Saga Zmierzch

EmO19000

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Moim hobby są książki i czytam właśnie ostatnią książkę z sagi Zmierzch czyli "Przed Świtem" i....to najlepsze książki jakie w życiu przeczytałam! Harry Potter moim zdaniem stał się już nie modny, aczkolwiek mam wrażenie jakby ciągnął się w nieskończoność. Uważam że Stephanie Mayer jest młodą, najbardziej utalentowaną i moją ulubioną pisarką. :D Mam zamiar jeszcze przeczytać książkę jej autorstwa pt.: "Intruz". Niektórzy twierdzą że saga Zmierzch to horror z wampirami i wilkołakami na czele, ale to nie prawda, a przy najmniej ja bym oceniła te książki bardziej jako romanse.... Opowieść o Belli i Edwardzie jest nie tyle "straszna", lecz romantyczna. Jestem niezmiernie ciekawa jak zakończy się ta saga. :) Książki są zdecydowanie lepsze i bardziej emocjonujące od filmów. :klaszcz: To jest po prostu świetne....A wy co o tym sądzicie? :)
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
... Bez komentarza <_<

A co do tematu to:
http://www.forumowisko.pl/topic/65201-seria-zmierzchu/page__hl__zmierzch__fromsearch__1
 

Malta85

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Moim hobby są książki i czytam właśnie ostatnią książkę z sagi Zmierzch czyli "Przed Świtem" i....to najlepsze książki jakie w życiu przeczytałam! Harry Potter moim zdaniem stał się już nie modny, aczkolwiek mam wrażenie jakby ciągnął się w nieskończoność. Uważam że Stephanie Mayer jest młodą, najbardziej utalentowaną i moją ulubioną pisarką. :D Mam zamiar jeszcze przeczytać książkę jej autorstwa pt.: "Intruz". Niektórzy twierdzą że saga Zmierzch to horror z wampirami i wilkołakami na czele, ale to nie prawda, a przy najmniej ja bym oceniła te książki bardziej jako romanse.... Opowieść o Belli i Edwardzie jest nie tyle "straszna", lecz romantyczna. Jestem niezmiernie ciekawa jak zakończy się ta saga. :) Książki są zdecydowanie lepsze i bardziej emocjonujące od filmów. :klaszcz: To jest po prostu świetne....A wy co o tym sądzicie? :)

Masz w zupełności rację czytanie książek typu zmierzch jest o wiele bardziej ekscytujące niż oglądanie ich na ekranie. Czytając zmierzch uważałam, że jest genialny chociaż ostatnio koleżanka poleciła mi sagę szeptem (podobna w stylistyce) i muszę powiedzieć, że jak dla mnie to Szeptem jest o wiele lepsza i bardziej wciągająca.
 

adam333

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2011
Posty
58
Punkty reakcji
0
Probowalem czytac, ale jakos mi nie szlo. Z takich mroczniejszych fantasy wole np. "Tulaczy" Diaczenków
 

elka1910

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
30
Punkty reakcji
0
Czytaliście może nową powieść Becki Fitzpatrick Crescendo? Pozostając na gruncie literatury pokroju Zmierzchu, książka Fitzpatrick jest zdecydowanie lepsza. Narracja spowita jest tajemnicą i niepowtarzalnie dozowanym napięciem. Polecam tę książkę.
 

mag77

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
163
Punkty reakcji
0
Tez uwazam, ze ksiazki sa tysiac razy lepsze, niz ich ekranizacje. "Zmierzch" mnie nie powalil, choc doczytalam go do konca. Przez film nie przebrnelam;). Ale ostatnio przeczytalam cos, moim zdaniem, troche lepszego- "Pocalunki wampirow" Shreiber. To tez jest saga, jesli wyjda nastepne czesci- z pewnoscia po nie siegne.
 

koczura1

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2011
Posty
7
Punkty reakcji
1
Proponuję wam przeczytać sagę o wiedźminie jest wciągająca ja nie mogłem się od niej oderwać
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Zmierzch... Przyznam, przeczytałam wszystkie części zanim jeszcze ukazało się oryginalne tłumaczenie na sklepowych półkach. Dlaczego?Raczej z ciekawości, ze względu na prostotę języka i fabuły - łatwe, lekkie i przyjemne aczkolwiek nieambitne, nie niosące żadnej głębszej treści - Tak mogłabym określić ową Sagę.
 

