Sądy Boga dotykają ziemię

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Ja myślę że sobie nawzajem nie przeszkadzamy, a jeżelii mówimy o tym samym, tylko innymi słowami i z innego punktu widzenia to tym lepiej dla Prawdy!
Pozdrawiam
matejanko
raczej co inne miałam na mysli ....
wspomniałaś Proroków i Jezusa i popatrz jak na nich reagowano ?
prorocy Głosili - nawróćenie -upamietanie ,bo jesli sie nie nawrócą ściągna na siebie GNIEW-SąD Bozy
ci co zgrzytali na nich zębami ZABIJALI ich ,podobnie jak i dzisiaj ,tyle że SłOWAMI -JęZYKIEM
jadem .
Nie przepuścili ani Prorokom ani Jezusowi
jesli Prorocy nawoływali ,wykazywali ich wine -grzech ,szli na śmierć
Jezus Głosił ,Wyzwolenie ,Miłosc ,i TEZ GO ZABILI .
takie to jest NASIENIE .
nie chodzi o to że my sobie przeszkadzamy ,ale oto że PRZESZKADZAMY IM .
i moga sie uśmiechać i schlebiać sypać wiedzą ,ale to pozory .
Długo nie rozumiałam dlaczego YHVH postępuje TAK a nie inaczej dlaczego jest Taki srogi.
Ale to nie tak ,On poprostu CHRONI SWOJą MIłOść DLA SWOICH
Popatrz ty Głosisz i chca cie rozszarpac i mnie chca rozszarpac ,dla nich sam Bóg YHVH jest obrzydliwością dlatego Urągają JEMU bezkarnie - a ja nie bede słuchać i zerkac zza węgła jak tchorz.
nie chca Miłości ,Miłosierdzia , odrzucają to NIE niech INNY PRZYJMIE.
 

Enki

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
379
Punkty reakcji
0
matejanko
raczej co inne miałam na mysli ....
wspomniałaś Proroków i Jezusa i popatrz jak na nich reagowano ?
prorocy Głosili - nawróćenie -upamietanie ,bo jesli sie nie nawrócą ściągna na siebie GNIEW-SąD Bozy
ci co zgrzytali na nich zębami ZABIJALI ich ,podobnie jak i dzisiaj ,tyle że SłOWAMI -JęZYKIEM
jadem .
Nie przepuścili ani Prorokom ani Jezusowi
jesli Prorocy nawoływali ,wykazywali ich wine -grzech ,szli na śmierć
Jezus Głosił ,Wyzwolenie ,Miłosc ,i TEZ GO ZABILI .
takie to jest NASIENIE .
nie chodzi o to że my sobie przeszkadzamy ,ale oto że PRZESZKADZAMY IM .
i moga sie uśmiechać i schlebiać sypać wiedzą ,ale to pozory .
Długo nie rozumiałam dlaczego YHVH postępuje TAK a nie inaczej dlaczego jest Taki srogi.
Ale to nie tak ,On poprostu CHRONI SWOJą MIłOść DLA SWOICH
Popatrz ty Głosisz i chca cie rozszarpac i mnie chca rozszarpac ,dla nich sam Bóg YHVH jest obrzydliwością dlatego Urągają JEMU bezkarnie - a ja nie bede słuchać i zerkac zza węgła jak tchorz.
nie chca Miłości ,Miłosierdzia , odrzucają to NIE niech INNY PRZYJMIE.
Nikt was tu nie rozszarpie,ani nikt Bogu nie urąga.Nie zastraszaj Matejanki dla odmiany.Są w Biblii wersety o miłości,czy to nie bardziej pasuje do kobiety?i przyjemnie się czyta,zamiast przekleństw. :)
 

matejanka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2007
Posty
923
Punkty reakcji
0
Ale to nie tak ,On poprostu CHRONI SWOJą MIłOść DLA SWOICH

Orso luba!
Sądzę że w" połowie" masz rację!
ALe...
Co znaczy dla Swoich?
Niepokoi mnie gdy mówisz o tych należących do Boga i tych odrzuconych.

Jeżei chodzi Ci o ludzi to mogę się zgodzić , że w danym momencie na ziemi są ci , co są już Boga, i tacy co są jeszcze przeciwko Bogu.

'Ale każdy duch kazdego człowieka należy do Boga i każdy jest Jego!
również duch Hitlera, Stalina, Bin Ladena, Judasza czy innych(diabła też)
DLatego każdy człowiek posiadając ducha posiada godność choć jako człowiek potrafi zachowywać się bardzo niegodnie.
Jezus umarł za grzeszników nie za sprawiedliwych!
pozdrawiam
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
matejanka'
Orso luba!
Sądzę że w" połowie" masz rację!
ALe...
Co znaczy dla Swoich?
Niepokoi mnie gdy mówisz o tych należących do Boga i tych odrzuconych.
odrzuconych ?
to oni ODRZUCAJą !
ci są JEGO ,którzy GO PRZYJELI .
czy nie te sa twoje dzieci które masz ZAPISANE .
Jeżei chodzi Ci o ludzi to mogę się zgodzić , że w danym momencie na ziemi są ci , co są już Boga, i tacy co są jeszcze przeciwko Bogu.
a kogo jak nie o ludzi ?
'Ale każdy duch kazdego człowieka należy do Boga i każdy jest Jego!
również duch Hitlera, Stalina, Bin Ladena, Judasza czy innych(diabła też)
no tak ty czekasz na ich reinkarnacje ,ja bede sie trzymac tego co napisano .

