Rządy pisu

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jemu to już lotto, jego życie się skończyło wraz ze śmiercią brata i matki, nie będzie już miał żadnych skrupułów
 
M

MacaN

Guest
Herbatniczku, jeśli w TV wypowiada się gościu, który podkładał podsłuchy, to znaczy, że był od niego. A jeśli był od niego, to jesteśmy świadkami perfekcyjnie rozegranej partii szachów :)

Pytanie - czy to szachy na arenie krajowej, czy międzynarodowej.
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
Mnie zastanawia jedno, a mianowicie jak to jest z tymi kelnerami, którzy podsłuchiwali? Jeden z sommelierów Amber Roomu jest dziś gwiazdą mediów wspierających obecny rząd. Dziwne.
 

Jimmy James

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
143
Punkty reakcji
8
przecajo napisał:
Wolisz rządy PO? Ja nie, i niestety nie ma alternatywy.
Bawi mnie ten argument, szczególnie w ustach ludzi którzy wcześniej wściekali się na frazę "nie chcę pis dlatego głosuję na po bo brak alternatywy"
Ostatnie wybory pokazały, że alternatywy są, nie ma w Polsce systemu dwupartyjnego.


MacaN napisał:
PO to stabilna polityka międzynarodowa. PiS to wielka niewiadoma.
Ależ PiS to wiadoma - zrazić do siebie wszystkich, w szczególności Niemców (bo przecież nasz największy partner handlowy i najsilniejsze państwo [politycznie/gospodarczo] nie jest nam do niczego potrzebne - mamy przecie cudowne Węgry, och ach)
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Jimmy James napisał:
Bawi mnie ten argument, szczególnie w ustach ludzi którzy wcześniej wściekali się na frazę "nie chcę pis dlatego głosuję na po bo brak alternatywy"
Ostatnie wybory pokazały, że alternatywy są, nie ma w Polsce systemu dwupartyjnego.

Ależ PiS to wiadoma - zrazić do siebie wszystkich, w szczególności Niemców (bo przecież nasz największy partner handlowy i najsilniejsze państwo [politycznie/gospodarczo] nie jest nam do niczego potrzebne - mamy przecie cudowne Węgry, och ach)
Oczywiście że ze względów ideologicznych jest mi bliżej do PiSu niż PO, co nie jest sprzeczne z tym że obie są mi obce.
System dwupartyjny w Polsce funkcjonuje od wieków, oczywiście nieoficjalnie.

PO również, włazić w dupsko wszystkim szczególnie niemcom, tak głęboko aby nikt nas nie przebił w fedrowaniu.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to PIS w co będzie dla odmiany właził ?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tymczasem Minister Finansów błysnął zdrowym myśleniem - zabronił Prezesowi TK wypowiadać się do czasu ogłoszenia nowego raitingu

a mogli porwać i wywieźć w nieznany kierunku, to jednak ludzka władza
 

Jimmy James

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
143
Punkty reakcji
8
Herbatniczek napisał:
tymczasem Minister Finansów błysnął zdrowym myśleniem - zabronił Prezesowi TK wypowiadać się do czasu ogłoszenia nowego raitingu
paradoksalnie minister sam zaszkodził wizerunkowi naszego kraju, Złoty już poleciał w dół.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Herbatniczek napisał:
- zabronił Prezesowi TK wypowiadać się do czasu ogłoszenia nowego raitingu
Gdybyś nie słyszał lub zapomniał, to wcześniej prezes TK zabronił wypowiadać się jednemu z podległych pracowników? Który miał nieco odmienne widzenie postrzeganie prawa.
Druga sprawa, to nic nie zabronił lecz zasugerował. Do czego mogą dołączyć się (miliony? Polaków- Rzepliński, zamknij się, proszę.
 

Jimmy James

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
143
Punkty reakcji
8
przecajo napisał:
Gdybyś nie słyszał lub zapomniał, to wcześniej prezes TK zabronił wypowiadać się jednemu z podległych pracowników?
Czy Prezes Trybunału Konstytucyjnego podlega pod Ministra Finansów? pis się z tym nie kryje że chce by władza sądownicza była całkowicie zależna od władzy wykonawczej/ustawodawczej
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale jak prezes polskiego radia (z nadania PIS) zabrania dziennikarzom głosić opinie niezgodne z linią partii to oczywiście jest ok
 

cherry_blossom

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
47
Punkty reakcji
0
Jimmy James napisał:
Wolisz rządy PO? Ja nie, i niestety nie ma alternatywy.
Bawi mnie ten argument, szczególnie w ustach ludzi którzy wcześniej wściekali się na frazę "nie chcę pis dlatego głosuję na po bo brak alternatywy"
Ostatnie wybory pokazały, że alternatywy są, nie ma w Polsce systemu dwupartyjnego.


