samotność

wesolaasia21

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2012
Posty
243
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Zacznę tak, że od zawsze jestem osobą samotną. Jakoś nie umiem nawiązać nowych znajomości a jak już nawiąże to na chwile potem się gdzieś coś zepsuje. Od dziecka już nie miałam przyjaciół odpycham ich od siebie sama nawet nie wiem czy staram się, by znajomość się po jakimś czasie nie urwała ale zawsze nie wychodzi mam dość już życia w ciągłej samotności, ale nawet nie wiem co mam zrobić, by zaradzić jakoś tej samotności. Co prawda miałam jedną przyjaciółkę ale odkąd przespała się z moim byłym chłopakiem nawet nie chce jej znać troszkę to i może moja wina, że nie mam przyjaciół bo od tamtej pory boje się, że znów będę cierpieć jak wtedy. Stałam się bardziej nie ufna choć staram się z tym walczyć to nie jest takie łatwe. Myślałam nawet kiedyś o takiej znajomości przez internet ale nie wiem czy to dobry pomysł. Może mi ktoś doradzi co mam robić by nie czuć sie samotnie?
 
M

MacaN

Guest
chodzi Ci o to, że nie masz przyjaciół czy że z nikim nie jesteś ?
mruga.gif
Jeśli chodzi o to pierwsze, to może zbyt nachalna jesteś ? Wiesz... przyjaźni nie da się narzucić. Mi np. w ogóle nie jest ona potrzebna, a kolegów i koleżanek mam wielu. Po prostu musisz być sobą no i tyle... może kiedyś przyjaźń do Ciebie przyjdzie, może nie. wiem jedno - na siłę nie znajdziesz jej na 100%
jezyk.gif
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Trudno nie czuć się samotnym nie mając wokół siebie ludzi,przyjaciół,może to kwestia psychiki i naszych potrzeb.Ja mam dużo koleżanek ,ale żadnej z nich nie nazwę przyjaciółką i wcale nie mam takiej potrzeby.
 

wesolaasia21

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2012
Posty
243
Punkty reakcji
0
Wiek
32
No widzicie wy dużo macie znajomych z kim można prozmawiać ja żadnego wydaje mi się , że nie jestem nachalna jak ktoś mnie nie chce to się nie naprzykrzam tylko nie to nie. Myślę, że raczej sama przyjaźń w moim przypadku nie przyjdzie. I właśnie chciałam coś z tym zrobić ale nawet nie wiem co od czego zacząć staram się wychodzić do ludzi, ale mam wrażenie, że ludzie się mnie wstydzą z niewiadomych powodów.
 
M

MacaN

Guest
To nie wiem...

Żeby Ci pomóc, musiałbym Cię znać :) Tak przez internet to nie ma sensu, nie wiem jak się zachowujesz, więc nikt Ci nie pomoże.

Powiedz, do czego Ci ta przyjaźń potrzebna jest ? :)

Chodzisz na imprezy ? tam możesz jakichś znajomych poznać...
 

La Bella Luna

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
657
Punkty reakcji
118
Wiek
35
Miasto
Wrocław
Z tego co widzę u założycielki tematu występuje po prostu silna potrzeba kontaktu z drugą osobą. Niekoniecznie sympatią. Z kimś, kto wysłucha jej problemów, doradzi, spędzi czas, wyrwie na jakąś imprezę, podzieli się swoimi doświadczeniami, zwierzy się, itd. Czyli z kimś bardzo bliskim. Lecz przyjaciela/przyjaciółkę nie jest łatwo zdobyć, to całkiem coś innego niż poznać kogoś i utrzymywać z nim czysto koleżeńskie kontakty. Jak wyżej napisano, znajomych, kolegów, koleżanek można mieć wiele, ale przyjaciela niekoniecznie. Aby spotkać tzw. bratnią duszę, trzeba mieć sporo szczęścia, bo znalezienie jej, nie zależy od nas, to po prostu przychodzi samo.
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
nie szukaj przyjaciół na siłę przede wszystkim. oni znajdą się sami, gdy przyjdzie odpowiednia pora. ja znalazłam swoją przyjaciołkę na drugim semestrze studiów dopiero.. ;)
 