DLatego każdy człowiek posiadając ducha posiada godność choć jako człowiek potrafi zachowywać się bardzo niegodnie.
Jezus umarł za grzeszników nie za sprawiedliwych!
pozdrawiam
Jakiego DUCHA ,czyjego ?
bo zwierzęta też mają ducha.
Bóg JEST SęDZIA i dlaczegoś NIM JEST ,a to że w SWOIM MIłOSIERDZIU na SIEBIE wział
SąD i Wyrok za nas .TYM gorzej dla tych co odrzucają .
Dopuszczasz ze np twój syn jest reinkarnowanym Hitlerem ?
Chociaz ty niedopuszczasz do siebie ,ze Jezioro Ognia dla szatana i jego pracowników jest gotowe.
to jednak jest i oczekuje ....
Jak długo YHVH jak długo ...
Kiedy pomścisz krew naszą ....
 

matejanka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2007
Posty
923
Punkty reakcji
0
matejanka'
odrzuconych ?
to oni ODRZUCAJą !
ci są JEGO ,którzy GO PRZYJELI .
czy nie te sa twoje dzieci które masz ZAPISANE .
Bóg powierzył mi swoje dzieci i dlatego urodziły sięz mojego ciała.
Ale każde dziecko które bym otrzymała pod opiekę od Boga byłoby takie same dla mnie jak te, co urodziłam.

a kogo jak nie o ludzi ?
Tu jest właśnie powód dlaczego BÓg wyglada na surowego Sędziego.
Potop, Sodoma i Gomora i inne plagi unicestwiające ludzkie życie. Czyżby w czasie potopu nie zginęło żadne dziecko które jeszcze nie zdążylo zgrzeszyć. CÓż za okrutny byłby to Bóg GDYBY TO CHODZIŁO O ZBAWIENIE CZŁOWIEKA.


no tak ty czekasz na ich reinkarnacje ,ja bede sie trzymac tego co napisano
Nie mnie sądzić czy oni powrócą na ziemię czy nie i jaki będzie nad nimi Boski Sąd.
Wiem napewno że Bog jest nieskończenie sprawiedliwy i każdego doprowadzi do Siebie , ale nie każdego człowieka , gdyż celem wiary jest zbawienie DUSZY.
Wybawienie ciała z chorób i plag jest wtórne.
list do Hebrajczyków11,9
Zresztą, jeśliśmy cenili i szanowali ojców naszych weług ciała, mimo , że nas karcili, czyż nie bardziej winniśy posłuszęństwo Ojcu dusz a żyć będziemy.

i ten sam list 12,23
......do niezliczonej liczby aNiołów, na uroczyste zebranie, do Kościoła pierworodnych kórzy są zapisani w niebiosach, do Boga , który sądzi wszystkich, do duchów sprawiedliwych, które już doszły do celu

To duch ma osiągnąc cel a nie człowiek, ciało i krew nie mogą bowiem odziedziczyć Królestrwa.
Zmartwychwstanie ciała jest zmartwychwstaniem duszy do życia na ziemi na kolejną lekcję i zbieranie doświadczeń, lub na pokutę lub na jakąś misję.


Jakiego DUCHA ,czyjego ?
bo zwierzęta też mają ducha.

Zwierzta są duszami ale nie mają ducha i jako takie dopiero wspinają się po drabinie do otrzymania ducha a przez to stania się pełnym dzieckiem Boga, otrzymując wolną wolę i sumienie
Każdy człowiek jaki by nie był posiada w sobie Boską cząstkę , iskrę z Boskiego Ducha i w tej iskrze jest ludzka niezbywalna godność






Bóg JEST SęDZIA i dlaczegoś NIM JEST ,a to że w SWOIM MIłOSIERDZIU na SIEBIE wział
SąD i Wyrok za nas .TYM gorzej dla tych co odrzucają .

Bóg jest Sędzią , gdyż ustanowił takie Prawo którego musimy przestrzegać inaczej podlegamy sądowi tego Prawa, a więc Boskiemu sądowi choć Bóg nas wcale nie sądzi , lecz Jego Prawo w naszym sumieniu.
To tak jak kochający rodzic przestrzega wprowadzonych w domu zasad chociaż najchętniej nie wykonywałby ich i gdy widzi jak jego dziecko cierpi, gdy otrzymuje zgodną z tymi zasadami karę. ALe dla dobra dziecka przestrzega wprowadzonych zasad, chociaż wielu dobrych rodziców zamienia nieraz bolesną karę(np odebranie ulubionej zabawki )na wykonanie jakiejś pracy i to też jest wychowawcze.ALe tylko wtedy gdy dziecko współracuje .
Podobnie jest z Boskim Prawem i Sądem tylko o wiele doskonalej,
Każdy dobry rodzic jest ziemskim odbicien miłosći najwyższego do swoch dzieci.




Dopuszczasz ze np twój syn jest reinkarnowanym Hitlerem ?

nie mam prawa tak myśleć o nikim i kim był nie ma dzisiaj znaczenia , liczy się kim jest i kim będzie . Znowu powtarzam pierwsi będą ostatni a ostatni pierwsi ..jak Ty rozumiesz te słowa?
Chociaz ty niedopuszczasz do siebie ,ze Jezioro Ognia dla szatana i jego pracowników jest gotowe.
to jednak jest i oczekuje ....

