router do neo..

lopi

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
107
Punkty reakcji
0
Proszę o pomoc. Otóż posiadam router "edimax ethernet adsl 2+ router" przynajmniej to mniej więcej mam napisane na pudełku ;) Na chacie mam neo przez ten modem jakiś od tp "speed touch" i nie wiem jak podłączyć pod niego router bo od modemu od neo mam możliwość tylko podłączenia następnie neta do kompa przez usb. Z góry mówię, że się na tym zbytnio nie znam więc jakbym coś palnął lub nie napisałe jeszcze czegoś ważnego to z góry sorki ;) Więc mam pytanie czy muszę kupić inny router czy po da się to jakoś obejść ? Z góry dzięki ;) Sorry jeżeli źle dałem temat ale tu mi w zasadzie najbardziej pasował ;)
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
jak to ? nie ma wejścia na rj45 czy ileś tam..?
a co do modemu to miałam tego edimaxa.. śmieć .. nikt go nie potrafił skonfigurować.. leży na szafie teraz...

edit.. z tego co ja pamietam to ja miałam speed toucha... i on nie był podłączony do routera
tylko bezpośrednio się router włączało.. do sieci.. tak... tak było..
 

lopi

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
107
Punkty reakcji
0
innego nie mam a w sklepie mówili, że nie jest taki zły ;) do modemu od neo mam tylko wejście na na ten główny kabelek telefoniczny który mu się wtyka w tyłek a następnie jedyna możliwość wyjścia jest przez usb <bezradny>
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
to tak jak mówie. Miałam w domu u rodziców speed toucha i go się wyłączało zupełnie a całość podłączało do sieci, tzn router.. bez modemu..
ale mówię ci że ten edimax to śmieć i jeden z najgorszych syfów routerowych.
 

don_vito

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2007
Posty
82
Punkty reakcji
0
Miasto
zewsząd
najpierw musisz usunąc z kompa całą noestrade( modem i strefe neo). potem podłanczasz ruter do sieci(tam gdzie np. telefon stacjonarny), kabelkiem rj45 łączysz ruter z kartą sieciową (o ile ją wogóle masz), nastepnie ruter podłanczasz do gniazdka 230V, no i na koncu trzeba to skonfigurowac :)

ps. mam nadzieje ze cos z tego rozumiesz:)
 

lopi

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
107
Punkty reakcji
0
don_vito napisałem, że się zbytnio nie znam a nie, że jestem głąb ;) i tak się składa, że zrozumiałem i zaraz sprawdzę..
 

lopi

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
107
Punkty reakcji
0
za pierwszym razem zadziałało.. potem chciało , żeby podać nazwę własną użytkownika.. ale uznać nie chciało.. uruchomiłem ponownie i już nie chce ni jak ponownie załapać tylko ciągle znowu pisze mi, że połączenie z internetem nie możliwe. moim zdaniem.. :cenzura:nięte
 
Do góry