Rozmowa kwalifikacyjna

-nieosiągalna-

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2007
Posty
14
Punkty reakcji
0
Miasto
sieradz
Jak powinna wg Was wyglądać? Czy jest się czego bać? Jak się zachowywać, odzywać, o czym mówić i jak wyglądać?
Opisujcie Wasze wrażenia z przebytych już rozmów,
Co można poradzić osobom, które niedługo będą musiały stawić takiemu wyzwaniu czoła?
Ile razy wyszliście z rozmowy z tarczą a ile na tarczy?
zapraszam do dyskusji :)
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
Jak powinna wyglądać - życzenia co do przebiegu możemy mieć, ale i tak zadecyduje o tym tak naprawdę osoba, z którą będziemy mieć rozmowę. To nie my narzucamy tempo i sterujemy rozmową.
Na razie mam za sobą jedną i jedyną rozmowę, a stresowałam się tak, żę aż rozbolał mnie brzuch...
Wyszłam na tarczy, ale denerwowałam się jak cholera.
Innych nie miałam okazji przechodzić, bo utknęłam w swoim miejscu pracy na 2 lata, na razie nie będę jej zmieniać.
Postarajcie się nie denerwować. Odpowiadajcie na pytania rzeczowo, ale też macie prawo je zadawać w odpowiednim na to momencie. Przygotujcie się na podchwytliwe pytania: ile pan/i chcielibyście zarabiać?
 

derika26

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2007
Posty
6
Punkty reakcji
0
Przygotujcie się na podchwytliwe pytania: ile pan/i chcielibyście zarabiać?


To nie jest podchwytliwe pytanie tylko normalne pytanie...obie strony muszą mieć pełny obraz wymagań kandydata i możliwości pracodawcy aby nie zawracać sobie gitary jeżeli na tej płaszczyźnie się nie dogadają. A fakt, że jest to dla nas krępujące pytanie....z czasem przestaje być...

Pierwsze rozmowy są koszmarne....ale z czasem jest lepiej....ja to nawet polubiłam te emocje....trzeba znać swoją wartość i po prostu podchodzić do tematu na zasadzie pracodawca czegoś potrzebuje a ja mogę mu to zaoferować i tyle....

A i jeszcze jedno pracodawca może sprawdzić naszą wiedzę potrzebną do pracy na danym stanowisku....obciach byłby gdybyśmy popisali się brakiem takiej wiedzy :)


Warto tez przeczytać poradniki na serwisach związanych z pracą....niegłupio tam doradzają.

Życzę powodzenia na rozmowach i trzymam kciuki.
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
podchwytliwe w tym sensie, że zbyt wysoka stwka może nas zdyskredytować, zbyt niska zaś świadczyć, że nie znamy jakie obecnie są stawki płac w tym zawodzie, lub nie mamy odpowiednich kwalifikacji do tej pracy, lub że oceniamy cię nisko
czyż nie widzisz pułapki w tym pytaniu ;P?
 

derika26

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2007
Posty
6
Punkty reakcji
0
He he no z tym to racja....trzeba znać się na stawkach....trza uważać....teraz już mi łatwiej oceniać stawki na rynku....ale pamiętam jak ubiegałam się o pierwszą pracę...pieprz*łam taką stawkę, że babka omało z krzesła nie spadła....stwierdziła, że barrrrdzo wysoko się cenię....rozmowa skończyła się pomyślnie ale dała mi mniej ;)

Ale teraz to już inaczej traktuję to pytanie :)
 

shmondon

autoupdated
Dołączył
31 Sierpień 2006
Posty
1 301
Punkty reakcji
2
Miasto
straszna wiocha
1.być rzeczowym
2.jasno odpowiadac na pytania
3.być sobą
4.nie kręcić i niczego nie udawać
5.zadawać konkretne pytania

jeśli się zdecydują na ciebie to masz ten komfort, że rzeczywiście
na ciebie a nie tego kogo udawał-eś/aś.
pozdro! :papa:
 

raga79

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
144
Punkty reakcji
2
Chciałabym uruchomić ponownie wątek, który jest według mnie bardzo ciekawy i potrzebny. Odpowiednie zachowanie się podczas rozmowy jest bardzo ważne i rzutuje na przyszłą karierę zawodową. ostatnio natknęłam się na różnego rodzaju e-kursy podnoszące kwalifikację jaki pozwalające przygotować się do rozmowy o pracę. Co o tym sądzicie? Czy warto zainwestować w taki typ szkoleń?
 

