Scurek !

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Od dawna marzę o chomiku, śwince morskiej, myszoskoczku, szurze... Jednak rodzice nie chcą się zgodzić. Miałem chomika jak miałem 8 lat, a wtedy dziecko nie myśli o opiece nad zwierzęciem. Teraz podrosłem i PRAGNĘ takiego małego stwora. Mam tylko 2 psy i 2 koty. Jednak one nie siedzą tutaj w domu, tylko na podwórku lub w kuchni letniej.
Tak więc macie ankietę. Zagłosujcie i doradzcie co one mogą zrobić, ile żyją i czy są takie fajne jak przyzwyczają się do pana?
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Myszoskoczek, to urocze stworzenie :D mój oczywiście problemy sprawiał, ale miło go wspominam :)
 

Marta_Lobos

Martita
Dołączył
17 Sierpień 2007
Posty
2 076
Punkty reakcji
242
Wiek
38
Miasto
Daleko...
Ja mialam swinke morska (rasy rozetka). Byla przecudowna, biala z brazowmi znazeniami :) Świnki żyją 5-7 lat. Moja miala takie pudeleczko platikowe i w nim siedziala, uwielbiala odglos kuchenki mikroalowej, wtedy slychac bylo tupot nozek w przed pokoju. Dostawala troszke mleczka i biegla spowrotem do pudeleczka ;) byla kochana i zachowywala sie jak piesek :)
 

klaudus08

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2008
Posty
264
Punkty reakcji
0
Miasto
Podkarpacie
Miałam kiedyś królika, :D
fajny był , ale w pokoju troszke smierdziało mimo to ze co chwile miał zmieniane posłanie.. :D
po roku musielismy go oddać, ale był fajnyyy :)
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
jest inna ciekawa opcja, nie jest to gryzoń, i trochę większy wydatek (i bardziej skomplikowana opieka) - fretka , jakże urocze i sprytne zwierze :)
 

kaluska

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2008
Posty
33
Punkty reakcji
0
U mnie w domu było od groma tych słodkich stworzeń :D myszoskoczek-braciszka, a moja świnka-Chiquita, boże jak ja za nią tęsknie! :( nawet spodnie osiusiane przez nią, zostawiłam na pamiątke :D i chyba planuje kupić następną... albo królika, no właśnie mam dylemat :)

chomiki, szczury, myszoskoczki... ale to już nie te czasy :p
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Morion, ale ja właśnie kocham gryzonie ;D Mają takie zarąbiste ząbki. Jak mam kupić królika to miniaturowego, ponieważ nie chcę mieć takiego wielkiego króla. I właśnie najbardziej ciągnie mnie do chomika i do świnki morskiej. Chomiki po 50gr można kupić, a za ile jest świnka morska? Orientuje się ktoś?
 

Marta_Lobos

Martita
Dołączył
17 Sierpień 2007
Posty
2 076
Punkty reakcji
242
Wiek
38
Miasto
Daleko...
Morion, ale ja właśnie kocham gryzonie ;D Mają takie zarąbiste ząbki. Jak mam kupić królika to miniaturowego, ponieważ nie chcę mieć takiego wielkiego króla. I właśnie najbardziej ciągnie mnie do chomika i do świnki morskiej. Chomiki po 50gr można kupić, a za ile jest świnka morska? Orientuje się ktoś?

Gdzie ty masz chomika za 50 gr? :mruga: Chyba ze na gieldzie gdzies, ale lepiej takie zwierzatko w sklepie zoologicznym kupic, gdzie kosztuja 10-15 zł. Świnki morskie sa za 25-30 zł. Kroliki to droższy wydatek granicy 50 zł. Ale trzeba pamietac, ze zyja ok. 10 lat i kroliki miniaturowe rosna do 35 cm (zalezy czym je bedziesz karmic). Pracowalam troche w sklepie zoologicznym, to sie nieco orientuje ;)
 

soniia

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2007
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
34
miałam kiedyś chomiki, opiekowałam się szczurem, ale moim ulubieńcem był Maurycy- myszoskoczek :) troche narozrabiał, pogryzł mi parę rzeczy, ale polecam Ci tego stworka :)
 

teleimpact

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2009
Posty
49
Punkty reakcji
0
Scurki są fajne, ale szybko się nudzą.
Chiomiki, nie dają spać, i wcale ich nie widujemy. Bo śpią cały dzień, zakopane w trocinach.
Od świnki morskiej śmierdzi jak na gnojowisku (Nie polecam)
Najlepsze są króliki, ale one niestety lubią szybko zdychać z niewiadomych przyczyn.

