Różnice między tabletkami antykoncepcyjnymi a plastrami.

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
ja biore plastry od 2 miesiecy i narazie czuje sie po nich ok, tabletki są zbyt ryzykowne w mom przypadku zapominalstwa i częstych problemów żołądkowych, dlatego zdecydowałam się na plastry.

1 plaster przykleja się 1 dnia okresu i ten dzień staje się "dniem zmiany plastra". pierwszy drugi trzeci plaster zmieniany tego samego dnia, co tydzien, nastepnie odklejamy ostatni plaster w ten sam dzien i tydzien przerwy.
 

dominika1425

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
adxa napisał:
Może odezwą się osoby które stosują takie zwykłe tabletki, bo teraz to mi się wydaję że już troche przesadzone jest z tym tyciem..
no raczej nie przesadzona...
ja do niedawna stosowałam tabletki Diane i po nich utyłam dlatego specjalnie zmeiniłam tabletki
oczywiste jest ze nie kazda kobieta po nich tyje ale jednak niektorym sie zdarza i niestety ja do nich naleze
kwasny.gif
aaa właśne, że przesadzone jest z tym tyciem..bo jak się ma DOBREGO ginekologa to po przepsanych tabletkach się NIE tyje.! Dobry lekarz przed przepisaniem tabl.anty. prowadzi rozmowę i daje skierowanie na badania z krwi a dopiero przy wynikach daje odpowiednie tabl. do badań,wagi i wzrostu. Ja miałam tak jak opisałam, stosuję jakiś czas tabl. Daylette i mam stałą wage ( nie spada ani nie rośnie ). Tak więc trzeba mieć DOBREGO lekarza i tyć się nie będzie.! Tak jak ja ;) :p
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
nie można jednoznacznie odpowiedzieć która metoda antykoncepcji jest najlepsza ogólnie. Po to mamy taki szeroki wachlarz wyboru żeby pod pasować antykoncepcję pod każdą z nas indywidualnie :) jednej lepiej podpasują plastry inna powie, że niepraktyczne. Inna wybierze pigułki a kolejna powie, że zapomina kiedy wziąć albo ile dni przerwy trzeba robić między opakowaniami itd. ważne jest to żeby tak długo szukać aż znajedziemy taką metodę która da nam pełen komfort, dobre samopoczucie i wygodę.
Natomiast co do trzymania wody w organizmie duże znaczenie ma dawka hormonów, ale i rodzaj tego hormonu który jest obecny w pigułce. w przypadku DIane 35 nie używano progestagenu takiego jak Drospirenion który jest już w nowszych pigułkach a to dzięki niemu ten efekt uboczny nie występuje
 
D

Dorka123

Guest
Plastry nie są dla nie, to zbyt widoczne ;) Wolę coś dyskretniejszego, o tym, że biorę pigułki nikt nie musi wiedzieć, dlatego wybrałam taką formę antykoncepcji, a nie inną. Zadowolona jestem bardzo, nie przytyłam, nie mam problemów z cerą, nie zapominam (biorę vibin w systemie 21+7), więc czuję się dobrze chroniona :)
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
Dorka123 napisał:
Plastry nie są dla nie, to zbyt widoczne ;) Wolę coś dyskretniejszego, o tym, że biorę pigułki nikt nie musi wiedzieć, dlatego wybrałam taką formę antykoncepcji, a nie inną. Zadowolona jestem bardzo, nie przytyłam, nie mam problemów z cerą, nie zapominam (biorę vibin w systemie 21+7), więc czuję się dobrze chroniona :)
Dorka a od dawna masz te pigułki? słyszałam że są dobre a przy tym sporo tańsze od Yasminu :/ mnie ciągle przeraża cena antykoncepcji...
 
D

Dorka123

Guest
No, parę miesięcy już będzie :) Wcześniej brałam inne, ale ze względu na cenę właśnie zmieniłam, teraz płacę około 20 zł mniej miesięcznie niż za poprzednie tabletki o tym samym składzie, tylko innego producenta.
 

erudyta79

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2013
Posty
53
Punkty reakcji
0
stosowałam i tabletki i plastry. plastry lepsze, bo nie trzeba pamiętac, oszczedzają żoładek i wątrobę, po wielu tabletkach są bóle głowy a po plastrach nie. tylko ja mam na plastry uczulenie, wokół plastra robi mi się wysypka - bolesna dosyć. a tabletki muszą być dobrze dobrane, przed przepisaniem lekarz powinien zlecić badania, żeby dobrac odpowiedni lek. i trzeba brać regularnie, robić przerwy, nie zmieniać leku co miesiąc. bo nie będzie działał. kobietom które mają problem z krążeniem (np. żylaki) w ogole się nie poleca antykoncepcji hormonalnej!
 