MacaN napisał:
PO to stabilna polityka międzynarodowa. PiS to wielka niewiadoma.
Ależ PiS to wiadoma - zrazić do siebie wszystkich, w szczególności Niemców (bo przecież nasz największy partner handlowy i najsilniejsze państwo [politycznie/gospodarczo] nie jest nam do niczego potrzebne - mamy przecie cudowne Węgry, och ach)
Ludzie głosowali akurat na PO przeciwko duże PiS, bo to była partia, która i tak miała w miarę duże poparcie. Można też głosować przeciwko partii, głosując na jakąś mniej popularną partię, ale wtedy niekoniecznie ta partia rzeczywiście będzie rządzić.
 
M

MacaN

Guest
cherry_blossom napisał:
Ludzie głosowali akurat na PO przeciwko duże PiS, bo to była partia, która i tak miała w miarę duże poparcie.
Czy mógłbyś to, proszę, przetłumaczyć na j. polski?

Przesłuchałem dziś taką wypowiedź na temat Macierewicza.

Zachecam. https://www.youtube.com/watch?v=QjkFNHq2kgs
 
M

MacaN

Guest
Jeśli chodzi o Macierewicza to mam kilka wątpliwości po jego audycie.

Oczywiście na początku byłem do niego nastawiony bardzo dobrze, ale potem zacząłem go analizować na spokojnie.

- Bardzo mnie zastanawia jak to możliwe, że Minister obrony krytykuje zakup najlepszej klasy sprzętu pancernego na świecie ( bo ostatni zakup ty były leopardy 2A5 ) i chce je zastąpić " Polskimi " ( tak je nazwał ) czołgami, które są de facto przerobionymi T-72. Te czołgi w porównaniu z leopardami nadają się na przerobienie na żyletki, ewentualnie sprzedanie do krajów trzeciego świata, w których bitwy pancerne są na takim, a nie innym poziomie.

Kolejna sprawa:

- Relokacja miejsc położenia Polskich baz wojskowych z zachodu na wschód. Rozumiem, że do mas może trafić argumentacja w stylu " naszym wrogiem nie są Niemcy, więc po co trzymać tam bazy? ", ale zastanówmy się co będzie, jeśli przesuniemy np. bazy lotnicze pod Granice Rosyjską - otóż każdy samolot, który wystartuje będzie obserwowany i gotowy do zestrzelenia przez Rosyjskie siły obrony przeciwlotniczej. Bazy lotnicze należy ODSUNĄĆ na zachód i na południe ( na dzień dzisiejszy tylko jedna znajduje się w zasięgu Ruskich - jest to 22 baza lotnictwa taktycznego w Malborku z migami 29, czyli naszymi najlepszymi samolotami do walki w powietrzu). Na granicy z Rosją trzeba postawić Artylerię i OPL, także wojska pancerne pozostawiając tam gdzie są.

Dlaczego? To proste, jak Rosja wpadnie do Polski, to w ciągu dnia linia obrony będzie przesunięta co najmniej 100 km. wgłąb naszego kraju względem granic. Wszystko co będzie się znajdowało na granicy zostanie zmiecione z powierzchni ziemi podczas zmasowanego ataku, a bez wojska możemy już wywiesić biała flagę.


- Trzecią rzeczą jest krytykowanie kontraktu na rakiety JASSM, które wchodza w skład Polskich kłów i jeśli dostaniemy rakiety o zwiększonym zasięgu, będą najgroźniejszą bronią, jaką III Rzeczpospolita posiadała w całej swojej historii. JASSM-ER mogą z terytorium Polski niszczyć cele w Moskwie.
 
K

kate2

Guest
Wystapienie premier Beaty Szydło na temat komunikatu UE w sprawie Polskiej Kontytucji:

https://www.youtube.com/watch?v=Uzrpp8rlq1E

Wystapienie nr 2

https://www.youtube.com/watch?v=xCRPsorSqdg

Wyst.nr 1

https://www.youtube.com/watch?v=gKTVF0vmb8A
 
Do góry