Sekret

Przyszły I

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2010
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Właśnie czym jest film The Secret na podstawie książki Rhonda Byrne
To przede wszystkim fakt naukowy
1.Sposób zarabiania pieniędzy
2.Tylko sposób na życie
3.Lekcja życia
4.A morze coś więcej - Czy człowiek może być zdolny ,że by nie tylko marzyć o przedmiotach ,odnaleźć odpowiedź na przyszłość ,mieć pewność siebie.
Jeżeli tak jak w punkcie czwartym uważacie to zapraszam na mojego bloga. (4) http://ludzkieprzeznaczenie.blogspot.com/
 

pokolorowana

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Sekret to kolejny poradnik dający złoty środek na to jak żyć, być bogatym, pięknym i szczęśliwym. Ten po prostu zyskał większą popularność, bo miał lepszą akcję marketingową.
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Sekret trzeba przede wszystkim rozumieć. Sekret to, coś więcej niż tylko wmawianie sobie coś na siłę, powtarzanie mantry z hasłem 'lubię siebie'. Sekret trzeba poczuć, mieć go w sobie w formie nieustającej i silnej wiary w powodzenie. Co jednak najważniejsze: Należy działać zgodnie z ukierunkowanym CELEM oraz być zdeterminowanym.
 

Trickster

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2011
Posty
10
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Kalisz
Sekret to kolejna wesoła, New Ageowska, pełna momentami bezsensownego synkretyzmu papka, którą karmi się naiwnych ludzi.

Szkoda, że dałeś w ankiecie odpowiedzi ukierunkowane tylko w jedną stronę.
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Sekret to kolejna wesoła, New Ageowska, pełna momentami bezsensownego synkretyzmu papka, którą karmi się naiwnych ludzi.

Szkoda, że dałeś w ankiecie odpowiedzi ukierunkowane tylko w jedną stronę.

Hmm... Może nie masz doświadczeń w tym temacie, ale ten kto naprawdę weźmie do siebie wszystko, co jest tam powiedziane i to ZROZUMIE, aspekty Sekretu działają.
Wiem na własnym przykładzie ile może się stać i ile można osiągnąć na podstawie sekretu - Przede wszystkim należy iść w trochę inną stronę niżeli magiczna strona ego medalu. Wiąże się to ściśle z psychologią perswazji i wpływu na innych ludzi oraz na samego siebie.
1. Spełniają się te życzenia, w których bardzo czegoś chcemy, lecz wiemy iż istnieją jeszcze inne aspekty życia.
2. Nie spełnia się te, czego pragniemy obsesyjnie, ponieważ podświadomie boimy się porażki.
3. Spełnia się te, czego się obawiamy. - Nasza podświadomość nie definiuje tego, co jest złe, a co jest dobre. Wszystko przyjmuje do siebie i nie poddaje tego analizie, dlatego pozytywni ludzie, entuzjastycznie podchodzący do każdego zadania są skazani na sukces - mają pojęcie o tym, że coś może nie wyjść, ale automatycznie nastawiają się na rozwiązanie problemu.
No nic, ale naprawdę trzeba chwilkę poświęcić na przestudiowanie kilku pozycji literackich, abo do końca pojąć każdy aspekt. Polecam: "Psychologia Perswazji" Kevina Hogana oraz "Wywieranie wpływu na ludzi" Roberta Cialdini'ego. To tak na początek, przedstawione w bardzo prosty sposób.
 

capslock

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
film the secret to po prostu sklejka w jedną całość wszystkich książek Josepha Murphy'ego i reszty autorów tego tematu. Sekret daje kopa ludziom, którzy chcą w życiu osiągnąć więcej niż wpoili im do głowy ich rodzice. Jak napisała 'NatashaM' spełni się nam dosłownie wszystko, to czego chcemy, w co wierzymy i czego się boimy.. a jeśli ktoś tego nie wie i nie chce wiedzieć to po prostu żyje i będzie żył w nieświadomości praw rządzących światem.. i nigdy nie będzie wiedział dlaczego w swoim życiu osiągnął sukces, a dlaczego poniósł porażke.. proste.. :)
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Sekret naprawdę czyni bogatszym i szczęśliwszym - głównie swojego autora i wydawcę.

Tak z czystej ciekawości - ilu z Was, drodzy posiadacze wiedzy tajemnej, zaczytuje się w Paulo Coelho albo Erica Emmanuela Schmitta?
 

Przyszły I

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2010
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Sekret naprawdę czyni bogatszym i szczęśliwszym - głównie swojego autora i wydawcę.

Tak z czystej ciekawości - ilu z Was, drodzy posiadacze wiedzy tajemnej, zaczytuje się w Paulo Coelho albo Erica Emmanuela Schmitta?
ja tym żyje to nie opowieść (tylko oglądam film raz i pół tora)na początku mówię głupota ,przemyślałem normalnie magia ,to nauka ,jak dla mnie logika na podstawie ludzkich doświadczeń kiedyś nie wiedziałem czy mogę coś zmienić teraz to co dzień robię
dla mnie to jest moc ,magia to coś jak telekineza ,ale to jednak co innego to jest jeżeli nie wierzysz twoim losem rządzi przypadek (lub inni) ,twoje emocje (w tym raczej szczęście-pech ,karma).

a i to że ja wole prawo przyciągania usytuować w ten sposób
że to jest przyszłość rasy ludzkiej z tego trzeba korzystać to nie zabawka ulepszenie materialistyczne i zepsutego świata
takie zjawisko trzeba badać dla siebie i wzmacniać je (nawet jako umiejętność ,albo jako pewność siebie)
żeby to pojąć trzeba zająć się ezotyryką i pracować nad swoją energią
nie ważna jak piszą i tak ja robię to po swojemu i działa zrobiłem z tego księgę zaklęć (może kiedyś czarodzieje ,magowie i inne takie zrozumieli to ,a inni nie mając takich umiejętności zabijali ich przez cały sekret nic nie jest wspomniane o magii) z tego co uzbierałem wynika że dla mnie to umiejętność kontrolowania czegoś ja i tak zostaje przy magii
 

mag77

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
163
Punkty reakcji
0
"Sekret" jest na pewno filmem, ktorego obejrzenie przyprawia o dobry nastroj i wiare w poprawe swojego bytu. I ja to kupuje, bo dosyc mam malkontentow i madrali, ktorzy oczerniaja nasz Swiat i wyciagaja tylko brudy. Pozytywy sa nieinteresujace dla mas. Dlatego, zamiast czasem ogladac kolejne wiadomosci w tv i znieczulac sie na wszelkiego rodzaju krzywdy, wole zobaczyc "Sekret". A ksiazka jest, moim zdaniem, rownie dobra :)
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Osobiście doświadczyłam i doświadczam nadal mocy podświadomości. Dostaję to, czego tak naprawdę chcę - może nie od razu, ale prawo przyciągania nie działa od razu. Stwarzamy tak naprawdę dla siebie odpowiednie okoliczności i podświadomie dążymy do celu. Jedynie Ci, którzy nie uwierzą i zdają się jedynie na wypadkowość wydarzeń, nie osiągają nic :)
 
Do góry