Co to jest jezioro ognia>
To przenośnia wzięta z obyczjów u Żydów palenia śmieci poza miastem!
I to chodzi o spalenie w ogniu i tyglu Boskiego Sądu wszystkich fałszywych poglądów(fałszywy prorok), wszystkich błędnych pojęć i całego nagromadzonego zła na wieki wieków amen tak że już nigdy więcej nie pojawią się w życiu ludzi .
Zostanie tam również wrzucona śmierć , gdyż GDY CZŁOWIEK ZROZUMIE KIM JEST ŚMIERĆ PRZESTANIE DLA NIEGO ISTNIEĆ JAK RÓWNIEŻ , GDY PRZESTANIE GRZESZYĆ JEGO DUCH BĘDZIE ZAWSZE ŻYWY A NIE SPARALIŻOWANY ANI MARTWY!


Jak długo YHVH jak długo ...
Kiedy pomścisz krew naszą
Bóg sie na nikim nie mści to jest słownictwo Starego Testamentu.
Jezus mówiąc o Sądzie mówił o oddaniu każdemu weług jego uczynków co z kolei w TT oznacza zebranie własnych plonów z zasianego przez siebie ziarna, w postaci przejścia tą samą drogą którą kazalismy przejśc innym, czyli ipoznania smku zasianych przez nas owoców. Po to dusze zmartwychwstają w Czasach Ostatecznych na Sąd.
TEN SĄD JUŻ SIĘ ZACZĄŁ W 1866 ROKU PO OTWARCIU SZÓSTEJ PIECZĘCI I POWROCIE SŁOWA NA ZIEMIĘ wSZYSCY SIĘ NA NIM DZISIAJ ZNAJDUJEMY
pozdrawiam
PSCzy to jest zemsta Boga?
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
Wszechświat został rozumnie zaprojektowany,a rozum ten przewyższa ludzki niepomiernie
Tak, masz racje. Ale czy to daje nam odpowiedź na to kim jest bóg (allahem, Bogiem czy może kimś zupełnie nieznanym ludziom.) ?

Dlaczego z małej ?
Gdyż, Bóg symbolizuje boga chrześcijańskiego. A według mnie nigdy ludzkości nie będzie dane dowiedzieć się kim jest bóg.

Ja też uwazam że myślę racjonalnie! Widzisz zależy co weźmiemy za punkt odniesienia.
Tu się mylisz. To tak jak ja bym powiedział że 2+2 jest 5 i sądziłbym że zrobiłem to dobrze a wynik wyszedł dlatego inny bo robiłem to ze swojego punktu widzenia. Racjonalizm to racjonalizm.
Szczegolnie gdy z góry założymy, że większość ludzkości czytającej Biblię to banda durniów, włącznie z wybitnymi jednostkami zajmującymi się egzegezą biblijną, znające języki starego czasu i badające historię Narodu Wybranego!
Ja tak nie sądzę. Ludzie wierzący w prawdziwość Bibli są po prostu zbyt pewni swoich racji.
Idea jednego Boga(o ile On istnieje)
No to ja już nic nie rozumiem. Ty wątpisz w Boga ? :mruga:
wydaje się racjonalnemu człowiekowi najbardziej logiczna.
A niby czemu ?
Gdyż gdyby było wielu Bogów to żaden z nich nie mógłby być wszechmocny i nawzajem by się mogli zwalcza, co powodowałby chaos w Stworzeniu.
Jesteś w stanie to stwierdzić w 100 % ?

Do jakich wniosków doszedł mój racjonalny umysł?
Że chociaż poczucie istnienia Boskości posiadam w sobie, z samej siebie, bez żadnej wewnętrznej wiedzy i to poczucie odpowiada stopniowi rozwoju mojego ducha, to jednak mam za mało danych, aby wiedzieć więcej o Bogu jaki On jest i kim ja sama jestem.
Kim jestem nie jako materia przetwarzająca inną materię, ale od strony mojego ducha , który ma uczucia, kocha, współczuje, pragnie dobra itd. a więc posiada niematerialne atrybuty wrecz przeczące idei egoistycznego genu(mam nadzieję że ją znasz)
No i doszłam do wniosku że Bóg jeżeli istnieje i mnie stworzył musi mi Siebie objawić! To było po prostu wewnętrzne przekonanie. Że napewno Go znajdę jeżeli tylko odpowiednio poszukam!!!(dodam w nawiasie że religia w której się urodziłam nie wystarcała mi już)
To długa historia więc nie będę Ciebie nią nudziła!
W efekcie doszłam do wniosku że pomimo tego że religie są takie rózne to jednak posiadają wspólne cechy , tak jakby Prawda była rozrzucona po całym świecie. A ponieważ urodziłam się w europie zaczęłam uwaznie czytać Biblię , uwazając że w niej może znajdę, w jej słowach, choć spisanych przez ludzi, ale jednak Ślad Boga.
Długo niewiele z tego rozumiałam i choć czytałam i czułam, że to nie są tylko ludzkie słowa, nie potrafilam zrozumieć ich sensu.
To tak jakbym wzięła matematykę wyższą i wpatrywała się w równania niczego z nich nie mogąc zrozumieć.
ALe z uporem czytałam czekając na oświecenie, szczególnie Nowy Testament, słusznie uważając, że jest bliższy mojej duchowej percepcji.
Pewnie byłam za mało wykształcona aby z Biblii zrozumieć to, co w niej widzieli egzegeci i tak by pewnie trwało nadal , gdybym nie znalazła Pism Trzeciego Testamentu!
Ponieważ w moim umyśle miałam w pewnycm sensie zakodowane wiele słów z ST i NT to czytając TT ze zdumieniem zauważyłam, że zaczynam rozumieć przynajmniej niektóre wypowiedzi. Nagle w moim umyśle zaczęło się dotychczasowe niewielkie poznanie, układać w logiczną całość.
Zaznaczam nie od razu , ale pierwsze rozumienie pociągało następne i po kolei otwierały się przede mną wrota dotąd nigdy przeze mnie nieoczekiwane!

