Rządy pisu

Jimmy James

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
143
Punkty reakcji
8
MacaN napisał:
Inwestycja, a jakże, ale nie państwowa, tylko prywatna, niech więc sobie każdy prywatnie wykłada z kieszeni.
a potem płacze że ni ma komu robić na emerytów x)


MacaN napisał:
Ponoć podejmujemy starania o składowanie broni jądrowej na terenie Polski.
1249_f655_960.png

don't worry


danielr9 napisał:
Polska jest jednym z najbardziej cywilizowanych narodów na świecie. Nawet Japonia jest za nami
wg jakich kryteriów?


danielr9 napisał:
Nie kolonizowalismy państw
bo słabi byliśmy ; )
Ale ok, nasz dzisiejszy stopień cywilizacyjny jest wyższy od takiej barbarzyńskiej Anglii bo kilkaset lat temu wyruszyli w świat. Makes sense


AaronH napisał:
to czemu Polacy nie kupowali kamienic? Trzeba było też tak robić
tumblr_mcfgvnHZqj1qmr5fb.gif



danielr9 napisał:
Polska nigdy nie kolonizowała żadnego kraju, nie ukupowała i nie brała udziału w rozbiorach, nie próbowała nigdy żadnej mniejszości spolonizować siłą.
Spierałbym się w kwestii Litwy Środkowej, czy małego ale symbolicznego Zaolzia (chociaż nie można porównywać sytuacji na tych terenach z zajętymi choćby przez Niemców)


danielr9 napisał:
Zawsze cechowalismy się szacunkiem do czyjejś wiary, kultury i ojczyzny
Po stronie tej ultrakonserwatywnej RP nie widzę zbyt wiele szacunku dla kultury innych krajów, czy innych wyznań/braku wyznań.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
gwoli ścisłości kolonizacja to produkt przede wszystki XIX i początku XX wieku, wtedy to my byliśmy skolonizowani. Trudno było innych kolonizować

ale ten pomysł z bronią atomową jest genialny, Ale będziemy wtedy "silni, zwarci i gotowi" prawie jak w 1939r
 
E

Elen

Guest
Jimmy James napisał:
Zawsze cechowalismy się szacunkiem do czyjejś wiary, kultury i ojczyzny
Po stronie tej ultrakonserwatywnej RP nie widzę zbyt wiele szacunku dla kultury innych krajów, czy innych wyznań/braku wyznań.
Wlasnie...ja jakos tez nie widze.
Herbatniczek napisał:
ale ten pomysł z bronią atomową jest genialny, Ale będziemy wtedy "silni, zwarci i gotowi" prawie jak w 1939r
Uhm ... :D
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Ultra konserwatywna RP nie ma szacunku do innych kultur? Proszę o przykłady takiego braku szacunku. Jestem ciekaw.

W kwestii konolonizacji to Amerykę konolozowano w 15 wieku. Indie Anglicy i Francuzi kolonizowali w 16 i 17 wieku. Polska wtedy była tak bogata ze pas polskiego szlachcica był więcej warty niż niejedno francuskie miasto. O czym więc panowie piszecie? Polska w tamtych czasach była od morza bałtyckiego do morza Czarnego. Nigdy nikogo nie kolonizowalismy i nigdy Polska nie brała udziału w napasciach religijnych. Nigdy nie brała udziału w czystkach etnicznych i nigdy nikogo nie pozbawialismy kultury religii czy tożsamości narodowej...co przecież nam chcieli zrobić podczas zaborów. To pokazuje jasno ze Polska zawsze była tolerancyjna i zawsze miała szacunek do innych kultur i religii. Inne kraje europejskie mogły się od nas uczyć w tej kwestii. Byliśmy tez chyba pierwszym krajem w Europie który posiadał równy status kobiet i mężczyzn. Jak Maria Sklodowska odbierała nagrodę Nobla to w USA czarne kobiety nie miały prawa podróżować ta sama komunikacja miejska co biali. To pytam się gdzie ta zasciankowość?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
co do polskiej tolerancji to przebiegała niemal równolegle do francuskiej. Oni mieli edykt nantejski a my konfederację warszawską. Za to oni po frondzie a my po potopie szybko zaczęliśmy te ustalenia deptać. Efekt był taki że we Francji wybuchła rewolucja u nas rozdrapali sąsiedzi. Ale zadziwiające jak to wszystko toczyło się równolegle.

