Rosjanie puścili Katyń w TV

Status
Zamknięty.

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Rosjanie puścili polski film "Katyń" w publicznej TV. Obejrzało uwaga... ok 100 mln Rosjan...Mam nadzieję ze dojdzie wreszcie do zbliżenia polsko-rosyjskiego i pewien bolesny etap zostanie zamkniety. Chociaż pewnie zachód znów będzie próbował wbić między nas klin. Nie rozumiem też za bardzo tych co "są pewni" że katastrofa z 10.04 to dzieło Rosjan, no troche powagi.

Polecam obejrzeć rosyjską zapowiedź tego filmu http://www.tvn24.pl/12691,1650265,0,1,rosjanie-puszcza-katyn-w-telewizji,wiadomosc.html
 

UWB

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem to duzo znaczy ze puscili Katyn. Nie chciano przeciez zeby swiat dowiedzial sie o katyniu .
 

EdytkaRze

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2010
Posty
20
Punkty reakcji
1
moim zdaniem bardzo dobrze się stało, że Rosjanie zobaczyli w końcu ten film. może o czymś ich uświadomił... bo wątpię, żeby wszyscy wiedzieli co stało się przed laty w Katyniu. przecież o tym się nie mówiło, Rosjanie próbowali wszystko zataić, to miała być ich tajemnica. tylko bardzo ciekawi mnie to czy oni w to uwierzyli. hmph.
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Myślę że uwierzyli.
W pewnym radiu usłyszałem o pewnym kierowcy tira oczywiście polaka.
Podczas jazdy autostradą pod Berlinem strzeliło mu koło, musiał zjechać i wymienić je. Miał też czarną wstążeczkę przewiązaną na lusterku. Pierwszą osobą która zatrzymała się aby jemu pomóc był rosjanin. Bez słów pomógł mu zdjąc koło jak i założyć nowe, po czym powiedział "teraz już rozumiem, ...przepraszam za katyń"
 

EdytkaRze

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2010
Posty
20
Punkty reakcji
1
nuworld po tym co napisałeś/aś jestem w szookku!

jak zrozumieli to dobrze, bo to wmawianie, że nic się nie stało było dla nas dość uciążżliwe!
 

karpik22

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2009
Posty
62
Punkty reakcji
2
Od razu to raczej nie zaskoczy między Polska i Rosją, ale małymi krokami do przodu. Trochę wspólnego mamy, w końcu wszyscy jesteśmy Słowianami. Dobrze też, że prawda ujrzała światło dzienne. To ważny etap w polskiej Kulturze.
 

adminrafal

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2010
Posty
76
Punkty reakcji
2
Wszystko zrobione pod media i nie myślcie że Rosjanie tak nagle się skruszyli bo tak nie jest i raczej nie będzie
 
K

kinga_sc

Guest
Wiadomym jest, że stosunki nie ocieplą się z dnia na dzień. Rosja wstydzi się bądź boi swojej historii. Pitin to aktor, a ich chwilowa zmiana to tylko kolejny dobrze odegrany akt. Osobiście nie wierzę w tą zmianę, bynajmniej nie aż tak szybką.
 

Meszek

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2008
Posty
364
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Miasto
Katowice
Na pewno jest to krok ku lepszemu. Byłbym jednak ostrożny z oceną szybkości tych zmian, gdyż newralgiczne kwestie wciąż są nieunormowane.
Niewątpliwym plusem jest to, że oba narody miały możliwość wyrażenia swych emocji. Polacy zobaczyli (w tym także ja), że Rosja potrafi i chce wykazać się empatią względem nas, a to pozwala pomału budować więzi, które ułatwią dogadania się przy okazji interesów, czy tzw. spraw trudnych. Jeżeli ten stan się utrzyma, to za kilka lat może dojść do trwałej i bardziej stabilnej poprawy.
 

rwtryb

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
650
Punkty reakcji
10
Rosja zawsze była i jest nieobliczalna skoro puścili katyń to znaczy, że albo coś wymyślili, albo stwierdzili, że jest to mało istotne.
 

skoczek478

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2010
Posty
91
Punkty reakcji
7
Miasto
Zachodniopomorskie
Lepiej póżno niż wcale!Dziwię się ,że oni tak długo szli w zaparte!Te Wszystkie zachowania po tragedii wydają się być bardzo naturalne, tego nie można tak grać.Myślę jednak, że wszystko dotarło do punktu kulminacyjnego i coś się zmieni.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Jakieś źródło danych o tej masie rzekomych widzów w Rosji wobec danych z tego tematu mówiących kompletnie co innego? :
http://www.forumowisko.pl/topic/142964-rosjanie-ogladaja-katyn-wajdy/
 
Status
Zamknięty.
Do góry