Samobójstwo 16-latki

Status
Zamknięty.

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
Ja nie rozumiem podjeścia "była grzeczna i nie sprawiała problemów" przecież właśnie te osoby grzeczne, tłumią wszelkie emocje w sobie. Nie zabijaja się ci, którzy innym szkodzą. To te wszystkie zale i smutki prowadzą do samobójstwa. Życie z dziadkami... za przeproszniem co to za życie? Bez rodziców. Ja sobie nie wyobrażam czegoś takiego. Mogła mieć problemy, których nie widzieli dorośli. Bo osoby, które mają ze sobą problem potrafią to ukrywać. O wiele lepiej niżby się wielu psychlogom wydawało. Dlatego nie rozumiem stwierdzenia "czemu się zabiła? była grzeczna i dobra, nie sprawiała problemów"
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
32
w gazecie wlasnie widzialam taki tekst:"zabila sie bo byla bardzo religijna..chciala juz w tym wikeu byc blisko Boga i Chrystusa"
moim zdaniem b. zle zrobila odbierajac sobie zycie nie znajduje sie blizej Boga..wrecz przeciwnie
to on nam je daje i odbiera..my nie powinnismy sami o tym decydowac
 

Nabi

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2006
Posty
484
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Nie chce pytac Was co o tym sądzicie, bo to nie na miejscu pytanie... Poprostu napiszcie co czujecie... :(
[*]

a ja się czuje w takiej sytuacji całkiem dziwnie, pewnie dlatego że też mam na imię Ania, też mam 16 lat ...
i w sumie to mogło się stać w każdej innej szkole..nawet w mojej...
przeraża też brak wyobraźni/odpowiedzialności/dojrzałości Jej klasy, w radiu jeden chłopak który siedział w ławce przez Nią ,powiedział że nic nie widział,on nic nie wie..
Rozumiem że klasa może być terroryzowana przez te 4-5 osób, ale takie zachowanie "obserwatorów" zdarzenia nie powinno mieć miejsca, ogólnie takie zdarzenie nigdy nie powinno nastąpić.
w takich momentach zastanawiam się czy człowiek się nie uwstecznia?

ehhh , szkoda mi Jej... :(
 

~CzArNa~

prezesowa.
Dołączył
9 Sierpień 2006
Posty
3 871
Punkty reakcji
4
w gazecie wlasnie widzialam taki tekst:"zabila sie bo byla bardzo religijna..chciala juz w tym wikeu byc blisko Boga i Chrystusa"
moim zdaniem b. zle zrobila odbierajac sobie zycie nie znajduje sie blizej Boga..wrecz przeciwnie
to on nam je daje i odbiera..my nie powinnismy sami o tym decydowac
No właśnie samobójstwo raczej jej nie zbliżyło tylko oddaliło od Boga ...
Samobójstwo wcale nie jest żadnym aktem wiary tylko nie wiary!
Coraz częściej zadziwia mnie ten świat ...
 

Nabi

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2006
Posty
484
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Nabi to nie ten temat z tym terroryzowaniem klasy !!

ojjj chodziło mi o to że hmmm... w każdej z sytuacji jest coś/ktoś co skłania do podjęcia takich decyzji,w przypadku Ani było to zachowanie uczniów z klasy, w przypadku Moniki pewnie też jakaś sytuacja związana z bliskimi osobami



a w sumie?

za dużo słyszy się o samobójstwach i to jeszcze nastolatek, przykładami są właśnie Ania ,Monika...

i w przypadku Moniki nic nie wiadomo czemu podjęła taką decyzję, dziwne.. młoda dziewczyna, całe życie przed nią a tu nagle postanawia z tym wszystkim skończyć.. swoją drogą smutne historie...
 

ankha20

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2005
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
smoczysko
Kurde,co z tymi dzieciakami się dzieje...Bezstresowe wychowanie przynosi widoczne skutki... :( Po prostu nie rozumiem jak mozna wychować bachory na takie potwory(jaki ladny rym)...Porażka naszego systemu wychowawczego i szkolnego.Jestem w tej kwestii ZA Giertychem(i chyba jedynej)-takie niedoróbki genetyczne powinno sie oddawać do szkól o wojskowym rygorze,ja jeszcze dorzucilabym ręczną wycinke drzew albo prace w kamieniolomach!A ojciec jednego z nich rzucil textem-"Przeciez nic sie nie stalo,to ona sie zabila a nie oni ją":/ Dorośli ludzie a tacy są...prymitywni.Taaaa,bo "dobry chlopak byl i malo pil".I smieci wyrzucal: :sciana: .
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Na początek bardziej oficjalnie:

Posty zawięrające tylko "[*]" będą usuwane z racji tego że nic nie wnoszą do tematu. Marek - zostaw sobie religijne rozmowy do działu religia, który jest obok.

A co do samego tematu:

Cóż gdyby nie ostatnia śmierć Ani to by o tym się wogóle nie wspomniało, teraz z samobójstw robi się jakąś sensacje narodową - wcześniej też się codziennie wieszali i jakoś tylko czasem lokalnie o tym wspomniano.

A swoją drogą, ciekawe miejsce sobie wybrała, pogratulować inwencji.
 

Merope

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
333
Punkty reakcji
0
Nie chce pytac Was co o tym sądzicie, bo to nie na miejscu pytanie... Poprostu napiszcie co czujecie... :(
[*]

Samobójstwa nastolatek to nic nowego.

Tylko, ze społeczeńtwo nagle się przebudziło i to dostrzegło.

Problem polega na tym, że samobójstwo jest w Polsce tematem tabu.
Raz na jakiś czas jedynie KRK zarzuci jakimś "jaśnieoświeconym" komentarzem typu "och, jakie to grzeszne!"

Ubędzie nam jeszcze z milion dziewic, to może wreszcie zaczniemy o tym poważnie dyskutować, a nie płakać nad rozlanym mlekiem.
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Nie wiem czym wy sie przejmujecie... Przeciez ludzie zawsze popelniali samobojstwa... TV zrobilo afere o tą jedną 14latkę i teraz nagle się oczy otwarły wszystkim, sam znałem jednego kolesia, ktory powiesil sie mając 15lat, a słyszałem o 2 podobnych przypadkach w mojej okolicy i jakoś tv się tym nie zainteresowała...

A wogole to tym milym akcentem chcialem przywitac cale forum :*
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Rapid - skoro liczyła na odsiecz kawalerii to widać że motywacja była dość wątła, a mimo to zrobiła to co zamierzała. Zresztą Ania z Gdańska także opowiadała koleżance o chęci samobójstwa - i też jakoś o odsieczy nie było mowy.

Rapid raz jeszcze - może ona pożegnała się bo poprostu była kulturalną osobą? Też bym tak zrobił.
 

Niklos

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
741
Punkty reakcji
0
kurcze co sie dzieje z tymi ludzmi!! ja rozumiem mozna miec dol depresje problemy ale nie trzeba odrazu ich tak konczyc....

Niestety nie wszyscy mają taką psychikę jak Ty.
...
Czasem, jest mi poprostu wstyd, że jestem chłopakiem...
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Uwaga uwaga wkracza nowa moda - samobujstwo!!! yeaa! zabijmy sie wszyscy!
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
pf, dopiero teraz te samobójstwa są nagłasniane - a tak naprawde to nie od dzisiaj sie dzieje. w moim miescie przed tą afera w gdansku tez powiesił się chlopak i nikt o tym oprocz naszego miasta nie wie. a zaloze sie ze gdyby to zrobil teraz tez by sensacja byla.
 
Status
Zamknięty.
Do góry