Thisisgame

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2012
Posty
281
Punkty reakcji
11
Wiek
30
Ja w życiu nie staram się znaleźć wielu ludzi i mam jak Ty,że ich może nie odpycham ale ignoruje.Szukam ludzi wyjątkowych lub podobnych do mnie.Dwóch przyjaciół poznałem dzięki szkole (z jednym można powiedzieć ,że bratem znam się już od dziecka a drugiego poznałem w szkole średniej,trzeciego kumpla poznałem dzięki sportowi).

Najważniejsze jest to abyś była po prostu bardziej otwarta na ludzi i na pewno znajdziesz kogoś wartościowego na swojej drodze :)
 

wesolaasia21

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2012
Posty
243
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Zgadzam się z Tobą.

Jesli chodzi o schronisko to wiem ile piesków jest w schronisku, bo jestem wolontariuszką tam. Zresztą sama mam psa ze schroniska, i nigdy bym go za nic nie oddała jest kochany.

Z tego co widzę u założycielki tematu występuje po prostu silna potrzeba kontaktu z drugą osobą. Niekoniecznie sympatią. Z kimś, kto wysłucha jej problemów, doradzi, spędzi czas, wyrwie na jakąś imprezę, podzieli się swoimi doświadczeniami, zwierzy się, itd. Czyli z kimś bardzo bliskim. Lecz przyjaciela/przyjaciółkę nie jest łatwo zdobyć, to całkiem coś innego niż poznać kogoś i utrzymywać z nim czysto koleżeńskie kontakty. Jak wyżej napisano, znajomych, kolegów, koleżanek można mieć wiele, ale przyjaciela niekoniecznie. Aby spotkać tzw. bratnią duszę, trzeba mieć sporo szczęścia, bo znalezienie jej, nie zależy od nas, to po prostu przychodzi samo.
Zgadzam się z Tobą.
zająć się czymś. wiesz, ile psów czeka w schroniskach na adopcję?
Jesli chodzi o schronisko to wiem ile piesków jest w schronisku, bo jestem wolontariuszką tam. Zresztą sama mam psa ze schroniska, i nigdy bym go za nic nie oddała jest kochany.Aktoś się pytał czy chodze na imprezy nie jakoś nie lubię głośnej muzyki.
 

La Bella Luna

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
657
Punkty reakcji
118
Wiek
35
Miasto
Wrocław
Wy tam nade mną, Wasz problem polega na tym, że stoicie w miejscu. Wasze zainteresowania jeśli nie rozciągają się na szerszą skalę lub nie są poparte jakimś konkretem, tudzież celem do którego dążycie, nie posuwają Was do przodu. Musicie, jeśli chcecie coś w waszym życiu zmienić, otworzyć się na ludzi. Wiem, brzmi łatwo, ale wcale nie musi takie być. Na początek, możecie nazbierać trochę pieniędzy i jeśli macie taką możliwość - udajcie się w podróż, pozwiedzajcie trochę świata, wcale nie musi być drogo i daleko, ale żeby było ciekawie. Niekiedy zmiana otoczenia potrafi czynić cuda i pewne rzeczy łatwiej nam wówczas zrozumieć lub skoncentrujcie się na jednej ze swoich pasji i rozwijajcie ją, na pewno zostaniecie zauważeni. Może znajdzie miłość, przyjaźń z taką osobą, która będzie coś warta i Was nie zawiedzie. Pokażcie otoczeniu Waszą wartość. Ziarnisty, jeśli potrafisz cieszyć się z prostych rzeczy, to nie jest jeszcze z Tobą aż tak źle.

