Romowie I Polacy

krokodyl

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2006
Posty
217
Punkty reakcji
0
Romowie w polsce to bardzo mala grupa narodowa zastanawiam sie czeste czy mozliwe jest , takie normalne wpolistnienie, bardzo czesto , widze nienawisc skierowana ,przeciw nim, i to od zwyklych przechodniow zastanawiam sie dlaczego?
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Ano dlatego że zawsze szukaliśmy sobie kozłów ofiarnych i kogoś na kim moglibyśmy wyładować agresje - kogoś słabszego (mniej licznego), dodajmy do tego brak tolerancji i wpojoną historycznie niecheć do obcych.

A i zły dział, przenoszę.
 

Merope

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
333
Punkty reakcji
0
Je, oczywiście, że możemy współistnieć. Ja i zresztą wiele osób jestem bardzo pozytywnie nastawiona do Romów. A te wrogie spojrzenia, nienawiść? No cóż, marna to pociecha, ale pomyśl, ze Polacy nie lubują się także w Żydach, murzynach, niemcach, czechach... Czy my w ogóle oprócz Bush'a kogoś "lubimy"? :D
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
"Kowal zawinił a Cygana powiesili" jakże polskie przysłowie:)
Nie jesteśmy i nie potrafimy być tolerancyjni nawet wobec swojej nacji a co dopiero oczekiwać tolerancji wobec innych rasowo i kulturowo.
 

korrek

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2006
Posty
368
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
127.0.0.1
Ja do nikogo nic nie mam. Żydzi, Romy, Gygany i inne ludziska nie przebija mojej antytolerancji do WSZYSTKICH JUŻ POLITYKÓW
 

Rashkel

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2006
Posty
230
Punkty reakcji
3
Wiek
41
Miasto
Częstochowa
Mnie ludzie innej narodowości (nawet powszechnie nietolerowanej) nigdy nie przeszkadzali. Co wiecej - budzili ciekawość.
 

she_89

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2006
Posty
453
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
ChOrZóW
Średno rozumiem, dlaczego ludzie się czepiają Romów!? To tacy sami ludzie jak my! Niestety w Polsce jest wielu ludzi, którzy nie rozumieją tego.......... :/
 

MIEDZIAK52

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
119
Punkty reakcji
0
nienawidza poniewaz:
-sa złodziejami
-nie dbaja o czystosc od swoich butow po ulice
-nie chodza do szkoly(nie wszyscy ale spora czesc)
-nawet 5 letnie cyganiatka juz palą,pija przeklinaja
-strasznie kozacza a jak sie im czasem pokaze ze to jest nasza Ojczyzna
to na drugi dzien masz na karku dwudziestu przytyranych romow
-pozatym cygan zawsze cygani!

CYGAN PRECZ! POLSKA RZECZ!!

oczywiscie jest wiele 'odmian' czy tam 'klanow' romow
wiec staram sie nie uogolniac :wink:
 

agaciorek

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2006
Posty
2 417
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Polacy to narod bardzo nietolerancyjny :/ moze nie lubia cyganow poniewac uwazaja ich za zlodzieji przynajmniej tak slyszlalam choc nie do konca sie z tym zgadzam :) a jezeli chodzi o ich czystosc to nie popieram MIEDZIAKA52 gdyz buty maja bardzo czyste i zawsze dobrej firmy :p a i na ulicy maja porzadek :) w innych kwestiach sie nie wypowiadam bo nic nie wiem :)
 

krokodyl

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2006
Posty
217
Punkty reakcji
0
nienawidza poniewaz:
-sa złodziejami
-nie dbaja o czystosc od swoich butow po ulice
-nie chodza do szkoly(nie wszyscy ale spora czesc)
-nawet 5 letnie cyganiatka juz palą,pija przeklinaja
-strasznie kozacza a jak sie im czasem pokaze ze to jest nasza Ojczyzna
to na drugi dzien masz na karku dwudziestu przytyranych romow
-pozatym cygan zawsze cygani!

CYGAN PRECZ! POLSKA RZECZ!!

oczywiscie jest wiele 'odmian' czy tam 'klanow' romow
wiec staram sie nie uogolniac :wink:
NO widze ze musiales jakaś prace magist erską na temat romow skonczyc no no wiedza dogłębna :p
 

MIEDZIAK52

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
119
Punkty reakcji
0
czyste i markowe buty-a czy czasem te buty nie sa albo kradzione albo podrobami?
marek1...-nie napinaj sie na necie ;)

bylem kiedys na zakupach jak prawie codzien i była sytuacja,ze 7-8 letni cygan
poprostu wsiadl w na rower i na nim z niego wyjechał :lol:
albo inne cyganskie ukradlo ze sklepu szminki dla mamusi a pozniej ten chlopak powiedzial:
''mamo mam dla ciebie szminki a jak ci sie jakas nie podoba to powiedz to ja wymienie''...
w moim jest mnóstwo romow i wierzcie mi,ze troche onich wiem i sa rozni lecz wiekszosc taka jest:]
a moze ktos zna taka miescine jak Bochnia?(małopolskie)to tam nawet przeznaczono dla cyganow
specjalną 'kamienice' czyt. baraki :D i po kilku tyg ich pobytu w tym miejscu nie dalo sie tam nawet
wejsc-wielki syf,kupy na ziemi,niewyobrazalny smrod,w wannach juz zżółknięta woda a w niej ciuchy itd.
nadodatek co powiecie o cyganku w koszulce reprezentacji Polski?!
czy o tym,ze nie mają oni własnej Ojczyzny?