ale wróćmy do tematu

coś słychą że PIS wypina się na frankowiczów, miało być tak dogodnie dla kredytobiorców a już się słyszy (kancelaria prezydenta) że z tą pomocą to nie będzie tak dobrze, bo trzeba pamiętać o stabilności rynków finansowych.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Jeśli PiS pomoże tzw. frankowiczom to będzie ich gwóźdź do politycznej trumny.
Trzeba pamiętać, że kredyty we frankach szwajcarskich mogły brać tylko osoby o dużo wyższej zdolności kredytowej aniżeli "przeciętny" kredytobiorca.
Oznacza to, że są to osoby dość dobrze zarabiające i większości z dużych miast - nie są to wyborcy PiS i nawet po takiej pomocy Rządu czy Prezydenta oni wyborcami PiS nie będą.
Tyle jeśli chodzi o zimną kalkulację polityczną.

A jeśli chodzi o fakty to myślę, że gdyby ludzie wiedzieli, że gdy kurs franka skoczy do góry (co było łatwe akurat do przewidzenia) i Rząd w tej sytuacji by im pomógł to nikt nie brałby kredytów w złotówkach. Albo duża większość tych którzy mieli zdolność kredytową by się zdecydowała na CHF z takiego powodu, że raty kredytów w CHF były dużo niższe.
To nie jest wporządku jeśli ktoś decyduje się na lepsze warunki kredytowe ale w zamian za nie ma pewne warunki i tym warunkiem jest m.in to że ryzyko kursowe istnieje....i ktoś taki potem w razie wystąpienia tego ryzyka ma otrzymać pomoc od państwa kosztem tych, przezornych kredytobiorców, którzy nie chcieli tego ryzyka ponosić, ale w zamian za to płacili wyższe raty kredytów w PLN.
 
E

Elen

Guest
Jesli chodzi o ryzyko finansowe i pomoc frankowiczom, to masz absolutna racje Danielu. To sie zle skonczy.

A oto, co mowia o rzadach Pis-u w szerokim swiecie, coz... "jak cie widza, tak cie pisza". Cytuje: ""Filar stabilności w Europie" i "modelowy członek UE" idzie w bardzo złym kierunku - taki obraz Polski ukazuje w najnowszym materiale telewizja CNN. I to nie byle jakim materiale. Wpływowy dziennikarz Fareed Zakaria mówi w nim o "przywracaniu elementów sowieckiej cenzury", "mrocznych siłach" palących kukły Żydów i "zapatrzonym w Orbana" Kaczyńskim. Materiał o Polsce zaczyna się od "success story" - naszego ogromnego wzrostu gospodarczego, przejścia kryzysu lepiej niż jakikolwiek kraj UE, gospodarz programu nazywa Polskę "modelowym członkiem UE" i "lojalnym sojusznikiem w NATO". - Ale wydarzenia w Polsce przybrały bardzo brzydki obrót - zastrzega. I wylicza:
1. "Odkąd władzę w Polsce przejęła prawicowa partia Prawo i Sprawiedliwość, ruszyła do wielkiego, błyskawicznego przejmowania władzy, które doprowadziło do pojawienia się porównań do zamachu stanu"

2."W wątpliwym prawnie ruchu nowy parlament unieważnił wybór pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego, by zrobić miejsce dla tych, którzy byliby po myśli partii"

3."Prawo i Sprawiedliwość wydaje się również przywracać elementy sowieckiej cenzury. Nowy minister kultury nakazał, by nie wystawiać sztuki noblistki" .

4."Oficjalnym szefem rządu jest Beata Szydło, ale obserwatorzy mówią, że to szef partii Jarosław Kaczyński naprawdę rządzi. Kaczyński wyrażał podziw dla Orbana, który ograniczył wolność słowa i kontroluje żelazną ręką prasę na Węgrzech".