pożeczkowa

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2011
Posty
58
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
Jastrzębie Zdrój / Katowice
to zapewne dobre książki dla nastolatek, takie ot, bez polotu.. próbowałam przebrnąć przez pierwszą część, ale nie dałam rady, tak niesamowicie mnie 'zmuliła' od samego początku, że aż szkoda.. przez film przebrnęłam (pierwszą część), ale też nie miałam zbyt zachwyconej miny.. raczej takie "what the hell \o_O/" .. nie, po prostu nie.
 

elunia922

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2011
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Saga zmierzch też mi się bardzo podoba aczkolwiek Harry Potter jest moja ulubioną książką. I nie stał się nie modny tylko się skończył i nie ma co czytać. Zmierzch spodobał mi się po obejrzeniu filmu. Moja siostra przyniosła ten film na płycie i oglądała razem z bratem i jak się do nich dołączyłam to musiałam później obejrzeć całość od początku:) Oczywiście książki są zawsze bardziej interesujące:)
Dla mnie to wcale nie jest to tylko opowieść dla nastolatek bo znam wiele osób które nie są nastolatkami a ta historia bardzo się im podoba. Ona opowiada o nastolatkach ale w inny sposób, ja uważam, że autorka miała świetny pomysł na tą książkę a jeżeli komuś się nie podoba to nie musi czytać :p
 

LordAranea

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2011
Posty
94
Punkty reakcji
5
CZytałam i mogę śmiało polecić jeśli ktoś szuka niezobowiązującej, lekkiej, miłej lektury;) fakt, saga wciąga ale to chyba za sprawą lekkiego pióra autorki i dość ciekawej akcji. nie umywa się do przygód Harrego Potter, zresztą nie powinno się ich porównywać bo przecież opowiadają o całkiem czym innym.

Film widziałam ale książka pobija go o głowę :)
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
No dobra a ja powiem, że Zmierzch jest nudną i bajkową książeczką. Zacząłem czytać, ponieważ interesuje się wampirami i tym podobnymi stworzeniami. Ale czy Zmierzch mnie zadowolił? Nie, nie dość, że straciłem kilka dni na przebrnięcie 3książek (czwarta czytałem głównie dialogi i krótkie opisy) to jeszcze musiałem znosić romanse wampirzątka, które zostało obtarte ze wszystkich cech swego gatunku.
Jedyną ciekawą rzeczą były te niby. wilkołaki, tym mnie miło zaskoczyła autorka.
 

Orianka

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Muszę przyznać, że jak czytałam za pierwszym razem Zmierzch to mnie strasznie wciągnęło, że całą sagę przeczytałam w pięć dni. Gdy zaczęłam czytać po raz drugi, miałam ochotę palnąć sobie w łeb za to, że wydałam tyle pieniędzy na taką książkę. Kompletny brak logiki, wykonanie słabo przeciętne, przy czym słyszałam, że w oryginalnej wersji jest jeszcze gorzej niż w naszym polskim przekładzie. No i zrobienie z wampirów bożonarodzeniowej choinki przy słońcu? o_O Aż mi ciśnienie skacze.

Film obejrzałam z czystej ciekawości i chyba tez dla tego, że lubię samą siebie torturować. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to taka sama mina - rozdziawiona niczym ryba - głównej aktorki. Czy tylko mi się rzuciło to w oczy? Kristen przez wszystkie trzy filmy ma taką samą minę! Nawet na plakacie ma taką minę, rany, jedynie co z filmu mi się podobało to ścieżka dźwiękowa i tyle.
 

tander

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2011
Posty
13
Punkty reakcji
0
Miłośnikom "Zmierzchu" polecam świetną książkę w podobnej tematyce czyli "Bestię" Alex Flinn. Rewelacyjna książka!
 

fiaga

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
179
Punkty reakcji
1
Ten gatunek nazywa się paranormal romance. Nazwa wiele wyjaśnia, prawda? To nie jest horror, to nie jest fantasy, to romans paranormalny. Dlatego nie specjalnie pasuje tu polecanie świetnego fantasy Sapkowskiego, bo brakuje mu arcyważnego elementu- romantycznej miłości nastolatków. Natomiast mogę z czystym sumieniem polecić pierwszy tom trylogii Leigh Fallon Córka żywiołów. Jak to w obrębie gatunku- trochę jest wspólnych punktów z innymi powieściami, trochę różnic. Najważniejsza jest ta, że Córka nie odnosi się do wampirów, a do mitologii celtyckiej
 
Do góry