Rodzice i pies ;(

Ann13

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
61
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Misto ;P
Witam wszystkich.Bardzo chciałabym mieć psa.Mam 13 lat.Chciałabym yorka, ponieważ mieszkam w bloku.Normalnie wszystkie osoby, które chcą psa, muszą prosić o niego cały czas bez przerwy, aż w końcu rodzice się na to zgodzą, tylko, że moi rodzice gdy dziś poprosiłam ich o psiaka, zdenerwowali się :( i nakrzyczeli na mnie.Pojava script:add_smilie(":(","smid_14")wiedzieli, że nie chcą o tym więcej słyszeć.Byli naprawdę wkurzeni ;( Co ja mam robić?To na serio moje największe marzenie ;(
 

Kasia_na

tajemnica
Dołączył
25 Wrzesień 2005
Posty
1 609
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Z Dalekiego Wschodu
Może nie oczekuj wszystkiego od razu. Twoi rodzice mają p[rawa nie chcieć zwierzaka w domu. Uszanuj to. Będziesz starsza, to sama sobie kupisz psa.
Jeśli nie chcesz, możesz prosić rodziców. Może z czasem się zgodzą.Podaj racjonalne argumenty za tym, by posiadać psa.Wymieć zalety posiadania psa.Może to ich przekona.
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
Witam wszystkich.Bardzo chciałabym mieć psa.Mam 13 lat.Chciałabym yorka, ponieważ mieszkam w bloku.Normalnie wszystkie osoby, które chcą psa, muszą prosić o niego cały czas bez przerwy, aż w końcu rodzice się na to zgodzą, tylko, że moi rodzice gdy dziś poprosiłam ich o psiaka, zdenerwowali się :( i nakrzyczeli na mnie.Pojava script:add_smilie(":(","smid_14")wiedzieli, że nie chcą o tym więcej słyszeć.Byli naprawdę wkurzeni ;( Co ja mam robić?To na serio moje największe marzenie ;(
tez bym nie kupił psa jesli miałbym go trzymac w domu, wcale sie nie dziwie twoim rodzicom
 

V0lk3r

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
tez bym nie kupił psa jesli miałbym go trzymac w domu, wcale sie nie dziwie twoim rodzicom


Popieram. Tez bym nie chcial psa w moim domu. Nie dziwie sie rodzicom. Ale skoro twierdzisz, ze to jest twoje marzenie to musisz ich ciagle przekonywac i przypominac ze strasznie tego pragniesz moze wkoncu zrozumieja.
Powodzenia.



P.S: Popraw styl pisania.
 

Predictable

Bywalec
Dołączył
7 Grudzień 2008
Posty
1 739
Punkty reakcji
60
Miasto
Wielkopolska
Jak Twoi rodzice pracuja to kto zostalby wtedy z psiakiem w domu ? Prawdopodobnie Ty byłabyś w tym czasie w szkole ..
Może Twoi rodzice obawiaja sie paru rzeczy zwiazanych z posiadaniem psa ? Yorki wymagaja naprawde systematycznej higieny, wizyt u weterynarza ,trzeba je często szczotkować , przemywać oczka specjalnym plynem , by nie wdalo sie zakazenie . To taka jakby żywa maskoteczka .Rasowe psiaki są częściej podatne na choroby. Trzeba wykazać sie spora iloscia czasu by o nie zadbać . Jedyna zaleta jest to , że to maly piesek .. nie wyobrazam sobie boksera zajmujacego mieszkanie w bloku . A koszty ? Za takiego psiaka trzeba zaplacic ok 2000 zł , chyba że któryś z Twoich znajomych ma jakiegoś do oddania . Myślisz że jesteś gotowa by sie nim zająć teraz ? Jesteś odpowiedzialna ?
 

Victor_

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2008
Posty
561
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Miasto
Za Tobą ;)
Oooj! Biedna dziewczynka nie dostała pieśka... :p No naprawdę jest to wielka trudność życiowa!


