Rysowanie

Neon

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2006
Posty
36
Punkty reakcji
0
Witam, troche się zajmuję rysowaniem w wolnych chwilach (na nudnych lekcjach czasami też:D). Ludzie wokół mówią, że super, za:cenzura:iste, itp... Ale ja tak jednak wcale nie uważam.

http://www.psolak.su.pl - Nie wzorować się komixem tylko tymi dużymi rysunkami. Co prawda rysowane były one trochę dawno. Patrząc na anatomię postaci wiem, że jest żle, teraz już wiem jak to powinno wyglądać i wiem także, że cienie są do :cenzura: (te które odbijają się na podłodze). I tak proszę o ocenę reszty.

http://www.neonis.lua.pl/kissq.jpg - Jakby mi ktoś mógł to ocenić ze strony krytycznej.... Trochę płaskie prawda?

Nie obrażę się jeśli przy ocenianiu mi tego czego nie za bardzo potrafię rysować dorzucicie link do tutoriala w owej sprawie. THX
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Czytam tu i czytam, i co raz bylo ze kariery sie bez telanetu nie zrobi. Bzdury ludzi ktorzy sie nie znaja. Gdy chcialem isc na architekture strasznie sie balem, bo brak mi talentu do rysowania, a egzamin byl z odrecznego. roczny kurs nie sprawil moze cudu, ale obecnie jestem na studiach. widzialem prace innych studentow, wiekszpsc z nich zaczynalo jako ludzie bez talentu, prace ktore widzialem, kiedy chcieli sie przeniesc i byli na egzaminie... sie ucieszylem ze oni nie miali sie liczyc na nasz limit miejsc, rysunki byly genialne, po tym jak bardzo duzo na studiach rysowali na zajeciach z odrecznego. to jest do wyuczenia sie, tylko trzeba cwiczyc i cwiczyc. to moze nie byc pocieszajace, ale tamten rocznik co widzialem mial zajecia z odrecznego rysunku codziennie, w sumie zal ze z tego zrezygnowano na rzecz co tygodniowki, chcialbym tak rysowac :p
 

Mortiz

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
To powinnno pomóc:
http://www.allegro.pl/item748652763_rysowanie_postaci_ludzkiej_b_barrington_najtaniej.html

Kurs rysowania postaci ludzkiej, taniej się nie da ;)
 

dudeczka

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
389
Punkty reakcji
0
Spróbuj znaleźć gdzieś w sąsiedztwie jakiegoś plastyka, ktory mógłby ci udzielać konsultacji. Żywy człowiek przy ocenie rozwoju talentu jest nieoceniony.
 

paveletz

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Żywy człowiek przy ocenie rozwoju talentu jest nieoceniony.

W pełni się z zgadzam, że kontakt z „żywym człowiekiem” - jak to zgrabnie ujęła Dudeczka, jest niezastąpiony zarówno przy ocenie talentu jak i podczas nauki rysowania lub malowania. BTW - talent, to jednak bardzo względne pojęcie i co najciekawsze, można przeżyć wiele lat nawet nie będąc świadomym tego że się go posiada...

Malarstwem i rysunkiem zajmuję się już od dłuższego czasu, ale i tak zawsze jeszcze znajdzie się coś, czego muszę lub chcę się jeszcze nauczyć. Mimo pewnego doświadczenia w żadnym wypadku nie uważam się za alfę i omegę w tej dziedzinie, ale myślę również, że sam wyważyłem już dostatecznie dużo „otwartych drzwi”, żeby chociaż spróbować oszczędzić tego samego wszystkim tym, którzy dopiero zaczynają rysować i malować...
Ponieważ, rozmawiamy tu o nauce klasycznego rysunku i malarstwa, chciałbym Wam trochę przybliżyć ogólne zasady posługiwania się jednym z bardziej „przyjaznych” i tym samym chyba „najodpowiedniejszym” dla początkujących rysowników narzędziem – kredką pastelową: http://www.forummalujemy.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=35

Wskazany tekst jest próbą zebrania w jedną „pigułkę” moich własnych doświadczenia z wspomnianą wyżej techniką malarską. Niestety ta „pigułka” jest chyba trochę zbyt duża, bym mógł ją tu w całości zaserwować, ale i tak mam cichą nadzieję – że mimo to okaże się dość „lekkostrawna”. ;)

PS:
Ponieważ parę lat udzielałem się na różnych forach internetowych o tematyce związanej z malarstwem i rysunkiem, wiem co nieco o tym, jak trudno znaleźć w necie samemu odpowiednie materiały do nauki rysunku czy też malarstwa. Jeżeli tylko ktoś ma jakieś szczegółowe pytania, lub chciałby zasięgnąć rady na temat rysunku czy też malarstwa, lub po prostu chciałby się pochwalić się swoimi pracami, może zawsze śmiało zajrzeć na moją stronę - www.forummalujemy.pl.
 

merlin7

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich!
Chcialam zapytac czy znacie moze jakas strone albo moze maila, gdzie mozna wyslac swoje rysunki zeby ktos ocenil je bardziej profesjonalnie niz znajomi, bo nie wiadomo czy mowia ze im sie podobaja bo sa naprawde dobre czy tylko tak mowia zeby mi przykro nie bylo ;D Chcialabym uslyszec/przeczytac cos konkretnego czy mam cos dalej rysowac czy lepiej sobei odpuscic.
Czekam na Wasza pomoc ;)
 
Do góry