rewolucja francuska

Kloner

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2007
Posty
86
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Jeśli ktoś uważa rewolucję francuską za pozytywny dział historii świata, i chwali jej zdobycze, to zapraszam do wypowiedzi.Chętnie wykażę błędność tego mniemania.


Rewolucja francuska jest nadal czczona we Francji.Jeden z objawów społecznej ignorancji, i zakłamania historii poprzeż nachalną propagandę.Myślę że nic już tego nie zmieni, pomimo corocznych protestów światlejszyh osób.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Ja uważam to wydarzenie za raczej negatywne. Bydło zajeło miejsce hien, no ale hieny miało chociaż odrobine inteligencji :p
 

Battlefield

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2006
Posty
281
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
ZG
Kloner z rewolucji zawsze zrobią cos dobrego ( gdzies to już pisałem ), dziwisz się francuzikom nikt się nie przyzna że jego przodkowie nie okryli sie chwałą. Francja w tamtym okresie była zepsóta, monarchia musiała upaść, bo jej władza była słaba. A jej słabość potęgował fakt że chłopi, mieszczanie w sumie 99% społeczeństwa pozbawionego praw zostało podburzonych do rewolty. A oprócz tego zadłużenia, walka z angolami o niepodległość w Ameryce. Przez tą wyprawę sami sobie grób wykopali, ironią jest to że walcząc o niepodległość Ameryki pobudzili co po niektórym muzgi w swoim kraju, którym też się zachciało wolności. Rewolucja była nie przemyślana, zaraz po niej ubiegało się o władzę kilka grup, była główną przyczyną przejęcia władzy przez Napoleona i znowu ironia przez to Francja zamiast zawojować Europę się pogrążyła <_<
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Rewolucji Francuskiej nie można oceniać pozytywnie nawet z tego powodu, że przeprowadzona w imię poprawy położenia ludu, lud ten utopiła we krwi.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
no co ty?
poprawila jego polozenie przeciez...
wyrrznieto arystokracje i stan sredni w polowie, 90 % kleru i ok 10% tegoz ludu
czy ty se zdajesz sprawe jak sie poprawil statystyczny ilosc metrow kwadratowych powierzchni mieszkalnej we francji na glowe ludzia?
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Dla tych którzy legli pod ostrzem madame Gilotyny, albo zginęli w wojnie w obronie rewolucji marna pociecha.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
zakazu nima

a wracajac do meritum
mam jak najgorsze zdanie o tejze rewolucji
 

Anka007

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2007
Posty
89
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Nibylandia
Mimo wszystko rewolucja była bardzo dobrym rozwiązaniem, gdyby nic niezrobiono wówczas Francja mogłaby zniknąć z mapy Europy jak Polska wtedy. Całkiem podobna sytuacja, tylko szlachta polska się bawiła i gdzieś mieli nasz kraj, a lud francji wziął sprawe w swoje ręce. Prawda krew sie polała, ale przetrwali.
 

Kloner

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2007
Posty
86
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Mimo wszystko rewolucja była bardzo dobrym rozwiązaniem, gdyby nic niezrobiono wówczas Francja mogłaby zniknąć z mapy Europy jak Polska wtedy. Całkiem podobna sytuacja, tylko szlachta polska się bawiła i gdzieś mieli nasz kraj, a lud francji wziął sprawe w swoje ręce. Prawda krew sie polała, ale przetrwali.

Dziś nie mam czasu, ale jutro się wyżyję.Nareszcie ktoś niedoinformowany.Proszę zostawcie to mnie.Może nawet dziś jeszcze napiszę.Wszystkim polecam ksziążkę "Kłamstwo Bastylii" Andrzeja Ciska
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
kloner jako ze prosiles to zostawiam tobie
ale mam u ciebie piwo bo az palce mnie swierzbia....
 

Kloner

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2007
Posty
86
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Straty ludzkie na skutek samej rewolucji francuskiej wynoszą ~600 tys.,[2 miliony gdy liczyć wojny napoleońskie-jest to prawie 10% ludności Francji przedrewolucyjnej ] Jednak w praktyce:
Na początku rewolucji przyrost naturalny wynosił 3,7% rocznie, tak więc w 1815 roku liczba ludności powinna wynieść 50 milionów.Tymczasem wyniosła 27 milionów.Jak widać straty wynosły 23 miliony.Zakładając naturalny spadek przyrostu i ewentualne klęski żywiołowe itp. nadal pozostaje liczba ~15 milionów rzeczywistych strat ludzkich Duużo więcej jutro.Dzięki Brave.

