"Repolonizacja"....czy powinni kupić Deutsche Bank?

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Ci dziennikarze to mogliby sie zdecydować czy PZU ma 20 czy 30% akcji Pekao. Zgodni sa jednie że PFR ma 12,8%. O ile jest mi wiadomo mając juz 10% nabyli pozostałe 20% płacąc za te ostatnie po 123 zł. Aktualnie stoją po 133,6 zł jeszcze z prawem do dywidendy
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
kszyrztofff napisał:
Są też osoby nieznane z działalności w branży finansowej: Michał Kaszyński, Joanna Błaszczyk i Marian Majcher. http://www.money.pl/...,0,2331179.htmlMozna mieć więcej pod warunkiem że to PZU o kadrach będzie decydować . W końcu z ubezpieczeń do bankowości nie jest tak daleko Maciej Samcik z blogu "Subiektywnie o finansach" uważa że nadchodzi zmierzch banków takich jakie je teraz znamy.
Warto przeczytać cały tekst. Tak jak pisałem, rada nadzorcza nie jest kluczowa.

"Generalnie analitycy wskazują, że wymiana rady nie będzie miała większego znaczenia. Ważniejsze jest to, jakich menadżerów wybierze."
" Rada wynika ze struktury właścicielskiej"
"Według analityka słabość rady oznacza po prostu, że silną pozycję będzie miał zarząd"

Ogólnie bicie piany, bo ludzie lubią dramatyzować na takie tematy. Prawda taka, że długofalowy kurs akcji pokaże prawdę (to znaczy zakładając, że istnieje wolny rynek).
Nie wiem czy się da, ale z ciekawości prześledziłbym CV i powiązania poprzedniej rady. Pewnie też byli "pasem transmisyjnym" dla właściciela.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
czystki będą iść w dół, najpierw Rada i Zarząd, potem kierownictwo. w końcu dojdą na sam dół
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Pierdołowaci dziennikarze pisali że 30% i dawałem im wiarę. 20% PZU no to już wcale taka rewelacja nie jest a jeszcze niech PFR coś wykręci...... UniCredit ,ma jeszcze 6,26%
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Rewelacje to tylko media mają i ich dziennikarzyny, że znajoma Pani Premier dostanie 7000 netto miesięcznie.

A tak w ogóle to na platformie internetowej jeszcze żubra nie ma.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Żubr to kwestia dni aqle przecież na Twoim obrazku obok Banku Pekao widnieje już Żubr.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
oj usiądą, walną zimnego żubra i z tym namalowanym żubrem też pójdzie gładko
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale w reklamie było coś o dwóch żubrach
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
kszyrztofff napisał:
Żubr to kwestia dni aqle przecież na Twoim obrazku obok Banku Pekao widnieje już Żubr.
www.pekaobiznes24.pl

Nie ma żubra :p Na głównej już jest.
Przy okazji przeczytałem, że poprzedni Zarząd taki był ogarnięty, że pozwał Comarch na 100 baniek za zły system bankowości korporacyjnej (był i jest tragiczny, że głowa mała). A prawda taka, że przez lata w system nic nie zainwestowali, nie było aktualizacji, nawet kodów sms nie było, a w Mbanku miałem je już kilka lat. Teraz z kolei tak sobie wymyślili, że są smsy ale płatne i w dodatku muszę ich generować 10 dziennie. Liczę na pozytywne zmiany.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
włoska firma matka miała wieczne problemy finansowe i doiła jak tylko mogła spółkę córkę, stąd nikt nie myślał o rozwoju PEKAO
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Kaagular napisał:
Przy okazji przeczytałem, że poprzedni Zarząd taki był ogarnięty, że pozwał Comarch na 100 baniek za zły system bankowości korporacyjnej (był i jest tragiczny, że głowa mała). A prawda taka, że przez lata w system nic nie zainwestowali, nie było aktualizacji, nawet kodów sms nie było, a w Mbanku miałem je już kilka lat
Dlaczego był zły nie rozumiem? Wizerunek żubra był na przesłanym obrazku ale to nie jest najważniejsze.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
kszyrztofff napisał:
Dlaczego był zły nie rozumiem? Wizerunek żubra był na przesłanym obrazku ale to nie jest najważniejsze.
Serio nie wiem o co ci teraz chodzi w tym zdaniu :p
Ten obrazek, który przesłałem wyświetlił mi się po zalogowaniu do systemu, potem zauważyłem że wchodząc na ich główną też się to samo pojawia.



