Różnica wieku u nastolatków

Status
Zamknięty.

Fizan

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
Witam!

W tym temacie zadam wam pytania i proszę o poważne odpowiedzi. Może pojawiały się już takie, ale jednak trochę różniły się od mojego. Dotyczy on nastolatków 12-16 lat. Czy to prawda, że na ogół dziewczyny wolą starszych chłopaków od siebie? Przeszukałem parę stron i odpowiedzi były dwuznaczne. To pytanie zadaję głównie żeńskiej części naszego forum :) A teraz pytanie, przy którym można by trochę podyskutować: czy młodsze dziewczyny wolą się przyjaźnić/kolegować ze starszymi chłopakami? Jak może zachowywać się młodsza nastolatka w stosunku do starszego kolegi? Czy to najczęściej dziewczyny podejmują w takich sytuacjach pierwszy krok do związku, a może po prostu przyjaźni?
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Witam!

W tym temacie zadam wam pytania i proszę o poważne odpowiedzi. Może pojawiały się już takie, ale jednak trochę różniły się od mojego. Dotyczy on nastolatków 12-16 lat. Czy to prawda, że na ogół dziewczyny wolą starszych chłopaków od siebie? Przeszukałem parę stron i odpowiedzi były dwuznaczne. To pytanie zadaję głównie żeńskiej części naszego forum :) A teraz pytanie, przy którym można by trochę podyskutować: czy młodsze dziewczyny wolą się przyjaźnić/kolegować ze starszymi chłopakami? Jak może zachowywać się młodsza nastolatka w stosunku do starszego kolegi? Czy to najczęściej dziewczyny podejmują w takich sytuacjach pierwszy krok do związku, a może po prostu przyjaźni?

Czesto tak. Ja majac 14 czy 15 lat interesowalam sie starszymi. Troche moze wczesnie, ale nie chodzilo o seks, zeby nie bylo, tylko potrzebowalam takiej bliskiej osoby, w sumie wiesz nie mialam tak kolezanek, z rodzicami moze tez slaby kontakt dlatego widzisz, takie efekty, ze chcialam miec kogos bliskiego, chlopaka. Ci ktorych znalam w moim wieku czy mlodsi raczej wydawali sie niedojrzali, wiec myslalam, ze w starszym myslalam, ze znajde oparcie i bedzie mi z nim dobrze. Tak naprawde to bujda, bo wielu takich starszych lubi bawic sie dziewczynami i sama tego doswiadczylam. Jednak nie widze w tym mojej winy, ja po prostu portrzebowalam bliskosci, ktorej nie mialam , a ktos to wykorzystal. Bylam naiwna, ale coz taki wiek. Poza tym starsi sie mna interesowali , nawet jakis chlopak pisal, ze mlodsza dziewczyna to taka delikatniejsza, fajniejsza, a ja to 'lykalam'.
Coz.. czlowiek uczy sie na bledach :)
Teraz tez mam starszego chlopaka, ale moim zdaniem jest inny niz tamci, owszem moge sie mylic i moze tez okaze sie , ze zawiedzie mnie , zrani, ale mysle, ze nie :0 Nie ufam juz jednak nikomu tak calkowicie, dlatego widze mozliwosc, ze moglby mnie skrzywdzic jak tamci , mimo ze jest dla mnie cudowny, wspanialy. No, ale grunt, ze teraz jestem szczesliwa i oby on nie okazal sie taki jak tamci, ale mysle, ze nie . Jestesmy razem juz 2 lata :)
No, ale teraz roznica wieku czy mlodszy czy jaki juz nie ma dla mnie takiego znaczenia. Po prostu trzeba trafic na odpowiednia osobe. Ale generalnie zaluje, ze tak wczesnie bralam sie za zwiazki, moim zdaniem lepiej z nimi poczekac.

no, ale jezeli np chcesz zdobyc starsza, np znacznie, to trzeba sie postarac, bo jezeli ona ma np duzo niedojrzalych kolegow mlodszych, co ciagle tylko gadaja o seksie czy chwala sie ile panienek mieli, to Ty musisz pokazac, ze jestes inny, zeby do Ciebie przekonala sie.

Na pewno nie wezmiesz jej na ladny wyglad, bo jak ma takich kolegow jak mowilam moze traktowac ciebie jak dziecko , z gory. Nusisz sie wykazac.
 

Fizan

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
A czy w takich związkach angażuje się najczęściej dwóch partnerów jednakowo, czy może jednak głównie młodszy lub starszy? :)
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Jeśli chodzi o "związek" to oboje powinni się angażować jednakowo. Jednak wpływa na to jakie mają charaktery i tego jak im na sobie zależy.
 

Arisa.

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2010
Posty
184
Punkty reakcji
9
Witam!

W tym temacie zadam wam pytania i proszę o poważne odpowiedzi. Może pojawiały się już takie, ale jednak trochę różniły się od mojego. Dotyczy on nastolatków 12-16 lat. Czy to prawda, że na ogół dziewczyny wolą starszych chłopaków od siebie? Przeszukałem parę stron i odpowiedzi były dwuznaczne. To pytanie zadaję głównie żeńskiej części naszego forum :) A teraz pytanie, przy którym można by trochę podyskutować: czy młodsze dziewczyny wolą się przyjaźnić/kolegować ze starszymi chłopakami? Jak może zachowywać się młodsza nastolatka w stosunku do starszego kolegi? Czy to najczęściej dziewczyny podejmują w takich sytuacjach pierwszy krok do związku, a może po prostu przyjaźni?
Raczej tak. Dziewczyny szybciej dorastają, a Wy dopiero wkraczacie w okres dojrzewania. Po prostu jesteście bardziej dziecinni wtedy i dlatego nastolatki w wieku 12-16 lgną do starszych chłopaków. :]

A czy w takich związkach angażuje się najczęściej dwóch partnerów jednakowo, czy może jednak głównie młodszy lub starszy? :)
Powinni jednakowo, ale różnie bywa. To zależy od charakteru i od tego jak silne jest uczucie tych dwojga. :)
 

empty_throne

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2010
Posty
60
Punkty reakcji
1
Ja zaobserwowałem, że praktycznie zawsze kobiety wolą starszych. To chyba z tego sie potem bierze taka 20 latka z 50 latkiem :p
 

myaka

kropla rosy która znika wraz ze wschodem słońca
Dołączył
26 Październik 2010
Posty
601
Punkty reakcji
34
Miasto
Bliżej nieba..
Tak, z własnego doświadczenia śmiem twierdzić że kiedy ma się lat 14, 15, nie zwraca się uwagi na rówieśników ale właśnie na starszych kolegów. Wynika to chyba z tego że dziewczęta zdecydowanie wcześniej dojrzewają niżeli chłopcy.Zawsze ,,pchałam'' się w towarzystwo facetów, starszych facetów, bardzo mi to odpowiadało, kiedy oni rozmawiali na tematy które mi odpowiadały moi rówieśnicy palili ,,trawkę'' za murami szkoły i obgadywali komu by tu wpieprzyć.
 
Status
Zamknięty.
Do góry