Saga o Ludziach Lodu

2sxy4u

Rzepa :P
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
854
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
__PodHale!!__
postanowilam zalozyc temat poswiecony wlasnie tej sadze, poniewaz ostatnio zawladnela mna:)) :bag: musze przyznac ze to jedna z ciekawszych ksiazek!

mam nadzieje ze nie jestem na tym forum jedyna milosniczka tej ksiazki;) i ze ktos sie odezwie:) ;)

**** mała namiastka ****


Dawno, dawno temu, przed wieloma setkami lat, Tengel Zły wyruszył na dzikie pustkowia, by zaprzedac duszę Diabłu.
Pózniej Tengel stał sie protoplasta rodu Ludzi Lodu.
Tengel uzyskał obietnicę ziemskiego powodzenia , lecz w zamian za to co najmniej jeden z jego potomkow w kazdym pokoleniu musiał pozostac w sluzbie Szatana i czynic zło. Ich znakiem miały być zolte, kocie oczy, posiadac tez mieli zdolnosc czarowania, Akiedys w przyszlosci, urodzic sie mial ktos rozporzadzajacy taka ponadnaturalna sila, jakiej swiat jeszcze nie widzial.
Przeklenstwo mialo ciazyc nad rodem dopoty, dopoki nie zostanie odnalezione miejsce, w ktorym Tengel zly zakopal naczynie przeznaczone do gotowania czarodziejskiego wywaru, posiadajacego moc przywolywania Ksiecia Ciemnosci.
Tak glosi legenda.
Czy to prawda - nikt nie wie.
Pewnego razu, w XVI wieku, w rodzie Ludzi Lodu przyszedl na swiat chlopiec obciazony dziedzictwem, ktory probowal odwrocic zlo, przemienic je w dobro, i dlatego nazwano go Tengelem Dobrym...





aktualnie jestem na 10 tomie ;) nie jest zle zostalo mi 37 :sexy:

mam nadzieje ze jest tutaj jakis osobnik czytajacy rowniz sage:p
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
Haa, witam fanów sagi o Ludziach lodu. Nie, nie jesteś jedyną miłośniczką, na pewno :).

Świetne książki. Jedna przebija drugą. Tak więc: dyskusję czas zacząć !
 

2sxy4u

Rzepa :P
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
854
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
__PodHale!!__
witaj Karh :) fajnie ze ktos jest:)) ile juz przeczytałaś? pewnie wszystkie?? ja kupuje co tydzien z kolekcji "FUCKTU" :lol: :bag: ale oni maja poonoc tylko 15tomow wydac- czyli w ten piatek koniec :mruga:

jaka mialas ulubiona postac?? bo ja bez watpienia SOL !! :eek:k:
 

Gin

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
47
Punkty reakcji
0
Nie trawię Sagi, choć przeczytałam (zaciekawił mnie jej fenomen wśród kumpeli, normlanie opętanie jakieś) :D Nie lubię romansów, a już na pewno fantasy. Nie dość, że miłość w tle, to dodatkowo fantastyczna sceneria i dziwne nazwy :]
Najbardziej rozwaliły mnie opisy coponiektórych epizodów miłosnych...takie...yyy...mocne i plastyczne (rozbudzają fantazję, ale tylko to mnie urzekło) :D
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
Nie, de facto jeszcze nie wszystkie :lol:. Ulubiona postać? No nie wiem, jest dużo ciekawych postaci, ciężko mi się zdecydować na cokolwiek i pewnie tak pozostanie.

W sumie to ja łykam wszystko co zakrawa na fantasy więc ciężko byłoby ludzi lodu pominąć.
 

Aprilka

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
364
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Sagę przeczytałam całą parę lat temu poza może 2-3 częściami których nie mogłam nigdzie dopaść. Co prawda nie przepadam za romansami, ale w wydaniu Margit Sandemo są ona całkiem ciekawe... Podziwiam autorkę za jej niewątpliwy talent i ogromną fantazję... Moja ulubiona postać to na pewno Sol i Saga z 29. tomu :)
 

2sxy4u

Rzepa :P
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
854
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
__PodHale!!__
ojeju jeju:p dzis zaczynam 12tom:p hehe teraz zdecydowanie wymiata villemo:p tak wlasciwie to przyznam ze czytajac ta ksiazke czasami mam zal ze to tylko fikcja:D
 

Lisa

grzeczny aniołek ;)
Dołączył
11 Styczeń 2007
Posty
1 213
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
otchłani smutku :(
Widzę, że ciekawy temat ja też znalazłam tą sagę, ale całkiem przypadkiem. Tak mnie zaintrygowała, ze sięgam po kolejne części. Aktualnie jestem na 22 części. Moją ulubioną postacią chyba jest Sol i Mattias, choć tak jak powiedział Karh jest mnóstwo ciekawych postaci. No i kolejne postacie są coraz lepsze.
 

2sxy4u

Rzepa :P
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
854
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
__PodHale!!__
ano wlasnie:) w sumie to nie da sie z sagi wyciagnac "ulubionej" postaci, bo kazda osoba tam ma w sobie cos szczegolnego. hehe mnie zaintrygowal "ksiaze ciemosci" Sandemo opisala go tak ze naprawde odpadlam (w czesci kiedy Sol go spotkala:))- no dla mnie bostwo:D
 

sylvka

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2007
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja również jestem miłośniczka sagi, ta książka jest rewelacyjna. Jestem teraz na 24 tomie , średnio czytam jeden tom na tydzień he he
 

YoMan

Narcyz :)
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
4 475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Włoszczowa
hyh
ja skonczylem jakis miesiac temu ;)

tez uwielbiam ta sage (tak jak moje siostra)

pierwszy 3 tomy najlepsze. Poplakalem sie gdy umierala sol Tengel i Silie.

Czytajcie dalej, duzo sie zmienia i wyjasnia ;)
 
Do góry