Sennheiser hd201 vs. Creative Fatal1ty

Flisu

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2008
Posty
160
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kutno
Witam! Otóż planuję kupić sobie nowe słuchawki (bo coś się sąsiedzi dobijają ostatnio ^.^) głównie do muzyki. Mam kłopot które wybrać. Miałem na głowie senn. i przyznam, że są wygodne i grają nawet nieźle. Creativy mają welur, oraz są ruchome, więc komfort jest zapewne dobry. Plusem Creativów jest doczepiany mikrofon. Nie wiem natomiast jak grają Creativy. Może wybrać jeszcze inne (~100zł)? Ma ktoś na to pogląd?

Linki:
http://www.sennheiser.com.pl/index.php?the...;product_id=670 -sennheiser hd201
http://pl.europe.creative.com/products/pro...;product=16337- Creative Fatal1ty

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
z moich odsłuchów zawsze wychodziło że creative był zawsze podbarwiony na niskich dźwiękach miał takie miły ciepłe że aż mi się tego słuchać nie chciało długo. Sennheiser słuchałem tylko jednego modelu (których z tych najtańszych) i był w miarę ok pod względem neutralności i brzmienia.
 

rastafaray

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2006
Posty
96
Punkty reakcji
0
Sennheiser jak dla mnie wymiata. Mam takie słuchawy i nie tylko dźwięk jest znakomity, ale po prostu sam e słuchawki bardzo wygodne, a tym samym nie męczę się mając je długo na uszach. Obczaj w necie ile to kosztuje, może pomoże Ci podjąć decyzję. W sklepach internetowych często bardzo atrakcyjne ceny dają.
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
ale filozofia, a czym różni się dźwięk z gry od muzyki ? bo nie wiem.
 

Bakly

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
138
Punkty reakcji
0
Jakoscia :)
Dzwiek z zestawu wzmacniacz + cd + kolumny rozni sie od dzwieku mp3 :) jak i gier...
Mozesz sprawdzic jak na dobrym sprzecie brzmi utwor z oryginalnego CD a jak to samo z mp3... Nie trzeba miec "ucho" by wyczuc roznice :)
To samo tyczy sie gier... Tym bardziej ze karty muzyczne czesc osob ma zintegrowane z plyta glowna... Takie zrodlo pradu (wiekszosc kart muzycznych) nie "napedzi" sluchawek do audio (no chyba ze jestes w posaidaniu przedwzmacniacza sluchawkowego ;) i w takiej sytuacji o np GRADO SR125 nie powiedzialbys za wiele dobrego :) O Sennkach 600 nie wspominajac ;)
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
Tylko ostatnio w dużej części gier zauważyłem że dźwięk ma zapisany w formacie wave, flac. To że jest uboższy w ilość dźwięków (nie jest to orkiestra symfoniczna) to wiem.

Co do zintegrowanych kart i kart creative to już się nie będę wypowiadał.

Jednak to wszystko nie ma wpływu na to że słuchawki creative grają gorzej bo są gorsze jakościowo i zmiana źródła nie pomoże jakości. Jedynie może ta różnica być mniej słyszalna bo nie mają co stracić.
 

Bakly

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
138
Punkty reakcji
0
Tylko tu nie chodzi o fakt ze dzwiek grach jest "uboższy w ilość dźwięków" (w sumie troszke to trudno stwierdzic co ma wiecej) tylko o zwykla jakosc...
Co z tego ze na komputerze mamy "flaki" skoro i tak caly efekt popsuje dzwiekowka ???
Kolejny przyklad... Sluchawki tzw "5.1" w grach efekt OK ale podlacz cos takiego do wzmacniacza i porownaj np z GRADO SR 60 :D
Wlasnie na tym polega roznica pomiedzy sluchawkami do audio i komputera :)
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
Wiem o co ci chodzi, bo sam mam lekkiego świra na punkcie audio. Tylko ja nie uznaje czegoś takiego jak słuchawki 5 i inne ulepszacze. Ma poprostu grać jak najlepiej bez żadnych bajerów.
 
Do góry