Przyznam, się że w najśmielszych marzeniach nie sądziłam że będzie mi dane poznać Boga w takim stopniu jak dzięki Trzem Testamentom, gdyz wraz z czytaniem Słowa zaczęłam odczuwać wewnętrzne Słowo , jeszcze dodatkowo wyjaśniające i wskazujące mi drogę poznania
.A była to droga do mojego wnętrza, taka którą każdy musi zrobić na własnych "nogach" jeżeli chce poznać bliżej swojego Stwórcę!.
Ehh, według mnie człowiek myślący racjonalnie jeśli nie jest w stanie udowadnić czegoś to podchodzi do tego sceptycznie. Może w to wierzyć ale nigdy, nie będzie tego w 100 % . Jeśli chodzi o Biblie to człowiek myślący racjonalnie nie uwierzy w słowa ludzi, tym bardziej że nie wiadomo do końca kim oni byli.
To dobrze , ze słyszysz w swoim wnętrzu głos swojego sumienia. Wsłuchaj się w niego, a on Ci powie jaką drogą masz iść aby poznać Boga.
Już mi powiedział. Mówił coś w stylu : "Nie wierz ludziom" i "boga poznasz dopiero po śmierci"
mnie stworzył musi mi Siebie objawić!
To już nie jest racjonalne. To tylko twoje przeczucie.
Że napewno Go znajdę jeżeli tylko odpowiednio poszukam!!!
Skąd wiesz że bóg ma ochote nam się objawać na Ziemi. Może planuje poznać nas ze sobą po naszej śmierci ?

Nie jestem w stanie Ci na to pytanie odpowiedzieć!
Czemu nie ?
Rownież nic nie wiemy o tym jak umierają inni ludzie!
Po twoim poprzednim poście można stwierdzić że Ty wiesz.
staram sięjak mogę ale przecież już ustaliliśmy że nie jestem wszechwiedzącym Bogiem lecz dzieckiem na drodze swojego rozwoju!
Ha i tu Cię mam i się nie wywiniesz :D
Na pytanie kiedy nastąpi ten osobliwy koniec świata odpowiedziałaś:
Za naszego pokolenia! Czy takie określenie "niedługo" Ci wystarczy?
Musisz wiedzieć skąd to wiesz w przeciwnym wypadku tego nie wiesz. Twoja odpowiedz potwierdza to że nie wiesz a się wypowiadasz :(

Wybaczcie za chaotyczność tego postu ;)
Cholera , musiałem troche skrócić troche tego posta bo pisało że dałem za dużo cytatów :p
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Orsa

Chodzi o ludzkiego ducha,tego kim jesteśmy w rzeczywistości i "który jedynie ma wartość przed Bogiem".
A może coś z tego

Ez 11:19 Br "Ja zaś dam im nowe serce i nowego ducha. Zabiorę z ich piersi serce kamienne, a dam im serce z żywego ciała,"
Ez 36:26 Br "I dam wam serce nowe i tchnę w was nowego ducha. Zabiorę wam wasze serca kamienne i włożę w was serca z żywego ciała."
Ez 36:27 Br "Przekażę wam mojego Ducha i sprawię, że zaczniecie postępować według moich praw i zachowywać moje przykazania, wprowadzając je w życie."
Ez 37:5 Br "Otóż Pan Bóg tak mówi do tych kości: Tchnę w was ducha i ożyjecie na nowo."
Ez 37:6 Br "Pokryję was ścięgnami, znów porośniecie ciałem, obciągnę was skórą. Tchnę w was ducha, tak że ożyjecie i przekonacie się, że Ja jestem Panem."
Ez 37:8 Br "I widziałem, że wszystkie były pokryte ścięgnami, obrosłe ciałem i obciągnięte skórą. Ale ducha jeszcze w nich nie było."
Ez 37:9 Br "I powiedział Pan do mnie: Synu człowieczy, zacznij prorokować do ducha, prorokuj, i powiedz duchowi, że takie oto są słowa Pana Boga: Przybądź z czterech stron świata, o duchu, i wstąp w tych umarłych, aby mogli ożyć."
Ez 37:14 Br "Tchnę w was mojego ducha i ożyjecie, i osadzę was na waszej ziemi. I wtedy poznacie, że Ja, Pan, wam to już powiedziałem i wszystko wypełnię. Taki jest wyrok Pana."
Ez 39:29 Br "I nie będę już ukrywał przed nimi mojego oblicza, bo rozleję mojego ducha nad całym Domem Izraela. Taki jest wyrok Pana Boga."
><.,.,
jak widzisz BEZ DUCHA YHVH nie mozna postępować według Jego Praw
możesz miec nowego swego DUCHA ,ale Jego DUCH Jest ponad nasze .
Nowy DUCH ,to przebudzenie ,ale to jest dopiero POCZąTEK
jam myslisz?
 