Oto cały materiał CNN http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19304315,pis-i-kaczynski-w-fatalnym-swietle-w-materiale-cnn-osmielili.html#TRNajCzytSST



W materiale CNN jest też mowa o Mariuszu Kamińskim i jego nominacji na koordynatora ds. służb specjalnych - skontrastowanej z jego wyrokiem za nadużycie władzy na tym stanowisku. Prezenter mówi też o prezydencie Dudzie, którego nazywa "partyjnym lojalistą", który ułaskawił Kamińskiego, by można go było nominować na nowe-stare stanowisko.

Na reakcję w polskim internecie nie trzeba było długo czekać. Komentarze na Twitterze oczywiście różniły się w zależności od opcji politycznej komentującego."
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tak się zastanawiam o tej zdolności kredytowej. przeciez jeśli przeliczano to we frankach to z jednej strony można było mieć właśnie fikcyjnie lepszą zdolność kredytową, przecież rata w złotówkach wychodziła większa niż we frankach. Po to właśnie się brało kredyt w tej walucie. A co za tym idzie niektórzy mogli kupować większe mieszkania czy domy niż faktycznie byłoby ich stać gdyby brali w złotówkach

A to oznacza że frankowicze to osoby, które sztucznie poprawiały swoją zdolność kredytową

a jaka fajowa zmiana regulaminu sejmu się szykuje, jak klub parlamentarny nie popiera rządzących to się musi oświadczyć że nie popiera. A może od razu napisać na czołach posłów opozycyjnych "wrogowie ludu pracującego miast i wsi"
 
K

kate2

Guest
Elen napisał:
Nowy minister kultury nakazał, by nie wystawiać sztuki noblistki" .
Ojej.....jak to poważnie wybrzmiało ....



Elen napisał:
"Oficjalnym szefem rządu jest Beata Szydło, ale obserwatorzy mówią, że to szef partii Jarosław Kaczyński naprawdę rządzi.
A kto rzadził gdy premierem była Ewa Kopacz? Nie konsultowała swoich decyzji z Donaldem? Z Merkel?

Myślę też że to nie jest tak, że Kaczyński ma ostatnie słowo. By nie doszło znów do rozłamu w partii potrzebny jest merytoryczny dialog, kompromisy i wzajemne poszukiwanie rozwiązań. Kaczyński napewno jest świadomy, że każda próba narzucenia członkom swojej partii jakichś politycznych kroków będzie miała kiepskie zakończenie, co pokazało doświadczenie.

PiS -owi na arenie międzynarodowej dorabia się po prostu gębę. Można się z wieloma rzeczami nie zgadzać ale widać to gołym okiem.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
danielr9 napisał:
To efekt wchodzenia w temat antypisowskich ludzi którzy maja problem z myśleniem racjonalnym tylko kieruja się zwykłą nienawiścią.

Antysemita pouczający o nienawiści. To jak by Macierewicz apelował o wyważone wypowiedzi, ha, ha! :D
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Kaczyński demokratą ? ciekawe zestawienie
ciekawe tylko dlaczego statut partii jest tak skonstruowany że o wszystkim decyduje prezes a organy wykonawcze to tylko fasada
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
A propos PiS, a co powiecie na temat zwalniania całej armii dziennikarzy z polskiej, państwowej telewizji? Polacy płacą podatki na tę telewizję, a rząd bez najmniejszych skrupułów pozbywa się dziennikarzy niewygodnych dla systemu i zatrudnia tych proPiSowskich. Nawet tego nie ukrywają! Reszta jest już zastraszona. I to robią te zbolałe chamy, które miały czelność oskarżać polską prasę np. Wyborczą czy Newsweek,o brak obiektywizmu oczywiście tylko wobec nich. Czy można być bardziej bezczelnym?

