aparatu a juz chce sesje prowadzić. Wielka pani fotograf. Naprawdę zawiedliście mnie, nie znam się na aparatach jeszcze , nie mam pieniędz, nawet nie mam stałego łącza do internetu. Ale co was to obchodzi, o aparacie tylko to wiedzialam ze Kasia kupiła go za 3 tysiące i ze to Canon EOS .... oczywiście dokupywała do niego obiektyw i inne akcesoria. I jesli macie dalej się tak odzywać to lepiej nie piszcie, niech piszą ci którzy mnie rozumieją.

Sorki za ostry język ale musiałam
 

omickal

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2006
Posty
605
Punkty reakcji
4
Sorki za ostry język ale musiałam

Wybaczamy. :tongue:

Zadawaj bardziej konkretne pytania. Nie napiszę Ci tu pracy na kilkadziesiąt stron.
Co do sprzętu, to będziesz robiła na takim, jaki będzie. Jak koleżanka jest fotografem, to powinna pomóc.
Dla mnie było śmieszne to, że to cena aparatu robi na Tobie wrażenie.

Jestescie załośni jak ktoś ma swoje wlasne studio i robi zdjęcia slubne do dokumentow itp to sprzet musi mieć najwyzszej jakiości.
3000 zł, to nie jest sprzęt najwyższej jakości, to tak dla informacji.
 

karolina1994

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2007
Posty
152
Punkty reakcji
0
Miasto
--------
Zadawaj bardziej konkretne pytania. Nie napiszę Ci tu pracy na kilkadziesiąt stron.
Co do sprzętu, to będziesz robiła na takim, jaki będzie. Jak koleżanka jest fotografem, to powinna pomóc.
Dla mnie było śmieszne to, że to cena aparatu robi na Tobie wrażenie.
3000 zł, to nie jest sprzęt najwyższej jakości, to tak dla informacji.

Kochaniutki sprzęt ma najlepszy. Jest jednym z najlepszych fotografów w całym Podkarpaciu. I lepiej zeby cie to nie smieszyło, 3 000 wydać na torbę to chyba musi bys profesjonalna ... zal.pl


Sorry
 

caramella

|wredotka|
Dołączył
8 Sierpień 2005
Posty
2 466
Punkty reakcji
0
Jest jednym z najlepszych fotografów w całym Podkarpaciu.

W takim razie gratulujemy! :D Musi mieć talent, a nie tylko dobry, a przepraszam najlepszy sprzęt.
Może ma najlepszy, ale chyba za 30 000zł :)

To, że wydała taką kase na torbę (w ogóle sa takie?!) może też oznaczać, że jest nadziana :D
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Kochaniutki sprzęt ma najlepszy. Jest jednym z najlepszych fotografów w całym Podkarpaciu.

Można prosić o nazwisko tej Pani?

I swoją drogą, to skoro znacie się na tyle dobrze, że ona pozwoli Ci robić fotki swoim sprzętem (mojego aparatu np pozwalam używać wyłacznie mojej narzeczonej ;D) to przecież napewno nie odmówiłaby, gdybyś poprosiła ją o kilka rad, skoro jest taka świetna to napewno się zna na tej robocie, więc po co prosisz o rady na forum.

Po drugie, kłamać powinni ludzie inteligentni, głupcy niech lepiej pozostaną prawdomówni.

Po trzecie, jeszcze raz obrazisz moich kolegów i koleżanki z działu - to dostaniesz ostrzeżenie.
 

szedar1

Generał
Dołączył
24 Grudzień 2006
Posty
803
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
Forum
I swoją drogą, to skoro znacie się na tyle dobrze, że ona pozwoli Ci robić fotki swoim sprzętem (mojego aparatu np pozwalam używać wyłacznie mojej narzeczonej ;D) to przecież napewno nie odmówiłaby, gdybyś poprosiła ją o kilka rad, skoro jest taka świetna to napewno się zna na tej robocie, więc po co prosisz o rady na forum.
Masz racje poresztą widać tu jakąś parade zakupów niż talentu.
Skoro taka profesjonalista pomaga jej to po co tu taki temat?
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
No jak się kupuje torbę z mieszanki kewlaru z karbonem, przeszywaną złotymi nićmi z diamentowymi zatrzaskami to czemu nie xD

Moim zdaniem koleżanka Karolina zbyt się dumą obnosi. Dobry aparat nie oznacza dobrych zdjęć. Ja swoje robię Nikonem Coolpixem L3 i bardzo często wychodzą dobre, a znam ludzi, którzy Nikonem D40 nie potrafią samochodu do "Autogiełdy" sfotografować.
 
Do góry