Sanda Sanshou

Gabi):)

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
4 684
Punkty reakcji
0
Wiek
16
SANDA wywodzi się z kung fu Jeśli chodzi o walkę sportową to Sanda łączy w sobie elementy boksu(+uderzenie pięścią po obrocie),zapasów i judo(dozwolone są wszystkie rzuty które da się wykonać w rękawicach),wszelkiego rodzaju kopnięcia ( włącznie z lowkickiem i kopnięciem bocznym na udo) kolana i łokcie rzadko są dopuszczane(w zależności od organizatorów zawodów) oprócz walki sportowej nauczane są elementy samoobrony (dźwignie przechwyty duszenia ,uwolnienia)
W Polsce większość szkół kung fu naucza tradycyjnych form i dodatkowo uczy elementów SANDY są również szkoły które nastawione są głównie na trening sandy np. HUNG KUEN SANDA PŁOCK , SANDA MAŁA WIEŚ , kilka szkół jest w Warszawie, Poznań, sądzę że w każdym większym mieście jest szkoła która prowadzi zajęcia sandy. :)
A więc tak ciekawi mnie jaką macie opinie na ten temat :)
może ktoś kiedyś trenował ??

<tematu nie znalazłam takiego ale jak coś to przepraszam :)

Kung Fu Sanda Sanshou
 

N_H_B

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2007
Posty
353
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
Katowice
Jest to kolejna sztuka która przestawiona została na "nowoczesną" formę sportowej rywalizacji co wychodzi jej na dobre jeśli chodzi o walkę i samoobronę. Ja akurat trenuję Shidokan styl który wywodzi się z Karate Kyokushin. Stworzony przez Kancho Yoshiji Soeno, styl który tak naprawde z Karate nie ma nic wspólnego oprócz stopni uczniowskich, tak naprawde uczą tam Thai boxingu, MMA i Submission Graplingu. Dobrze że tak się dzieje i te style ewoulują, samo kung fu to nic innego jak masa martwych schematów i każdy trening to machanie w powietrze. Jeżeli chce się być skutecznym to style pełnokontaktowe są właśnie dla Ciebie.
 

PHILIPS

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2009
Posty
96
Punkty reakcji
0
N_H_B Skad mozesz wiedziec jak kung fu wyglada ???? Z Filmów ??? śmieszny jesteś. Gdyby nie kung Fu bylo by prawdopodobnie 90% mniej SW. Myślisz że mnisi ktorzy przez wieki trzymali swoja SW w tajemnicy pokazali nagle telefizji ja??? Nieee. KUng Fu to niebezpieczny sport tylko wymaga cierpliwosści . Trenuje nie tylko Cialo ale i umysł. Cwicze Kung Fu i odgrywa ono bardzo wazna role w moim zyciu.
 
Do góry