Rodzina

katarinka87

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2009
Posty
103
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Hej,

Zastawialiście się kiedyś nad relacjami, jakie panują w Waszych rodzinach. Jakie macie relacje z rodzicami i dziadkami? Czy tradycje rodzinne są dla Was ważne.
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
Tak, zastanawiałam się...
z dziadkami? raczej dobre...
z rodzicami, zależy jak to z nimi, ale tak szczególnie nie są hiper ekstra, powiedziałabym, że nawet takie dobre też nie są.
Są, ale mało takich :]
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
nie mam dobrych relacji
nie znamy się tak naprawde,kazdy ma inne zycie
i grzebie innym w prywatnosci i tyle ;]
z dziadkami ,roznie bywa,nie idzie sluchac ciaglych narzekan na moje zachowanie ;]
 

samotnygraczPL

Milczenie jest złotem.
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
602
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Łódź
Relacje z moią rodzinną są różne czasem jest dobrze że aż cud, miód i orzeszki a czasem poprostu zle bo czasem awantury są na porządku dziennym o byle co naprzykład o wde ciepła mam na mnie krzyczy że używam ciepłej wody , czyli n ie mogę się umyć w trakcie jej obecności, myje się jak ich nie ma a druga rzecz to pieniądze które mi nie są potrzebne do szczęścia bo jak pisałem jedynie Bóg jest mi potrzebny do tego, moja mama jest chytra na pieniądze nie lubię tego a tata lubi sobie wypić piwko, wódeczka i inne świnstwa takie jest moie życie teraz sie stało bardziej monotonne, stracona przyjazn itd ale mnieisza z tym.Czy tradycje rodzinne są dla Was ważne ? - te wartości tylko wpoiła mi moja ŚP Babcia bo rodzice bo tata oczywiście prawie sie mnaą nie interesował a mam jak to mam to kto miał mi wpoic wartości dzięki którym wyrosłem na takiego a nie innego człowieka towszystko zawdzięczam moiej kochanej babci, tęsknie do niej tak bardzo.
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
Czasami się zastanawiam. Czasami jest lepiej czasami gorzej... Zależy konkretnie z kim i o co chodzi... W jakich sytuacjach. Ogólnie to przeciętne. Chyba niczym specjalnie nasza rodzina się nie wyróżnia. Jak w każdej są jakieś problemy i przebłyski zżycia itd. Nic nadzwyczajnego :)
 

katarinka87

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2009
Posty
103
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Ja mam dobry kontakt z rodzicami, z babcia też. Najlepszym lekarstwem na wszelkie niedopowiedzenia jest rozmowa. Tylko ostatnio czasem z tym problemy mamy, bo tata zaczyna sie denerwowac i nie da się przekonać, no ale cóż kwestia wieku:)
 

Czesiul

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
Zależy. Ale tak to o niczym z nimi nie gadam. Wole sama radzić sobie z problemami. Oni chcą mi pomagać ale ja nie chce ich pomocy.
tease.gif
A starsze pokolenia już nie żyją.
 

katarinka87

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2009
Posty
103
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Moim zdaniem robisz błąd, że nie chcesz pomocy. Dużo przez to tracisz. Czasem rodzice mają trochę racji, warto z nimi gadać, bo można z innej perspektywy na świat popatrzeć. A oni często pomogą we wszystkim, począwszy od budowania drzewa na bliscy.pl, a skończywszy na przykład na pomocy przy zakupie nowego samochodu - lepiej wiedzą jak się targować.
 

Czesiul

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
No może i racja. Ale wole być samodzielna. :) :) A z ich pomocy oczywiście też czasem korzystam. Ale nie często.
 

katarinka87

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2009
Posty
103
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Trzeba być samodzielnym, zgadam się. Jednak jak rodzice chcą pomóc, myślę, że tę pomoc należny przyjmować. W końcu chcą dobrze - no chyba że się mylą.
 

Jopa66

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
625
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Zabrze
Ja tam za specjalnie nie narzekam. Rodzice powoli mi odpuścili, bo widzą, że nie popełniam żadnych głupstw, lepiej się uczę, relacje pomiędzy nami są dobre. Pomiędzy siostrami i szwagrem jest bardzo dobrze. Wiadomo, jak w każdej rodzinie, zdażają się wzloty i upadki, ale obserwuję, że w mojej coraz mniej jest tych upadków.
 

~CzArNa~

prezesowa.
Dołączył
9 Sierpień 2006
Posty
3 871
Punkty reakcji
4
Spotykamy się z babcią i dziadkiem oraz ciociami i wujkami prawie co tydzień czyt. grill, siatkówka.
Kiedyś narzekałam na kontakty z mamą i tatą, teraz się poprawiło ;) nawet się z Nimi zaczynam dogadywać.
Siostry choć mnie denerwują to i tak je kocham :p i ogólnie jest dobrze.
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
Spotykamy się z babcią i dziadkiem oraz ciociami i wujkami prawie co tydzień czyt. grill, siatkówka.
Kiedyś narzekałam na kontakty z mamą i tatą, teraz się poprawiło ;) nawet się z Nimi zaczynam dogadywać.
Siostry choć mnie denerwują to i tak je kocham :p i ogólnie jest dobrze.
aż pozazdroscic
u mnie matka ciągle narzeka ze mało kasy
i nie ma takich rozrywek ;]
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
U mnie zlewka na mnie i ja mam na innych. Każdy robi co chce. Dziadków niestety nie mam :(
 

katarinka87

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2009
Posty
103
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Przykre. Można mieć tylko nadzieję, że rodzice kiedyś zmądrzeją i zainteresują Twoimi sukcesami i problemami. :)
 

~CzArNa~

prezesowa.
Dołączył
9 Sierpień 2006
Posty
3 871
Punkty reakcji
4
aż pozazdroscic
u mnie matka ciągle narzeka ze mało kasy
i nie ma takich rozrywek ;]
rozrywek jak rozrywek..
po prostu miło jest ;)

U mnie zlewka na mnie i ja mam na innych. Każdy robi co chce. Dziadków niestety nie mam :(
uwierz, że też tak miałam..
wystarczyło szczerze z mamą pogadać (a taka rozmowa nie przyszła mi łatwo)
bo nie umiem być tak bezgranicznie szczera wobec mamy..
ale jakoś dajemy już radę i też Ci się na pewno ułoży :*
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Katarinka, jest git, nie narzekam na rodzinę, przynajmniej nie wtrącają się w moje życie i nie są nadopiekuńczy. Pogadać też mogę, kiedy tylko chcę. Mama jest spoko, a tata? Tata tylko się mnie pyta o jakieś pie.r.doly i lubi mnie irytować ;P
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Z mamą i dziadkami raz dobrze, raz źle. Więcej chyba tych dobrych chwil.
Z ojcem kontakt gorzej niż zły.
 
Do góry