Samodzielne malowanie

S

szyszana

Guest
Malujecie samodzielnie ściany? Może i usługa nie jest droga, ale jeśli policzyć metry, to wychodzi z tego spora kwota.
Co jest trudnego w malowaniu ścian? Tzn. co można zrobić źle, że ten efekt nie będzie zadowalający?
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Źle zmieszana farba np. za dużo pigmentu, zły wałek lub pędzel z wypadającym włosem, zacieki. itp.
Jeśli malujesz na dwa kolory może się okazać , że wyjedziesz poza granicę i takie tam.
Jednak o takie błędy jest dość trudno. Malowanie jest łatwe.
Już nieraz to robiłam i jak dotąd jeszcze niczego nie sknociłam :D
Tobie też się uda , zobaczysz. :)
 

Karolcia88

Administrator
Członek Załogi
Administrator
Moderator
Dołączył
19 Kwiecień 2015
Posty
81
Punkty reakcji
11
Najważniejsze to dobra organizacja, zaczynasz od przygotowania ścian tzn myjesz, czasami potrzebne jest gruntowanie to zazwyczaj np po tynkach gipsowych, zabezpieczasz podłogę przed zachlapaniem farbą, wybierasz dobry wałek i farbę, lepiej kupić materiały droższe i bierzesz się do roboty. Malując staraj się malować w jedną stronę i nie kilkukrotnie to samo miejsce. Pierwsze malowanie najgorsze ale dasz spokojnie radę. Powodzenia:)
 

anjaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
80
Punkty reakcji
2
Podczas cieniowania faktycznie wynajęłam fachowca, ale np przedpokój malowałam sama... kupiłam farbę (kwiat lawendy z barw natury), wałki, folie, taśmy do osłony i do dzieła. Nie było to naprawdę trudne, ale dużo też zależy od jakości farby. Moja nie kapała, nie było zacieków itd więc poszło sprawnie i szybko.
 
S

szyszana

Guest
Jeszcze coś istotnego macie do dodania? Coraz bardziej jesteśmy przekonani do tego, żeby wszystko zrobić samodzielnie. Może i cena za metr nie jest specjalnie wysoka, ale tych metrów sporo i wtedy wychodzi z tego już spora suma.
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Kup odpowiednie taśmy zabezpieczające/maskujące - kupisz je w marketach budowlanych, albo nawet przez internet. W tym drugim przypadku powinno ci się udać kupić naprawdę tanio. Do tego porządna farba, przygotowanie ściany i jazda - o ile tylko macie odpowiednio wiele wolnego czasu to efekt powinien być super.
 
S

szyszana

Guest
A te zabezpieczenia na ścianę to nie może być zwyczajna jakaś taśma bezbarwna, albo papier? Z góry przepraszam za głupie pytania, ale ten temat jest dla mnie całkowicie świeży.
 
S

szyszana

Guest
Ok, tam też zamówię, powinno się udać wszystko skompletować bez problemów. Sąsiad ma jeszcze nieco pozostałości po starym malowaniu, więc część rzeczy będziemy mieli od niego, ale większość zamówię z Tasmuj.pl Też podejrzewam, że to co się kupi będzie służyło jeszcze przy kolejnych remontach.
 

sedzia dred

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
96
Punkty reakcji
2
malowanie wcale nie jest trudne, to tylko taka fama rozsiewana przez fachowców, którzy nie chcą stracić klienteli. Jeśli sama potrafię tak pomalować ściany, aby uzyskać efekt przebarwień, nałożyć trzy warstwy farby w odpowiedni sposób (ja mam na myśli malowanie magnat style velatura), to wierz mi, każdy będzie umiał pomalować ściany samodzielnie :)
 
Do góry