Ruchy I Stowarzyszenia Katolickie

KateW

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
118
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Rzeszów
Jestem bardzo ciekawa ilu jest wśród nas ludzi zaangażowanych w jakąś działalnośc związaną z Kościołem... Przepraszam, ze tylko tyle nazw wspólnot, a wśród nich RAM (egzotyczny dla większości), ale... Szczerze mówiąc nie chce mi się szukać jakie jeszcze działają wspólnoty na terenie Polski - wpisałam te, z którymi miałam styczność... I to nie wszystkie, tylko te, w których spotykam młodych ludzi... Jeśli należycie do innej to do jakiej???

Co sądzicie o Ruchach i Stowarzyszeniach Katolickich? Jakie macie doświadczenia z ich członkami???

Ja sama jestem w Ruchu Apostolstwa Młodzieży - właśnie zaczęłam studium animatora. Chodze też na spotkania Duszpasterstwa Akademickiego... Wielu moich znajomych jest w Oazie... Mam w zasadzie bardzo pozytywe doświadczenia związane z ruchami żywego Kościoła... A Wy?
 

Martina

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2005
Posty
778
Punkty reakcji
0
wole inne formy spedzania wolnego czasu
i absolutnie nie krytykuje waszego wyboru :)
 

poprostu_ja

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2005
Posty
116
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Naleze do Odnowy w Duchu sw. !!! jestem po rekolekcjach REO.... po kursie Filip , i po rekolekcjach Uzdrowienie wspomnien.... w tym roku zaczynam Szkole animatora.... :D jestem skora do pogadania z osoba , ktora rowniez sie angazuje w zycie duchowe..... czekam na wiadomosc!!!
 

spioh

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2005
Posty
442
Punkty reakcji
0
Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre".

kiedyś: głownie Ruch Światło-Życie i Odnowa w Duchu Świętym


ruchy w Kościele to świetna sprawa, niesamowite odrodzenie i możliwość rozwijania się na wielu płaszczyznach, znalezienia swojego miejsca w Kościele, oraz poczucia więzi/wspólnotowości w Kościele. będąc już parę lat w różnych ruchach/wspólnotach obecnie nawet idąc na mszę do zupełnie obcej dla mnie parafii czuje się jak u siebie.
wejście we wspólnote polecam każdemu, kto nie rozumie dlaczego Jezus chciał nas mieć w Kościele, a nie żeby się każdy osobno gdzieś na łaczce modlił - jak to propagują tzw. wierzący a niepraktykujący. a także tym, którym jeszcze trudno w drodze ku świętości być na codzień radykalnym wg Słowa Bożego. oraz wszystkim tym, którzy już są mocni w wierze, by podejmować wspólne dzieła ewangelizacji, charytatywne, czy różne inne posługi na rzecz braci.
 

First_Sirius_Lady

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2005
Posty
765
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
jestem stąd ... i dotąd
Naleze do Odnowy w Duchu sw. !!! jestem po rekolekcjach REO.... po kursie Filip , i po rekolekcjach Uzdrowienie wspomnien.... w tym roku zaczynam Szkole animatora.... :D jestem skora do pogadania z osoba , ktora rowniez sie angazuje w zycie duchowe..... czekam na wiadomosc!!!


Ja myślę, że jak już jest taki temat, to może porozmawiajmy o tym właśnie tu, bo może przy okazji poczyta ktoś, kogo zainspiruje ta rozmowa do włączenia się w jakąś kościelną wspólnotę ...

co pozostali na to?

Możemy np. podyskutować przy okazji na temat, która kościelna wspólnota jest najlepsza, byłby to bardzo kontrowersyjny i twórczy temat.
 

spioh

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2005
Posty
442
Punkty reakcji
0
a przy okazji, jeśli korzystacie z tlena to w dziale tematyczne jest pokój "Kościół rzymskokatolicki", gdzie wspólnie też staramy sie ewangelizować, rozmawiać o życiu duchowym. zainteresowanych zapraszam.
 

