Rock/Metal a Nu Metal

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Nie zgadzam się z powyższym, Corey Taylor jak najbardziej pasuje do tego działu, podobnie jak Slipknot.
Jeszcze nie wszyscy zwariowali w tym dziale ;)
zdrowie umysłowe jest rzeczą względną. Wy poza chorobliwą tolerancją nie macie argumentów a my mamy, między innymi to że slipknot to bękart muzyczny a nie efekt ewoluzji muzycznej
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
Nie zgadzam się z powyższym, Corey Taylor jak najbardziej pasuje do tego działu, podobnie jak Slipknot.
Jeszcze nie wszyscy zwariowali w tym dziale ;)

Coś, w czym słychać skrecze i rap, nie jest metalem. Trzeba by było chyba ZWARIOWAĆ, żeby uznać to za Metal.
Gra gitar i bębnów też w niczym nie przypomina metalowego stylu.
W Metalowej muzyce ogólnie brzmienie jest surowe, brudne i ostre, a rytm chaotyczny i połamany.
W muzyce slipgniota niczego z tych rzeczy nie ma, zatem jest to du.pa, a nie Metal.
A jakby było tego mało, muzycy nawet wyglądają jak jacyś raperzy (może z wyjątkiem długich piór i tych ich śmiesznych masek). Ale mniejsza z tym. Prawdziwy metal to heavy, power, glam, black, thrash, death itp. Gatunki, które powstawały w wyniku ewolucji i fuzji, a nie (tak, jak w przypadku nu-shitu) w wyniku lansowania przez kogoś na wizerunek czegoś, z czym nie ma nic wspólnego, tylko w celach komercyjnych.
Jeszcze raz powtórzę, że slipgniota powinno się wywalać do rapu, bo do niego mu znacznie bliżej. Jest przypinany przez nieznających się do metalu, bo w rapie też go nie chcą.
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Super, że uważasz, iż Corey Taylor jest raperem (wskazuje na to Twój post), ale faktów nie przeinaczysz, więc daruj sobie.
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
Super, że uważasz, iż Corey Taylor jest raperem (wskazuje na to Twój post), ale faktów nie przeinaczysz, więc daruj sobie.

Tylko, że różnica jest tutaj taka, iż wy - zwolennicy nu-shitu i innego nowomodnego, pseudo-metalowego, rapopodobnego ścierwa, w swoich stwierdzeniach nie macie żadnych argumentów. Najzwyczajniej się nie znacie i kierujecie się tylko tym, co głupia moda dyktuje, dzieci neo....

Natomiast my - zwolennicy prawdziwego Metalu i przeciwnicy skrzywiania i kiczowania jego wizerunku takimi syfami, stawiamy konkretne argumenty, których wy nie przebijecie i przebić nawet nie próbujecie, bo one są niepodważalne.
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Nie mam zamiaru podawać żadnych argumentów, bo do Ciebie i tak nie dotrze, że metal alternatywny jaki gra Slipknot nie jest rapem. Dyskutowałem już kiedyś z Tobą na ten temat i wiem, jak to się skończyło - stratą czasu.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Nie mam zamiaru podawać żadnych argumentów, bo do Ciebie i tak nie dotrze, że metal alternatywny jaki gra Slipknot nie jest rapem. Dyskutowałem już kiedyś z Tobą na ten temat i wiem, jak to się skończyło - stratą czasu.
nie ma gatunków alternatywnych, jest jedne gatunek alternatywny, muzyka alternatywna, ale metal nie może być heavy death, alternatywny itp, alternatywny metal nie istnieje.
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
Trzeba by było chyba ZWARIOWAĆ, żeby uznać to za Metal.

Nie twierdzę, że to metal. Ten temat jest w temacie rock-metal, więc tak czy inaczej Slipknot podpada pod ten dział.

A idźcie z tym do raperów, to was właśnie uznają za wariatów, nie nas "chrobliwie tolerancyjnych", jak to ujął Marian :)
 

Aleq

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2008
Posty
90
Punkty reakcji
0
Miasto
masz takie kozaki?
Jim Sturgess (To bardziej aktor, ale za:cenzura:iście podobają mi się jego wykonania piosenek Beatles'ów w filmie "Across the Universe"), Corey Taylor (Slipknot), wokalista Kasabian, nie mogę sobie przypomnieć jak się nazywał :/ (a nie, coś świta - Tom Meighan, bodajże?)
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury

To tylko dlatego, że takie nazewnictwo i klasyfikacja zostały wymyślone na siłę przez tych, którzy w komercyjnych celach chcieli te wszystkie zespoliki wylansować. Dlatego, że to się przyjęło, ktoś, kto myśli podobnie, jak wy, napisał taki artykuł w wikipedii.
Wikipedia o ile jest dosyć wiarygodna, to nie zawsze jest w niej prawda (to jest doskonały przykład), bo jest przecież redagowana przez internautów (sam też czasem ją redaguję).

Wymyślili nazwę ze słowem Metal i zaczęli podpinać to pod ten gatunek, albo w ogóle pod rocka w celu zarobienia z kieszeni nieznających się ludzi, chcących być "na czasie" i myślących, że to taka muzyka, jak oni twierdzą.
Innymi słowy, takie coś to nic innego, jak komercyjne, pozerskie dziadostwo.
Podtrzymuję i zawsze będę podtrzymywać, że te wszystkie dziadostwa nie mają nic wspólnego ani z Metalem, ani w ogóle z Rockiem.
Z pozostałymi odmianami rocka też to nie ma nic wspólnego. Nie przypomina pod żadnym względem ani hard rocka, ani rock and rolla, ani bluse rocka, ani ska, ani żadnej innej odmiany. Prawdziwe rockowe kapele praktycznie już dawno nie powstają. Prawdziwy rock (różne odmiany) był w latach 60,70,80 (Heavy Metalu tyczą się przede wszystkim lata 80-te).
A teraz to już niestety jest bardzo mało porządnych kapel, trzymających się korzeni i tradycji gatunku.



