Sektofobia

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
http://wiadomosci.onet.pl/1351736,240,1,1,kioskart.html

Ludzi ręcę opadają po przeczytaniu tego artykułu, wychodzi na to iż będąc wegetarianinem lub ekologiem jest się uważanym ze osobę będącą w sekcie. <_<
Trzeba walczyć z sektami ale ten artykuł poazuje jak się z nim w Polsce walczy - z zamkniętymi oczami i po omacku waląc w co popadnie i licząc, że za którymś razem trafi się we właściwy cel.
 

Czapek

Lokalny Filozof
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
571
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
Wróciłem niedawno z nad morza. Byłem w Krynicy Morskiej. Po plaży chodziły dziewczyny sprzedające orzeszki. Chodząc co chwilę przestrzegały ludzi przed konkurencją, twierdząć, że ich orzeszki są "kręcone w piwnicy po sekciarsku". Kilka jeszcze przykadów, że werbują to orzeszkowej sekty dzieci, które później śpią na kartonach... Dawno się tak nie uśmiałem :D
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Oczywiście trudno jest przcenic zagrożenie jakie stwarzają sekty - ale prawdziwe sekty. Nie można wpadać w panikę i w kółku gospodyń wiejskich doszukiwać się sekciarstwa!
 

M't

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
876
Punkty reakcji
1
To prawda że członków sekt można spotkać prawie wszędzie. Polska władza wykorzystała to do swoich celów; wmawiajac obywatelom że dbaja o ich bezpieczeństwo uzupełnia listę stwoażyszeń niezwiązanych w żaden sposób z sektami. Wynikaja z takich poczynań sqame korzyści....dla władzy oczywiście.
* rosna w oczach niepojetnych obywateli.
* mają prace.
Oby tak dalej a za wegetarianizm można będzie dostać kilka lat, w najlepszym wypadku zostać pobity.
 

Hakeryk2

Meblujdom
Dołączył
13 Kwiecień 2006
Posty
690
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Nie można wpadać w panikę i w kółku gospodyń wiejskich doszukiwać się sekciarstwa!

No dla mnie to jest sekta :p tam są opracowawywane plany przejęcia władzy nad wsią i prześwięcenia wszystkich nie wierzących :lol:

a tak ogólnie to ludzie nawet nie wiedzą co to jest sekta i mylą pojęcia więc taki burdel wychodzi :/
 

~CzArNa~

prezesowa.
Dołączył
9 Sierpień 2006
Posty
3 871
Punkty reakcji
4
Ooo tak macie racje sekty to poważna sparawa, ale każdej ,,odmienności'' każdego innego poglądu nie można traktować jak sekciarstwo ... każdy ma swoje poglądy, ale nie popieram przynależenia do jakiś sekt, które odwracają ludzi od ludzi i Boga ... to starszne, że niektórzy dają się na to naciągac i popadają w trans ... Pozdrawiam wszsytkich ,,normalnych forumowiczów'' mam nadzieję, że na naszym forum nie ma nikogo kto należy do jakieś sekty ...
 

Shani

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2006
Posty
375
Punkty reakcji
0
Miasto
Słupsk
"Według Nowaka zjawiają się również na słynnych muzycznych festiwalach. Na przykład na Przystanku Woodstock, który szczególnie upatrzyli sobie sataniści. Za największego piewcę satanizmu Ryszard Nowak uznaje organizatora festiwalu Jurka Owsiaka. - Wystarczy spojrzeć, co ten facet robi z rękami - wyjaśnia. - Jego dłonie są nerwowe i często pokazują znaki charakterystyczne dla wyznawców szatana. Owsiak to zakamuflowany satanista.

:rotfl2: :rotfl2: :rotfl2:

Nie no litości..
To nie jest smieszne...To zalosne...
 

hellgirl91

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2006
Posty
5
Punkty reakcji
0
właśnei się dowiedziałam, że jestem w sekcie.
ćwiczę jogę -źle
jestem wegetarianką - jeszcze gorzej
nosze glany - o mój boże toż to szatanistka ;)

;)
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
Pewnie, ze sekty w Polsce istnieją, ale nie jest to jakieś zjawisko masowe..bez przesady.. Poza tym nie wiem o co to całe halo..jakiś Nowak pseudonaukowiec wysnuł jakąś chorą tezę i to wszystko..olewka..nie warto sobie tym głowy zawracac i robic kolo tego szumu..
 

