RYSOWNIE

DarkFornal

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2007
Posty
1
Punkty reakcji
0
Chej witam.
Napiszcie co myslicie o moich rysunkach
narazie nie dokonczone ale juz niedlugo skoncze to dam jak sie naucze z pamieci.
A propo , czy rysowanie z pamieci to sie ma od poczatku?
Czy mozna sie tego nauczyc rysujac duzo rysunkow?
Prosze powiedzcie to bede wiedzial czy mam talent i czy moze sie ksztalcic w tym kierunku bo mowia ze dobre (to pierwsze od gory)

A iwec tak to ten pierwszy rysunek od gory to rysowalem patrzac na wydrukowana tapete z komputera, a reszte to jak probowalem z pamieci.
Umiem dobrze rysowac rozne rzeczy(procz ludzi) ktore widze natomiast tych ktore mam w pamieci nie umiem narysowac.
ocencie rysunek proosze i powiedzcie czy rysowania z pamieci/ z glowy mozna sie nauczyc?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/031c3b9fc45a51a7.html

To moje pierwsze mangowate rysunki :D

Acha i zaznaczam ze nie rysowalem od dlugiego czasu i mam 15lat
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
A propo , czy rysowanie z pamieci to sie ma od poczatku?

Bardzo rzadko.

Czy mozna sie tego nauczyc rysujac duzo rysunkow?

Właśnie i tylko tak.

Rysuj dalej. Jak na pierwsze rysunki, mimo że zrysowane, wygląda to całkiem przyzwoicie. Najważniejsze to nie bać się dużych formatów. Spróbuj na rysować coś większego i pracuj nad kreską i pewnością dłoni.
 

Sleepyhead

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Dobry portret z fotografii powstaje gdy złoży się na to kilka czynników.Pierwszym jest talent, drugie-poświęcenie,trzecie-dobra jakość i technika wykonania zdjęcia.Chociaż mam wrażenie,że już w dzisiejszych czasach nie liczy się żadna z tych rzeczy,bo przy pomocy komputera i w miarę dobrego programu graficznego można stworzyć o wiele piękniejsze dzieło...niestety:(
 

Attachments

  • 3d003d9e02.jpg
    3d003d9e02.jpg
    42,6 KB · Wyświetleń: 66
  • skanuj0001f.jpg
    skanuj0001f.jpg
    85,4 KB · Wyświetleń: 58
  • skanuj0002f.jpg
    skanuj0002f.jpg
    64,7 KB · Wyświetleń: 63
  • Karpin_rys2f.jpg
    Karpin_rys2f.jpg
    70,2 KB · Wyświetleń: 54

Concini

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2008
Posty
206
Punkty reakcji
2
Kwestia gustu; mimo, iż niektóre grafiki wykonane przy pomocy komputera wbijają w fotel, osobiście wolę jednak te odręczne prace; więcej w nich człowieka, że się tak wyrażę ;)

Sleepyhead, świetne rysunki - bardzo podoba mi się sposób cieniowania :) BTW, na jakim papierze rysujesz?

To może ode mnie coś piórkowego... Również proszę o krytykę :>

 

Sleepyhead

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Piękne...robią wrażenie,ale chciałabym Ci podpowiedzieć jedną rzecz :) mianowicie... staraj się zaznaczać bardziej wyraźne szczegóły w rysunku,żeby nie tworzyły zamazanej całości i były bardziej widoczne.Poza tym malutkim szczegółem prace są naprawde dobre i podziwiam talent - ja rysuję głównie portrety, ze względu na oczy, przeważnie udaje mi się uchwycić ten sam błysk i spojrzenie...i to jest coś cudownego. Rysujesz tylko zwierzęta? P.S. papier nie ma dla mnie znaczenia - te prace są narysowane na zwykłym papierze ksero. Pozdrawiam :)
 