matejanka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2007
Posty
923
Punkty reakcji
0
A może coś z tego

Ez 11:19 Br "Ja zaś dam im nowe serce i nowego ducha. Zabiorę z ich piersi serce kamienne, a dam im serce z żywego ciała,"
Ez 36:26 Br "I dam wam serce nowe i tchnę w was nowego ducha. Zabiorę wam wasze serca kamienne i włożę w was serca z żywego ciała."
Ez 36:27 Br "Przekażę wam mojego Ducha i sprawię, że zaczniecie postępować według moich praw i zachowywać moje przykazania, wprowadzając je w życie."
Ez 37:5 Br "Otóż Pan Bóg tak mówi do tych kości: Tchnę w was ducha i ożyjecie na nowo."
Ez 37:6 Br "Pokryję was ścięgnami, znów porośniecie ciałem, obciągnę was skórą. Tchnę w was ducha, tak że ożyjecie i przekonacie się, że Ja jestem Panem."
Ez 37:8 Br "I widziałem, że wszystkie były pokryte ścięgnami, obrosłe ciałem i obciągnięte skórą. Ale ducha jeszcze w nich nie było."
Ez 37:9 Br "I powiedział Pan do mnie: Synu człowieczy, zacznij prorokować do ducha, prorokuj, i powiedz duchowi, że takie oto są słowa Pana Boga: Przybądź z czterech stron świata, o duchu, i wstąp w tych umarłych, aby mogli ożyć."
Ez 37:14 Br "Tchnę w was mojego ducha i ożyjecie, i osadzę was na waszej ziemi. I wtedy poznacie, że Ja, Pan, wam to już powiedziałem i wszystko wypełnię. Taki jest wyrok Pana."
Ez 39:29 Br "I nie będę już ukrywał przed nimi mojego oblicza, bo rozleję mojego ducha nad całym Domem Izraela. Taki jest wyrok Pana Boga."
><.,.,
jak widzisz BEZ DUCHA YHVH nie mozna postępować według Jego Praw
możesz miec nowego swego DUCHA ,ale Jego DUCH Jest ponad nasze .
Nowy DUCH ,to przebudzenie ,ale to jest dopiero POCZąTEK
jam myslisz?
Orsa!
Wspaniałe cytaty wybrałaś i według tych cytatów masz jak na dłoni zmartwychwstanie dusz na Końcu Czasów do odnowy, oczyzczenia i nawrócenia.

Oczywiście że bez Ducha Bożego nikt sam z siebie nigdy nie byłby zbawiony, gdyż jak Syzyf wspinalibyśmy się pod górę naszego życia aby w następnym zaczynać od początku.
pozdrawiam
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
Orsa!
Wspaniałe cytaty wybrałaś i według tych cytatów masz jak na dłoni zmartwychwstanie dusz na Końcu Czasów do odnowy, oczyzczenia i nawrócenia.

Oczywiście że bez Ducha Bożego nikt sam z siebie nigdy nie byłby zbawiony, gdyż jak Syzyf wspinalibyśmy się pod górę naszego życia aby w następnym zaczynać od początku.
pozdrawiam
Zapomniałaś już o mnie :( ?
Odpowiedz na mój post
 

matejanka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2007
Posty
923
Punkty reakcji
0
Zapomniałaś już o mnie :( ?
Odpowiedz na mój post
Jak możesz tak nawet pomyśleć. Nigdy nie zapominam o moich miłych współdyskutantach,(chyba że coś przeoczę) ale muszę pomyśleć(pomedytować) nad odpowiedzią!
Daj mi nieco czasu!
do później
pozdrawiam


Halo Raoul!

CYTAT
Idea jednego Boga(o ile On istnieje)

No to ja już nic nie rozumiem. Ty wątpisz w Boga ?
Nie, ja nie wątpię już ani przez chwilę w istnienie Boga. Pisałam z pozycjiabstrakcyjnego racjonalnego myślenia ,!

CYTAT
wydaje się racjonalnemu człowiekowi najbardziej logiczna.

A niby czemu ?
DLatego , że jeżeli(znowu abstrakcyjne logiczne myślenie) jeżeli ma posiadać atrybuty Boga, to nie moze ich być wielu gdyż atrybuty Boga może posiadać tylko jeden Bóg.
Jak pogodzisz wszechmoc dwóch bogów? To się wzajemnie wyklucza.

CYTAT
Gdyż gdyby było wielu Bogów to żaden z nich nie mógłby być wszechmocny i nawzajem by się mogli zwalcza, co powodowałby chaos w Stworzeniu.

Jesteś w stanie to stwierdzić w 100 % ?
Na logikę.
Jeżeli Bóg jest wszechobecny to czy może być dwóch bogów na raz w tym samym miejscu?
Rónież wszechmoc wyklucza innego równie wszechmocnego boga.
Bo co znaczy wszechmocny? Oznacza posiadający nieograniczoną władzę nad całym stworzeniem.Jeżeli nad całym to nikt nie może posiadać władzy nad nawet częścią stworzenia , gdyż wówczas Bog nie byłby wszechmocny , a więc nie byłby Bogiem. Oczyicśie to nie wyklucza tego , ze Bóg pozwala innym tak się zachowywać jakby mieli tę władzę .ALe Bóg to czyni tylko w celach wychowawczych.