gąska83

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2012
Posty
52
Punkty reakcji
0
Tez słyszałam, że plastry potrafią się odklejać i mnie przerażałoby to. Poza tym cena też jest przerażająca. Z kolei tak jak ktoś napisał pigułki mogą źle wpływać na wątrobę i czasami zapomina się o wzięciu pigułki. Ja przestałam je brać już jakiś czas temu i w czasie kiedy brałam byłam u dwóch ginekologów. Żaden nie zlecił mi badan na krzepliwość krwi i prób wątrobowych a wystarczy poczytać jakie to jest istotne i ile kobiet po pigułkach dostaje zakrzepicy żył. Taka antykoncepcja hormonalna powoduje też wiele skutków ubocznych i to nie tylko są problemy z tyciem ale i wiele innych, począwszy od złego samopoczucia po problemy intymne i znaczny spadek libido. Ja raczej nie mam wyjścia i do pigułek powrócę za jakiś czas bo po prostu normują mi gospodarkę hormonalną ale gdybym nie musiała to bym ich nie brała. Na pewno łącznie z nimi będę zażywała provag, osłonowo i na układ pokarmowy i moczowo - płciowy. Dlatego ten prob. bo od jakiegoś czasu się u mnie sprawdza.
 

Hailie

Bywalec
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
475
Punkty reakcji
118
gąska83 napisał:
Żaden nie zlecił mi badan na krzepliwość krwi i prób wątrobowych a wystarczy poczytać jakie to jest istotne i ile kobiet po pigułkach dostaje zakrzepicy żył.
Plus nałogi, typu palenie papierosów - śmierć murowana.
Jestem za plastrami, można je przyklejać również w mniej widocznych miejscach niż ramię. Wygodne rozwiązanie - a nawet jak się plaster odklei to można go przykleić znowu do 24h (względne bezpieczeństwo). Jednak jeśli ktoś jest uczulony to nie może stosować a z tego co zauważyłam to nawet sporo kobiet tego doświadcza.
 

Lokata26

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
87
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Kraków
zażywałam tabletki, przyklejałam plastry, po jednych i drugich tyłam oraz miałam problem z nawilżeniem pochwy. Obecnie jestem na trzecim krążku dopochwowym , przy pierwszym miałam bóle głowy teraz jest wszystko dobrze, nie przytyłam, nawilżenie znacznie się poprawiło. Czasem czuje swędzenie w pochwie, wyciągam wtedy krążek, myję go i zakładam razem z invagiem, probiotyk zapobiega infekcjom intymnych, wole ich unikać, no w końcu krążek to ciało obce które jest w pochwie przez 21 dni. Tak czy siak dla mnie krążki są na pierwszym miejscu, w trakcie seksu w ogóle go nie czuje :) partner też :)
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
Plastrów nie stosowałam, ale z tabletek antykoncepcyjnych jestem zadowolona. Ale muszę zaznaczyć, że było one dobierane po zrobieniu USG i jestem też regularnie skierowywana na badania wątroby
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Tydzień...
To jak brać prysznic z taką naklejką? Bo chyba nie chodzi o zmuszanie do oszczędzania wody?
 

llli

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2013
Posty
105
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Wrocław
Ja stosuję już plastry antykoncepcyjne Evra. Jestem bardzo zadowolona.
Ja płacę za plastry 35 zł. Jedynym minusem ich dla mnie jest to, że się przesuwają i wokół plastra zbiera się klej, który czarnieje :/ Trzeba pilnować, żeby wyglądał estetycznie
Wcześniej stosowałam Nuvaring, który był dla mnie strzałem w dziesiątkę, trzeba było się nim przejmować raz w miesiącu, cenowo wyglądał tak samo ( zależy w jakiej aptece..) ale niestety, psychika mi przy nim siadła totalnie..
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
A ja tam uważam, że nie ma nic lepszego niż dobrze dobrane tabletki. Krążek, hmm długo siedzi, moim zdaniem jest nie higieniczny. Plastry, miałam- one się nie przesuwają tylko odklejają, są beznadziejne. Jak ma się gina z powołania i dobrze dobierze tabletki, jak się o nich pamięta, a teraz są już takie fajne 21+7 a te 7 to placeboo to nawet się nie myśli o nich a pamięta, że trzeba brać.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
Dorka123 napisał:
Plastry nie są dla nie, to zbyt widoczne ;) Wolę coś dyskretniejszego, o tym, że biorę pigułki nikt nie musi wiedzieć, dlatego wybrałam taką formę antykoncepcji, a nie inną. Zadowolona jestem bardzo, nie przytyłam, nie mam problemów z cerą, nie zapominam (biorę vibin w systemie 21+7), więc czuję się dobrze chroniona :)
a kto widzi co masz na łopatce albo nad tyłkiem przyklejone?


nie niszczy żołądka i wątroby jak tabletki przynajmniej.
 

adam_1990

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2014
Posty
20
Punkty reakcji
0
Plastry się nie powinny odklejać, nawet podczas mycia. Jeżeli się odklejają same z siebie to są zwyczajnie kijowe i trzeba zmienić na inne. Zdrowsze i bezpieczeniejsze, bo ciężko zapomnieć że się go ma / ma zmienić. Najlepiej zresztą przypomnienie w tel ustawić, moja połówka tak ma i nie zapomina ;-) A tabletki heh, a zapomnij wziąć i problem gotowy.
 
Do góry