Dziennikarka Karolina Lewicka zwolniona za zadawanie "niestosownych pytań" Panu Glińskiemu. I to jest demokracja?????!!!!!! Robią co chcą!
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to akurat choroba obu partii i PO i PIS, obie wywalają nieprzychylnych dziennikarzy

media publiczne to zwykły łup polityczny, i mówienie o jakiś wizjach czy misjach to zwykłe dyrdymały
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Pytanie czy Karolina Lewicka potrafi zadawać pytania w sposób nie ublizajacy kulturze dyskusji. Moim zdaniem nie potrafi i to ja dyskwalifikuje do bycia dziennikarka poważnej telewizji. Flustracje trzeba schować w kieszeni i własne zdanie i opinie również. To tak samo jak u Tomasza Lisa ja od razu widzę jaki on ma pogląd w sprawie a powinien być niezależny. Później chodzi do niemieckich mediów i te swoje poglądy rozpowiada na lewo i prawo. To jest dziennikarstwo?

Co do antysemityzmu to coś Ci się kolego AaronH poprzestawialo pod kopuła. Krytykowanie Izraela to jest antysemityzm? Tak...nie krytykujmy i bójmy się :) Bo Żyd może pisać że Polska jest winna zagłady Żydów w obozach pracy. Żyd może pisać o tym ze Paryż zasłużył na zamach bo Europa dokonała Holokaustu. To są porażające fakty i one się pojawiają w mediach w Izraelu ale jak to skrytykujesz to jesteś antysemitą i bój się bo pójdziesz siedzieć. Takie państwo faszyzmu chcesz promować?
 
E

Elen

Guest
AaronH napisał:
A propos PiS, a co powiecie na temat zwalniania całej armii dziennikarzy z polskiej, państwowej telewizji? Polacy płacą podatki na tę telewizję, a rząd bez najmniejszych skrupułów pozbywa się dziennikarzy niewygodnych dla systemu i zatrudnia tych proPiSowskich.
A co tu sie ma "podobac"? Jest jak jest, Skoro wczesniej nie zadbano by TVP 1 i 2 uczynic telewizja niezalezna od wplywow politycznych, to nie trzeba sie teraz dziwic. Solorz "Polsat" ani TVN nie pozwola sobie niczego narzucac. Ja moge wcale TVP nie ogladac. Kazdy ma wybor - jeden woli Trwam i Radio Maryja a inni .... kanaly sportowe albo erotyczne. :D Nie podoba mi sie tylko narzucenie placenia abonamentu RTV bo skoro ja oplacam sobie cyfrowy polsat, to powinnam juz miec mozliwosc wyboru. Tym bardziej, ze TVP nie jest mi potrzebna do szczescia i chetnie z niej zrezygnuje. *** A ze wymiana dziennikarzy trwa, coz.... musza gdzies upchnac oszolomow z Republiki. Jaki Pan taki kram. ;)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
o tym jak spokojna jest druga strona mediów to się przekonał Kukiz goszczący w TV Republika, ciekawe że "niezależna" dziennikarka tej stacji została określona jako gorsza od Olejnik

wiec po raz kolejny powtarzam, że to nie jest wynalazek PO i ich wielbicieli ale ogólnopolska choroba
 
M

MacaN

Guest
Jimmy James napisał:
a potem płacze że ni ma komu robić na emerytów x)
Jak grochem o ścianę... Nie rozumiesz, że jak zainwestujesz w dzieci z państowych pieniędzy, ale nie dasz im MIEJSC PRACY, to zainwestujesz w ludzi, którzy będą zasilali fabryki w Niemczech i UK?

Co do Atomówki - myślę, że starania podejmujemy, ale przyznanie się do tego to byłoby polityczna klęską MSZ i MON, bo nikt nam nie da broni atomowej.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to jest właśnie kuriozum, minister Macierewicz nie rozumie że USA będą mieli jego pragnienia głęboko w d.
 
M

MacaN

Guest
Ja ogólnie jestem gorącym zwolennikiem broni jądrowej w naszym kraju, a juz najlepiej naszej produkcji.

Jednak przez takie starania w świat poszedł pewien sygnał - Polska zaczyna mieć imperialistyczne marzenia. Pytanie, jak odbiorą to nasi sojusznicy?
 
Do góry