router problem

Lord Viqux

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2005
Posty
65
Punkty reakcji
0
mam problem z routerem, a mianowicie: ten szmelc chodzi beznadziejnie. Mam internet 1mb (chello) a musialem zalozyc bezprzewodowy, bo do swojego pokoju z kompem nie moglem przeciagnac kabla.. no wiec kupilem router, i stoi on na szafie w drugim pokoju (wyzej go postawic nie moge)
no i pojawia sie problem: łączność jest tak beznadziejna, że szlag może trafić.. bardzo często mi przerywa i musze się podłączać od nowa, już nie wspominając o tym że google mi sie nieraz pol minuty otwierają ;/
mogę jeszcze dodać, że bywają momenty, że urządzenie działa poprawnie i net działa bardzo dobrze.
tylko że ostatnio jest tak beznadziejnie, że korzystanie z sieci to jedna wielka udręka...

pytanie nasuwa się samo przez się: jak poprawić łączność tego szajsu?
 

mariusz1989

My name is Trance
Dołączył
22 Czerwiec 2007
Posty
2 173
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Bydgoszcz - Jaworzno - Kraków
Mogles poprowadzic łączność kablem RJ45 ze zwykłego routera, lub kupić dobry router bezprzewodowy i karte sieciową do odbioru sygnału. Moja rada to przenies router blizej komputera który nie łapie dobrze sygnału.
 

Lord Viqux

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2005
Posty
65
Punkty reakcji
0
nie ma możliwości by przeprowadzić kabel, bo musiał by mieć długość około 30m, byłoby cholernie dużo problemów z przeprowadzeniem go przez wszystkie pokoje itp.
router wydawał się bardzo dobry, wydałem na niego 250zł i karte sieciową też mam...
chętnie bym przeniósł router bliżej kompa, ale to niestety nie osiągalne.. poza tym, wcale nie jest on tak daleko od kompa :/
 

kuba.k94

Captain
Dołączył
29 Lipiec 2007
Posty
665
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Miasto
Inowrocław
ja mam D-link DI-524. I zasieg jest super, lapie nawet czasem sieci niektorych sasiadow. Mam stacjonarny podpięty do routera kablem, a laptop na wi-fi i jest ok. Łącze w domu też mam 1mb/s.
 
Do góry