Schody „dywanowe”

EmiEM

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2013
Posty
32
Punkty reakcji
2
Na drewniane schody choruję już pół roku, ale mężczyzna ciągle mówi, że on musi mieć wtedy czas, bo robotników trzeba przypilnować stać na nimi i nie wiem herbatę im robić albo coś… ubzdurał sobie, a ja przez ten czas wyszukałam schody dywanowe, które mi się baaaardzo podobają, tylko nie wiem czy taka konstrukcja jest mocna, trochę się boję. Ma ktoś podobne?

schody%20dywanowe%20-%201%20zdjecie%20nr%202L.jpg
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Czy z drugiej strony schodów są barierki czy otwarta przestrzeń ? A co sadzisz o tych ?

schody-drewniane-trzebiatow.jpg
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
Miałem do czynienia tylko ze schodami takimi jakie przedstawiła Primawera. Co do konstrukcji, wydawały się stabilne, zero jakiegokolwiek kołysania czy dygotania podczas schodzenia/zbiegania. No ale właśnie zależy w jakim miejscu schody te miały by być umieszczone, mocowanie do ściany moim zdaniem bardzo solidne, a podwieszane na tych rurkach u góry jakoś do mnie nie przemawia... Pewnie wytrzymałe jest i jeżeli instalator jest kompetentny to powinno być ok. Najlepiej wybrać się do jakiegoś domku poglądowego i oglądnąć.
Dla monterów niema nic gorszego jak właściciel patrzący na ręce, można skontrolować od czasu do czasu, ale nie stać przy nich...
 

skeett

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2013
Posty
194
Punkty reakcji
23
Wiek
33
Czy mocna konstrukcja wystarczy wejść na stronę producenta i znaleźć parametry techniczne danych schodów.
Druga strona medalu to wykonanie, muszą być fachowcy a nie sąsiad za flaszkę (chyba że sąsiad fachowiec ; ) )
 

WierAnna

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
Dobra kobieto, nie dziwię się że facet nie chce ci powierzyć doglądania robotników jak się zastanawiasz czy konstrukcja mocna jeszcze byś pytaniami panów męczyła i wystraszyła :p drewno mocne no i jak zatrudniasz ludzi od tego, to oni tak to zrobią, żeby było mocne no przecież ci się po dwóch dniach nic nie zawali :p to że nie są podlane od dołu niczym nie znaczy, że coś z nimi nie tak :p Drewienko mocne wybierz i skoro już u Kuhna znalazłaś te schody, to możesz od razu u nich zamówić, bo naprawdę spoko firma i nie przypal herbaty panom od montowania :p
 

MowieGadam

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2012
Posty
124
Punkty reakcji
0
Te pierwsze schody, jak patrzę na fotkę, to wydają mi się jakieś takie...mało bezpieczne :D pewnie zdecydowałabym się na te drugie, gdybym miała wybierać, ale generalnie nie wiem, czy w ogóle bym chciała takie kręcone schody, wyglądają fajnie, ale pewnie łatwiej z nich spaść, niż z takich prostych, bo może się w głowie zakręcić - nie mówię teraz, ale kto wie, jak będzie u nas z równowagą po 60 roku życia :p
 

EmiEM

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2013
Posty
32
Punkty reakcji
2
ej za co te przytyki??!! Już zamówiliśmy właśnie od nich, Tomek wziął urlop, bo on tak ma, że nawet jak liczniki sprawdzają albo pizzę dowożą, to w domu musi być… no trochę przesadziłam ale schody już wkrótce!
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Te są jeszcze bardziej magiczne. :)

ecole6.jpg


schody-szklane.jpg




z5753835O.jpg



Ale w tradycyjnych mozna jeszcze wykorzystac powierzchnie pod schodami.

z6027270X.jpg


storage-ideas-under-stairs-in-hallway1.jpg


Rysunek9.jpg


Moim zdaniem schody powinny być przede wszystkim - bezpieczne, a jak dodatkowo spełniaja wymagania estetyczne domowników to juz ideał. :)

17809223dn5.jpg


32160:marchewka_schody.jpg


900px-1795c09b96a51fba2ce52c5d87b526e3.jpg



I jeszcze ładne schody do nowoczesnych wnętrz.

Drewniane-schody-ze-stalowa-balustrada.jpg


vinilo-escaleras-curvas-escalon.jpg
 

MarylkaTu

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2014
Posty
62
Punkty reakcji
0
Uff! Zostałam przytłoczona pozytywnie schodami Priamvwery. Piękne, gdzie ty to kobieto wyszukujesz?
 
B

bajderman

Guest
schody_tech_prudlik_1a.jpg


Zdjęcie od firmy Prudlik. Piękne schody prawda? I w naszym przypadku genialnie się sprawdziły ;-)
 
W

wiemlepiej

Guest
Schody są ciekawe ale osobiście podobają mi się bardziej tradycyjne schody drewniane. Schody dywanowe sa dość drogie oraz nie wydają mi się tak solidne ( nie wiem czy byłyby w stanie wytrzymać w dobrym stanie latami).

Tak czy inaczej możecie zerknąć sobie tutaj: http://otoschody.pl/- na stronie firmy jest duży katalog ciekawych schodów. Może dzięki temu będzie Wam łatwiej zdecydować sie na konkretne. W galerii znajduje się u nich wiele inspiracji wystroju wnętrza.

My zdecydowaliśmy się na schody jasne w stylu nieco skandynawskim. Zdjęcie poniżej:
84e0_schody_drewniane61.jpg
 
T

TomkaJanka

Guest
[SIZE=110%]A mnie się właśnie podobają szklane schody;) przy odpowiedniej aranżacji wyglądają świetnie;) i z tego co się dowiedziałam to wcale nie są niebezpieczne;) Takiej jak na zdjęciu wyglądają całkiem solidnie, pewnie dzięki trzem warstwom szkła i jeszcze dodatkowo jest tam powłoka antypoślizgowa;) ogólnie to podobają mi się takie minimalistyczne wnętrza, gdzie szkło odgrywa główną rolę;) jestem wielbicielką szkła;D co czasem doprowadza mnie do szału, bo ciągle ktoś mi zostawia na szklanym stoliku odciski palców;)
3745schody_podlogi_02_resize.jpg
[/SIZE]
 
Do góry