[Rybnik] Sytuacja po burzach.

angel

Wymiatacz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 358
Punkty reakcji
12
Wiek
37
Miasto
Gdzieś na Śląsku
W nocy pozbawionych prądu było 50 tysięcy mieszkańców z terenów, gdzie energię dostarcza Vatenfall. Rzecznik firmy Łukasz Zimnoch powiedział, że najtrudniejsza sytuacja jest w okolicy Rybnika. W niektórych miejscach będzie konieczna zamiana transformatora.

Na wznowienie dostaw energii czekają także mieszkańcy najbardziej dotkniętych przez trąbę powiatów: lublinieckiego i częstochowskiego.

- Prądu nie ma cztery tysiące mieszkańców - poinformował Jacek Piersiak z częstochowskiego oddziału firmy ENION.

Naprawę zerwanych 16 linii wysokiego napięcia utrudniają ciągłe opady deszczu i gwałtowne burze, które cały czas pojawiają się nad Śląskiem.

Według dostawców energii, w niektórych miejscach prąd może być dopiero jutro.

źródło: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/slask_t...radu_73800.html
 

Lisa

grzeczny aniołek ;)
Dołączył
11 Styczeń 2007
Posty
1 213
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
otchłani smutku :(
Może u mnie nie ma tak jak Rybniku, jednak widać było połamane drzewa czy skałki na chodnikach i różne inne przeboje. A pomyśleć, że nie dawno w tam tych okolicach (czyli Rybnika) spędzałam wakacje, mineło mnie to tylko o jeden dzień.
 

Ronnie Coleman

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
972
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Katowice
U mnie Katowice. Poobijane auta przez grad wielkosci piłki tenisowej. Powybijane szyby w samochodach (w moim niestety tez) to wyglądało jak koniec świata...
 

Stanki

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2007
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Myszków
U mnie w myszkowie koło częstochowy leciał grad o średnicy 4-6mm. Dwie ulice dalej ode mnie wyrwało drzewo z korzeniem i zatrzymało się na domu obok. Pełno kałęzi połamanych, dużo piwnic zalanych.
 

Verkam

walking contradiction
Dołączył
17 Styczeń 2008
Posty
1 562
Punkty reakcji
1
Wiek
27
Miasto
Radzionków
U mnie w domu piwnica zalana, a tak to chyba nic takiego. Radzionków koło Bytomia, Tarnowskich Gór.
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
Meldują się Gliwice ! bilans strat:
- w wiadomościach mówili że gdzieś w okolicach kleszczowa na drodze a4/a1 było tornado, a to 15 km od mojego domu, cos im nie wierzę...
- burza była strasznie nieznośna, kilka razy walnęło w domki rodzinne ofiar nie było (całe szczęście)
- grad nie tak wielki jak w Katowicach ale był i jest kilka wybitych okien
- wichura jak to wichura, też nie była taka można jak w innych miastach, kilka zerwanych dachów.

Moim zdaniem ominęły nas największe "napady burzy", nie jak w innych miastach gdzie zniszczenia są katastrofalne...
 

rantozi

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2008
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Rybnik
Ja z Rybnika jestem i powiem że nie było ciekawie...wiało i to porządnie...myślałem że mi szyby w oknach pójdą ...gradem waliło że hoho...Słyszałem że u nas w Polsce już trąby powietrzne są...to ta zmiana klimatu....globalne ocieplenie...:( za jakies 20 lub 30 lat będziemy mieć tu Afrykę...
 

~CzArNa~

prezesowa.
Dołączył
9 Sierpień 2006
Posty
3 871
Punkty reakcji
4
Ja też jestem z Rybnika.
Prąd miałam, ale rzeczywiście te wiatry i burze były nieciekawe..
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
Meldują się Gliwice ! bilans strat:
- w wiadomościach mówili że gdzieś w okolicach kleszczowa na drodze a4/a1 było tornado, a to 15 km od mojego domu, cos im nie wierzę...
- burza była strasznie nieznośna, kilka razy walnęło w domki rodzinne ofiar nie było (całe szczęście)
- grad nie tak wielki jak w Katowicach ale był i jest kilka wybitych okien
- wichura jak to wichura, też nie była taka można jak w innych miastach, kilka zerwanych dachów.

Moim zdaniem ominęły nas największe "napady burzy", nie jak w innych miastach gdzie zniszczenia są katastrofalne...

uwierz
ja jechałam tamtędy w tym tygodniu mimo że minęlo tyle czasu krajobraz jest księżycowy :]
drzewa wyglądają jak złamane zapałki

mieszkam niedaleko
 
Do góry