Sataniści

Status
Zamknięty.

Adrianescu

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2005
Posty
7
Punkty reakcji
0
by byc "prawdziwym" nie trzeb byc sympatykiem La Vey-a czy Crowley-a i nikt nie zmusza Cie do tego by podzielac filozofie satanistow a byc milym dbaj o Siebie jak starczy Ci sil pomagaj innym chyba ze celem Twojego zycia jest poswiecenie Siebie samego
PZDR
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Taa .. A wujek szatan codziennie rano jak kończy obchód piekiełka, to dokarmia bezdomne pieski i kotki i szyje ubranka pingwinom na zimę :rotfl: Wiesz, to co mówisz jest nawet logiczne, ale ja nie widzę w tym żadnego związku z szatanem :suchy:
 

Adrianescu

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2005
Posty
7
Punkty reakcji
0
Bo kto powiedzial ze satanista to odrazu i jakis szatan musi byc czy inny lucyfer i tam baal :)
a co szatan robi malo mnie interesuje ale slyszalem ze scial rogi zalozyl bialy frak kupil bialego merola i wyleguje sie na majorce ....
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Cóż Adrianescu. Nie wiem czemu tak bronisz satanizmu, ale w swojej wypowiedzi zapominasz chyba, że głównym elementem kultu satanistów ( jak sama nazwa wskazuje :] ) jest szatan. W podpisie masz text Crowleya, z tego co się dzisiaj dowiedziałem z internetu, stworzył on religie-filozofie zwaną "Thelemą", i z jego pomysłów czerpał potem Anthon La Vey, twórca kościoła Szatana. Jak dla mnie, taki kościół to proba czynienia zła, w majestacie prawa. Sami oceńcie 9 głównych "przykazań" LaVeya:
1 Szatan reprezentuje zaspokojenie żądz zamiast wstrzemięźliwości.
2 Szatan reprezentuje pełnię życia zamiast duchowych mrzonek!
3 Szatan reprezentuje nieskalaną mądrość zamiast obłudnego oszukiwania samego siebie.
4 Szatan reprezentuje przychylność dla tych, którzy na to zasługują, zamiast marnowania miłości na niewdzięczników.
5 Szatan reprezentuje zemstę zamiast nadstawiania drugiego policzka!
6 Szatan reprezentuje odpowiedzialność w stosunku do odpowiedzialnych zamiast troski o psychicznych wampirów!
7 Szatan reprezentuje opinię, że człowiek jest zwierzęciem, niekiedy lepszym, ale częściej gorszym od czworonogów, z powodu zaś swojego "boskiego - duchowego i intelektualnego rozwoju" stał się najbardziej drapieżnym zwierzęciem ze wszystkich!
8 Szatan reprezentuje wszystkie tak zwane grzechy, ponieważ prowadzą one do psychicznego, umysłowego i emocjonalnego zadowolenia!
9 Szatan jest najlepszym przyjacielem, jakiego kiedykolwiek Kościół posiadał, ponieważ przez wszystkie te lata dawał mu zajęcie!

P.S. Przed chwilą pisałeś, że sataniści to ludzie wyznający filozofię satanizmu racjonalnego, a po chwili już, że nie trzeba wyznawać żadnej filozofii. Trochę to nieścisłe jak dla mnie :p
 

Ribana

Veritas vincit!!!
Dołączył
16 Maj 2005
Posty
2 019
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
wielkopolska
BlizZ,
elementem kultu satanistów ( jak sama nazwa wskazuje ) jest szatan.

A ja sie nie chce wtrącać,ale ja gdzieś p[rzecytałam,że satanizm to słowo samo w sobie znaczy co innego,tylko ludzie przejkręcili.Jak znajdę,to napiszę,ale muszę przewrtowąc całą książkę chyba z 400 stronnicową.
 

Adrianescu

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2005
Posty
7
Punkty reakcji
0
a jeszcze zapomniales o zakonie jutrzenki :)
magi seksualnej i crowley nie byl satanista byl okultysta
 

Amarak

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2005
Posty
92
Punkty reakcji
0
Miasto
Gliwice
BlizZ ja niewidze nic złego w tych przykazaniach... Satanizm to wiara jak kazda inna. TOkoscioł zrobił z nich potworów, z czego widac jacy sa bezsilny.
 

Adrianescu

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2005
Posty
7
Punkty reakcji
0
a i jeszcze od czego wziela sie nazwa szata tez sie dowiedz co oznaczala i co oznacza to judaizm i pozniej chrzescijanstwo wypaczylo imiona starych bogow i je zdemonizowalo czy widzisz w jakis religiach wierzeniach typowego "diabla" jaki jest w religiach wywodzacych sie ze srodkowego wschodu ..
 

Martyna;)

Pani Prezes
Dołączył
16 Sierpień 2005
Posty
3 948
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem nie poznamy do końca tajemnicy Satanizmu, bo sądzę, ze można nazwać to tajemnicą, jeżeli sami nie wiemy, co ONI dokładnei robią, prawda? Jeżeli mamy sobie tych, jak Wy to nazwaliście chuliganów i prawdziwych satanistów, jak mamy Ich odróżnic? Jedni rozrabiają, a inni nie? Heh... Nie, nie sądzę, moim zdaniem nie mamy pojęcia jak to jest naprawdę. Czytałam ostatnio pewien artykuł w gazecie. po krótce w sumie mogę napisać jak to było.

