Rozmowa kwalifikacyjna na pedagogikę

Twins86

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Jastrzębie Zdrój
Proszę pomóżcie mi jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna na pedagogikę.6 września mam rozmowe w Raciborzu:) i obawiam się jej .Jeśli mieliście kiedyś taką rozowe to piszcie mi :)pliska:*
 

lolasz

BIGPostownik - Prywatny ochroniarz Niki !!!
Dołączył
29 Maj 2005
Posty
821
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Świony
nie miałem nigdy akich rozmów ,ale wiem na czym to polega... poprostu gadają z Tobą ... robią Ci testy (tym bardziej na pedagigikę) Zapewne będą udawać dzieci i Ty im będziesz musiała doradzić... nie przejmuj się ... napewno Ci sie uda ;)
 

morfeusz

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2005
Posty
441
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Poznań
Witam. Skończyłem Pedagogikę Zdrowia na UAMie ze stopniem licencjata. Teraz dostałem się na Uzupełniające magisterskie (Doradztwo zawodowe i personalne) też na UAMie. Nie wiem jak u was ale na UAMie aby dostać się na 1szy rok pedagogiki, mieliśmy do napisania rozprawkę pedagogiczną, a później była rozmowa, oczywiście kilka dni później, dokładnie już nie pamiętam. Jedno z pytań jakie mi na tej rozmowie zadano, brzmiało mniej więcej tak. Dlaczego dzieci powinny się bawić? (pytania były losowane). Były też pytania w stylu na czym polega akomodacja, a na czym adopcja. Jednak co było najważniejsze dla komisji to własna osobowość -, dobre wrażenie, uśmiech, nastawienie do życia (Ludziom „pedagogicznym” łatwiej jest rozszyfrować człowieka) . Najlepiej jak byś miała jakieś uprawnienia na opiekuna, czy wolontariat coś co by udowodniło komisji że nie jesteś tutaj z przypadku. Ponieważ mogą też zadać Tobie pytanie w stylu dlaczego akurat wybrałaś ten kierunek? tzw. autoprezentacja, która jak wiem jest najwięcej punktowana. No nie zaszkodziło by sobie cos przeczytać z literatury Łopatkowa, Muszyński, Kozielecki, Gordon itd.
 

Twins86

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Jastrzębie Zdrój
Dziękuję.Ja juz po rozmowie.Musiałam wypowiadać się w j.angielskim bo składałam na pedagogikę wczesnoszkolną z angielskim:)
 
Do góry