Saxon

MCur1992

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
175
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Saxon to brytyjski zespół muzyczny z kręgu NWOBHM założony w 1976 roku (pierwotnie pod nazwą Son of a Bitch) w South Yorkshire. W tekstach piosenek przewijają się przede wszystkim opisy życia rockmeńskiego (motocykle i koncerty) oraz motywy batalistyczne. Do największych hitów Saxona należą: Crusader, Wheels of Steel, Suzie Hold On, And the Bands Played On, Princess of the Night, Broken Heroes oraz 747(Strangers in the night).

Słucha ktoś??

Jak dla mnie jest to jedna z ważniejszych kapel metalowych obok takich gigantów jak Iron Maiden, Judas Priest, Accept
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
o to to ;) Pamiętam te porywające płyty jak: "Denim & Leather" czy "Forever free"... ostatnio polubiłem niedocenianą jak dla mnie "Metalhead". Dobry zespół
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
kuzynki (które wprowadzały mnie nieco w muzykę metalową) próbowały mnie namówić do głębszego poznania saxonu, słuchałem chyba 2 ich albumy ale jakoś nie przypadły mi do gustu, nieco za lekkie i tym sposobem nie zgłębiłem się w ich twórczości :)
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Przesłuchałem kilka piosenek i muszę niestety stwierdzić, że mi się nie podoba. Może inaczej: złe to to nie jest, ale ja tego słuchać nie zamierzam ;)
 

nakh

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
A dla mnie jeden z najlepszych bandów ever. I przede wszystkim CZAD!! \m/
 

nakh

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
taaak:D

Ja sobie z klasyki upodobałem "Wheels...", a konkretnie nieśmiertelne 747. To gitarowe wejście....:D

Btw. coś nowego właśnie szykują, ciekawe czy wyjdzie jeszcze w tym roku. Już podobno wybrali singielek...:D
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
Mazury
Saxon to zaj.ebi.sty zespół. Prawdziwa legenda NWOBHM ze Zjednoczonego Królestwa.
Jeden z ostrzejszych zespołów heavy metalowych.
Najprawdziwszy heavy metal z jajami.
Posiadam "Power and the Glory" na winylu ( z 1983 roku ).
Mój faworyt to oczywiście tytułowy kawałek, aczkolwiek uwielbiam też "Watching The Sky" i "Midas Touch".
Z innych albumów, mam zamiar też niedługo kupić pierwszą "Saxon" z 1979 roku, "Wheels Of Steel" (1980) i kultowy "Crusader" w 1984 roku, tytułowy kawałek bardzo dobry.
Muzyka tej kapeli ma taki "wojowniczy" i "batalistyczny" klimat, że np. jak ćwiczę hantlami to bardzo często właśnie przy Saxon.
Muzyka nie tylko pasuje do tego typu rzeczy muzycznie, ale też tekstowo "Can you feel the power, can you feel the glory".

Świetny zespół. Polecam każdemu maniakowi heavy metalu.
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
Mazury
Wybaczcie, że tak post pod postem, ale jeszcze napiszę trochę o pierwszym, debiutanckim albumie Saxon, pod tytułem po prostu Saxon z 1979 roku.
Ostatnio zaopatrzyłem się w ten album i bardzo sobie cenię.
W zasadzie to zamierzchłe początki NWOBHM, czuć jeszcze klimat lat 70-tych (wczesnego heavy metalu sprzed NWOBHM), ale też w dużym stopniu już czuć NWOBHM.
Ulubione utwory to dla mnie przede wszystkim "Stallions of The Highway", "Rainbow Theme" / "Frozen Rainbow", te dwa to można powiedzieć jeden utwór podzielony na dwie części i jeszcze "Back To The Wall".

Jeden pod drugim postem, bo po prostu jak zaopatrzę się w coś i zapoznam się z muzyką, to dzielę się informacjami i swoimi spostrzeżeniami.

Może niedługo zdobędę też "Wheels Of Steel" i "Crusader", który wymiata.
 

Jednoskrzydły

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
170
Punkty reakcji
5
Znakomity zespół, zwłaszcza, że od lat przeżywają drugą młodość. Wheels of Steel to wzorowy album NWOBHM
 
Do góry