Nie ten dział.
Znowu następny, co się nie zna.
Już pisałem, że slipgniot bardziej przypomina rap, niż Metal, w ogóle to jest pozerski i pseudo-metalowy zespół, więc wypad z tym stąd.
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
Już pisałem, że slipgniot bardziej przypomina rap, niż Metal, w ogóle to jest pozerski i pseudo-metalowy zespół, więc wypad z tym stąd.

Już pisałam, że Slipknot podpada pod kategorię rock-metal, więc jak najbardziej tu musi zostac.

Aaaa, dopiero teraz zauwazyłam, że piszesz SlipGNIOT, sorry! Tej kapeli nie znam, byc może rzeczywiście nie powinna byc w rock-metal.

Ale SlipKNOT jak najbardziej powinien tu byc.
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Że nie lubisz tego rodzaju muzyki Wojowniku, to już wiemy, ale nie przekręcaj prześmiewczo z łaski swojej nazwy Slipknot. Ja nie kpię sobie dajmy na to z Behemotha tylko dlatego, że mi się nie podoba. Przecież mógłbym napisać, że to jest jakiś tam gówniany Behemocz, że wokalista wygląda jak wydymana owca wysmarowana farbą olejną, że to żaden metal, tylko pseudo skrzeczenie, ale po co? Ani to śmieszne, ani prawdzie, ani tym bardziej pożyteczne. Ja mam szacunek do innych bandów, w przeciwieństwie do Ciebie.

Tego posta pisałem w gwoli wyjaśnienia, ale na nim tego OTa czas zakończyć.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
wikipedie tworzą ludzie którzy tak sądzą, a co by pisało gdybym ja tam z Wojownikiem tam był? nie argumentujcie nią rzeczy natury tak delikatnej

Nie twierdzę, że to metal. Ten temat jest w temacie rock-metal, więc tak czy inaczej Slipknot podpada pod ten dział.

A idźcie z tym do raperów, to was właśnie uznają za wariatów, nie nas "chrobliwie tolerancyjnych", jak to ujął Marian :)
jak uznają nas za wariatów wniosek będzie lepiej, takich gniotów nigdzie nie chcą. a i miałem już to robić, ale żeby z dyskusji nie wywalić jeszcze daruje, jeszcze raz ktoś mi tak nikt przekręci to ma urlop

Już pisałam, że Slipknot podpada pod kategorię rock-metal, więc jak najbardziej tu musi zostac.

Aaaa, dopiero teraz zauwazyłam, że piszesz SlipGNIOT, sorry! Tej kapeli nie znam, byc może rzeczywiście nie powinna byc w rock-metal.

Ale SlipKNOT jak najbardziej powinien tu byc.
podaj swój argument jeden czemu jako rock powinien być.

Że nie lubisz tego rodzaju muzyki Wojowniku, to już wiemy, ale nie przekręcaj prześmiewczo z łaski swojej nazwy Slipknot. Ja nie kpię sobie dajmy na to z Behemotha tylko dlatego, że mi się nie podoba. Przecież mógłbym napisać, że to jest jakiś tam gówniany Behemocz, że wokalista wygląda jak wydymana owca wysmarowana farbą olejną, że to żaden metal, tylko pseudo skrzeczenie, ale po co? Ani to śmieszne, ani prawdzie, ani tym bardziej pożyteczne. Ja mam szacunek do innych bandów, w przeciwieństwie do Ciebie.

Tego posta pisałem w gwoli wyjaśnienia, ale na nim tego OTa czas zakończyć.
wybacz, ale nie masz prawa kończyć OF rozniecając go.
 

Aleq

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2008
Posty
90
Punkty reakcji
0
Miasto
masz takie kozaki?

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
A może łatwiej będzie, jak ty podasz swój przykład dlaczego NIE powinien być, hm?

I co lepsze - ile w nim rapu? <lol666>

porównaj sobie:

http://www.youtube.com/watch?v=rDFEoCOhRZQ << rap

http://www.youtube.com/watch?v=1i_72iKvbtI << Slipknot

Tak, baaaaardzo podobne...
podawałem argument czystości muzyki czyli sposobu rozwoju poprzez ewolucję, nie łączenie się. ewoluuj poprzez sex z małpą, tak to wygląda. muzyka powinna się rozwijać poprzez doskonalenie tego co w niej najpiekniejsze, nie poprzez łączenie się z czymś i niszczenie swojego charakteru, a slipknot jest strasznie brudną muzyką pod tym względem, mimo że piosenka jest na swój sposób dobra, z punktu widzenia który reprezentuje jest hańbiąca, poprzez zniszczenie charakteru rockowo metalowego.

Wybacz, ale to jest temat Ulubiony Wokalista/wokalistka?, podyskutować na inne tematy możesz w innych sferach forum.
następnym razem gdy zechcesz zakończyć offtop nie uczestnicz w nim lub uczestnicz ale z zasadą dobry 'offtop nie jest zły' na ustach. btw nie wiesz że na forumowisku offtopy powiązane z tematem to prawie tradycja?
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Bishop986, już dawno prosiłem o zakończenie OT, ale do niektórych to nie dociera. ;)

I podtrzymuję, że jednym z moich ulubionych ulubionych wokalistów rockowych/metalowych jest Corey Taylor, mało mnie obchodzi w tym temacie, czy ktoś się z tym zgadza, czy nie, lecz jeśli chcecie o tym dyskutować, to zapraszam do działu muzyka, można stworzyć o tym temat do dyskusji.
 
Do góry