Sąsiedzkie sympatie

Pacza

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2007
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witajcie. Tu Pacza BB)
Chciałbym tym razem poznać nasze sympatie i stosunek do państw ościennych. Temat tej sondy wpadł mi do głowy po niedawnej wizycie prezydenta Litwy Valdas'a Adamkus'a w Polsce. Wspólnie z Litwą i z innymi sąsiednimi państwami planujemy budowe elektrowni atomowej w Ignalinie (Litwa). Licze na wasze głosy. A pytanie jest następujące:


Do których krajów sąsiadujących z Polską żywisz największą sympatię?
 

hsz

Essylt długowłosa.
Dołączył
2 Lipiec 2007
Posty
1 253
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Poznań
ja najbardziej lubię Czechów i Słowaków, ale nie wiem czemu :)
jacyś tacy fajni, otwarci.

ale nikogo nie dyskryminuję
 

mariusz1989

My name is Trance
Dołączył
22 Czerwiec 2007
Posty
2 173
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Bydgoszcz - Jaworzno - Kraków
Czechy za dobre i tanie piwo :D, ale jakbym sie uparl to przyjac moge ze droga morska czy tez przez Niemcy jest Holandia bo to moje ulubione państwo :], zaraz po Ibizie oczywiscie :D
 

Charlotta

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2007
Posty
793
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Grudziądz
Białoruś bo współczuję im reżimu Łukaszenki. Czechy bo ludzie tam przyjęli naszą wycieczkę bardzo pozytywnie :) No i Niemcy bo potrafią docenić dobrą muzykę ;)
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Lubię wszystkich, z jednym wyjątkiem. Niemców toleruję.
 

hsz

Essylt długowłosa.
Dołączył
2 Lipiec 2007
Posty
1 253
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Poznań
racja, Niemcy mnie też jakoś nie przekonują :p

ale wyjątki są :D
 

Abstrakcja

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2007
Posty
576
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Naszych sąsiadów Pepików,czyli Czechów darzę jakoś największą symaptią ;]
Przez 12 lat mieszkałam przy granicy czeskiej i muszę przyznać,że to bardzo sympatyczni ludzie ^^
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Niemcy, Ukraina i Białoruś.
Ale nie ma takiego Państwa, którego bym nie lubiła. (;
 

vito corleone

Cyklofrenik
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
6 834
Punkty reakcji
12
Nie podoba mi sie mentalność Niemców.
A Litwini i Rosjanie denerwują mnie wyłacznie jako kierowcy na drogach ;)
 

mk_europe

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2007
Posty
174
Punkty reakcji
0
Miasto
-
Niemcy, Litwa i Czechy. Nie lubię Rosji, Ukrainy i Białorusi...
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
jestem tolerancyjny dla wszystkich
co do bialorusi to przyglupi lukaszenka to jedyny gwarant naszego bezpieczenstwa strategicznego - jako polski
nie lubiec to 1 a robic z siebie idiote jak robia to nasze kolejne rzady wobec tego satrapy to 2
ale czego ja wymagam od politykow zeby nie kierowali sie emocjami?
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Czechów i Słowaków - za ich jezyk że są Słowianami i nie wim co jeszcze
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
na szczescie naród to nei tylko politycy, wiec z czystym sumieniem moge powiedziec, ze lubie Rosjan. Słowianie, w wiekszosci miły, otwarty i sympatyczny naród...Zresztą chyba z sąsiadami powinno sie zyc bardzo poprawnie i dlatego dziwi mnie polityka naszych rządzących od wielu lat. Lubie Litwinów, oni od wielu wielu lat byli blisko naszego państwa..lubie uciskanych Białorusinów, którym życze wydostania sie spod rezimu Lukaszenki, lubie Ukrainców z tego samego powodu, co Rosjan...Czesi i Słowacy...w zasadzie my-Polacy nie mamy powodu,z eby ich nei lubic..no i Niemcy..nasze stosunki z nimi to materiał na wielotomową ksiege..oni gdzies tam od zawsze byli przy nas i gdzies tam zawsze milismy z nimi na pienku (podobnie jak z Rosjanami), wiec jakies tam uprzedzenia pozostały..a uprzedzenia + stereotypy + mysle jakas nasza duma narodowa..to wszystko powoduje, ze nie potrafimy z nimi rozmawiac juz od bardzo bardzo dawna..albo przytakujemy na kazde ich słowo, albo przyjmujemy pozycje skrajnie rozczeniową..zreszta Niemcy wciąż sie starają,z ebysmy o wojnie nie zapomnieli (a raczej bysmy na niektóre fakty popatrzyli przez 'niemieckie okulary')..chyba czas najwyzszy, zeby to wszystko skończyc raz na zawsze, by zamknąc etap II wojny światowej..o samej mentalnosci Niemców mowic jest trudno, bo wiadomo jak jest ze stereotypami.. o kilku Niemcach, których znam/znałem mam bardzo dobre zdanie..nie znalazłem w nich nic, co by swiadczyło o tej wrodzonej niemieckiej wyzszosci..Niemcy zawsze kojarzyly mi sie z dobrze naoliwiona maszyną..szybką, niezawodną...mimo tego, nie chciałbym chyba mieszkac w Niemczech..jakos tak bez euforii jesli hcodzi o Niemców..
 

Marioleczka@

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2007
Posty
20
Punkty reakcji
0
Czechów i Słowaków darzę ich sympatią. Rosjan nie lubię, do pozostałych mam neutralny stosunek :]
 

telekk

Killa'
Dołączył
26 Kwiecień 2007
Posty
907
Punkty reakcji
1
To juz chyba nie chodzi o to,jak my lubimy innych ale czy inni lubia nas.Bo wychodzi na to,ze nawet Czesi na nas psioczą :p

A mentalnie najblizej nam do Ukrainców,oczywiscie.Szoda,że Węgry nie maja z nami granicy :D
 

Nihilus

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2007
Posty
103
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Sosnowiec
Ja najbardziej lubie Czechów, bo może i czasem na nas narzekają ale dużo jednak nas łączy, i ogólnie Polak z Czechem zawsze się dogadają. Blisko nam też do Ukrainy z powodu organizacji Euro 2012.
 
Do góry