Nathalia

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
112
Punkty reakcji
0
Miasto
Podkarpacie
Jestem pod wrażeniem waszego talentu i waszych rysunków. Zwłaszcza Sleepyhead i Concini. Naprawdę świetne rysunki. Mimo tego, że się na tym nie znam i nie powiem niczego "profesjonalnego" na temat waszych prac to jestem pod wrażeniem. Ja nie potrafię rysować, mimo tego, że próbowałam wiele razy nie potrafię. No cóż, brak talentu. Dlatego cieszcie się swoim talentem i nie zmarnujcie go ;)
 

Concini

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2008
Posty
206
Punkty reakcji
2
Piękne...robią wrażenie,ale chciałabym Ci podpowiedzieć jedną rzecz :) mianowicie... staraj się zaznaczać bardziej wyraźne szczegóły w rysunku,żeby nie tworzyły zamazanej całości i były bardziej widoczne.Poza tym malutkim szczegółem prace są naprawde dobre i podziwiam talent - ja rysuję głównie portrety, ze względu na oczy, przeważnie udaje mi się uchwycić ten sam błysk i spojrzenie...i to jest coś cudownego. Rysujesz tylko zwierzęta? P.S. papier nie ma dla mnie znaczenia - te prace są narysowane na zwykłym papierze ksero. Pozdrawiam :)

Dzięki :) Co do szczegółów - staram się, ale z reguły jeśli nastawiam się na szczegóły, gubię proporcje - i odwrotnie ;) Zresztą, wciąż się uczę, piórem rysuję nieco ponad rok zaledwie... No i tylko zwierzęta ;)
 

Sleepyhead

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Kiedys tez miałam problemy z zachowaniem proporcji...szczegolnie jezeli chodzi o szkic calej postaci...dlatego skupiam sie na twarzach.Jezeli lubisz to robic to z pewnoscia pod wplywem wiekszego doswiadczenia Twoj talent bedzie sie wciaz rozwijal.Ja sie troszke zniechecilam po nieudanych egzaminach do liceum plastycznego w Szczecinie,ale z biegiem czasu mysle,ze nawet dobrze sie stalo,bo nie lubie jak ktos mi narzuca technike rysowania...jestem samoukiem i niech tak zostanie...moze ktos kiedys to doceni:)

i jeszcze kilka... :)

niektore z nich są moją dumą :) warto było poświęcić całe dnie
 

Attachments

  • skanuj0001.jpg
    skanuj0001.jpg
    189,4 KB · Wyświetleń: 71
  • skanuj0002.jpg
    skanuj0002.jpg
    117,2 KB · Wyświetleń: 67
  • skanuj0003.jpg
    skanuj0003.jpg
    106,1 KB · Wyświetleń: 57
  • skanuj0004.jpg
    skanuj0004.jpg
    146,5 KB · Wyświetleń: 59
  • skanuj0005.jpg
    skanuj0005.jpg
    78,8 KB · Wyświetleń: 63
  • skanuj0006.jpg
    skanuj0006.jpg
    108,2 KB · Wyświetleń: 62

Concini

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2008
Posty
206
Punkty reakcji
2
Pierwsze dwa są najlepsze... Zwłaszcza oczy - widać w nich życie :)
Jak wyglądały egzaminy do plastyka...? (Ja nawet nie próbowałam, dokładnie z tego samego powodu - nie lubię, kiedy ktoś mi coś narzuca; bazgrolę dla przyjemności ;) )
 

Sleepyhead

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Zdając do szkoły plastycznej musiałabym posiadać zdolności graficzne,malarskie i rzeźbiarskie, a ponadto nieprzeciętną wiedzę z historii sztuki. Wyglądalo to jak konkurs na najinteligentniejszych...a ja po prostu chciałam rysować.Nauczyciele podchodzili do 14-letnich uczniow jak to dorosłych ludzi,którzy mają kontakt z plastyką 24/dobę. Poza tym rzadko kto dostawał się do szkoły bez kursu poprzedzającego - prowadzonego przez to wlaśnie liceum.Jednego dnia były 3 egzaminy - rysunek,malarstwo i rzeźba,gdy przeszłam następnego dnia był egzamin z języka polskiego i angielskiego,trzeciego dnia-wiedza ogólna z historii sztuki.
 