Herbatniczek napisał:
włoska firma matka miała wieczne problemy finansowe i doiła jak tylko mogła spółkę córkę, stąd nikt nie myślał o rozwoju PEKAO
No i dlatego liczę na jakąś poprawę. System internetowy jest tak beznadziejny, że tylko ktoś na haju mógł to wszystko nawymyślać. Zresztą aplikacja Comarchu do autoryzacji operacji też jest jakimś żartem (poczynając od tego, że konia z rzędem temu kto wyjaśni po co w ogóle ona jest).
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Kaagular napisał:
Info z dzisiejszego logowania. Wyjaśnia sprawę %:
Info nazwałem obrazkiem obok był żubr. Na czym polegał feler systemy internetowego? Ja tylko czasem cos przelewam to nie wiem.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
W sensie co mi się nie podoba w systemie pekaobiznes24.pl?
- podgląd historii tylko rok wstecz.
- potrzeba autoryzacji (kiedyś karta czipowa, teraz smsy) wszystkiego co się da, nowych kontrahentów, usuwania kontrahentów, modyfikowania kontrahentów, dodawania przelewów, usuwania przelewów, modyfikacji przelewów i pewnie jeszcze parę. Autoryzowanie powinno być jedynie do puszczenia przelewu.
- mnóstwo przerw technicznych
- bardzo częste wolne działanie banku
- do tego jeszcze jakieś drobiazgi jak porąbany sposób na "dane archiwalne" (czyli te rok+dzień), nieintuicyjny system uprawnień, kontrahenci się sami do bazy nie dodają, tylko trzeba osobno to przeklikać (i autoryzować), nawet nie mam podglądu kursu walut tylko muszę wstawić przelew, zaakceptować i dopiero widzę kurs (przez 20 sekund). No i takie tam.

Nie mówiąc o upierdliwym zakładaniu nowych dostępów do tego systemu.
Teraz jak się okazało PEKAO zwaliło wszystko na Comarch, ale jako użytkownik nie widziałem aktywności banku, żeby coś poprawić, unowocześnić.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Bo Ty biznesowe-przekręty Robisz a ja zwykły Kowalski zwykle trzy przelewy miesięcznie to tych problemów nie znam. Ale fakt czasem sie zastanawiałem czemu tak wolno chodzi myślałem że to wina neta.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Ale to pewnie w ogóle nie korzystasz z pekoabiznes24.pl bo to jest bankowość korporacyjna. Żeby nie było, to z plusów jest to, że potwierdzenie przelewu jest chwile po jego zatwierdzeinu. Nie trzeba czekać na sesje wychodzącą.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Korzystam z pekao24.pl dwa razy w miesiącu wpływają mi "miliony" potem robię ze trzy przelewy o ile niczego nie kupuje. I tak w zasadzie można powiedzieć że na niczym więcej sie tam nie znam bo znajomość niczego więcej nie jest mi potrzebna a i w marcu jakiś kredyt czy pożyczkę przez net brałem.,

"Lovaglio – choć przez 15 lat współzarządzania bankiem zdążył się nieźle „spolonizować” – prawdopodobnie wkrótce odda stanowisko szefa banku komuś z lepszym CV. Może będzie to dyrektor gminnej szkoły, może sprzedawczyni w sklepie spożywczym, a może szefowa biblioteki, która wszakże chodziła do szkoły razem z panią premier. Takie czasy. Przynajmniej będzie taniej, bo Luigi Lovaglio pensję miał imponującą."
Pełny tekst link poniżej:
http://subiektywnieofinansach.pl/bank-pekao-juz-nowe-logo-czeka-klientow-az-spore-zmiany-zubr-moze-kopac/
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
"salowa z bibliotekarką, mianowane do zarządu z powodu znajomości z panią premier, mogą nie podołać."
Kiepski chyba ten blog, one są w radzie nadzorczej nie w zarządzie.
 
Do góry