Samochodem W 9 Miesiącu !

Status
Zamknięty.

ankita2

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2006
Posty
85
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Wrosław
Jestem już u konca ciąży.. często podróżuje autkiem jako pasażer oczywiście i niewiem czy to bezpieczne ponieważ niektóre drogi w Polsce sa tak dziurawe ze nie raz wytrzepie mnie i moje maleństwo dosyc pożadnie. Po ostatniej podróży miałam bóle dziwnego rodzaju jakby kolka ! w dolnej czesci brzuszka
Czy podróżowanie jest napewno bezpieczne w tak wysokiej ciazy??
 

jimmy

:) 8575292 :)
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
1 395
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Śląsk
Nie wiem czy niebezpieczne, ale na pewno nie wygodne - stan polskich dróg pozostawia wiele do życzenia.
Tak więc jeśli jest to możliwe to zapobiegawczo nie podróżować po naszych pięknych drogach?!
 

jimmy

:) 8575292 :)
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
1 395
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Śląsk
Po naszych drogach to nawet powoli nie można i chyba nic nie da ?!
 

annie

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2005
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
53
Miasto
Holandia
Moze, ale nie musi :)
Skurcze w dole brzucha? Ja to mam na porzadku dziennym juz od 6 miesiaca.Lekarz mi powiedzial, ze przy aktywnym trybie zycia to normalne, bola po prostu wiezadla miesni, ktore teraz musza podtrzymywac dosc spory brzuszek :p Mozna zakladac specjalne pasy ciazowe, ktore podpieraja brzuszek.
Zaczely mi puchnac bardzo stopy; polscy lekarze zalecaja w takim wypadku jak najwiecej lezec, z nogami do gory.Tu wrecz przeciwnie: duzo chodzic, sport, rower :mruga: No i przyznam, ze jak lezalam, to mi puchly jeszcze bardziej, a jak prowadze aktywny tryb zycia, to zero problemow z zylakami , puchnieciem itp.!
tak wiec mity mitami, a Ty sluchaj po prostu swojego ciala, co Ci szkodzi, a co nie. Lezenie w lozku tylko dlatego, ze jestes w ciazy, uwazam za glupote.
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
nie powinno to wywołać przedwczesnego porodu, bo jaki wpływ mają mieć turbulencję z wywołaniem skurczów porodowych? Człowiek a szczególnie Kobieta w ciąży to wytrzymała osoba :) Już bardziej martiw mnie to, że jeżdżąc tym autem będzie wypadek niż stan Polskich dróg. Oczywiście wiesz, że nie musisz zapinać pasów? Jednak wszystko z umiarem, Ty i dziecko teraz jesteście najważniejsi! Życzę szybkiego i w miarę bezbolesnego pordu :)
 

jimmy

:) 8575292 :)
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
1 395
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Śląsk
Poruszając się komunikacją miejską po naszych drogach to poród moze być bardzo szybki!!!
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
Ale chyba z powodu zestresowania się przyszłej mamy jakością naszej komunikacji miejskiej a nie tym, że się nią jedzie. :)
 

Kasia1986

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2006
Posty
251
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kutno
nie powinno to wywołać przedwczesnego porodu, bo jaki wpływ mają mieć turbulencję z wywołaniem skurczów porodowych? Człowiek a szczególnie Kobieta w ciąży to wytrzymała osoba :) Już bardziej martiw mnie to, że jeżdżąc tym autem będzie wypadek niż stan Polskich dróg. Oczywiście wiesz, że nie musisz zapinać pasów? Jednak wszystko z umiarem, Ty i dziecko teraz jesteście najważniejsi! Życzę szybkiego i w miarę bezbolesnego pordu :)

chyba nie mieszkasz w Polsce.. ??? jest nawet tak... ze lekarz zapowiada lezenie... przy koncu ciazy to gdzie tu jezdzenie autem ??


Poruszając się komunikacją miejską po naszych drogach to poród moze być bardzo szybki!!!


i z tym sie zgadzam... ;) do tej pory mnie pupa boli.. jak samochodem wjechalam w dziure... az mnie podrzuciło.. :/ i musze jeszcze zapłacic za naprawe koła.. ;]:/
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
Troche logiki! Lekarz nie po to zaleca leżenie, że jak się stoi czy siedzi to się urodzi :) Lekarz zaleca je w celu ulżenia przyszłej mamie, najczęściej taka pozycja jest dla niej najwygodniejsza. Nogi ułożone ponad poziomem serac gwarantują ułatwioną prace układu krwionośnego. A, że się wpada w dziury i telepie to przez to się nie urodzi. Półd jest bardzo dobrze chroniony w ciele kobiety poprzez 3 błonami płodowymi: owodnię, omocznią, kosmówką z czego pierwsza z nich chroni płód przed wstrząsami i umożliwa poruszanie się płodu, druga gromadzi szkodliwe produkty przemiany materii a trzecia pośredniczy w odżywianu płodu. Tak więc nie ma możliwości żeby coś się stało, można jeździć o ile nie jest to męczące dla przyszłej mamy.
 
K

Kotecek

Guest
Troche logiki! Lekarz nie po to zaleca leżenie, że jak się stoi czy siedzi to się urodzi :) Lekarz zaleca je w celu ulżenia przyszłej mamie, najczęściej taka pozycja jest dla niej najwygodniejsza. Nogi ułożone ponad poziomem serac gwarantują ułatwioną prace układu krwionośnego. A, że się wpada w dziury i telepie to przez to się nie urodzi. Półd jest bardzo dobrze chroniony w ciele kobiety poprzez 3 błonami płodowymi: owodnię, omocznią, kosmówką z czego pierwsza z nich chroni płód przed wstrząsami i umożliwa poruszanie się płodu, druga gromadzi szkodliwe produkty przemiany materii a trzecia pośredniczy w odżywianu płodu. Tak więc nie ma możliwości żeby coś się stało, można jeździć o ile nie jest to męczące dla przyszłej mamy.




badyl zgadzam sie z toba doskonale :) jakby bylo zagrozenie przedwczesnym porodem to kobieta laduje na patologii ciazy a nie kaza jej lezec a pozatym do szpitala tez musi jakos dotrzec :)
 

annie

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2005
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
53
Miasto
Holandia
Troche logiki! Lekarz nie po to zaleca leżenie, że jak się stoi czy siedzi to się urodzi :) Lekarz zaleca je w celu ulżenia przyszłej mamie, najczęściej taka pozycja jest dla niej najwygodniejsza. Nogi ułożone ponad poziomem serac gwarantują ułatwioną prace układu krwionośnego. A, że się wpada w dziury i telepie to przez to się nie urodzi. Półd jest bardzo dobrze chroniony w ciele kobiety poprzez 3 błonami płodowymi: owodnię, omocznią, kosmówką z czego pierwsza z nich chroni płód przed wstrząsami i umożliwa poruszanie się płodu, druga gromadzi szkodliwe produkty przemiany materii a trzecia pośredniczy w odżywianu płodu. Tak więc nie ma możliwości żeby coś się stało, można jeździć o ile nie jest to męczące dla przyszłej mamy.

Oczywiscie, ze mozna! Holenderki do konca ciazy zasuwaja dzielnie na rowerkach, z tylu na bagazniku maja jeszcze siodelko dla starszego dziecka.Sama widzialam! Mi rowniez lekarz zaleca rower.Tak wiec bez przesady, jesli ciaza nie jest zagrozona czy patologiczna, to nie ma powodu do tego, by sie nad soba rozczulac.Po prostu, zyj normalnie!
 
Status
Zamknięty.
Do góry