Otóż pewna dziewczyna pojechała na wakację ze swoją paczką. Bodajże Dwóch chlopaków i jej kolezanka, czy jeden chłopak.... Nie wiem, nie pamiętam. W każdym bądź razie w cztery osoby, ale to nie istotne. No i wkurzyła się któregoś dnia na nich. Bo już w końcu im się nduziło, nie mieli co robić, to nic nei robili <lol>... No, a że ona chciała iśc do miasta, to ich tam zostawila, i pełna gniewu udała się do tam :). tam pewien chłopak długo się na nią patrzył. W końcu podszedł i powiedział, ze wygląda na smutną, a ona wszystko mu opowiedziała. Następnie on zaczął opowiadać jej o lepszym życiu gdzie wszyscy żyja w zgodzie, gdzie wszyscy są jednością. Chciał ją tam zabrac, zgodziła się, tylko powiedziała, ze pójdzie po rzeczy. powiedział, ze rzczeczy nie będą jej potrzebne, że tam jej dadzą. no i faktycznie, poszła, była pod opieką jednej dizewczyny. Tego chlopaka już nei spotykała, on pracował w '' terenie''. Wszyscy tam mieli zajęcia, cały czas, non stop chodzili do jakiejś kapliczki i modlili się do jakiegoś neiwiadomego guru. Dziewczyna sszybko zauważyla, ze wszyscy są tak jakby podwladnymi jednego chłopaka. On nimi rządził. Kiedyś chciała juz odejśc, nie pamiętam, ale chyba ten ważniak ja wtedy uderzy, stamtąd nie można było odejsć..l. postanowiła uciec. Zrobila to szybko. uciekła przez okno. Nawet nie wiedziała ile czasu tam była! Wciąż mieli tyle zajęć! tylko po to aby nie myslec! Nie myślec po co tu są,dlaczego i czy to am sens... Tylko po co to wszystko jest? I czy to byli Sataniści?....

ODPISZCIE CO O TYM WSZYSTKIM MYŚLICE. :) POZDRO:)
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
1. Nie napisałem, że Crowley był satanistą, tylko ze stworzyl "Theleme" :/
2. Szatan w religiach innego typu ? Mógłbym się doszukiwac analogii, chociaż niezbyt mi się teraz chce - bez wątpienia wiele elementów dałoby się znaleźć. Np. Biblijne określanie Szatana, jako "węża", "smoka" i wąż Jormungand, występujący w Ragnaroku, końcu świata w mitologii nordyckiej.
3. Amarak. W sprawach religii, to my się chyba nigdy nie będziemy zgadzać :p Przeczytałem spory kawałek tej biblii La Veya i nie mogę oprzeć się wrażeniu, że neguje ona moim zdaniem najcenniejsze i najszlachetniejsze ludzkie cechy. Ktoś może powiedzieć, że ludzie pochodzą od zwierząt i pewnie będzie miał rację. Ale ja uważam, że się od nich różnimy. Potrafimy być od nich bardziej okrutni i źli, ale gdybyśmy tylko chcieli, moglibyśmy być od nich lepsi i kochac sie nawzajem.
 

Amarak

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2005
Posty
92
Punkty reakcji
0
Miasto
Gliwice
Martyna;)czytanie gazet typuł Popcorn nikomu jeszcze na dobre niewyszlo... (dla niedouczonych ta opowiesc która ona opisala pochodzi własnie z Popcornu) Jak dlamnie to tylko zwyklą sekta której zalezy na pieniadzach i omamieniu jak najwiacej ludzi...
BlizZ trudno sie mowi mam nadzieje ze przyjakims temacie kiedys sie zgodzimy ze soba:]
 

morgor

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2005
Posty
15
Punkty reakcji
0
widze że ty tesz nie wiesz czym jest satanizm kolego
satanizm to ideologia i doktryny o których nawet nie masz pojecia
w sataniźmie nie ma boga jest tylko symbol , którym jest szatan
szatan jest symbolem zaspokojenia żadz,pełnego życia ,mądrości przychylności i miłości dla tych którzy na to zasłogują.
satanizm jest antychrześciański
SLAVA SATAN
 

...:::ruda:::...

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2005
Posty
349
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
Nidzica
nie rozumiem calej tej zabawy w ktora tu sie bawicie, jezli wiekszosc daklaruje ze sa katolikami i wdaja sie w dysputy na temat satanizmu, to tak jakby dwoch widzacych rozmawialo o tym jak to jest byc niewidomym!!!!
ee mam pytanie Morgor czy to SLAVA ma cos wspolnego ze slowianskim "sława"
 

Jacek.K.

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2007
Posty
193
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Sataniści są groźni, bo jak Szatan ciągle się przeobraża w Anioła Światła, podobnie jego wyznawcy podają się za wyznawców Boga i uczniów Jezusa.

2 Koryntian 11:12-15
A co czynię, nadal będę czynił, żeby pozbawić pretekstu tych, którzy chcą mieć jakiś pretekst, by ich uznawano za równych nam pod względem urzędu, którym się chlubią. Gdyż tacy są fałszywymi apostołami, zwodniczymi pracownikami, przeobrażającymi się w apostołów Chrystusa. I nic dziwnego, bo sam Szatan ciągle się przeobraża w anioła światła. Nic zatem wielkiego, jeśli również jego słudzy ciągle się przeobrażają w sług prawości. Ale ich koniec będzie według ich uczynków.
 
Status
Zamknięty.
Do góry