KateW

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
118
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Rzeszów
W Kościele nie ma konkurencji :) Więc nie dyskutujmy, która wspólnota jest najlepsza... Na Podkarpaciu np jest ten "problem", ze mamy RAM i oazę i... siłą rzeczy zaczyna sie robić takie porównania... A ponoć od przybytku głowa nie boli :)

Kazda z naszych wspólnot ma inny charyzmat :) A przecież możemy bardzo dobrze wspólpracować :)

Dlaczego tak reaguję ?? Kiedyś szliśmy z kolegą na czuwanie przygotowane przez rzeszowski RAM (jestem w przemyskim, kumpel w Oazie) i mruknął pod nosem - "ciekawe co tam konkurencja pokaże". Przy wyjściu z koscioła rozdawano cytaty z Pisma Świętego... Wiecie co wylosowałam?? Powiem tyle - oboje się z tego uśmialiśmy, ale i dostaliśmy nauczkę :

Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch, różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan
 

Nikii

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Małopolska
hejka :)
czy ktoś z Was nalezy do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży?? bo ja tak i uważam że jest to coś pieknego, szczególnie turnusy wakacyjne gdzie spotyka sie wielu młodych wspaniałych ludzi:) i księża prowadzący te rekolekcje są super :)) pozdrawiam wszytskich KSM-owiczów :))
 

gossiek

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja należe do Oazy w tym roku byłam na 1' ONZ 1t desznica 2005 było super :D, moim zdaniem wszystkie wspólnoty sa wazne i powinny ze soba współpracowac. Osobiście zachecam wszystkich do rozpoczęcia formacjii Oazowej napewno będziecie zadowoleni. Ja nie wyobrażam sobie zycia bez Oazy, Jezusa, ludzi których poznałam dzięki tej wspólnocie. Aha i wszystjkie grupy są ważne i wszystkie mówia o Jezusia tak więc nie ma sensu dzielna ich na lepsze i gorsze.
 

First_Sirius_Lady

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2005
Posty
765
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
jestem stąd ... i dotąd
KateW ...
wiesz, taka dyskusja toczy się zazwyczaj na wesoło, ale naprawdę wiele daje, bo każdy prodokuje się, jak może, żeby udowodnić, że jego wspólnota jest lepsza, co wcale nie znaczy, że inne są gorsze i w rezultacie wszyscy wynoszą z tej dyskusji tak wiele wiadomości o "konkurencji", że w razie czego wiedzą, co w ogóle działa w Kościele i po co ...
jak to mówi mądre polskie przysłowie:
"Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło".

Nikii ... i gossiek ...
byłam kiedyś związana z KSMem, byłam też na Oazie, ale teraz jednak preferuję Odnowę w Duchu Świętym, choć i tam ostatnio rzadko bywam, ale to z braku czasu, niestety.

Wiecie, jak czasami słyszę, że ktoś się nudzi, to zazdroszczę mu z całego serca, bo ja po prostu nie mam czasu na nudę a wprost odwrotnie, przydałoby mi się go dużo więcej ...
 

KateW

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
118
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Rzeszów
wiesz, taka dyskusja toczy się zazwyczaj na wesoło, ale naprawdę wiele daje, bo każdy prodokuje się, jak może, żeby udowodnić, że jego wspólnota jest lepsza, co wcale nie znaczy, że inne są gorsze i w rezultacie wszyscy wynoszą z tej dyskusji tak wiele wiadomości o "konkurencji", że w razie czego wiedzą, co w ogóle działa w Kościele i po co ...

LOL to dobrze... Więc dlaczego ten ruch, ta wspólnota jest najlepsza?? :)
 

First_Sirius_Lady

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2005
Posty
765
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
jestem stąd ... i dotąd
Z dotychczasowych dyskusji, jakie prowadziłam na pewnym katolickim forum wynikało, że:

Odnowa w Duchu Świętym jest najlepsza, bo daje człowiekowi w nią zaangażowanemu, bezpośredni kontakt z samym Bogiem

Oaza jest najlepsza, bo najczęściej daje możliwość wyjazdu na rekolekcje

KSM jest najlepszy, bo skupia samą młodzież a fajnie jest być tylko w młodym towarzychu, bo nie jest się narażonym na wieczne pouczenia

tyle zapamiętałam ...
 

Lilith

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2005
Posty
11
Punkty reakcji
0
A ja bym chciała się zaangażować w jakiś wspólnotę, ale szczerze mówiąc nie bardzo wiem, jak można trafić np do " Odnowy w Duchu Świętym", pomożecie? :)
 
Do góry