Roznice wiekowe u partnerow

Asiiiula

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2011
Posty
20
Punkty reakcji
1
To zależy. Np: facet 20 ,a dziewczyna 15 to duża różnica, ale już 35 i 30 nie.

Ja mam 17 i mam chłopaka o 6 lat starszego i jest super.. Niektórzy piszą coś, o czym nie mają zielonego pojęcia..
Nie ważny jest wiek.. Chyba najważniejsze jest to, że para się rozumie i jest ze sobą szczęśliwa.. Dajcie spokój, bo różnica wieku nie gra roli..
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Ja mam 17 i mam chłopaka o 6 lat starszego i jest super.. Niektórzy piszą coś, o czym nie mają zielonego pojęcia..
Nie ważny jest wiek.. Chyba najważniejsze jest to, że para się rozumie i jest ze sobą szczęśliwa.. Dajcie spokój, bo różnica wieku nie gra roli..

Asiiulo. To nie pokazuje, że wiek jest nieważny, ale że optymalnie jest, aby mężczyzna był starszy.
 

Scarlett90210

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
17
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
tu i ówdzie;)...
Myślę, że 5-6 lat różnicy jest ok zwłaszcza że większą rolę odgrywa tu dojrzałość emocjonalna obojga partnerów...jeśli się kochają i dobrze razem dogadują to dlaczego nie?;)
 

elunia922

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2011
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Ja znam kilka par o różnicy 5 lat i są to udane związki. Znam też większe różnice wiekowe i osobiście myślę, że liczy się jaki kto jest a nie ile ma lat. Zazwyczaj dziewczyny wybierają starszych, ale nie zawsze moja mama jest 3 lata starsza od taty a mojej koleżanki mama jest o 10 lat starsza od męża i w niczym to nie przeszkadza. 10 albo 5 lat to duża różnica, gdy jest się naprawdę młodym, ale później już nie stanowi to problemu. Sama osobiście miałam kilku młodszych chłopaków, było to jednak dawno i byłam wtedy jeszcze dzieciakiem. Obecnie mój narzeczony jest z tego rocznika co ja i jest między nami zaledwie kilka miesięcy różnicy
 

Donttouchme_

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja uważam , że nie wiek nie robi żadnej różnicy nawet jeśli partner lub partnerka mogłaby być w wieku naszej matki czy ojca. Często swoje uczucia lokujemy tam gdzie nie powinniśmy . Starszy facet często chcę się tylko zabawić i jest to0 kwestia czasu jak związek się rozpadnie. Natomiast gdy kobieta jest starsza chłopak ma satysfakcje , że jest z kobietą doświadczoną w każdej dziedzinie życia i może ona go nauczyć wielu rzeczy .... ale do czasu on będzie dorastał ona będzie się starzeć , on będzie szukał rozrywek ona będzie szukała spokoju. Chociaż znam wiele par , którym się udało. Żyje się tylko raz więc dlaczego mamy nie spróbować ?
 

ifeelsunshine

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2011
Posty
34
Punkty reakcji
0
Miasto
Miasto doznań.
Wiek nie ma znaczenia. W końcu nie mamy wpływu na to, kto nam się podoba i kogo kochamy. Aczkolwiek uważam, że jeżeli różnica między partnerami jest zbyt duża, mogą pojawić się pewne problemy, bo te osoby żyją niejako w dwóch różnych światach i czasami ciężko jest im się dogadać. Lecz nawet to nie musi stać na przeszkodzie, jeśli to prawdziwa miłość. ;)
 

edyta.ch

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Bielsko-Biała
Mój facet jest ode mnie starszy o 8 lat i nie mamy żadnego problemu z dogadywaniem się. Mieszkamy razem, myślimy o wspólnej przyszłości. On nie traktuje mnie jak dziecko pomimo różnicy wieku.
Wszystko zależy od dojrzałości psychicznej obojga partnerów. W tym momencie nieważne jest czy tej różnicy nie ma, czy wynosi ona 15 lat.
 

Andzia02

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2011
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Moja kumpela jest z chłopakiem o 3 lata młodszym i powiem szczerze czasami mi się wydaje, że on jest bardziej dojrzały i odpowiedzialny niż ona. Ale w gruncie rzeczy są szczęśliwą parą.
U mnie jest różnica 6 lat i także nie mamy problemu z dogadywaniem się.

Jeśli kogoś na prawdę się kocha wiek nie powinien mieć znaczenia...

"Nie musiała rozumieć sensu życia, wystarczyło spotkać Kogoś, kto go zna. A potem zasnąć w Jego ramionach jak dziecko, które wie, że ktoś silniejszy od niego chroni je przed wszelkim złem i niebezpieczeństwami." [Paulo Coelho]
 

hsz

Essylt długowłosa.
Dołączył
2 Lipiec 2007
Posty
1 253
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Poznań
A mój Luby jest ode mnie młodszy o dwa lata i na tym etapie chyba jeszcze to widać. Ale zależy w jakiej kwestii. Trudno przeskoczyć fakt, że on dopiero zaczyna studia i myśli o wyprowadzce z domu, a ja zaczęłam proces usamodzielniania się już chwilę temu. Ale i tak zwykle jest bardziej odpowiedzialny i dojrzały ode mnie ;) Bo ja to dzieciak jestem jeszcze.
 

Silna13

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
Na stronie http://www.seksualnepozycje.pl/kobieta/seks-w-ciazy masz cały artykuł poświęcony różnicom wieku w związku.
Moim zdaniem to nic złego jeśli nie sprawia problemu samym kochankom...
 

ZamkniętaNaŚwiat

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Eindhoven
Mój Chłopak jest 20 lat starszy ode mnie, i nie sadzę by był to dramat w przyszłości, najwazniejsze jest uczucie jakie Nas łaczy oraz to, ze dobrze się ze soba czujemy...
 

Gumis2022

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Ja po swoim wlasnym doswiadczeniu sadze ze jednak 6 lat roznicy to jednak za duza roznica miedzy mezczyzna a kobieta :( to sa raczej tylko zwiazki bez przyszlosci w 99 % lecz istnieja na tym swiecie przypadki ktore wytrwaly...
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Ja po swoim wlasnym doswiadczeniu sadze ze jednak 6 lat roznicy to jednak za duza roznica miedzy mezczyzna a kobieta :( to sa raczej tylko zwiazki bez przyszlosci w 99 % lecz istnieja na tym swiecie przypadki ktore wytrwaly...

Eeeeeee ja się z tym wcale nie zgadzam!

Mój partner jest 5 lat starszy ode mnie, i uważam że to fajna różnica wieku... fakt że on jest już po studiach a ja w trakcie, ale niczemu to nie przeszkadza... mamy podobny światopogląd, super się dogadujemy... nie rozumiem dlaczego miało by to być dużo?
10 lat to już OK bo ja 22 lata a facet po 30, no tutaj może nastąpić konflikt interesów, bo facet może myśleć już o zakładaniu rodziny, nie mowie o samym np. małżeństwie ale np. o dzieciach... ja w trakcie studiów, a on już ze stabilną sytuacją, wtedy mogą być zgrzyty i konflikty, ale 5 lat.. pff głupota :)

Ja uważam że jeśli facet by był młodszy od kobiety.. no to może...ale generalnie uważam że bez wielkiej przesady różnica wieku nie ma nic dorzeczy :)
 

forAiur

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2011
Posty
51
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Warszawa
Mam dziewczyne o rok starsza i nie widze z tym problemow :) Z drugiej strony to chyba dosc rzadkie, aby to dziewczyna byla starsza.
 
Do góry