Rozsadzenie oleandra

JVC

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2006
Posty
71
Punkty reakcji
0
Czy wie ktoś może jak się rozsadza oleandra? Jak obciąć i czy wsadzić potem do wody czy ziemii? Ja nie mam o tym pojęcia a chciałabym z tego dużego co mam zrobić coś mniejszego ;)
 

fingolfin

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
150
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Chorzów
sadzonki wierzchołkowe do wody albo do ziemi z ukorzeniaczem. Ale oleandrów to ja się boję, jak głosi legenda, mucha która siada na jego liściach to pada :D
 

JVC

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2006
Posty
71
Punkty reakcji
0
Ostatnio właśnie przeczytałam gdzieś, że sok z liści oleandra jest trujący. Ale u mnie jak na razie wszyscy żyją. A długo musi stać w tej wodzie?
 

JVC

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2006
Posty
71
Punkty reakcji
0
Mój oleander stoi juz jakiś czas w tej wodzie, ale jak na razie korzeni nie widać. Jedynie te liście, które zostały nieoberwane to tak trochę więdną/schną. Mam nadzieję że coś z tego wyjdzie mądrego

Mój oleander stoi juz jakiś czas w tej wodzie, ale jak na razie korzeni nie widać. Jedynie te liście, które zostały nieoberwane to tak trochę więdną/schną. Mam nadzieję że coś z tego wyjdzie mądrego

Mój oleander stoi juz jakiś czas w tej wodzie, ale jak na razie korzeni nie widać. Jedynie te liście, które zostały nieoberwane to tak trochę więdną/schną. Mam nadzieję że coś z tego wyjdzie mądrego

Mój oleander stoi juz jakiś czas w tej wodzie, ale jak na razie korzeni nie widać. Jedynie te liście, które zostały nieoberwane to tak trochę więdną/schną. Mam nadzieję że coś z tego wyjdzie mądrego
 

fingolfin

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
150
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Chorzów
Nie mam takiej rośliny jak oleander. Ale większość roślin rozmnaża się wegetatywnie przez sadzonki wierzchołkowe. Lecz z niektórymi ciężko - np. z Figowcem sprężystym. Można też spróbować z ukorzeniaczem.
 

JVC

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2006
Posty
71
Punkty reakcji
0
Wybaczcie za ta ilość postów w jednym ale coś mi się chrzaniło z netem i to dlatego
 

JVC

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2006
Posty
71
Punkty reakcji
0
Ach dzięki, że we mnie uwierzyłeś i nie zwątpiłeś w moją sprawność umysłową :p
 
Do góry