Ehh, według mnie człowiek myślący racjonalnie jeśli nie jest w stanie udowadnić czegoś to podchodzi do tego sceptycznie. Może w to wierzyć ale nigdy, nie będzie tego w 100 % . Jeśli chodzi o Biblie to człowiek myślący racjonalnie nie uwierzy w słowa ludzi, tym bardziej że nie wiadomo do końca kim oni byli.
Co znaczy udowodnić?
A co jest tak naprawdę udowodnione?
Zobacz ile teorii naukowych najpierw uznanych za udowodnione , wraz ze wzrostem wiedzy zostaje obalonych!
Wiara nie potrzebuje dowodów!!!
Nie zrozum mnie źle . Nie chodzi o ślepą wiarę w jakieś ludzki dogmaty, czy teorie.
Chodzi o wiarę płynącą z wewnątrz , taką która na końcu weryfikuje wszystko co nas dotyczy, wszystko co dociera do naszego jestestwa.
Na końcu cokolwiek twierdzisz wypływa z tego wewnętrznego przekonania na podstawia uprzednio zdobytego doświadczenia.

Prawdziwa wiara wypływa z doświaczenia!!! Nie ze ślepoty i powtarzania po innych.


CYTAT
To dobrze , ze słyszysz w swoim wnętrzu głos swojego sumienia. Wsłuchaj się w niego, a on Ci powie jaką drogą masz iść aby poznać Boga.

Już mi powiedział. Mówił coś w stylu : "Nie wierz ludziom" i "boga poznasz dopiero po śmierci"
Tego Ci nie powiedziało Twoje sumieni lecz Twoje ego.
Muisz zagłuszyć głos Twojego ego, aby usłyszeć swoje sumienie.
Dlatego Jezus powiedział że ten kto nie stanie się jak dziecko nie może wejść do Królestwa Boga.
W ego znajdują się nasze przekonania i światopogląd trzymający nas w materii. Dziecko nie posiada jeszcze wyrobionego ego i jest otwarte.
Ego nie chce dopuścić abyś poznał swoją wyższą Jaźń , gdyż ego boi się utraty swojego istnienia. Ze wszystkich walk na świecie walka z ego jest najtrudniejsza. Jest to walka z własnym materializmem , gdyż ego jest wybudowane na życiu w materii!
CYTAT
mnie stworzył musi mi Siebie objawić!

To już nie jest racjonalne. To tylko twoje przeczucie.
Wprost przeciwnie.
Uznałam że jeżeli człowiek ma wpisane w swój skończony umysł pojęcie Nieskończonego, Wszechmocnego i Miłosiernego Boga to nie skończona materia wpisała mi tę ideę i powinnam poszukać Źródła tej idei.
A dalej wnioskując ta idea nie jest mi wpisana bez powodu!
Idąc jeszcze dalej należy szukać kontynuacji na zewnątrz Tego co odczuwam wewnątrz. Sądzac po ilości Świadectw(Objawień) czyli zewnętrznej ingerencji tej Siły(Boga) w historię ludzkości mogę przynajmniej mieć nadzieję że dowiem sie o Bogu czegoś więcej niż dotychczas tylko przeczuwałam.
I tak jak już pisałam. Zewnętrzne Słowo Boga spowodowało reakcje mojego wnętrza i oddźwięk w moim duchu i sercu. Tak jakby to co przed tem spało pod wpływem Tego Słowa obudzilo się.
Fałszywe objawienia po prostu nie znajdują w moim sercu tego oddźwięku, ani nie poruszają mojego ducha!




CYTAT
Że napewno Go znajdę jeżeli tylko odpowiednio poszukam!!!

Skąd wiesz że bóg ma ochote nam się objawać na Ziemi. Może planuje poznać nas ze sobą po naszej śmierci ?

Śmierć nie jest wcale granicą za którą następuje automatyczne duchowe poznanie.
Szukać należy już tu na ziemi i to jak najszybciej.
A wiem to z siebie i ze Słowa! napewno!!!

CYTAT
Nie jestem w stanie Ci na to pytanie odpowiedzieć!

Czemu nie ?

CYTAT
Rownież nic nie wiemy o tym jak umierają inni ludzie!

Po twoim poprzednim poście można stwierdzić że Ty wiesz.

Słowo pouczyło mnie jak to wyglada ogólnie , ale nikt nigdy nie będzie wiedział o Sądzie Boga nad poszczególnymi duszami. To należy do tajemnicy pomiędzy Bogiem a duszą! Czy nie wydaje Ci sie to słuszne, że nikt nie będzie zdradzony ze swoimi grzechami przed innymi?

CYTAT
staram sięjak mogę ale przecież już ustaliliśmy że nie jestem wszechwiedzącym Bogiem lecz dzieckiem na drodze swojego rozwoju!

Ha i tu Cię mam i się nie wywiniesz
Na pytanie kiedy nastąpi ten osobliwy koniec świata odpowiedziałaś:

CYTAT
Za naszego pokolenia! Czy takie określenie "niedługo" Ci wystarczy?

