RPS – "Człowiek, który podzielił hip hop”

janek01121

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
RPS – "Człowiek, który podzielił hip hop”

1277218168.jpg

„Człowiek, który podzielił hip hop” to swoisty komentarz do obecnej sytuacji na scenie po beefie z Tede i potyczką z Pariasem z perspektywy Rycha Peji. „Jeśli chodzi o Parias, chłopakom zwyczajnie zabrakło jaj, bo „Tylko Peja” to rzecz, której nie można było zignorować. Działań Jacka nie ma sensu komentować on sam stał się własną karykaturą.
Uznałem, że zanim przystąpię do pracy nad „Reedukacją” oczyszczę atmosferę.
Hip hop był jest i będzie dla mnie jedną z najważniejszych rzeczy w życiu. Jeśli ludziom, z którymi walczyłem „na słowa” przez ostatnie miesiące nie udało się przez ten czas skłonić hiphopowej społeczności do poważnej refleksji dziś zrobię to ja.
Na koniec spytam tylko gdzie są Ci wszyscy rapperzy, którym tak zależało na wspólnej idei zjednoczonego hip hopu? Czyżby zajęci premierami swoich krążków zapomnieli jak szczytny cel przyświecał ich działaniom?”


Kod:
http://sharingmatrix.com/file/9128667/RPS- Czlowiek ktory podzielil hip hop.mp3
 

Munsun

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2010
Posty
232
Punkty reakcji
3
Oczywiście. Krytyka nawet gdy dobry i prawdziwy kawałek :) między innym o hejtowaniu
 

luklas94

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2010
Posty
54
Punkty reakcji
0
RPS – "Człowiek, który podzielił hip hop”

1277218168.jpg


Na koniec spytam tylko gdzie są Ci wszyscy rapperzy, którym tak zależało na wspólnej idei zjednoczonego hip hopu? Czyżby zajęci premierami swoich krążków zapomnieli jak szczytny cel przyświecał ich działaniom?”


Kod:
http://sharingmatrix.com/file/9128667/RPS- Czlowiek ktory podzielil hip hop.mp3

Dobrze powiedziane, nie mogę patrzeć na to jak prawie wszyscy się sprzedali. Np taki sokół, kiedyś robił elegancki rap a teraz? :/ co to ma być... Nie wiem zbyt dużo o Rapie, ale moim zdaniem Peja jako jeden z nielicznych nadal się nie sprzedał i szacunek dla niego.
 

NoOla

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
już ktoś wspomniał że Peja ma racje z tym hejtowaniem i racja . Jak dla mnie dobry kawałek
 

xspeedpkx

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
87
Punkty reakcji
0
Miasto
Jarocin
Jak dla mnie Parias nagrał świetnego dissa dawno takiego nie słyszałem. Tede wiadomo to pozer i gosc ktory patrzy tylko na forse nie szanuje go. A Peja tez juz nie jest ten sam co kiedys przesluchajcie jego starszych plyt. Do Peji mam szacunek lecz za stare kawałki
 

Benz

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2009
Posty
225
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Eudezet // Pabianice
A dlaczego Tede ma nie nawijać o tym do czego SAM doszedł ?

Zresztą otwózmy oczy - Rap to muzyka o życiu , i subiektywnie , każdy raper nawija o swoim życiu . Tede nigdy nawet nie otarł się o biedę więc gdyby o niej rapował były hipokrytą.

Dobra , przesłucham teraz to nowe odgrzebywanie wątku tego całego beefu...
 

zieliusz

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
723
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
sląsk up!
Hehe właściwie teraz wychodzi że połączył hip hop. Na nowej płycie tede są gościnbnie m.in. Molesta oraz pezet a i pewnie niedługo eldo nagra kawałek z tede...
 

Benz

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2009
Posty
225
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Eudezet // Pabianice
Jak ktoś śledzi rap realia to może łatwo wywnioskować , że Tede jest bardziej szanowany wśród artystów z branży :) znalazł się na najnowszej śląskiej produkcji Lukatricksa (więc zbija pionę z Silesią) , u Wdowy na Superextra dał featuring , a ona sama nagrała też zwrotke do fuckTEDE (więc ma poparcie alkopoligami.com) , Pezet , Molesta i Eldo znaleźli się rónież na w/w albumie . A co się dzieje z Ryszardem ? nie widziałem ostatnio właściwie żadnego jego nowego featuringu , może był na KRAK3 u Bosskiego z Firmy , ale to nie jest pierwszoligowy raper :lol: . Poprostu - każdy raper ma już go głęboko w odbycie... WJ > SLU
 

Munsun

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2010
Posty
232
Punkty reakcji
3
Lukatricks, Wdowa ? Pomówmy o konkretach bo ta 2 to nie jest nic szczególnego.
Pezet , Molesta i Eldo.
Pezet- Tak, trzeba przyznać, że to jest coś. Kiedyś wojna, teraz zgoda i nadal Pezet jest mocny i szanowany. Podobnie Eldo
Ale Molesta ? bez Wilka nie ma Molesty, to co teraz dają to śmiech nic nie warty. Nie można żyć legendą. Nowe kawałki Molesty to kmioty.
Peja nie nagrywa z innymi ale ma poparcie u Piha, Chady, Mesa, HG, Firmy, PDG. Jak dla mnie starczy, że oni trzymają z nim. Szkoda, tylko Pezeta i brakuje mi tylko Soboty, 52. Wiadomo OSTR, Fokus ale wątpie, że oni staną po czyjejś stronie. Oni się w to nie bawią. Reszta nie jest znaczące. Ani Eldo który od czasów Gramatika tylko "nie Pytaj O nią' i 'chodź ze mną' ani tym bardziej Molesta która bez Wilka jest słaba.
 