88! :papa:
 

ddevil

pożeracz drożdżówek
Dołączył
23 Październik 2006
Posty
618
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
nie chcesz wiedzieć
w moim rejonie jest dosc duzo cyganow, jezdza po chatach i handluja jakims szmelcem. nie zywilbym moze do nich niecheci, gdybym nie mial z nimi kontaktu, ale kilka razy zawitali w mojej miejscowosci, a handlujac okradli kilka osob w tym moja ciotke. kilka z tych spraw skonczylo sie na policji, bo zostali przylapani na kradziezy i juz nie przyjazdzaja do nas handlowac.
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
prawda taka, ze w polskim spoleczenstwie istnieje stereotyp cygana, pewnie i nie bez powodu, bo jaks odsetek cyganow dal sie niejednemu we znaki. To isnieje tak samo jak stereotyp "polak pijak i zlodziej".
Tak jak są rózni polacy pijacy, złodzieje i ludzie normalni tak i cyganie tak mają. Rzecz w tym, że są niejako u nas gośćmi.
 

krokodyl

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2006
Posty
217
Punkty reakcji
0
czyste i markowe buty-a czy czasem te buty nie sa albo kradzione albo podrobami?
marek1...-nie napinaj sie na necie ;)

bylem kiedys na zakupach jak prawie codzien i była sytuacja,ze 7-8 letni cygan
poprostu wsiadl w na rower i na nim z niego wyjechał :lol:
albo inne cyganskie ukradlo ze sklepu szminki dla mamusi a pozniej ten chlopak powiedzial:
''mamo mam dla ciebie szminki a jak ci sie jakas nie podoba to powiedz to ja wymienie''...
w moim jest mnóstwo romow i wierzcie mi,ze troche onich wiem i sa rozni lecz wiekszosc taka jest:]
a moze ktos zna taka miescine jak Bochnia?(małopolskie)to tam nawet przeznaczono dla cyganow
specjalną 'kamienice' czyt. baraki :D i po kilku tyg ich pobytu w tym miejscu nie dalo sie tam nawet
wejsc-wielki syf,kupy na ziemi,niewyobrazalny smrod,w wannach juz zżółknięta woda a w niej ciuchy itd.
nadodatek co powiecie o cyganku w koszulce reprezentacji Polski?!
czy o tym,ze nie mają oni własnej Ojczyzny?

88! :papa:
SA romowie i romowie a co powiesz o takiej sytulacji rom odaje ci paszport bo ja cos podobnego przeżyłem // paszport zgubilem// wiesz mam z nimi kontakt od 6lat poznalem ich wiem co nieco juz oich sposobie bycia maja wady - wymieniles i zalety ,są zamknieci i boja sie nas białych nie maja swojej ojczyzny jak wiesz wywedrowali przeszło 800 lat temu są narodem wedrownym ,gdy wpolsce zabronionoim wędrówek cąłkiem znieniło to ich metalnosc. aprzykład ktory podales znam inne przypadki, wpada grupa do sklepu bierze co się da i wychodzi dzieje się to w niemczech a byli to polacy tak wiec negatywy zawsze sie znajda a romów znam i w Krakowie i w Nowym Targu oraz na ukrainie . :) pozdrawiam
 

mlodape

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2005
Posty
848
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
z sypialni do której wchodzi ten Miś =* :)
Prawda jest taka, że wielu ludzi którzy są nietolerancyjni nienawidzą innych nacji czy kultur "z zasady", są niedouczeni, niedoinformowani i poprostu zacofani! No cóż, całe szczęście (w ogólnie rzecz biorąc w nieszczęściu) że są jeszcze tacy ludzi którzy umią udowodnic i uargumentowac swoje poglądy inaczej niż "BO TAK" :/ Tych właśnie szanuję ale inna nietolerancja jest całkowicie przeze mnie potępiana.
 

HEH

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2006
Posty
134
Punkty reakcji
0
Cyganie śmierdzą na ogół są złodziejami i pasożytami wiec jak mozna ich lubić?

mlodape mówisz ze ktoś jest zacofany jesli nie lubi cyganów...oj nie nie nie, to cyganie są zacofani i to bardzo.
 

HEH

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2006
Posty
134
Punkty reakcji
0
bardzo madre slowa :)
HEH kogo jeszcze nie lubisz i kogo nazywasz pasozytami? :/ czlowieku ty jestes nasatwiony anty do wszystkich ludzi!!!

Do ciebie także :D Kogo nazywasz "wszystkimi ludzmi"? Cyganów? Murzynów? Zydów? Nie przesadzaj
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
A może to zwirzęta.... Nie nawidzę w polakach tego snobizmu,nacjonalizmu oraz nienawiści do innych narodów. Jest to choroba w tym państwie której się niestyty nie da wyleczyć
 
Do góry