Trroszkę jszcze napiszę.
1.Przyczyny rewolucji:Słaby, skorumpowany król, nie rozumiejący konieczności przemian+klęska nieurodzaju.Rewolucję zapoczątkowała inteligencja.Miała ona pomóc zreformować państwo i przejść z monarchi absolutnej do konstytucyjnej.Acha i jeszcze pusty skarb-1 miliard liwrów przekazano na cel pomocy St.Zjednoczonych.I skorumpowani, nieudolni doradcy króla.
2.Początek rewolucji:11 lipca 1789.Atak na Bastylię[14]to jeden wielki mit.Wśród jego przywódców byli m.in. rzeźnik, piwowar, woźny sądowyi pijaczyna.W Bastylii przetrzymywano 7 więźniów, głownie oszustów pospolitych.Nieliczna obrona poddała się po zapewnieniu nietykalności.Wbrew obietnicy paru żołnierzy zabito.Rodzinę królewską uwięziono w praktyce.Władzę przejął rządny krwi motłoch, gdyż król nadal blokował reformy.10 sierpnia 1792 zaatakowano króla.Na rozkaz króla gwardia złożyła broń.Zabito 768 bezbronnych żołnierzy.
Tym razem naprawdę kończę na dziś.Zauważyłem że zacząłem streszczać historię rewolucji.Jutro skupię się tylko na wyliczaniu zbrodni.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Kloner ma 16 lat, a widać, że czyta, szuka, zadaje pytania i odpowiada. Nawet jeśli spotkamy się po przeciwnych stronach barykady
nie będzie to czas stracony.
:klaszcz: :klaszcz: :klaszcz:
 

Kloner

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2007
Posty
86
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Kloner ma 16 lat, a widać, że czyta, szuka, zadaje pytania i odpowiada. Nawet jeśli spotkamy się po przeciwnych stronach barykady
nie będzie to czas stracony.
:klaszcz: :klaszcz: :klaszcz:
Muszę uważać, bo jeszcze urosnę na zadufanego mędrka brrr :D

Mam wątpliwości czy autorka posta jeszcze tu zagląda więc poprzestanę na ogólnym opisie zbrodni rewolucji.Dane wcześniej przezemnie podane świadczą same.

1.Masakry wrześniowe-wrzesień 1792,Motłoch paryski, głównie bandyci z przedmieść zabrał się do oczyszczania więzień.Kolejno zabito:
a)23 księży
b)150 niezaprzysiężonych księży
c)50 pozostałych przy życiu gwardzistów szwajcarskich, którym zapewniono ochronę.
d)35 kobiet z kobiecego więzienia
e)ogólnie szlały bandy zbirów i mordowały kogo chciały.W tym niepełnoletnich oczywiście.
łącznie zabito 1400 osób, w tym 223 księży.Co na to przywódcy rewolucji

"pozostawcie po sobie tylko krew i zgliszcza"-Marat zachęcając do morderstw.

"Spełniliście swoją powinność zabijając wrogów ludu"-Billaud-Varenne[zastępca Dantona], po masakrze kleryków.
Tenże płacił oprawcom po 24 liwry za morderstwa.

Zabijano z niezwykłym okrucieństwem, długo mordując ofiary.

To był dopiero początek rewolucji.Potem było coraz gorzej.Miejsce band rzezimieszków zajęła sprawna i chłodna maszyna śmierci.


Myślę że narazie starczy
 

Anka007

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2007
Posty
89
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Nibylandia
Zaglądam, zaglądam i nie omieszkam za chwilę przejżeć jeszcze raz mojej książki od historii (z klasówki z rewolucji dostałam 4, więc myślałam że wiem więcej). Poza tym o ile pamiętam to w książce do IILO od historii (zakres rozszeżony) to jest przedstawione troche w innym świetle. <_<
 

Kloner

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2007
Posty
86
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Zaglądam, zaglądam i nie omieszkam za chwilę przejżeć jeszcze raz mojej książki od historii (z klasówki z rewolucji dostałam 4, więc myślałam że wiem więcej). Poza tym o ile pamiętam to w książce do IILO od historii (zakres rozszeżony) to jest przedstawione troche w innym świetle. <_<
CZEKAM

Dostałaś 4 więc myślałaś że wiesz więcej? :mruga: :mruga: Słabo mi....

Co do podręczników to trzeba myśleć samemu.Historia Rewolucji francuskiej jest systematycznie zakłamywana...

Zresztą dlatego stworzylem ten temat

może tak będzie łatwiej-wypisz co widzisz pozytywnego

może jakieś pozytywne opinie o wodzach rewolucji?

To bym miał dopiero frajdę...
 

Quopotek

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2006
Posty
360
Punkty reakcji
0
Skoro prosisz o coś pozytywnego to może: "Oddzielenie kościoła od państwa" ?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
hhe
dobre
Skoro prosisz o coś pozytywnego to może: "Oddzielenie kościoła od państwa" ?
to nie mialo przeciez miejsca
to de facto byla likwidacja kosciola i podporzadkowania pozostalych resztek aparotowi biurokratycznemu
wiec rozminales sie z faktami zasadniczo
bo bylo dokladnie odrotnie
 
Do góry