Musisz wiedzieć skąd to wiesz w przeciwnym wypadku tego nie wiesz. Twoja odpowiedz potwierdza to że nie wiesz a się wypowiadasz

Eeee tam. napisałam Ci tylko że Objawienia mówią o najbliższym czasie.
Jedno z dość przekonywujących objawień Vassuli Ryden mówi o czasie naszego pokolenia.Wiele innych też.
Ale nigdy żadnej daty do przodu Ci nikt nie poda!

pozdrawiam serdecznie
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
CYTAT(Orsa @ 22.08.2008, 10:52) A może coś z tego

Ez 11:19 Br "Ja zaś dam im nowe serce i nowego ducha. Zabiorę z ich piersi serce kamienne, a dam im serce z żywego ciała,"
Ez 36:26 Br "I dam wam serce nowe i tchnę w was nowego ducha. Zabiorę wam wasze serca kamienne i włożę w was serca z żywego ciała."
Ez 36:27 Br "Przekażę wam mojego Ducha i sprawię, że zaczniecie postępować według moich praw i zachowywać moje przykazania, wprowadzając je w życie."
Ez 37:5 Br "Otóż Pan Bóg tak mówi do tych kości: Tchnę w was ducha i ożyjecie na nowo."
Ez 37:6 Br "Pokryję was ścięgnami, znów porośniecie ciałem, obciągnę was skórą. Tchnę w was ducha, tak że ożyjecie i przekonacie się, że Ja jestem Panem."
Ez 37:8 Br "I widziałem, że wszystkie były pokryte ścięgnami, obrosłe ciałem i obciągnięte skórą. Ale ducha jeszcze w nich nie było."
Ez 37:9 Br "I powiedział Pan do mnie: Synu człowieczy, zacznij prorokować do ducha, prorokuj, i powiedz duchowi, że takie oto są słowa Pana Boga: Przybądź z czterech stron świata, o duchu, i wstąp w tych umarłych, aby mogli ożyć."
Ez 37:14 Br "Tchnę w was mojego ducha i ożyjecie, i osadzę was na waszej ziemi. I wtedy poznacie, że Ja, Pan, wam to już powiedziałem i wszystko wypełnię. Taki jest wyrok Pana."
Ez 39:29 Br "I nie będę już ukrywał przed nimi mojego oblicza, bo rozleję mojego ducha nad całym Domem Izraela. Taki jest wyrok Pana Boga."
><.,.,
jak widzisz BEZ DUCHA YHVH nie mozna postępować według Jego Praw
możesz miec nowego swego DUCHA ,ale Jego DUCH Jest ponad nasze .
Nowy DUCH ,to przebudzenie ,ale to jest dopiero POCZąTEK
jam myslisz?

Orsa!
Wspaniałe cytaty wybrałaś i według tych cytatów masz jak na dłoni zmartwychwstanie dusz na Końcu Czasów do odnowy, oczyzczenia i nawrócenia.
Oczywiście że bez Ducha Bożego nikt sam z siebie nigdy nie byłby zbawiony, gdyż jak Syzyf wspinalibyśmy się pod górę naszego życia aby w następnym zaczynać od początku.
pozdrawiam
według ciebie pierw zmartwych wstaną a potem bedą ODNOWIENI -oczyszczeni - nawróceni ?
 

matejanka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2007
Posty
923
Punkty reakcji
0
według ciebie pierw zmartwych wstaną a potem bedą ODNOWIENI -oczyszczeni - nawróceni ?
Zależy kiedy zmartwychwstaną!
Jeżeli w pierwszym zmartwychwstaniu na Końcu Czasów(zauważ że dodaję na Końcu Czasów)
To będą mieli szansę oczyszczać się i odnawiać w czasie tego Sądu. Ci co nie skorzystają z tej szansy , ci zginą.(ludzie a nie ich dusze)
W Czasie pierwszego zmartwychwstania powstaną tylko Ci co posnęli w Chrystusie!
Dopiero po symbolicznym Tysiącu lat powstaną ci co nie skorzystali z pierwszego zmartwychwstania i nad tymi, którzy się wowczas oczyszczą i odnowią śmierć druga już nie ma mocy!
pozdrawiam
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Dobrze a co z pozostałymi z pozostałych no wiesz z tymi z drugiej tury ,nie przyjeli i co dalej
jezioro ognia .


psalm55
24 Ty, o Boże, ich wtrącisz do studni zatracenia; mężowie krwawi, podstępni nie dożyją połowy dni swoich, ja zaś nadzieję pokładam w Tobie.


A te wersety z Ezechiela odnosza sie do Izraela który zmartwychwstał w 1948 roku

popatrz jak niewiele Czasu pozostało poganiom .
.,.,.,.,
Rzym 1/18

18 Albowiem gniew Boży ujawnia się z nieba na wszelką bezbożność i nieprawość tych ludzi, którzy przez nieprawość nakładają prawdzie pęta.
Mi 7,9; So 1,15; Ps 85,4-6; Ps 69,25
.,
Rzym 2/
4 A może gardzisz bogactwem dobroci, cierpliwości i wielkoduszności Jego, nie chcąc wiedzieć, że dobroć Boża chce cię przywieść do nawrócenia?
Mdr 11,23; 1P 3,9

5 Oto przez swoją zatwardziałość i serce nieskłonne do nawrócenia skarbisz sobie gniew na dzień gniewu i objawienia się sprawiedliwego sądu Boga,