lasiczka_poznan

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
trzeba byc soba. jesli masz jakies cechy ktore moga sie prztdac w pracy np. otwrtosc, analityczne myslenie itd to pokaz je.
jak w cv sa bajki to trzeba byc przygotowanym na ich obrone. dlatego lepiej nie klamac
 

Jolcia05

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2010
Posty
223
Punkty reakcji
2
Uważam, że osoby które maja problemy z opanowywaniem stresu powinny zastanowić się nad kursami które nauczą je powstrzymywania stresu :) W końcu dla osób pracujących organizowane są również kursy e-learningwe. Takie właśnie można znaleźć tutaj http://mediakursy.pl/index.html wydaje mi się, że to ważne żeby nieustannie podnosić swoje kwalifikacje i walczyć ze swoimi słabościami a skoro są na to sposoby to warto z nich skorzystać :)
 

dotinn

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2010
Posty
59
Punkty reakcji
0
Faktycznie kursy mogą pomóc w szukaniu pracy. Jednak trzeba takie inwestycje w swoją karierę dobrze przemyśleć i zaplanować. Moim zdaniem dobrze jest skorzystać z rad profesjonalistów od HR, i to nie chodzi tylko o napisanie CV, ale o zorganizowanie całej strategii tak by zakończyć działania sukcesem. W zakres takich działań wchodzi napisanie odpowiednich dokumentów aplikacyjnych pod kontem danego stanowiska, aktywne szukanie stanowisk, przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz negocjacje warunków umowy i pracy z potencjalnym szefem. ostatnio czytałam na Kariera Koncept interesujące metody i rady. Jednak nic nie zastąpi indywidualnej pomocy eksperta z tej dziedziny.
 

mario.bros

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
38
Punkty reakcji
0
jak sam szukałem pracy to też sie denerwowałem przed kazdą rozmową kwalifikacyjną :p naprawdę to są takie emocje, że... dziękuję... byłem wczesniej na kursach w urzędzie pracy, jak się zaprezentować na rozmowie kwalfikacyjnej i nie wiem, czy mi to coś pomogło. najwięcej jednak chyba rad jest na stronach takich największych firm. na przyklad jak aplikowałem do eniro polska to oni na blogu http://praca.eniro.pl/blog/szukamy-nowych-pracownikow/ opisywali na co zwracaja uwage na rozmowie kwalifkacyjnej i dzięki temu szedlem trochę spokojniejszy i pewniejszy siebie. bo normalnie jak ide gdzieś to czuję się jak galaretka :p
 

busik

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
482
Punkty reakcji
0
Przede wszystkim trzeba być pozytywnie nastawionym. Trzeba znać coś niecoś o firmie, do której się startuje. Znać branżę, klientów itp. Jeśli w wymaganiach jest informacja o znajomości języka obcego, to należy też przygotować się do rozmowy w tym języku.

Jeśli chodzi o kwestie finansowe, to trzeba sobie poukładać i przemyśleć jakie ma się na tą chwilę lub jakie się planuje stałe wydatki (typu kredyty, opłaty za mieszkania, internet, szkoła, dojazdy do pracy...) i mniej więcej ile wydaje się na życie codzienne (jedzenie, ubrania, jakieś wyjścia do kina, klubów itp). Wszystko to podsumować i wyjdzie Wam kwota, która Was zadowoli. Ewentualnie, jeśli już pracujecie, macie jakieś wynagrodzenie, to należy powiedzieć otwarcie: "Na chwilę obecną zarabiam tyle i tyle i to mi w zupełności wystarcza. Jednak jeśli chciałbym zmienić pracę chciałbym zarabiać więcej niż podana wcześniej kwota".
 

ArekL

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Miasto
Warszawa
Podstawowym celem rozmowy kwalifikacyjnej jest weryfikacja informacji zawartych w CV i liście motywacyjnym. Warto więc uprzednio przemyśleć, o co rekruter może pytać podczas rozmowy kwalifikacyjnej i przygotować się do udzielenia odpowiedzi na różne, często trudne pytania. Przed rozmową kwalifikacyjną niezbędnym wydaje się gruntowne przeanalizowanie wysłanego do danej firmy CV – nasze odpowiedzi podczas rozmowy po prostu nie mogą zawierać nieścisłości względem CV. Ponadto, szczególnie w przypadku rozmów kwalifikacyjnych przeprowadzanych przez rekruterów wewnętrznych, ważne jest dowiedzieć się możliwie jak najwięcej o firmie, jej najważniejszych produktach/ usługach i rynkach, na których działa.