"don't dream your life, live your dream" :)
 

E-kwiaty

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2011
Posty
415
Punkty reakcji
5
Początki niegdy nie są łatwe,ale jednak mimo wszystko trzeba próbować. Jeżeli nie bedziemy otwarci na ludzi i nowe znajommości,to niestety nie zyskamy nikogo a wręcz przeciwnie,tylko zniechęcimy potencjalnych znbajomych. Teraz w dobie internetu takie znajomości np przez portale randkowe są jak najbardziej w porządku,może poznać bardzo warttościowych ludzi.
 

wesolaasia21

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2012
Posty
243
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Właśnie myśle nad zarejestrowaniem się na jakiś ale nawet nie wiem jakie są takie gdzie można poznac fajne osoby bo nigdy się nie rejestrowałam na żadnym z takich portali jedynie to to forum.

Oj kaiser taki jest
smile.png
ale jak chcesz porozmawiać to zapraszam na gg nr mam podany w moim profilu na forum lub jak coś napisz na priv to podam:).
 

kaiser

where is my mind?
Dołączył
19 Grudzień 2011
Posty
736
Punkty reakcji
30
Miasto
Warszawa
Kaiser, upomnienie słowne, za badziewny-post.pl :p
powinniście zdjąć mi trochę ostrzeżeń, żeby można było ustawiać nowe :p

wracając do tematu samotności - jak powszechnie wiadomo, człowiek rodzi się w samotności i w samotności umiera - dobrze więc jest zaprzyjaźnić się ze sobą samym, bo najważniejsze decyzje podejmuje się jednak w jednoosobowym gronie ;)
z drugiej strony nie należy wpadać w skrajnosci - człowiek jest zwierzęciem społecznym i potrzebuje publiki, żeby czuć się dobrze - należy sobie więc tę publikę zorganizować - w zależności od wielkości ego będzie to dziewczyna, przyjaciel, rodzina, cały kraj, czy tam cały świat :D
 

wesolaasia21

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2012
Posty
243
Punkty reakcji
0
Wiek
32
powinniście zdjąć mi trochę ostrzeżeń, żeby można było ustawiać nowe :p

wracając do tematu samotności - jak powszechnie wiadomo, człowiek rodzi się w samotności i w samotności umiera - dobrze więc jest zaprzyjaźnić się ze sobą samym, bo najważniejsze decyzje podejmuje się jednak w jednoosobowym gronie ;)
z drugiej strony nie należy wpadać w skrajności - człowiek jest zwierzęciem społecznym i potrzebuje publiki, żeby czuć się dobrze - należy sobie więc tę publikę zorganizować - w zależności od wielkości ego będzie to dziewczyna, przyjaciel, rodzina, cały kraj, czy tam cały świat :D
Zgadzam się tylko ja nie umiem sobie nawet zorganizować publiki. I człowiek czasami potrzebuje z kim pobyć nie tylko ciągle tak sam ze sobą. Bo w końcu zdziczenie a jak wiadomo człowiek to nie dzik.:D
 

alutka123

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2012
Posty
55
Punkty reakcji
0
wiesz,moim zdaniem to smutne że czujesz się samotny,ale z drugiej strony niekiedy zdarza się to nawet w towarzystwie największej ilości ludzi.nie wiem już co lepsze,spróbuj wyjść do ludzi,pokarz im w czym jesteś dobry,co wychodzi ci najlepiej,a przy tym bądz sobą.
 

wesolaasia21

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2012
Posty
243
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Jak juz to czuje się samotna ja jestem kobietą:). No niestety tak już jest, ze czasami i w tłumie ludzi człowiek jest samotny.
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
Byc samemu a byc samotnym to dwie zupelnie rozne rzeczy. Samotnosc to problem charakteru, gorzej gdy osobowosci bo osobowosc nie latwo zmienic. Ingerencja genetyczna potrzebna. Jedyna osoba z ktora kazdy/a musi spedzic zycie jest on/ona sam/a. trzeba sie nauczyc byc szczesliwym z soba samym, wtedy nigdy nie bedzie sie samotnym a osoby szczesliwe przyciagaja szczescie.

pozdrawiam,
 

ziarnisty1

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Asia ty to strasznie obraźliwa jesteś i traktujesz ludzi jak byś szukała byle czego by się obrazić dziwne to jest :p
 
Do góry