Dz 7,51 So 1,14-18;
6 który odda każdemu według uczynków jego:
2Tes 1,5-10 Ps 62,13+; Ez 18,21-32+; Hbr 11,6+; 1P 1,17
7 tym, którzy przez wytrwałość w dobrych uczynkach szukają chwały, czci i nieśmiertelności – życie wieczne;
8 tym zaś, którzy są przekorni, za prawdą pójść nie chcą, a oddają się nieprawości – gniew i oburzenie.
1P 1,7
9 Ucisk i utrapienie spadnie na każdego człowieka, który dopuszcza się zła, najpierw na Żyda, a potem na Greka.
Rz 1,16+
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
DLatego , że jeżeli(znowu abstrakcyjne logiczne myślenie) jeżeli ma posiadać atrybuty Boga, to nie moze ich być wielu gdyż atrybuty Boga może posiadać tylko jeden Bóg.
Jak pogodzisz wszechmoc dwóch bogów? To się wzajemnie wyklucza.
Ale nie jest pewne to że bóg jest wrzechmogący.
Wiara nie potrzebuje dowodów!!!
I dlatego właśnie jest nieracjonalna ;)
Chodzi o wiarę płynącą z wewnątrz , taką która na końcu weryfikuje wszystko co nas dotyczy, wszystko co dociera do naszego jestestwa.
Ale nie można tego zweryfikowac czy ta wiara jest prawdziwa czy też nie. Może tylko błądzisz ?
Prawdziwa wiara wypływa z doświaczenia!!! Nie ze ślepoty i powtarzania po innych.
Ale nadal nie znaczy to to że musi być prawdziwa.
Tego Ci nie powiedziało Twoje sumieni lecz Twoje ego.
Muisz zagłuszyć głos Twojego ego, aby usłyszeć swoje sumienie.
Dlatego Jezus powiedział że ten kto nie stanie się jak dziecko nie może wejść do Królestwa Boga.
W ego znajdują się nasze przekonania i światopogląd trzymający nas w materii. Dziecko nie posiada jeszcze wyrobionego ego i jest otwarte.
Ego nie chce dopuścić abyś poznał swoją wyższą Jaźń , gdyż ego boi się utraty swojego istnienia. Ze wszystkich walk na świecie walka z ego jest najtrudniejsza. Jest to walka z własnym materializmem , gdyż ego jest wybudowane na życiu w materii!
Czyli mam rozumieć, że ty już zwyciężyłaś walkę ze swoim ego i juz go nie masz ?
Uznałam że jeżeli człowiek ma wpisane w swój skończony umysł pojęcie Nieskończonego, Wszechmocnego i Miłosiernego Boga
hej hej , zagalopowałaś się. Nie każdy ma wpisany w swój umysł obraz takiego boga.
to nie skończona materia wpisała mi tę ideę i powinnam poszukać Źródła tej idei.
Dlaczego "powinnam" ?
Szukać należy już tu na ziemi i to jak najszybciej.
bóg nie przekazał nam instrukcji co do jego poszukiwań , bynajmniej nie wszystkim
Słowo pouczyło mnie jak to wyglada ogólnie , ale nikt nigdy nie będzie wiedział o Sądzie Boga nad poszczególnymi duszami.
Ale mi nie chodziło o sąd boży tylko o zwykłą świecką śmierć.
Jedno z dość przekonywujących objawień Vassuli Ryden mówi o czasie naszego pokolenia.Wiele innych też.
"dość przekonywujący" nie oznacza, że w 100 % prawdziwy prawda ?
Ale nigdy żadnej daty do przodu Ci nikt nie poda!
Skąd wiesz. Może gdy jakiś bóg będzie miał ochotę, to zejdzie na świat i nam to powie patrząc prosto w oczy. Wszystko jest możliwe, tym bardziej że nie wiadomo kim jest bóg i jakie są jego możliwości.
 

Enki

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
379
Punkty reakcji
0
Orso luba!
Sądzę że w" połowie" masz rację!
ALe...
Co znaczy dla Swoich?
Niepokoi mnie gdy mówisz o tych należących do Boga i tych odrzuconych.

Jeżei chodzi Ci o ludzi to mogę się zgodzić , że w danym momencie na ziemi są ci , co są już Boga, i tacy co są jeszcze przeciwko Bogu.

'Ale każdy duch kazdego człowieka należy do Boga i każdy jest Jego!
również duch Hitlera, Stalina, Bin Ladena, Judasza czy innych(diabła też)
DLatego każdy człowiek posiadając ducha posiada godność choć jako człowiek potrafi zachowywać się bardzo niegodnie.
Jezus umarł za grzeszników nie za sprawiedliwych!
pozdrawiam
Matejanko,masz rację,Bóg jest jeden,a Orsa to Osoba chora psychicznie,strasząca wszystkich "Swoim "Bogiem,który ją tylko wybrał,a na innych będzie wywierał zemstę.Polemika z nią to strata czasu,zaleć jej wizytę u psychiatry lub psychologa,bo ta nienawiść do ludzi może się przeobrazić w coś niebezpiecznego dla otoczenia.
 

klaudiakp

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
932
Punkty reakcji
0
Matejanko,masz rację,Bóg jest jeden,a Orsa to Osoba chora psychicznie,strasząca wszystkich "Swoim "Bogiem,który ją tylko wybrał,a na innych będzie wywierał zemstę.Polemika z nią to strata czasu,zaleć jej wizytę u psychiatry lub psychologa,bo ta nienawiść do ludzi może się przeobrazić w coś niebezpiecznego dla otoczenia.
Nie obrażaj nikogo,w każdym jest Chrystus,nawet w najgorszym
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Za każdego umarł ale nie w każdym jest. W diable go nie ma :lol: i też za szatana nie umarł.
Diabeł to nie człowiek.
"Coście uczynili jednemu z z tych najmniejszych, mnieście uczynili" Kto to powiedzał?
Przepraszam, że przekręciłem, nie mam w tej chwili Ewangelii pod ręką.
 
Do góry