Benz

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2009
Posty
225
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Eudezet // Pabianice
Eldo nie jest znaczący? :D Proszę... "Zapiski z 1001 nocy" , "27" , "Eternia" . mógłbym jeszcze wymienić kilka płyt i dopisać gramatik , ale to chyba wystarczy

PDG ? nie mów o całym PDG . Raczej Gural też ma ten beef centralnie w :cenzura:e , co innego Kaczor, który jest ewidentnie ziomkiej Rycha...

Mes ? Tożto warszawiak z krwi i kości. W dodatku szef alkopoligamia.com , do tej ekipy należy WdoWA (i wcale też nie jest taka mało znacząca) która "wymieniła się" featami z TDFem . Aha , no i ciekawostka apropos Lukatricksa (o którym jeszcze możesz poczytać w poniższym punkcie) - w teledysku do kawałka "Mówią o mnie w mieście" gdzie feat dawał TDF pojawia się Mes... czy nie wypływa z tego prosty wniosek ? Dwóch Warszawiaków w Silesii przy okazji jednego i tego samego kawałka ;]

Lukatricks ? Nad projektem "Czarne Złoto" pracował też Fokus , który prawdopodobnie "załatwił" TDFa na featuring , jako że Tede miał już kiedyś dać feat na Alfa i Omega , ale coś nie wypaliło.... Swoją drogą , Lukatricks to nowa ksywa niejakiego Jajonasza , który przewijał się już w trackach Kalibra 44 :) . Faktycznie nic nie znacząca płotka polskiej rap sceny. :D
 

Munsun

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2010
Posty
232
Punkty reakcji
3
Eldo był kimś ale już nie jest tak dobry jak kiedyś. Gramatik to było coś a solowa kariery przeciętna.Nic do niego nie mam ale cieżko go wyliczać skoro z nim Peja też się dissował. To cyba normalne, że on po jego stronie się nie opowie.
Mes sam się wypowiedział na temat Tede, poszukaj na YT i co z tego, że jest warszawiakiem ? Chada też a to w niczym nie przeszkadza. Peja nie walczy z całą WWA. Mes w dissach na Mezo także pokazywał, że jest 'za Peją'. Niby starcze czasy ale..
wystąpił u Chady w "obrachunek moralny" i nawinął, że lubi tych dla których Rap to 'autobiografia' życia itd. On jest za Ryśkiem, czekaj może nie do końca. On na pewno nie jest po stronie Tede.
Wiem kim jest Lukatricks, nie musisz pouczać ale to słabe. Co on miał w K44 ciekawego ? Psychodele ? Chyba najgorsza zwrotka w utworze.
Fokus może nagrywać z wszystkimi po kolei ale i tak nie opowie się po czyjejś stronie. To jest bardzo wątpliwe.
Gural ? Gural od czasu zgody z Ryśkiem na pewno nie zmienił zdania, a poza tym jest Kaczor a PDG to nadal PDG. A przecież w Braga30 zrobił coś w stylu 'zaczepki' do Molesty więc dla mnie sprawa jasna.

Co do Gurala mówisz, że on ma beef w du.pie to ok. Tak samo Wdowa czy Lukatricks. To, że nagrali z Tede nie oznacza, że są przeciw Peji i już go 'nie lubią'. xd
 

duchpdg

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2010
Posty
26
Punkty reakcji
1
ale pierd*licie głupoty ja tam słucham Pei Tedego Molesty i mnie pierD*la te disy o :cenzura: wie co. A co do Pei to troche zabardzo bierze wszystko do siebie i nie może znieść że nie jest taki wielki...ktoś powiedział że sie sprzedali a to :cenzura: prawda rozwineli się powiedziałbym to sie nazywa progres. Sprzedał to się mezo kiedys miał z 2 dobre kawałki (stare) ale on powiedział że nei jest hiphopowcem ;p Ludzie czemu neilubicie odrazu tedego czy ryska bo maja dis i jedni chcą :cenzura: peje drudzy tedego oceniajcie muzyke argumenty w tym disie bo dojdzie do tego że zbiją 5 i bd odrazu że peja i tede sa fajnie :cenzura: i wgl.
 

Benz

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2009
Posty
225
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Eudezet // Pabianice
nie miałem na myśli że są przeciw Peji , dobra . skończmy dyskusję aczkolwiek będącą potężną wymianą wiedzy hip-hopowej :D

ja nie opowiadam się do końca po żadnej stronie tego konfliktu , można powiedzieć że mam na niego wy*ebane , mimo że go śledzę od początku .

Ten Typ Mes - mój ulubiony raper swoją drogą :D:D gdyby to on miał z kimś tak zacięty beef to jasne że byłbym jego psychofanem . ale raczej nikt z nim w szranki by nie stanął , Mes to już za ciężki kaliber ;]
 
Do góry