Czapek

Lokalny Filozof
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
571
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
A tak dla sprosotowania Owsiak nie jest satansistą. On jest członkiem sekty Hare Kriszna... A na Przystanku gościłem :)
 

Badlik

Psychodegradacja
Dołączył
29 Czerwiec 2006
Posty
569
Punkty reakcji
0
Pewnie, ze sekty w Polsce istnieją, ale nie jest to jakieś zjawisko masowe..bez przesady.. Poza tym nie wiem o co to całe halo..jakiś Nowak pseudonaukowiec wysnuł jakąś chorą tezę i to wszystko..olewka..nie warto sobie tym głowy zawracac i robic kolo tego szumu..

Podpisuję się pod tym. Sekty są tworzone przez bardzo małą ilość osób, ale jest to bardzo nagłaszane i dlatego zdaje nam się, że za każdym rogiem, w każdej piwnicy działa jakaś sekta.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
"Człowiek boi się najbardziej tego, czego nie zna". - bądź podobnie.

Stąd większość (nie paranoicznych) fobii.
 

M't

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
876
Punkty reakcji
1
Mimo to ciekawość, chęć do życia i wiele innych przezwyciężają strach. W innym wypadku zatrzymalibyśmy się w rozwoju. Z tąd większość odkryć.

Wracając do tematu;
Niebardzo wiem gdzie zaszufladkować Hare Kriszne...czytałem trochę o tym i dochodzę do wniosku że przyjmując ją za sekte, łamie stereotyp o tym, że sekty są że tak się wyraże złe.
Po przeczytaniu artykułu, mam bardzo pozytywnie odczucia co do Hare Kriszny. Może starsza warstwa społeczeństwa powinna zrobić to samo..

Berials, może jednak dla niektórych stereotyp i strach są barierami nie do pokonania...
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Głupio jednak byłoby wpakować sie w taką sekte z ciekwości jak to jest. Lub po prostu dltego ze chciałoby przeżyć coś nowego.... ile jest prawdy w tym że sekta (nie wiem czy każda) nie pozwala odejść od siebie temu który przebędzie - niewiem. Trudno jest uwierzyć dlaczego tak bardzo i zawzięcie sekty walczą o to by je nie opuszczano... :/
 

Czapek

Lokalny Filozof
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
571
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
M't wiesz, żadna sekta nie wydaje się być zła... na początku. Jak mieli by werbować swoich wyznawców, jeśli mieliby wyrobioną złą opinię?
 

M't

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
876
Punkty reakcji
1
Czapku, powołam się na stereotyp mówiący że sekty są na ogół złe.. <jak wyżej pisałem> Jak widać nie wszystkie, to właśnie chciałem przekazać.

Nie chodzi o złą opinie lecz o negatywne podejście do powszechnie przyjętych racji.
 

Czapek

Lokalny Filozof
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
571
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
Rozumiem o co Ci chodzi. Nie wiem czy wiesz, ale ruch Hare Kriszna uznany został za niebezpieczny przez Parlament Europejski, a kilka państw wydało zakaz działalności sekty na swoim terytorium. Trudno się temu dziwić, gdyż ma on niedobrą sławę z racji udokumentowanych przestępstw, takich jak handel bronią, narkotykami czy zabójstwami w łonie samej sekty.
 

M't

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
876
Punkty reakcji
1
Nie orientuje się zbyt dobrze w tej kwestji. Jak wszędzie przestepstwa sie zdażają, wydaje mi się iż czarne owce zajmujące się nie tym, czym powinny są w każdym zakamarku świata i Świata.

Nawet w tak poważnej instytucji jak kościół pojawiali się księżą pedofile.
 

Czapek

Lokalny Filozof
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
571
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
Oczywiście, że tak. Kościół też w oczach wielu ludzi stracił swój autorytet przez takie personalne przestępstwa właśnie, ale jak narazie katolicyzm nie jest zabroniony w żadnym kraju. Ale radzę poczytać też o samym ich bogu -Krisznie.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Czapek, katolicyzm, i wiele innych religii jest zakazane, w takich państwach kalifatopodobnych jak np. Arabia Saudyjska.
Poza tym, w pierwszych wiekach chrześcijaństwa, wyznawcy tejże religi, byli prześladowani.
 
Do góry