Aha, spójrz na moją sygnaturę, poniżej tego postu. :D
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Oooj! Biedna dziewczynka nie dostała pieśka... :p No naprawdę jest to wielka trudność życiowa!


Aha, spójrz na moją sygnaturę, poniżej tego postu. :D

Zarówno twój awatar jak i sygnatura nie czynią z ciebie sensownego partnera do dyskusji...

Co do założycielki - to musi byc koniecznie york? Ten pies jest mocno "problematyczny", a do tego drogi (zarówno kupno, jak i późniejsze utrzymanie). Może zadowoliłby cię mały kundelek? Wtedy miałabyś lepszą pozycję wyjściową do dyskusji z rodzicami.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
marzenie? za 5 lat możesz wyprowadzić się, znaleźć pracę dom i kupić sobie psa, teraz nie zawracaj rodzicom głowy, bo psa będziesz miała dość i to oni musieliby się nim zajmować. i nie zaprzeczaj. wszyscy temu zaprzeczają, a potem tak jest
 

Ar.

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2009
Posty
142
Punkty reakcji
0
Miasto
Stąd
@Up
prawda :( ja z początku myślałem, że spacery itp. itd. to będzie przyjemność a okazuje się, że to duża odpowiedzialność którą bardzo często spycham na rodziców (i mają kolejny argument w kłótni, god damn it!)
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
A co pies będzie robił w bloku? Będzie sam siedział przez większość dnia, wyjdzie dwa razy przed blok na 5 minut i z powrotem do mieszkania.
Pies to stworzenie żywe które potrzebuję i czasu i zainteresowania i wolnej przestrzeni do wybiegania się.
Psy rasowe wymagają do tego znacznie więcej tego czasu, zainteresowania a przede wszystkim pieniędzy.
Może Twoi rodzice właśnie tego się obawiają, że pies z czasem stanie się problemem, będzie wymagał dużych wydatków.
I wiele razy takie "problemy" lądują albo wyrzucane na ulice albo oddawane do schronisk.
Jeśli naprawdę bardzo Ci zależy na zwierzaku spróbuj sie dowiedzieć dlaczego rodzice są na "nie".
Może zamiast psa rasowego jakiś inny? A może mniejszy zwierzak? Chomik? Świnka morska?
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
miałem owczarka niemieckiego, tylko ze u mnie psiak w domu nie był nigdy ale wydaje mi sie ze by nie usiedział, mam teraz 2 psy, husky-cały czas musi biegać ale z natury jest spokojny, drugi to uwaga-mieszanka owczarka niemieckiego i rasowego wilka-ogolnie z natury jest spokojny ale on nie biega bo ludzie by się bali a przez płot skacze jak głupi-więc tylko łancuch albo klatka :)
 

Ann13

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
61
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Misto ;P
Dzięki.Kundelki są w porządku.Sama nie wiem do końca czemu nie chcą.A z psiakiem wychodziłabym na dłższe spacery.Rozumiem, że to żywe zwierzę i też ma pewne potrzeby.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
jak chodzisz do Maziarzowej na polski to myślisz że świecisz
raport, debilizm trzeba tępić

Dzięki.Kundelki są w porządku.Sama nie wiem do końca czemu nie chcą.A z psiakiem wychodziłabym na dłższe spacery.Rozumiem, że to żywe zwierzę i też ma pewne potrzeby.
będziesz wychodzić na początku, potem będziesz po szkole zmęczona, będzie leciał Twój serial, koleżanka Cię odwiedzi itp...
 

RAPPRODUKCJA

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
wcale sie :cenzura:a niedziwie ze sie niechca zgodzic ciekawe czy bys wychodzila znim codziennie rano
ja mam amstaffa wbloku i o 6-7rano lepie mu piguly ze sniegu i potrafi tak :cenzura:a zanimi biegac okolo godziny
 
Do góry