Concini

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2008
Posty
206
Punkty reakcji
2
Nieźle... O poznańskim plastyku słyszałam różne rzeczy; od tego, że można było dostać się tam praktycznie nie posiadając żadnych zdolności po opinię znajomej, że pójście do plastyka było jak narazie najgorszą decyzją w jej życiu...
 

Sleepyhead

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Zgadza się, bo szkoły plastyczne narzucają ludziom swoje zasady rysowania, malowania... nauczyciele narzucają takie techniki jakie są dla nich wygodne...wygodne, znaczy przydatne. Nie biorą pod uwagę tego,że masz swój styl i jest Ci z nim wygodnie. Ja się zraziłam liceum plastycznym więc studia już sobie darowałam :p
 

Concini

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2008
Posty
206
Punkty reakcji
2
A propos technik... Zaszalałam, pobawiłam się dwoma kolorami tuszu... :p



Może i marnie to wyszło, ale pierwszy raz się wzięłam za coś takiego ;)
 

ZYKLUS

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
witajcie!
tez podobnie jak wy chcialbym podzielic sie swoim talentem. opinie mozecie zostawic na mojej stronce w ksiedze gosci zerknijcie a moje prace http://www.drawt-studio.com/

pozdrawiam i zycze milego ogladania
 

Karr_Kitka_xDD

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Miasto
Połnocno-Wschodnia Polska
Bardzo pięknie rysujecie :). Szczególnie podoba mi się praca Concini, tygrys. Wg. mnie bardzo dopracowany...
Każda z Waszych prac ma swój urok. Ja chwyciłam za kredki w wieku 3 lat. Co prawda nie umiem rysować tak jak Wy, ale myślę że jak na 12- latkę nie najgorzej mi idzie. Prac Wam niestety nie dam, nie mam aparatu cyfrowego (zwykły), a komputer też się nie nadaje.
Co do papieru, jeśli można, do rysowania farbami potrzebny jest raczej blok techniczny; nie marszczy się tak jak zwykły papier (np. do ksero). Ja do moich prac, do których głównie używam ołówka, biorę blok techniczny.
Poruszę też temat ołówków, ponieważ chcę zapytać, jakich Wy używacie do sowich prac? Ja mam ołówek B, H, B1, B4, i oczywiście podstawowy HB.


DarkFornal jeśli chodzi o rysowanie z pamięci, to ja rysując tę samą postać kilkukrotnie zapamiętuję jej proporcje, wygląd, kolory, "zmarszczki" (na ubraniu) itd. To raczej tyczy się łatwych postaci. Jednak najłatwiej będzie Ci wymyślić własne, niepowtarzalne stworki, elfy, smoki, czy ludzi. Ja tak robie ;]

Pozdrawiam :]
 

malpa666

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2008
Posty
93
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kielce
Hmm, jakich ołówków używacie do szkicowania, cieniowania itd...? Czy wszystko jednym? ;P
 

Karr_Kitka_xDD

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Miasto
Połnocno-Wschodnia Polska
Rysuje się kilkoma ołówkami, wtedy wychodzi lepszy efekt, niż jednym. A co do poszczególnych etapów, zaczyna się rywować ołówkiem najjaśniejszym. Np. B1. Ciemniejszy kolor będzie bardziej widoczny po starciu.


Edit: Matko! Jak mogłam tego nie zauważyć oO": Drugi portret Sleepyhead jest piękny!. Widać, jakby to było zdjęcie. ^^
 

SiMOn1904

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Witam chciał bym żeby kros skmentował moje rysunki i udzielił paru wskazówek;) mam niestety niekompletną galerie ale pracuje nad tym a i prosze nie zwracac uwagi na blog dopiero powstał;) oto link http://simonart.blog.onet.pl/
 
Do góry