Najczęściej rozmowy kwalifikacyjne prowadzone są według następującego schematu: pytania o przeszłość (doświadczenia zawodowe, poprzedni pracodawcy, wykształcenie i kwalifikacje), poziom znajomości wymaganego języka obcego, a następnie omawiane są nasze plany zawodowe oraz zainteresowanie pracą na danym stanowisku. Przed rozmową kwalifikacyjną postarajmy się dowiedzieć jak najwięcej o firmie i jej branży tego, o czym przypuszczamy, że powinien wiedzieć pracownik na tym stanowisku pracy, o które się staramy. Źródło: Rozmowa kwalifikacyjna
 

Paulina76

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Od tej rozmowy naprawdę wiele zależy. :eek:k:
Oprócz tego, że decyduje się kwestia, czy w ogóle dostaniemy pracę, mogą też podczas niej zapadać ustalenia, na jakich warunkach będziemy pracować. Dlatego trzeba się do rozmowy naprawdę dobrze przygotować.
Polecam stronę z poradami z mojego podpisu - rady sprawdzone i skuteczne.

Porady o rozmowie kwalifikacyjnej
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Przede wszystkim nie należy do tego podchodzić jak do egzaminu z algebry zespolonej trójkątnego koła kwantowego w obszarze omega u profesora Kowalskiego, lat 70, ksywa rzeźnik. Rozmowa kwalifikacyjna ma na celu wyłonienie spośrodk kandydatów osób najbardziej rokujących na dane stanowisko i najbardziej pracodawcy odpowiadających. Poruszana była kwestia zapytania o oczekiwania finansowe. Tu nigdy nie wiadomo, ile tak naprawdę pracodawca widzi jako tą odpowiednią sumę. Możemy aplikować przykładowo na stanowisko grafika, podać średnią stawkę na tym stanowisku w Polsce, a pracodawca będzie szukał frajera za 2k brutto. I już na wstępie odpadamy, bo jesteśmy za drodzy.

Co do ubioru - z reguły najbezpieczniejszy będzie strój biznesowy, tudzież business casual. Nigdy tak naprawdę nie wiemy jak będzie ubrana osoba rekrutująca, więc lepiej się odstawić. Są skrajne wyjątki, np. agencje interaktywne, gdzie przyjście na rozmowę pod krawatem odbierane jest jako co najwyżej dziwaczne i śmieszne.
 

natalia1986

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
222
Punkty reakcji
1
Pamiętajmy żeby w CV nie kłamać! Każdą, dosłownie każdą informację w CV rekruter jest w stanie sprawdzić - zadzwonić do poprzedniego pracodawcy. To samo się tyczy języków. Zwykle część rozmowy kwalifikacyjnej jest przeprowadzana w języku angielskiem. W CV dobrze też wyglądają wszelkiego rodzaju certyfikaty potwierdzające posiadaną wiedzę. Np. językowe. Najlepiej zdać i mieć podkładkę na całe życie. np. Tefla (można zdać w szkole AXON).
 

gruszka23

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2009
Posty
17
Punkty reakcji
0
Jak powinna wg Was wyglądać? Czy jest się czego bać? Jak się zachowywać, odzywać, o czym mówić i jak wyglądać?
Opisujcie Wasze wrażenia z przebytych już rozmów,
Co można poradzić osobom, które niedługo będą musiały stawić takiemu wyzwaniu czoła?
Ile razy wyszliście z rozmowy z tarczą a ile na tarczy?
zapraszam do dyskusji :)


odpowiedz znajdziesz tutaj - http://www.centrumklucz.pl/oferta/4-oferta-dla-szukajacych-pracy :)
 

robert_d

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
witam,
a propos rekrutacji- czy wy też mieliście już do czynienia z testami rekrutacyjnymi podczas rozmów? Mnie już 2 razy proszono o rozwiązanie testów (na logiczne myślenie i z j. niemieckiego). To chyba nowy sposób na szybkie sprawdzenie kandydatów. Podzielcie się swoimi waszymi obserwacjami.
 
Do góry