Ja polecam myszoskoczka, ruchliwe fajne stworzonko, do szczęścia wystarczy mu Kółko do biegania i kawałek drzewka po którym będzie biegał. Nie sra jak głupi, mało zjada, i jest ładny :)
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Morion, ale ja właśnie kocham gryzonie ;D Mają takie zarąbiste ząbki. Jak mam kupić królika to miniaturowego, ponieważ nie chcę mieć takiego wielkiego króla. I właśnie najbardziej ciągnie mnie do chomika i do świnki morskiej. Chomiki po 50gr można kupić, a za ile jest świnka morska? Orientuje się ktoś?
ale to prawie jak gryzoń :)
tylko więcej zniszczeń potrafi zrobić xD
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Tak więc proszę rodziców o myszoskoczka ;) Kolega takiego miał, pocieszne stworzenie. Widzę, że wszyscy są zgodni w tym, że warto kupić ^^ Więc kupię ;) Dzięki!
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Tak więc proszę rodziców o myszoskoczka ;) Kolega takiego miał, pocieszne stworzenie. Widzę, że wszyscy są zgodni w tym, że warto kupić ^^ Więc kupię ;) Dzięki!
to się zdecyduj jakiego jeszcze, bo kolor ma znaczenie, przynajmniej niektóre kolory, np białe myszoskoczki to nie jest po prostu rodzaj ubarwienia, a w zasadzie jakiś inny rodzaj, charakteryzują się tym podobno, że ciekawość zaspakajają wąchając (czyli trzeba im kwiatki rwać, byle nie trujące xD ) a takie przeciętne, to na ciekawość to mają gryzienie. Tak więc trzeba uważać co się gdzie zostawia, np jak siostra była mała, rzuciła bluzkę pocahontas, to potem mała bluzkę bez pocahontas. Mi np myszoskoczek ucho zakolczykował (nie chciał puścić skubany) i zapomnij o kołowrotku do biegania. Jeśli mój był typowym myszoskoczkiem to wiesz, odgryzł nogi od tej zabawki :) I uważaj przy wymienianiu wiórków, i w ogóle przy wypuszczaniu, to stworzonko spokojnie z niskiego wiaderka wyskoczy, i włazi wszędzie :) (to tak jakbyś chomika wybrał który ma adhd)
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
To świnka morska :D To są zwierzaki kochane i podobno TV lubią oglądać. Jednak nie tak jak mój chomik gdy oglądaliśmy razem pokemony. Ja nie mogę :D Jak przełączałem to dostawał ADHD i łaził po mnie ;D Więc świniaka biorę ;))
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
To świnka morska :D To są zwierzaki kochane i podobno TV lubią oglądać. Jednak nie tak jak mój chomik gdy oglądaliśmy razem pokemony. Ja nie mogę :D Jak przełączałem to dostawał ADHD i łaził po mnie ;D Więc świniaka biorę ;))
wiesz, chomik to chomik, świnka już może nie widzieć idola w pikachu xD
a ja nie odradzam myszoskoczka, te stworzonka są naprawdę urocze w tym zamieszaniu jakie tworzą :D
 

Marta_Lobos

Martita
Dołączył
17 Sierpień 2007
Posty
2 076
Punkty reakcji
242
Wiek
38
Miasto
Daleko...
Scurki są fajne, ale szybko się nudzą.
Chiomiki, nie dają spać, i wcale ich nie widujemy. Bo śpią cały dzień, zakopane w trocinach.
Od świnki morskiej śmierdzi jak na gnojowisku (Nie polecam)
Najlepsze są króliki, ale one niestety lubią szybko zdychać z niewiadomych przyczyn.

1. Zadne zwierze nie powinno sie nudzić, każde jest tak samo kochane!
2. Nie prawda co do chomików. Zaprzeczasz sam sobie. Nie daja nam spac, ale same spią? Ciekawe :lol: Tak samo je widujemy jak kazde inne zwierzatko, po prostu nei trzeba kilo trocin do klatki sypac ;)
3. Ty chyba swinki morskiej nie miales, albo nie sprzatales... Od każdego gryzonia śmierdzi, wystarczy wymienac trocinki dwa razy w tygodniu, albo zamiast nich uzywać koreczkow :)
4. kroliki nie zdychają bez przyczyny :/ Po prostu nie moga jesc paru rzeczy (kapusty - bo od niej moga nabawic sie wzdecia)

Jesli juz cos piszesz, to z prawda, albo sensownie. Pozdrawiam
 

Concini

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2008
Posty
206
Punkty reakcji
2
Owszem, szczurki szybko zaczynają się nudzić, jeśli: są trzymane samotnie, w małej, nieurozmaiconej klatce, nie mają możliwości "wybiegania się". Wtedy się nudzą, fakt. Ale żeby szczury mogły się komuś znudzić? Wątpię ;)
 

Marta_Lobos

Martita
Dołączył
17 Sierpień 2007
Posty
2 076
Punkty reakcji
242
Wiek
38
Miasto
Daleko...
Owszem, szczurki szybko zaczynają się nudzić, jeśli: są trzymane samotnie, w małej, nieurozmaiconej klatce, nie mają możliwości "wybiegania się". Wtedy się nudzą, fakt. Ale żeby szczury mogły się komuś znudzić? Wątpię ;)

No chyba, że chodziło teleimpact , o to co ty napisalas ;) Wtedy zgadzam się, ale to tak zabrzmialo, jakby szczury mial sie nam nudzic... ;) Kazde zwierzatko jest kochane :) I kazde polecam tak samo ;)
 

Poison_Girl19

Agonia, Cierpienie, Ból, Rozkosz...
Dołączył
23 Lipiec 2008
Posty
1 387
Punkty reakcji
80
Wiek
34
Miasto
z WoW'a ^^
Świnki morskie są dziwaczne ...
Chomiki ciągle śpią...(miałam 2)
Szczur był najlepszy z najlepszych naprawdę są bardzo inteligentne ,przywiązują się i są dobrymi towarzyszami życia.
Przy królikach za dużo roboty.
Myszoskoczki są wredne...nie spotkałam jeszcze żadnego ,który byby pozytywnie nastawiony do człowieka :lol:


Może koszatniczkę? Są całkiem sympatyczne chociaż trudno je oswoić...i dość hałasują. Ale żyją długo i same wracają do klatki ...xD
 
Do góry